ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/03/2020 00:56

Spitalet e Londrës po përballen me një ”cunam” pacientësh

Spitalet e Londrës po përballen me një ”cunam” pacientësh
Spitalet publike në Londër po përballen me një ”cunam” të vazhdueshëm të pacientëve me koronavirus, tha sot për Radio 4 Chris Hopson, një zyrtar i lartë në sistemin shëndetësor britanik, njofton gazeta italiane ”La ...
Shprehja | 27-Mar-2020 02:25
Spitalet publike në Londër po përballen me një ”cunam” të vazhdueshëm të pacientëve me koronavirus, tha sot për Radio 4 Chris Hopson, një zyrtar i lartë në sistemin shëndetësor britanik, njofton gazeta italiane ”La ...

SHBA-ja e tejkalon Kinën me numrin e të infektuarve me koronavirus
Shtetet e Bashkuara tani mbajnë rekordin e numrit më të madh të rasteve me koronavirus, pasi deri më tani mbi 84,404 pacientë kanë rezultuar pozitivë në teste. Sipas të dhënave të fundit të Universitetit Johns Hopkins, ...
IliriaNews | 26-Mar-2020 23:52
Shtetet e Bashkuara tani mbajnë rekordin e numrit më të madh të rasteve me koronavirus, pasi deri më tani mbi 84,404 pacientë kanë rezultuar pozitivë në teste. Sipas të dhënave të fundit të Universitetit Johns Hopkins, ...

SHBA-ja e tejkalon Kinën me numrin e të infektuarve me koronavirus
Shtetet e Bashkuara tani mbajnë rekordin e numrit më të madh të rasteve me koronavirus, pasi deri më tani mbi 84,404 pacientë kanë rezultuar pozitivë në teste. Sipas të dhënave të fundit të Universitetit Johns Hopkins, ...
TetovaSot | 26-Mar-2020 23:47
Shtetet e Bashkuara tani mbajnë rekordin e numrit më të madh të rasteve me koronavirus, pasi deri më tani mbi 84,404 pacientë kanë rezultuar pozitivë në teste. Sipas të dhënave të fundit të Universitetit Johns Hopkins, ...

SHBA’ja e tejkalon Kinën me numrin e të infektuarve me koronavirus
Shtetet e Bashkuara tani mbajnë rekordin e numrit më të madh të rasteve me koronavirus, pasi deri më tani mbi 84,404 pacientë kanë rezultuar pozitivë në teste. Sipas të dhënave të fundit të Universitetit Johns Hopkins, ...
Gazeta Express | 26-Mar-2020 23:38
Shtetet e Bashkuara tani mbajnë rekordin e numrit më të madh të rasteve me koronavirus, pasi deri më tani mbi 84,404 pacientë kanë rezultuar pozitivë në teste. Sipas të dhënave të fundit të Universitetit Johns Hopkins, ...

SHBA tejkalon Kinën me numrin e të infektuarve me koronavirus
Shtetet e Bashkuara tani mbajnë rekordin e numrit më të madh të rasteve me koronavirus, pasi deri më tani mbi 84,404 pacientë kanë rezultuar pozitivë në teste. Sipas të dhënave të fundit të Universitetit Johns Hopkins, ...
Radio Evropa e Lire | 26-Mar-2020 23:20
Shtetet e Bashkuara tani mbajnë rekordin e numrit më të madh të rasteve me koronavirus, pasi deri më tani mbi 84,404 pacientë kanë rezultuar pozitivë në teste. Sipas të dhënave të fundit të Universitetit Johns Hopkins, ...

SHBA tani ka më së shumti raste me koronavirus
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë konfirmuar se numri i rasteve me koronavirus ka kaluar 80 mijëshin, përfshirë 1,100 vdekje. Ky numër me të infektuar kalon çdo vend tjetër që po ballafaqohet me këtë pandemi, sipas ...
Arbresh | 26-Mar-2020 22:43
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë konfirmuar se numri i rasteve me koronavirus ka kaluar 80 mijëshin, përfshirë 1,100 vdekje. Ky numër me të infektuar kalon çdo vend tjetër që po ballafaqohet me këtë pandemi, sipas ...

Numri i përgjithshëm i rasteve me Covid-19 tejkalon 500 mijë
Të dhënat e përpiluara nga Universiteti Johns Hopkins në ShBA tregojnë mbi 510,000 raste të konfirmuara të koronavirusit të ri në të gjithë botën ndërsa pandemia vazhdon të përhapet. Shifra u rrit mbi gjysmën e një ...
Arbresh | 26-Mar-2020 19:42
Të dhënat e përpiluara nga Universiteti Johns Hopkins në ShBA tregojnë mbi 510,000 raste të konfirmuara të koronavirusit të ri në të gjithë botën ndërsa pandemia vazhdon të përhapet. Shifra u rrit mbi gjysmën e një ...

SHBA/ Më shumë se një mijë persona vdesin nga koronavirusi
Që nga e enjtja, më shumë se 65,000 amerikanë janë infektuar me koronavirusin e ri, dhe të paktën 1,046 kanë vdekur, transmeton . Numri më i lartë i vdekjeve të raportuara në një ditë të vetme erdhi të mërkurën, me 223 ...
Lajminet | 26-Mar-2020 17:19
Që nga e enjtja, më shumë se 65,000 amerikanë janë infektuar me koronavirusin e ri, dhe të paktën 1,046 kanë vdekur, transmeton . Numri më i lartë i vdekjeve të raportuara në një ditë të vetme erdhi të mërkurën, me 223 ...

Koronavirusi, ‘tsunami’ në spitalet e Londrës. Tre anije të bllokuara në ujrat australiane. Mbi 39 mijë të infektuar në Gjermani
Spitalet publike në Londër po përballen me një “tsunami” të vazhdueshëm ndërsa numri i pacientëve të sëmurë rëndë nga infeksioni i koronavirusit është tejet i lartë dhe ndërsa ka shumë mjek të prekur nga ...
Lexo | 26-Mar-2020 16:04
Spitalet publike në Londër po përballen me një “tsunami” të vazhdueshëm ndërsa numri i pacientëve të sëmurë rëndë nga infeksioni i koronavirusit është tejet i lartë dhe ndërsa ka shumë mjek të prekur nga ...

Spitalet e Londrës po përballen me një ”cunam” pacientësh
Spitalet publike në Londër po përballen me një ”cunam” të vazhdueshëm të pacientëve me koronavirus, tha sot për Radio 4 Chris Hopson, një zyrtar i lartë në sistemin shëndetësor britanik, njofton gazeta italiane ”La ...
Alsat-M | 26-Mar-2020 14:09
Spitalet publike në Londër po përballen me një ”cunam” të vazhdueshëm të pacientëve me koronavirus, tha sot për Radio 4 Chris Hopson, një zyrtar i lartë në sistemin shëndetësor britanik, njofton gazeta italiane ”La ...

Vijon rritja e shifrave në SHBA/ Shkon në 1031 numri i personave të vdekur nga koronavirusi, rreth 70 mijë të infektuar
Pandemia e koronavirusit vazhdon të zgjerohet në Shtetet e Bashkuara. Sipas të dhënave të Johns Hopkins University viktimat e koronavirusit në Shtetet e Bashkuara kanë shkruar në 1 031, ndërsa rastet pozitive janë ...
Standard | 26-Mar-2020 12:50
Pandemia e koronavirusit vazhdon të zgjerohet në Shtetet e Bashkuara. Sipas të dhënave të Johns Hopkins University viktimat e koronavirusit në Shtetet e Bashkuara kanë shkruar në 1 031, ndërsa rastet pozitive janë ...

Rritet bilanci me Covid-19 në SHBA: 1,036 viktima dhe 68,573 të infektuar
Koronavirusi ka shkaktuar 1,036 viktima në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ndërkohë 68,573 raste të koronavirusit janë raportuar në 50 shtetet dhe në Uashington. SHBA ka shpallur një emergjencë kombëtare dhe po ...
Medial | 26-Mar-2020 12:12
Koronavirusi ka shkaktuar 1,036 viktima në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ndërkohë 68,573 raste të koronavirusit janë raportuar në 50 shtetet dhe në Uashington. SHBA ka shpallur një emergjencë kombëtare dhe po ...

Mbi 1 mijë të vdekur në SHBA, raste të reja edhe në shtete të tjera
Rusia ka vendosur të ndalojë të gjitha fluturimet ndërkombëtare për të frenuar përhapjen e Coronavirus. Kjo u njoftua nga qeveria e Moskës. Në një mesazh për kombin dje 25 Mars, Presidenti Vladimir Putin urdhëroi që të ...
Ina-Online | 26-Mar-2020 11:18
Rusia ka vendosur të ndalojë të gjitha fluturimet ndërkombëtare për të frenuar përhapjen e Coronavirus. Kjo u njoftua nga qeveria e Moskës. Në një mesazh për kombin dje 25 Mars, Presidenti Vladimir Putin urdhëroi që të ...

SHBA, mbi 1.000 të vdekur nga COVID-19
Në SHBA tejkalon 1.000 numri i personave që kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit të ri (COVID-19), transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas të dhënave të fundit të ndara nga Universiteti Johns Hopkins, në SHBA e ...
Shenja | 26-Mar-2020 09:03
Në SHBA tejkalon 1.000 numri i personave që kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit të ri (COVID-19), transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas të dhënave të fundit të ndara nga Universiteti Johns Hopkins, në SHBA e ...

Përditësimi i fundit/ Rusia ndalon të gjitha fluturimet ndërkombëtare. Mbi 1000 vdekje në SHBA, gati 70 mijë të infektuar
Rusia ka vendosur të ndalojë të gjitha fluturimet ndërkombëtare për të frenuar përhapjen e Coronavirus. Kjo u njoftua nga qeveria e Moskës. Në një mesazh për kombin dje 25 Mars, Presidenti Vladimir Putin urdhëroi që të ...
Shenja | 26-Mar-2020 08:53
Rusia ka vendosur të ndalojë të gjitha fluturimet ndërkombëtare për të frenuar përhapjen e Coronavirus. Kjo u njoftua nga qeveria e Moskës. Në një mesazh për kombin dje 25 Mars, Presidenti Vladimir Putin urdhëroi që të ...

Rritje e vdekjeve nga Coronavirusi, 19 në Amerikë
Numri i njerëzve që kanë vdekur nga Covid-19 në ShBA e ka kaluar 1,000, sipas të dhënave nga Universiteti Johns Hopkins. Saktësisht këtu janë raportuar 1 050 vdekje konfirmuar si të prekur me Coronavirus 69 117 persona. ...
EkonomiaOnline | 26-Mar-2020 08:42
Numri i njerëzve që kanë vdekur nga Covid-19 në ShBA e ka kaluar 1,000, sipas të dhënave nga Universiteti Johns Hopkins. Saktësisht këtu janë raportuar 1 050 vdekje konfirmuar si të prekur me Coronavirus 69 117 persona. ...

Rritje e vdekjeve nga Covid-19 në Amerikë
Numri i njerëzve që kanë vdekur nga Covid-19 në SHBA e ka kaluar 1,000, sipas të dhënave nga Universiteti Johns Hopkins. Saktësiht këtu janë raportuar 1,050 vdekjekonfirmuar si të prekur me koronavirus 69,117 persona. ...
Klan Kosova | 26-Mar-2020 08:39
Numri i njerëzve që kanë vdekur nga Covid-19 në SHBA e ka kaluar 1,000, sipas të dhënave nga Universiteti Johns Hopkins. Saktësiht këtu janë raportuar 1,050 vdekjekonfirmuar si të prekur me koronavirus 69,117 persona. ...

Koronavirusi: 62.086 të infektuar, 869 të vdekur në SHBA
Ka arritur në 62.086 numri i të infektuarve në SHBA – ku janë konfirmuar 869 të vdekur, sipas llogaritjes së bërë nga Universiteti “Johns Hopkins”. Një ditë më parë, në të njëjtën kohë, në SHBA u numëruan 600 vdekje nga ...
TetovaSot | 25-Mar-2020 22:25
Ka arritur në 62.086 numri i të infektuarve në SHBA – ku janë konfirmuar 869 të vdekur, sipas llogaritjes së bërë nga Universiteti “Johns Hopkins”. Një ditë më parë, në të njëjtën kohë, në SHBA u numëruan 600 vdekje nga ...

Koronavirusi: 62.086 të infektuar, 869 të vdekur në SHBA
Ka arritur në 62.086 numri i të infektuarve në SHBA – ku janë konfirmuar 869 të vdekur, sipas llogaritjes së bërë nga Universiteti “Johns Hopkins”. Një ditë më parë, në të njëjtën kohë, në SHBA u numëruan 600 vdekje nga ...
Gazeta Express | 25-Mar-2020 21:55
Ka arritur në 62.086 numri i të infektuarve në SHBA – ku janë konfirmuar 869 të vdekur, sipas llogaritjes së bërë nga Universiteti “Johns Hopkins”. Një ditë më parë, në të njëjtën kohë, në SHBA u numëruan 600 vdekje nga ...

Mbi 800 të vdekur dhe 60 000 të infektuar nga COVID-19
Më shumë se 60 000 raste infektimi me koronavirusin e ri u regjistruan zyrtarisht sot në SHBA, përfshirë 827 të vdekur, sipas llogaritjes së bërë nga Universiteti “Johns Hopkins”. Një ditë më parë, në të njëjtën kohë, ...
TetovaSot | 25-Mar-2020 21:26
Më shumë se 60 000 raste infektimi me koronavirusin e ri u regjistruan zyrtarisht sot në SHBA, përfshirë 827 të vdekur, sipas llogaritjes së bërë nga Universiteti “Johns Hopkins”. Një ditë më parë, në të njëjtën kohë, ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved