ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/05/2020 03:34

Feronikeli kërkon që FBK-ja të anuloj vendimin për largim nga Superliga

Feronikeli kërkon që FBK-ja të anuloj vendimin për largim nga Superliga
Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) të premten ka publikuar vendimin e 19 majit për plasman të skuadrave. Në këtë vendim është bërë e ditur se Feronikeli e Lipjani largohen nga Superliga e Kosovës në basketboll, ...
EkonomiaOnline | 22-May-2020 20:16
Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) të premten ka publikuar vendimin e 19 majit për plasman të skuadrave. Në këtë vendim është bërë e ditur se Feronikeli e Lipjani largohen nga Superliga e Kosovës në basketboll, ...

Feronikeli kërkon që FBK-ja të anuloj vendimin për largim nga Superliga Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) të premten ka publikuar vendimin e 19 majit për plasman të skuadrave. Në këtë vendim është bërë e ditur se Feronikeli e Lipjani largoh
Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) të premten ka publikuar vendimin e 19 majit për plasman të skuadrave. Në këtë vendim është bërë e ditur se Feronikeli e Lipjani largohen nga Superliga e Kosovës në basketboll, ...
Kosova Sot | 22-May-2020 19:56
Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) të premten ka publikuar vendimin e 19 majit për plasman të skuadrave. Në këtë vendim është bërë e ditur se Feronikeli e Lipjani largohen nga Superliga e Kosovës në basketboll, ...

Kosova pa skuadër në Ligën e Kampionëve
Kosova nuk do të ketë skuadër në edicionin e ardhshëm të Ligës së Kampionëve në basketboll (Basketball Champions League). Në fakt është Federata e Basketbollit të Kosovës që ka njoftuar se nuk do të delegojë asnjë ...
Telegrafi | 22-May-2020 19:50
Kosova nuk do të ketë skuadër në edicionin e ardhshëm të Ligës së Kampionëve në basketboll (Basketball Champions League). Në fakt është Federata e Basketbollit të Kosovës që ka njoftuar se nuk do të delegojë asnjë ...

Maxi Lopez: Ronaldinho e theu derën dhe me nxorri jashtë
KB Vëllaznimi ka siguruar promovimin në Superligën e Kosovës në basketboll, pas vendimit të fundit të FBK-së. Federata e Basketbollit të Kosovës vendosi të përfundojë sezonin në kategorinë seniore, duke mos i dhënë ...
GazetaBlic | 22-May-2020 19:41
KB Vëllaznimi ka siguruar promovimin në Superligën e Kosovës në basketboll, pas vendimit të fundit të FBK-së. Federata e Basketbollit të Kosovës vendosi të përfundojë sezonin në kategorinë seniore, duke mos i dhënë ...

Feronikeli kërkon që FBK-ja të anuloj vendimin për largim nga Superliga
Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) të premten ka publikuar vendimin e 19 majit për plasman të skuadrave. Në këtë vendim është bërë e ditur se Feronikeli e Lipjani largohen nga Superliga e Kosovës në basketboll, ...
Gazeta Express | 22-May-2020 19:12
Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) të premten ka publikuar vendimin e 19 majit për plasman të skuadrave. Në këtë vendim është bërë e ditur se Feronikeli e Lipjani largohen nga Superliga e Kosovës në basketboll, ...

FBK vendos që Lipjanin dhe Feronikelin t’i largojë nga Superliga – Vëllaznimi rikthehet në elitë, Trepça luan play-out
Në mbledhjen e vet të rregullt të mbajtur më 19 maj 2020, Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK), ka marr disa vendime. Pas ndërprerjes, pezullimit dhe anulimit të garave të të gjitha kategorive seniore, ...
Telegrafi | 22-May-2020 18:49
Në mbledhjen e vet të rregullt të mbajtur më 19 maj 2020, Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK), ka marr disa vendime. Pas ndërprerjes, pezullimit dhe anulimit të garave të të gjitha kategorive seniore, ...

KB Vëllaznimi rikthehet në Superligën e Kosovës
Pas vendimit të Federatës së Basketbollit të Kosovës për largimin nga Superliga të dy skuadrave që kanë qenë në dy pozitat e fundit, Feronikelit dhe Lipjanit, kanë reaguar drejtuesit e skuadrës nga Drenasi. Nëpërmjet ...
GazetaBlic | 22-May-2020 18:58
Pas vendimit të Federatës së Basketbollit të Kosovës për largimin nga Superliga të dy skuadrave që kanë qenë në dy pozitat e fundit, Feronikelit dhe Lipjanit, kanë reaguar drejtuesit e skuadrës nga Drenasi. Nëpërmjet ...

Reagon Feronikeli pas largimit nga Superliga, e quan të padrejtë vendimin e FBK-së
Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) ka mbajtur sot mbledhjen e tyre duke marr disa vendime për fatin e skuadrave kosovare. Kështu, skuadra e Vëllaznimit të Gjakovës ka marr një lajm të jashtëzakonshëm ...
Indeks Online | 22-May-2020 18:34
Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) ka mbajtur sot mbledhjen e tyre duke marr disa vendime për fatin e skuadrave kosovare. Kështu, skuadra e Vëllaznimit të Gjakovës ka marr një lajm të jashtëzakonshëm ...

KB Vëllaznimi rikthehet në Superligën e Kosovës
Federata e Basketbollit të Kosovës vendosi të përfundojë sezonin në kategorinë seniore, duke mos i dhënë asnjë skuadër titull, por renditja tabelare do të vlente për rëniet dhe promovimet në liga. Me këtë vendim, KB ...
Lajminet | 22-May-2020 18:26
Federata e Basketbollit të Kosovës vendosi të përfundojë sezonin në kategorinë seniore, duke mos i dhënë asnjë skuadër titull, por renditja tabelare do të vlente për rëniet dhe promovimet në liga. Me këtë vendim, KB ...

KB Feronikeli: Vendimi i FBK-së i padrejtë dhe i papranueshëm
Me vendimin e fundit FBK, e ka mbyllur sezonin 2019/2020, duke larguar nga Superliga e Basketbollit dy skuadrat që renditeshin në pozitat e fundit, si KB Lipjani dhe KB Feronikeli. Anulohet sezoni i basketbollit, por ...
Lajminet | 22-May-2020 18:11
Me vendimin e fundit FBK, e ka mbyllur sezonin 2019/2020, duke larguar nga Superliga e Basketbollit dy skuadrat që renditeshin në pozitat e fundit, si KB Lipjani dhe KB Feronikeli. Anulohet sezoni i basketbollit, por ...

Talenti shumë i kërkuar i Ajaxit, pranë marrëveshjes me Barcelonën
Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës ka marrë vendim lidhur me rezultatet dhe arritshmërinë në të gjitha kategoritë sendore në basketbollin Sipas asaj që njoftohet, është vendosur që të mos ketë kampion në ...
GazetaBlic | 22-May-2020 17:13
Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës ka marrë vendim lidhur me rezultatet dhe arritshmërinë në të gjitha kategoritë sendore në basketbollin Sipas asaj që njoftohet, është vendosur që të mos ketë kampion në ...

Kosova pa skuadër në Ligën e Kampionëve
Kosova nuk do të ketë skuadër në edicionin e ardhshëm të Ligës së Kampionëve në basketboll (Basketball Champions League). Në fakt është Federata e Basketbollit të Kosovës që ka njoftuar se nuk do të delegojë asnjë ...
EkonomiaOnline | 22-May-2020 16:50
Kosova nuk do të ketë skuadër në edicionin e ardhshëm të Ligës së Kampionëve në basketboll (Basketball Champions League). Në fakt është Federata e Basketbollit të Kosovës që ka njoftuar se nuk do të delegojë asnjë ...

KB Shkupi kërkon të merr pjesë në ligën e përbashkët Kosovë-Shqipëri
Edhe një skuadër shqiptare nga Maqedonia e Veriut, është e interesuar që të luaj në ligën e përbashkët shqiptare. Bëhet fjalë për skuadrën e Shkupit, trajneri i së cilës, Enver Miftari i tha AsistitOnline se skuadra që ...
Telegrafi | 21-May-2020 19:53
Edhe një skuadër shqiptare nga Maqedonia e Veriut, është e interesuar që të luaj në ligën e përbashkët shqiptare. Bëhet fjalë për skuadrën e Shkupit, trajneri i së cilës, Enver Miftari i tha AsistitOnline se skuadra që ...

FBK merr vendim për anulimin e sezonit, por largon nga liga Lipjani dhe Feronikeli
Në mbledhjen e vet të rregullt të mbajtur më 19 maj 2020, Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) duke i parë zhvillimet e fundit me pandeminë COVID-19, në bazë të kompetencave të veta statutare të ...
Indeks Online | 22-May-2020 16:27
Në mbledhjen e vet të rregullt të mbajtur më 19 maj 2020, Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) duke i parë zhvillimet e fundit me pandeminë COVID-19, në bazë të kompetencave të veta statutare të ...

Lipjani e Feronikeli largohen nga Superliga, Trepça në plejaut
Lipjani dhe Feronikeli i Drenasit edicionin e ardhshëm nuk do të luajnë në Superligën e Kosovës në basketboll. Këtë vendim e mori Bordi Ekzekutiv i Federatës së Basketbollit të Kosovës, është bërë e ditur të premten. ...
EkonomiaOnline | 22-May-2020 16:24
Lipjani dhe Feronikeli i Drenasit edicionin e ardhshëm nuk do të luajnë në Superligën e Kosovës në basketboll. Këtë vendim e mori Bordi Ekzekutiv i Federatës së Basketbollit të Kosovës, është bërë e ditur të premten. ...

Anulohet sezoni i basketbollit, por nga Superliga largohen Lipjani dhe Feronikeli
Sipas asaj që njoftohet, është vendosur që të mos ketë kampion në asnjë ligë, por renditja përfundimtare do të merret për bazë vetëm për skuadrat që do të bien nga liga dhe ato që do të promovohen një ligë më lartë. Ky ...
Lajminet | 22-May-2020 16:18
Sipas asaj që njoftohet, është vendosur që të mos ketë kampion në asnjë ligë, por renditja përfundimtare do të merret për bazë vetëm për skuadrat që do të bien nga liga dhe ato që do të promovohen një ligë më lartë. Ky ...

16:12 Superliga zyrtarisht pa kampion, tabela vlen vetëm për rënie dhe ngritje nga liga Federata e Basketbollit e Kosovës ka...
Federata e Basketbollit e Kosovës ka vendosur që renditja në tabelën e Superligës dhe garave të tjera seniore të vlejë vetëm për rënien dhe promovimin e klubeve në liga, mirëpo jo për shpalljen e një kampioni. Në ...
Kosova Sot | 22-May-2020 16:16
Federata e Basketbollit e Kosovës ka vendosur që renditja në tabelën e Superligës dhe garave të tjera seniore të vlejë vetëm për rënien dhe promovimin e klubeve në liga, mirëpo jo për shpalljen e një kampioni. Në ...

FBK vendos, në asnjë kategori nuk ka kampionë
Në mbledhjen e vet të rregullt të mbajtur më 19 maj 2020, Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) duke i parë zhvillimet e fundit me pandeminë COVID-19, në bazë të kompetencave të veta statutare të ...
Zeri | 22-May-2020 15:58
Në mbledhjen e vet të rregullt të mbajtur më 19 maj 2020, Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) duke i parë zhvillimet e fundit me pandeminë COVID-19, në bazë të kompetencave të veta statutare të ...

Federata e Basketbollit këtë vit nuk do të shpall kampion
Në mbledhjen e vet të rregullt të mbajtur më 19 maj 2020, Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) duke i parë zhvillimet e fundit me pandeminë COVID-19, në bazë të kompetencave të veta statutare të ...
EkonomiaOnline | 22-May-2020 15:55
Në mbledhjen e vet të rregullt të mbajtur më 19 maj 2020, Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) duke i parë zhvillimet e fundit me pandeminë COVID-19, në bazë të kompetencave të veta statutare të ...

Superliga zyrtarisht pa kampion, tabela vlen vetëm për rënie dhe ngritje nga liga
Federata e Basketbollit e Kosovës ka vendosur që renditja në tabelën e Superligës dhe garave të tjera seniore të vlejë vetëm për rënien dhe promovimin e klubeve në liga, mirëpo jo për shpalljen e një kampioni. Në ...
Gazeta Express | 22-May-2020 15:52
Federata e Basketbollit e Kosovës ka vendosur që renditja në tabelën e Superligës dhe garave të tjera seniore të vlejë vetëm për rënien dhe promovimin e klubeve në liga, mirëpo jo për shpalljen e një kampioni. Në ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved