ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/03/2020 00:04

Putin kërkon heqjen e sanksioneve në Samitin e G20-ës

Putin kërkon heqjen e sanksioneve në Samitin e G20-ës
Presidenti rus, Vladimir Putin i ka propozuar Grupit të 20 vendeve më të industrializuara, përmes një video konference, që të ngrihen sanksionet, ashtu që shtetet të luftojnë më mirë pandeminë me koronavorus, që ka ...
TetovaSot | 26-Mar-2020 22:44
Presidenti rus, Vladimir Putin i ka propozuar Grupit të 20 vendeve më të industrializuara, përmes një video konference, që të ngrihen sanksionet, ashtu që shtetet të luftojnë më mirë pandeminë me koronavorus, që ka ...

Putin kërkon heqjen e sanksioneve në Samitin e G20-ës
Presidenti rus, Vladimir Putin i ka propozuar Grupit të 20 vendeve më të industrializuara, përmes një video konference, që të ngrihen sanksionet, ashtu që shtetet të luftojnë më mirë pandeminë me koronavorus, që ka ...
Medial | 26-Mar-2020 22:43
Presidenti rus, Vladimir Putin i ka propozuar Grupit të 20 vendeve më të industrializuara, përmes një video konference, që të ngrihen sanksionet, ashtu që shtetet të luftojnë më mirë pandeminë me koronavorus, që ka ...

Putin kërkon heqjen e sanksioneve në Samitin e G20-ës
Presidenti rus, Vladimir Putin i ka propozuar Grupit të 20 vendeve më të industrializuara, përmes një video konference, që të ngrihen sanksionet, ashtu që shtetet të luftojnë më mirë pandeminë me koronavorus, që ka ...
Radio Evropa e Lire | 26-Mar-2020 21:34
Presidenti rus, Vladimir Putin i ka propozuar Grupit të 20 vendeve më të industrializuara, përmes një video konference, që të ngrihen sanksionet, ashtu që shtetet të luftojnë më mirë pandeminë me koronavorus, që ka ...

Samiti i G20 jep 5 trilionë dollarë për të shpëtuar ekonominë botërore
Samiti i G20, është mbledhur ditën e sotme për situatën e krijuar nga koronavirusi dhe ka vendosur të japë shumën marramendëse prej 5 trilionë dollarësh për të shpëtuar ekonominë botërore. Samiti i G20 është mbledhur ...
AlbInfo | 26-Mar-2020 21:01
Samiti i G20, është mbledhur ditën e sotme për situatën e krijuar nga koronavirusi dhe ka vendosur të japë shumën marramendëse prej 5 trilionë dollarësh për të shpëtuar ekonominë botërore. Samiti i G20 është mbledhur ...

Koronavirusi/ Ish-kryeministri britanik propozon një qeveri të përkohshme globale. Çfarë kompetencash do të ketë
Gordon Brown u ka kërkuar udhëheqësve botërorë të krijojnë një formë të përkohshme të qeverisë globale për të trajtuar krizën e dyfishtë mjekësore dhe ekonomike të shkaktuara nga pandemia Covid-19. Ish-kryeministri ...
Lexo | 26-Mar-2020 19:49
Gordon Brown u ka kërkuar udhëheqësve botërorë të krijojnë një formë të përkohshme të qeverisë globale për të trajtuar krizën e dyfishtë mjekësore dhe ekonomike të shkaktuara nga pandemia Covid-19. Ish-kryeministri ...

Samiti i G20 jep 5 trilionë dollarë për të shpëtuar ekonominë botërore
Samiti i G20, eshte mbledhur ditën e sotme për situatën e krijuar nga koronavirusi dhe ka vendosur të japë shumën marramendëse prej 5 trilionë dollarësh për të shpëtuar ekonominë botërore. Samiti i G20 është mbledhur ...
TetovaSot | 26-Mar-2020 19:49
Samiti i G20, eshte mbledhur ditën e sotme për situatën e krijuar nga koronavirusi dhe ka vendosur të japë shumën marramendëse prej 5 trilionë dollarësh për të shpëtuar ekonominë botërore. Samiti i G20 është mbledhur ...

COVID-19/ Samiti i G20 jep 5 trilionë dollarë për të shpëtuar ekonominë botërore
Samiti i G20, i mbledhur ditën e sotme për situatën e krijuar nga koronavirusi, ka vendosur të japë shumën marramendëse prej 5 trilionë dollarësh për të shpëtuar ekonominë botërore. Samiti i G20 është mbledhur online, ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 18:31
Samiti i G20, i mbledhur ditën e sotme për situatën e krijuar nga koronavirusi, ka vendosur të japë shumën marramendëse prej 5 trilionë dollarësh për të shpëtuar ekonominë botërore. Samiti i G20 është mbledhur online, ...

Samiti i G20 jep 5 trilionë dollarë për të shpëtuar ekonominë botërore
Samiti i G20, eshte mbledhur ditën e sotme për situatën e krijuar nga koronavirusi dhe ka vendosur të japë shumën marramendëse prej 5 trilionë dollarësh për të shpëtuar ekonominë botërore. Samiti i G20 është mbledhur ...
EkonomiaOnline | 26-Mar-2020 19:42
Samiti i G20, eshte mbledhur ditën e sotme për situatën e krijuar nga koronavirusi dhe ka vendosur të japë shumën marramendëse prej 5 trilionë dollarësh për të shpëtuar ekonominë botërore. Samiti i G20 është mbledhur ...

G 20, 5 trilionë dollarë për të ekuilibruar pasojat e pandemisë
Ndërsa përhapja e pandemisë së Covid-19 rrezikon një recesion të thellë në ekonominë botërore, vendet e G20 u angazhuan në një front të përbashkët përballë këtij rreziku. Plot 5 trilionë dollarë do të injektohen në ...
Respublica | 26-Mar-2020 19:33
Ndërsa përhapja e pandemisë së Covid-19 rrezikon një recesion të thellë në ekonominë botërore, vendet e G20 u angazhuan në një front të përbashkët përballë këtij rreziku. Plot 5 trilionë dollarë do të injektohen në ...

Vendet e G20-s mblidhen online, masa kundër pandemisë COVID-19. Nga Trump tek Putin, ja kush do të marrë pjesë
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, dhe presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të jenë në mesin e drejtuesve të ekonomive të mëdha të G20-ës që pritet të marrin pjesë në një samit përmes video-lidhjes të organizuar nga ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 09:40
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, dhe presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të jenë në mesin e drejtuesve të ekonomive të mëdha të G20-ës që pritet të marrin pjesë në një samit përmes video-lidhjes të organizuar nga ...

Putin: Nevojitet plan i përbashkët për ta mbështetur ekonominë
Moskë, 26 mars – Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin sot në samitin virtual të G29 deklaroi se vendeve anëtare u nevojitet plan për mbështetjen e ekonomisë pas shpërthimit të pandemisë së koronavirusit dhe propozoi ...
Koha.mk | 26-Mar-2020 19:27
Moskë, 26 mars – Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin sot në samitin virtual të G29 deklaroi se vendeve anëtare u nevojitet plan për mbështetjen e ekonomisë pas shpërthimit të pandemisë së koronavirusit dhe propozoi ...

Samiti i G20 jep 5 trilionë dollarë për të shpëtuar ekonominë botërore
Samiti i G20, eshte mbledhur ditën e sotme për situatën e krijuar nga koronavirusi dhe ka vendosur të japë shumën marramendëse prej 5 trilionë dollarësh për të shpëtuar ekonominë botërore. Samiti i G20 është mbledhur ...
Gazeta Observer | 26-Mar-2020 19:24
Samiti i G20, eshte mbledhur ditën e sotme për situatën e krijuar nga koronavirusi dhe ka vendosur të japë shumën marramendëse prej 5 trilionë dollarësh për të shpëtuar ekonominë botërore. Samiti i G20 është mbledhur ...

Samiti i G20 jep 5 trilionë dollarë për të shpëtuar ekonominë botërore
Samiti i G20, eshte mbledhur ditën e sotme për situatën e krijuar nga koronavirusi dhe ka vendosur të japë shumën marramendëse prej 5 trilionë dollarësh për të shpëtuar ekonominë botërore. Samiti i G20 është mbledhur ...
Gazeta Express | 26-Mar-2020 19:17
Samiti i G20, eshte mbledhur ditën e sotme për situatën e krijuar nga koronavirusi dhe ka vendosur të japë shumën marramendëse prej 5 trilionë dollarësh për të shpëtuar ekonominë botërore. Samiti i G20 është mbledhur ...

?G20 investon 5 trilionë dollarë për shpëtimin e ekonomisë botërore
Shtetet e G20 kanë vendosur të investojnë 5 trilionë dollarë në ekonominë globale për të shpëtuar nga pandemia e koronavirusit. “Pandemia e koronavirusit është një kujtesë e fuqishme e ndërlidhjes dhe e cenueshmërisë ...
Indeks Online | 26-Mar-2020 18:57
Shtetet e G20 kanë vendosur të investojnë 5 trilionë dollarë në ekonominë globale për të shpëtuar nga pandemia e koronavirusit. “Pandemia e koronavirusit është një kujtesë e fuqishme e ndërlidhjes dhe e cenueshmërisë ...

?G20 investon 5 trilionë dollarë për shpëtimin e ekonomisë botërore
“Pandemia e koronavirusit është një kujtesë e fuqishme e ndërlidhjes dhe e cenueshmërisë sonë. Ky virus nuk respekton kufijtë. Luftimi i një pandemie kërkon një përgjigje transparente, të fortë dhe të mirë-koordinuar ...
Lajminet | 26-Mar-2020 17:40
“Pandemia e koronavirusit është një kujtesë e fuqishme e ndërlidhjes dhe e cenueshmërisë sonë. Ky virus nuk respekton kufijtë. Luftimi i një pandemie kërkon një përgjigje transparente, të fortë dhe të mirë-koordinuar ...

Vendet e G20-ës diskutojnë për masat kundër pandemisë
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, dhe presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të jenë në mesin e drejtuesve të ekonomive të mëdha të G20-ës që pritet të marrin pjesë në një samit përmes video-lidhjes të organizuar nga ...
Koha.mk | 26-Mar-2020 11:12
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, dhe presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të jenë në mesin e drejtuesve të ekonomive të mëdha të G20-ës që pritet të marrin pjesë në një samit përmes video-lidhjes të organizuar nga ...

Pandemia e koronavirusit/ Vendet e G20-s ‘takohen’ online, të pranishëm edhe drejtuesit e OBSH
Drejtuesit e ekonomive të mëdha të G20-ës pritet të marrin pjesë në një samit përmes video-lidhjes të organizuar nga Arabia Saudite për shkak të masave parandaluese të përhapjes së koronavirusit. Në mesin e tyre do të ...
Politiko | 26-Mar-2020 10:48
Drejtuesit e ekonomive të mëdha të G20-ës pritet të marrin pjesë në një samit përmes video-lidhjes të organizuar nga Arabia Saudite për shkak të masave parandaluese të përhapjes së koronavirusit. Në mesin e tyre do të ...

G20-ta mban video-konferencë urgjente për koronavirusin
Pas disa javësh mosveprimi dhe ndarjesh, udhëheqësit e ekonomive më të mëdha botërore të G20-ës do të zhvillojnë një samit urgjent përmes një video-konference, për të diskutuar pandeminë e koronavirusit – por shpresat ...
Klan Kosova | 26-Mar-2020 10:48
Pas disa javësh mosveprimi dhe ndarjesh, udhëheqësit e ekonomive më të mëdha botërore të G20-ës do të zhvillojnë një samit urgjent përmes një video-konference, për të diskutuar pandeminë e koronavirusit – por shpresat ...

Vendet e G20-ës diskutojnë për masat kundër pandemisë
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, dhe presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të jenë në mesin e drejtuesve të ekonomive të mëdha të G20-ës që pritet të marrin pjesë në një samit përmes video-lidhjes të organizuar nga ...
Medial | 26-Mar-2020 10:42
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, dhe presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të jenë në mesin e drejtuesve të ekonomive të mëdha të G20-ës që pritet të marrin pjesë në një samit përmes video-lidhjes të organizuar nga ...

Vendet e G20-ës diskutojnë për masat kundër pandemisë
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, dhe presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të jenë në mesin e drejtuesve të ekonomive të mëdha të G20-ës që pritet të marrin pjesë në një samit përmes video-lidhjes të organizuar nga ...
EkonomiaOnline | 26-Mar-2020 10:17
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, dhe presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të jenë në mesin e drejtuesve të ekonomive të mëdha të G20-ës që pritet të marrin pjesë në një samit përmes video-lidhjes të organizuar nga ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved