ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/03/2020 00:45

Trump përpiqet të qetësojnë amerikanët për pasojat ekonomike nga koronavirusi

Trump përpiqet të qetësojnë amerikanët për pasojat ekonomike nga koronavirusi
Duke folur në një konferencë për shtyp në Shtëpinë e Bardhë të enjten, presidenti Trump përsëriti se “ne jemi duke u kujdesur për njerëzit tanë”. Deklaratat e tij bëhen ndërsa doli lajmi se numri i personave të ...
Lajminet | 27-Mar-2020 00:39
Duke folur në një konferencë për shtyp në Shtëpinë e Bardhë të enjten, presidenti Trump përsëriti se “ne jemi duke u kujdesur për njerëzit tanë”. Deklaratat e tij bëhen ndërsa doli lajmi se numri i personave të ...

Trump përpiqet të qetësojnë amerikanët për pasojat ekonomike nga koronavirusi
Presidenti amerikan Donald Trump u përpoq të lehtësonte shqetësimet e publikut për pasojat financiare dhe ekonomike nga koronavirusi. Duke folur në një konferencë për shtyp në Shtëpinë e Bardhë të enjten, presidenti ...
Zeri Amerikes | 27-Mar-2020 00:18
Presidenti amerikan Donald Trump u përpoq të lehtësonte shqetësimet e publikut për pasojat financiare dhe ekonomike nga koronavirusi. Duke folur në një konferencë për shtyp në Shtëpinë e Bardhë të enjten, presidenti ...

Humbja e punës, e trishtë për shumë amerikanë
Një numër gjithnjë në rritje amerikanësh po humbasin papritur vendet e punës si pasojë e koronavirusit që po mbyll industri, biznese e shkolla. Ekonomistët thonë se vendi është tashmë në recesion dhe sipas disa ...
Medial | 26-Mar-2020 23:58
Një numër gjithnjë në rritje amerikanësh po humbasin papritur vendet e punës si pasojë e koronavirusit që po mbyll industri, biznese e shkolla. Ekonomistët thonë se vendi është tashmë në recesion dhe sipas disa ...

Fauci: Koronavirusi mund të rikthehet më i fuqishëm për herë të dytë
Eksperti kryesor i qeverisë amerikane për sëmundjet infektive paralajmëroi se shpërthimi i tanishëm i koronavirusit mund të bëhet ciklik dhe të rikthehet më i fuqishëm për herë të dytë nëse nuk bëhen përgatitje të ...
VizionPlus | 26-Mar-2020 22:15
Eksperti kryesor i qeverisë amerikane për sëmundjet infektive paralajmëroi se shpërthimi i tanishëm i koronavirusit mund të bëhet ciklik dhe të rikthehet më i fuqishëm për herë të dytë nëse nuk bëhen përgatitje të ...

Paralajmërimi i ekspertit amerikan: Koronavirusi mund të bëhet ciklik
Eksperti kryesor i qeverisë amerikane për sëmundjet infektive paralajmëroi se shpërthimi i tanishëm i koronavirusit mund të bëhet ciklik dhe të rikthehet më i fuqishëm për herë të dytë nëse nuk bëhen përgatitje të ...
Lapsi | 26-Mar-2020 21:42
Eksperti kryesor i qeverisë amerikane për sëmundjet infektive paralajmëroi se shpërthimi i tanishëm i koronavirusit mund të bëhet ciklik dhe të rikthehet më i fuqishëm për herë të dytë nëse nuk bëhen përgatitje të ...

Fauci: Koronavirusi mund të bëhet ciklik dhe të rikthehet më i fuqishëm
Eksperti kryesor i qeverisë amerikane për sëmundjet infektive paralajmëroi se shpërthimi i tanishëm i koronavirusit mund të bëhet ciklik dhe të rikthehet më i fuqishëm për herë të dytë nëse nuk bëhen përgatitje të ...
Shprehja | 26-Mar-2020 21:07
Eksperti kryesor i qeverisë amerikane për sëmundjet infektive paralajmëroi se shpërthimi i tanishëm i koronavirusit mund të bëhet ciklik dhe të rikthehet më i fuqishëm për herë të dytë nëse nuk bëhen përgatitje të ...

ShBA, Fauci: Koronavirusi mund të bëhet ciklik
Eksperti kryesor i qeverisë amerikane për sëmundjet infektive paralajmëroi se shpërthimi i tanishëm i koronavirusit mund të bëhet ciklik dhe të rikthehet më i fuqishëm për herë të dytë nëse nuk bëhen përgatitje të ...
Portalb | 26-Mar-2020 20:58
Eksperti kryesor i qeverisë amerikane për sëmundjet infektive paralajmëroi se shpërthimi i tanishëm i koronavirusit mund të bëhet ciklik dhe të rikthehet më i fuqishëm për herë të dytë nëse nuk bëhen përgatitje të ...

STUDIMI: COVID-19 mund të rikthehet sipas cikleve sezonale
COVID-19 mendohet të rikthehet sipas cikleve sezonale, theksoi sot një ekspert amerikan duke nënvizuar nevojën urgjente për të gjetur një vaksinë dhe trajtime efikase. Drejtori i Institutit kombëtar të Sëmundjeve ...
GazetaTema | 26-Mar-2020 11:55
COVID-19 mendohet të rikthehet sipas cikleve sezonale, theksoi sot një ekspert amerikan duke nënvizuar nevojën urgjente për të gjetur një vaksinë dhe trajtime efikase. Drejtori i Institutit kombëtar të Sëmundjeve ...

Infektologu amerikan: Koronavirusi mund të bëhet ciklik
Eksperti kryesor i qeverisë amerikane për sëmundjet infektive paralajmëroi se shpërthimi i tanishëm i koronavirusit mund të bëhet ciklik dhe të rikthehet më i fuqishëm për herë të dytë nëse nuk bëhen përgatitje të ...
TetovaSot | 26-Mar-2020 20:56
Eksperti kryesor i qeverisë amerikane për sëmundjet infektive paralajmëroi se shpërthimi i tanishëm i koronavirusit mund të bëhet ciklik dhe të rikthehet më i fuqishëm për herë të dytë nëse nuk bëhen përgatitje të ...

Infektologu amerikan: Koronavirusi mund të bëhet ciklik
Eksperti kryesor i qeverisë amerikane për sëmundjet infektive paralajmëroi se shpërthimi i tanishëm i koronavirusit mund të bëhet ciklik dhe të rikthehet më i fuqishëm për herë të dytë nëse nuk bëhen përgatitje të ...
Gazeta Express | 26-Mar-2020 20:43
Eksperti kryesor i qeverisë amerikane për sëmundjet infektive paralajmëroi se shpërthimi i tanishëm i koronavirusit mund të bëhet ciklik dhe të rikthehet më i fuqishëm për herë të dytë nëse nuk bëhen përgatitje të ...

Fauci: Koronavirusi mund të bëhet ciklik dhe të rikthehet më i fuqishëm
Eksperti kryesor i qeverisë amerikane për sëmundjet infektive paralajmëroi se shpërthimi i tanishëm i koronavirusit mund të bëhet ciklik dhe të rikthehet më i fuqishëm për herë të dytë nëse nuk bëhen përgatitje të ...
Alsat-M | 26-Mar-2020 20:31
Eksperti kryesor i qeverisë amerikane për sëmundjet infektive paralajmëroi se shpërthimi i tanishëm i koronavirusit mund të bëhet ciklik dhe të rikthehet më i fuqishëm për herë të dytë nëse nuk bëhen përgatitje të ...

SFIDA/ Shkencëtari amerikan: Në pritje të një Corone stinore, ja treguesit e shpresës
Ekziston një shans i mirë që koronavirusi i ri të bëhet një sëmundje sezonale, tha një nga kokat e shkencave mjekësore amerikane, duke theksuar se është urgjentisht e nevojshme të gjendet një vaksinë dhe një trajtim ...
Tesheshi | 26-Mar-2020 19:20
Ekziston një shans i mirë që koronavirusi i ri të bëhet një sëmundje sezonale, tha një nga kokat e shkencave mjekësore amerikane, duke theksuar se është urgjentisht e nevojshme të gjendet një vaksinë dhe një trajtim ...

Fauçi: Pandemia e koronavirusit mund të marrë karakter ciklik
Specialisti kryesor për sëmundje infektive në SHBA, Antoni Fauçi, deklaroi se pandemia e koronavirusit që e goditi botën, sërish mund të paraqitet dhe atë në formë shumë më të fuqishme, nëse nuk ndërmerren masat e ...
TetovaSot | 26-Mar-2020 19:09
Specialisti kryesor për sëmundje infektive në SHBA, Antoni Fauçi, deklaroi se pandemia e koronavirusit që e goditi botën, sërish mund të paraqitet dhe atë në formë shumë më të fuqishme, nëse nuk ndërmerren masat e ...

U dashka patjetër vaksina, virusi mund të bëhet ciklik!!!
Eksperti kryesor i qeverisë amerikane për sëmundjet infektive paralajmëroi se shpërthimi i tanishëm i koronavirusit mund të bëhet ciklik dhe të rikthehet më i fuqishëm për herë të dytë nëse nuk bëhen përgatitje të ...
Bordo | 26-Mar-2020 19:02
Eksperti kryesor i qeverisë amerikane për sëmundjet infektive paralajmëroi se shpërthimi i tanishëm i koronavirusit mund të bëhet ciklik dhe të rikthehet më i fuqishëm për herë të dytë nëse nuk bëhen përgatitje të ...

Fauçi: Pandemia e koronavirusit mund të marrë karakter ciklik
Uashington, 26 mars – Specialisti kryesor për sëmundje infektive në SHBA, Antoni Fauçi, deklaroi se pandemia e koronavirusit që e goditi botën, sërish mund të paraqitet dhe atë në formë shumë më të fuqishme, nëse nuk ...
Koha.mk | 26-Mar-2020 18:36
Uashington, 26 mars – Specialisti kryesor për sëmundje infektive në SHBA, Antoni Fauçi, deklaroi se pandemia e koronavirusit që e goditi botën, sërish mund të paraqitet dhe atë në formë shumë më të fuqishme, nëse nuk ...

Rritet numri i amerikanëve që po humbasin vendet e punës si pasojë e koronavirusit
Një numër gjithnjë në rritje amerikanësh po humbasin papritur vendet e punës si pasojë e koronavirusit që po mbyll industri, biznese e shkolla. Ekonomistët thonë se vendi është tashmë në recesion dhe sipas disa ...
Zeri Amerikes | 26-Mar-2020 18:19
Një numër gjithnjë në rritje amerikanësh po humbasin papritur vendet e punës si pasojë e koronavirusit që po mbyll industri, biznese e shkolla. Ekonomistët thonë se vendi është tashmë në recesion dhe sipas disa ...

Fauci: Koronavirusi mund të bëhet ciklik
Eksperti kryesor i qeverisë amerikane për sëmundjet infektive paralajmëroi se shpërthimi i tanishëm i koronavirusit mund të bëhet ciklik dhe të rikthehet më i fuqishëm për herë të dytë nëse nuk bëhen ...
Zeri Amerikes | 26-Mar-2020 17:40
Eksperti kryesor i qeverisë amerikane për sëmundjet infektive paralajmëroi se shpërthimi i tanishëm i koronavirusit mund të bëhet ciklik dhe të rikthehet më i fuqishëm për herë të dytë nëse nuk bëhen ...

Co Vid -19, me gjasë do të jetë sezonal. Ka nisur të zhvendoset drejt Hemisferës së Jugut
Mjekët amerikanë njoftojnë se virusi i ri, Co Vid – 19 mund të kthehet në një sëmundje sezonale. Anthony Faucci deklaroi dje se së fundmi po vihen re më shumë raste në hemisferën jugore çka lidhet aty me afrimin e ...
Respublica | 26-Mar-2020 15:07
Mjekët amerikanë njoftojnë se virusi i ri, Co Vid – 19 mund të kthehet në një sëmundje sezonale. Anthony Faucci deklaroi dje se së fundmi po vihen re më shumë raste në hemisferën jugore çka lidhet aty me afrimin e ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved