ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/04/2020 11:21

Receta e Cekës - Tortë me arra dhe puding PËRBËRËSIT PËR BRUMIN: 8 vezë, 8 lugë sheqer, 300 gr arra të bluara, 2 lugë miell. FILLI: 4 vezë, 8 lugë sheqer, 1 sheqer vanileje, lëvore limoni në rende, 1 puding vanileje të...

Receta e Cekës - Tortë me arra dhe puding PËRBËRËSIT PËR BRUMIN: 8 vezë, 8 lugë sheqer, 300 gr arra të bluara, 2 lugë miell. FILLI: 4 vezë, 8 lugë sheqer, 1 sheqer vanileje, lëvore limoni në rende, 1 puding vanileje të...
PËRBËRËSIT PËR BRUMIN: 8 vezë, 8 lugë sheqer, 300 gr arra të bluara, 2 lugë miell. FILLI: 4 vezë, 8 lugë sheqer, 1 sheqer vanileje, lëvore limoni në rende, 1 puding vanileje të papërgatitur, 100 gr çokollatë, 7 dcl ...
Kosova Sot | 26-Mar-2020 18:49
PËRBËRËSIT PËR BRUMIN: 8 vezë, 8 lugë sheqer, 300 gr arra të bluara, 2 lugë miell. FILLI: 4 vezë, 8 lugë sheqer, 1 sheqer vanileje, lëvore limoni në rende, 1 puding vanileje të papërgatitur, 100 gr çokollatë, 7 dcl ...

Talenti i Lyon: “Ëndrra ime është të luaj për Real Madridin” Cherki ëndërron që ta veshë fanellën e Real Madridit Talenti 16 vjeçar i Lyon, Rayan Cherki, i ka befasuar të gjithë në Francë. Në një intervistë për Lyon TV, klub në...
Cherki ëndërron që ta veshë fanellën e Real Madridit Talenti 16 vjeçar i Lyon, Rayan Cherki, i ka befasuar të gjithë në Francë. Në një intervistë për Lyon TV, klub në të cilin luan, 16 vjeçari, zbulimi i këtij sezoni, ...
Kosova Sot | 26-Mar-2020 17:46
Cherki ëndërron që ta veshë fanellën e Real Madridit Talenti 16 vjeçar i Lyon, Rayan Cherki, i ka befasuar të gjithë në Francë. Në një intervistë për Lyon TV, klub në të cilin luan, 16 vjeçari, zbulimi i këtij sezoni, ...

Talenti i Lyon: “Ëndrra ime është të luaj për Real Madridin”
Cherki ëndërron që ta veshë fanellën e Real Madridit Talenti 16 vjeçar i Lyon, Rayan Cherki, i ka befasuar të gjithë në Francë. Në një intervistë për Lyon TV, klub në të cilin luan, 16 vjeçari, zbulimi i këtij sezoni, ...
Gazeta Express | 26-Mar-2020 17:42
Cherki ëndërron që ta veshë fanellën e Real Madridit Talenti 16 vjeçar i Lyon, Rayan Cherki, i ka befasuar të gjithë në Francë. Në një intervistë për Lyon TV, klub në të cilin luan, 16 vjeçari, zbulimi i këtij sezoni, ...

Femrat me depresion, dy herë më të rrezikuara nga vdekja e hershme Femrat e reja dhe ato të moshës së mesme, të cilat janë në depresion, janë dy herë më shumë të rrezikuara të pësojnë sulm në zemër apo sipas shkencëtarëve...
Femrat e reja dhe ato të moshës së mesme, të cilat janë në depresion, janë dy herë më shumë të rrezikuara të pësojnë sulm në zemër apo sipas shkencëtarëve të pësojnë nga vdekja e hershme. Ata besojnë se depresioni i ...
Kosova Sot | 26-Mar-2020 17:25
Femrat e reja dhe ato të moshës së mesme, të cilat janë në depresion, janë dy herë më shumë të rrezikuara të pësojnë sulm në zemër apo sipas shkencëtarëve të pësojnë nga vdekja e hershme. Ata besojnë se depresioni i ...

Doni që martesa të zgjasë? Ja cila shenjë e Horoskopit është idealja për ta patur pranë
Gjetja e mashkullit të duhur për t’u martuar është një detyrë e vështirë. Dhe është po kaq e vështirë të mbetesh i martuar, për sa kohë numri i divorceve po njeh rritje të lartë vit pas viti. Por, ne ëndërrojmë dhe duam ...
Kosova Sot | 26-Mar-2020 17:25
Gjetja e mashkullit të duhur për t’u martuar është një detyrë e vështirë. Dhe është po kaq e vështirë të mbetesh i martuar, për sa kohë numri i divorceve po njeh rritje të lartë vit pas viti. Por, ne ëndërrojmë dhe duam ...

16:52 Chelsea do t’i shesë lojtarët Emerson e Moses “Blues” synojnë t’i...
“Blues” synojnë t’i fitojnë mbi 30 milionë euro nga shitja e dy lojtarëve të tyre, e në ndërkohë me ato para duan ta blejnë një mbrojtës të majtë Chelsea është e interesuar t’i shesë dy lojtarët e tij, Emerson dhe ...
Kosova Sot | 26-Mar-2020 16:57
“Blues” synojnë t’i fitojnë mbi 30 milionë euro nga shitja e dy lojtarëve të tyre, e në ndërkohë me ato para duan ta blejnë një mbrojtës të majtë Chelsea është e interesuar t’i shesë dy lojtarët e tij, Emerson dhe ...

Chelsea do t’i shesë lojtarët Emerson e Moses
“Blues” synojnë t’i fitojnë mbi 30 milionë euro nga shitja e dy lojtarëve të tyre, e në ndërkohë me ato para duan ta blejnë një mbrojtës të majtë Chelsea është e interesuar t’i shesë dy lojtarët e tij, Emerson dhe ...
Gazeta Express | 26-Mar-2020 16:47
“Blues” synojnë t’i fitojnë mbi 30 milionë euro nga shitja e dy lojtarëve të tyre, e në ndërkohë me ato para duan ta blejnë një mbrojtës të majtë Chelsea është e interesuar t’i shesë dy lojtarët e tij, Emerson dhe ...

Ngjarje e vërtetë: E dinte se e mashtronte burri, por vazhdonte me rrena (1) Kjo zyrë, të cilën e ndaj me tri kolege, sikur nga dita në ditë është duke u bërë gjithnjë e më e vogël, e rastet me regjistratorë, gjithnjë e më të mëdhenj. Ma zen...
Kjo zyrë, të cilën e ndaj me tri kolege, sikur nga dita në ditë është duke u bërë gjithnjë e më e vogël, e rastet me regjistratorë, gjithnjë e më të mëdhenj. Ma zen frymën ajri me dezodorantë të llojllojshëm, por ...
Kosova Sot | 26-Mar-2020 15:21
Kjo zyrë, të cilën e ndaj me tri kolege, sikur nga dita në ditë është duke u bërë gjithnjë e më e vogël, e rastet me regjistratorë, gjithnjë e më të mëdhenj. Ma zen frymën ajri me dezodorantë të llojllojshëm, por ...

Roman dashurie: Kur dashurohesh në një mashkull më të ri (23)
- Nuk mund të besoj që tërë këtë e ke bërë vetëm për veten tënde! - Po, nuk e dija se do të kisha mysafirë për drekë, e mua më pëlqen që të ha mirë, nuk i duroj ushqimet e shpejta dhe ngrënien në këmbë, kështu që ...
Kosova Sot | 26-Mar-2020 15:14
- Nuk mund të besoj që tërë këtë e ke bërë vetëm për veten tënde! - Po, nuk e dija se do të kisha mysafirë për drekë, e mua më pëlqen që të ha mirë, nuk i duroj ushqimet e shpejta dhe ngrënien në këmbë, kështu që ...

Kafja lidhet me shtim në peshë Është parë se, te disa njerëz, kafeina shkakton ndryshime hormonale të cilat nxisin shtimin në peshë. Kur e konsumojmë kafeinën, ajo ia dërgon sinjalin hipofizës, që ta nxisë...
Është parë se, te disa njerëz, kafeina shkakton ndryshime hormonale të cilat nxisin shtimin në peshë. Kur e konsumojmë kafeinën, ajo ia dërgon sinjalin hipofizës, që ta nxisë sekretimin e adrenalinës nga gjëndrat ...
Kosova Sot | 26-Mar-2020 15:07
Është parë se, te disa njerëz, kafeina shkakton ndryshime hormonale të cilat nxisin shtimin në peshë. Kur e konsumojmë kafeinën, ajo ia dërgon sinjalin hipofizës, që ta nxisë sekretimin e adrenalinës nga gjëndrat ...

Një ilaç natyror kundër diabetit
Sëmundja e sheqerit mund të shërohet me këto bimë: 3 hise të bimës Rhizoma Caryophyllatae; një hise të gjetheve të mjedrës dhe boronicës; tri hise të bimës Potentilla aurea; dy hise të bishtajave të thata. E marrim një ...
Kosova Sot | 26-Mar-2020 15:07
Sëmundja e sheqerit mund të shërohet me këto bimë: 3 hise të bimës Rhizoma Caryophyllatae; një hise të gjetheve të mjedrës dhe boronicës; tri hise të bimës Potentilla aurea; dy hise të bishtajave të thata. E marrim një ...

Kafka misterioze, që janë shumë të çuditshme Kafka e 'djallit' Gjatë gërmimeve të bëra në Pensilvani, në fund të viteve të 1800-a, arkeologët kishin mbetur të shtangur kur, në vend se të gjenin mbetjet e njerëzve, që...
Kafka e 'djallit' Gjatë gërmimeve të bëra në Pensilvani, në fund të viteve të 1800-a, arkeologët kishin mbetur të shtangur kur, në vend se të gjenin mbetjet e njerëzve, që kishin jetuar në shekullin e trembëdhjetë, ...
Kosova Sot | 26-Mar-2020 15:00
Kafka e 'djallit' Gjatë gërmimeve të bëra në Pensilvani, në fund të viteve të 1800-a, arkeologët kishin mbetur të shtangur kur, në vend se të gjenin mbetjet e njerëzve, që kishin jetuar në shekullin e trembëdhjetë, ...

Doni që martesa të zgjasë? Ja cila shenjë e Horoskopit është idealja për ta patur pranë
Gjetja e mashkullit të duhur për t’u martuar është një detyrë e vështirë. Dhe është po kaq e vështirë të mbetesh i martuar, për sa kohë numri i divorceve po njeh rritje të lartë vit pas viti. Por, ne ëndërrojmë dhe duam ...
Lexo | 26-Mar-2020 12:04
Gjetja e mashkullit të duhur për t’u martuar është një detyrë e vështirë. Dhe është po kaq e vështirë të mbetesh i martuar, për sa kohë numri i divorceve po njeh rritje të lartë vit pas viti. Por, ne ëndërrojmë dhe duam ...

Talenti i ri i Interit ëndërron tituj me zikaltrit Ndonëse i ndërprerë për shkak të koronavirusit dhe me rrezikun për të mos rifilluar më, ky sezon do të mbahet mend gjatë nga sulmuesi 17-vjeçar i Interit, Sebastiano Espozito, i cili debutoi...
Ndonëse i ndërprerë për shkak të koronavirusit dhe me rrezikun për të mos rifilluar më, ky sezon do të mbahet mend gjatë nga sulmuesi 17-vjeçar i Interit, Sebastiano Espozito, i cili debutoi me fanellën zikaltër duke ...
Kosova Sot | 25-Mar-2020 21:10
Ndonëse i ndërprerë për shkak të koronavirusit dhe me rrezikun për të mos rifilluar më, ky sezon do të mbahet mend gjatë nga sulmuesi 17-vjeçar i Interit, Sebastiano Espozito, i cili debutoi me fanellën zikaltër duke ...

Talenti i ri i Interit ëndërron tituj me zikaltrit
Ndonëse i ndërprerë për shkak të koronavirusit dhe me rrezikun për të mos rifilluar më, ky sezon do të mbahet mend gjatë nga sulmuesi 17-vjeçar i Interit, Sebastiano Espozito, i cili debutoi me fanellën zikaltër duke ...
Gazeta Express | 25-Mar-2020 21:03
Ndonëse i ndërprerë për shkak të koronavirusit dhe me rrezikun për të mos rifilluar më, ky sezon do të mbahet mend gjatë nga sulmuesi 17-vjeçar i Interit, Sebastiano Espozito, i cili debutoi me fanellën zikaltër duke ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved