ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/03/2020 00:45

Policia ka arresuar tetë persona sepse nuk respektuan kufizimin e lirisë së lëvizjes

Policia ka arresuar tetë persona sepse nuk respektuan kufizimin e lirisë së lëvizjes
Nuk respektoj vendimin e qeverisë për kufizim të lirisë së lëvizjes, arrestohen disa persona. Jo të gjithë e respektuan vendimin e qeverisë, për kufizim të liris së lëvizjes. Kjo është edhe arsyeja që 8 persona u ...
Gazeta Observer | 26-Mar-2020 23:01
Nuk respektoj vendimin e qeverisë për kufizim të lirisë së lëvizjes, arrestohen disa persona. Jo të gjithë e respektuan vendimin e qeverisë, për kufizim të liris së lëvizjes. Kjo është edhe arsyeja që 8 persona u ...

Policia ka arresuar tetë persona sepse nuk respektuan kufizimin e lirisë së lëvizjes
Nuk respektoj vendimin e qeverisë për kufizim të lirisë së lëvizjes, arrestohen disa persona. Jo të gjithë e respektuan vendimin e qeverisë, për kufizim të liris së lëvizjes. Kjo është edhe arsyeja që 8 persona u ...
Gazeta Express | 26-Mar-2020 22:49
Nuk respektoj vendimin e qeverisë për kufizim të lirisë së lëvizjes, arrestohen disa persona. Jo të gjithë e respektuan vendimin e qeverisë, për kufizim të liris së lëvizjes. Kjo është edhe arsyeja që 8 persona u ...

E infektuara me COVID-19 para një jave është kontrolluar në QMF, QKMF dhe Spital të Pejës
Pacientja 73 vjeçare nga fshati Llugaxhi e Pejës, që është diagnostifikuar sot me virusin COVID-19, javën e kaluar ishte kontrolluar nga mjekët në tri pika shëndetësore. “Më 20 mars, pacientja së pari ka shkuar në ...
Koha.net | 26-Mar-2020 22:28
Pacientja 73 vjeçare nga fshati Llugaxhi e Pejës, që është diagnostifikuar sot me virusin COVID-19, javën e kaluar ishte kontrolluar nga mjekët në tri pika shëndetësore. “Më 20 mars, pacientja së pari ka shkuar në ...

E infektuara me koronavirus nga Peja, ishte kontrolluar dje në Klinë
Drejtori i Shëndetësisë në komunën e Pejës Dr.Petrit Loci ka konfirmuar se pacientja e dyshuar dje, me simptoma të COVID 19, nga fshati Llugaxhi i komunës së Pejës, e cila u trajtua fillimisht në një ordinancë private ...
Shprehja | 26-Mar-2020 19:36
Drejtori i Shëndetësisë në komunën e Pejës Dr.Petrit Loci ka konfirmuar se pacientja e dyshuar dje, me simptoma të COVID 19, nga fshati Llugaxhi i komunës së Pejës, e cila u trajtua fillimisht në një ordinancë private ...

Në mesin e 8 rasteve të reja pozitiv me COVID-19, është edhe pacientja nga fshati Llugaxhi që u trajtua në Spitalin e Pejës
Drejtori i Shëndetësisë në komunën e Pejës Dr.Petrit Loci ka konfirmuar se pacientja e dyshuar dje, me simptoma të COVID 19, nga fshati Llugaxhi i komunës së Pejës, e cila u trajtua fillimisht në një ordinancë private ...
Zeri | 26-Mar-2020 19:24
Drejtori i Shëndetësisë në komunën e Pejës Dr.Petrit Loci ka konfirmuar se pacientja e dyshuar dje, me simptoma të COVID 19, nga fshati Llugaxhi i komunës së Pejës, e cila u trajtua fillimisht në një ordinancë private ...

Në mesin e 8 rasteve të reja pozitiv me COVID-19, është edhe pacientja nga fshati Llugaxhi që u trajtua në Spitalin e Pejës
Drejtori i Shëndetësisë në komunën e Pejës Dr.Petrit Loci ka konfirmuar se pacientja e dyshuar dje, me simptoma të COVID 19, nga fshati Llugaxhi i komunës së Pejës, e cila u trajtua fillimisht në një ordinancë private ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 19:20
Drejtori i Shëndetësisë në komunën e Pejës Dr.Petrit Loci ka konfirmuar se pacientja e dyshuar dje, me simptoma të COVID 19, nga fshati Llugaxhi i komunës së Pejës, e cila u trajtua fillimisht në një ordinancë private ...

Të izoluar që dy javë, 17 mjekët e infermierët e Vitisë pritet që nesër të dalin nga karantina
Para 14 ditësh, 17 mjekë e infermierë të Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare të komunës së Vitisë, kishin pasur kontakt me personin e parë që doli pozitiv në testin për coronavirus (COVID-19) në Kosovë, e që ishte i ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 15:50
Para 14 ditësh, 17 mjekë e infermierë të Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare të komunës së Vitisë, kishin pasur kontakt me personin e parë që doli pozitiv në testin për coronavirus (COVID-19) në Kosovë, e që ishte i ...

Kamenicë, hap lokalin, policia ia mbyll po nuk e arreston
Mesditën e së enjtës Policisë së Kamenicës i është dashur të përballet me një person i cili ka shkelur rregullat e Qeverisë së Kosovës, duke hapur lokalin e tij në kohë pandemie. Rasti ka ndodhur në fshatin Koretin, të ...
Arbresh | 26-Mar-2020 15:26
Mesditën e së enjtës Policisë së Kamenicës i është dashur të përballet me një person i cili ka shkelur rregullat e Qeverisë së Kosovës, duke hapur lokalin e tij në kohë pandemie. Rasti ka ndodhur në fshatin Koretin, të ...

Në pritje të testit të dytë, 17 mjekët dhe infermierët në Viti ka gjasa të dalin nga izolimi
Për shkak të kontaktit që kishin me 77-vjeçarin e infektuar me COVID-19, tash e dy javë, 17 mjekë dhe infermierë përfshirë edhe drejtoreshën e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Viti, janë të izoluar në njërën ...
Lajminet | 26-Mar-2020 14:42
Për shkak të kontaktit që kishin me 77-vjeçarin e infektuar me COVID-19, tash e dy javë, 17 mjekë dhe infermierë përfshirë edhe drejtoreshën e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Viti, janë të izoluar në njërën ...

Mjeku nga Klina që është futur në karantina, dyshohet se kishte kontakt me një pacient me koronavirus
Mjeku i njohur nga Klina, Zenun Keka është detyruar të futet në karantinë. Kjo pasi që ai është hasur duke punuar në klinikën e tij private në kundërshtim me vendimet e marra. Poashtu, dyshohet se ai ka patur kontakt me ...
Gazeta Observer | 26-Mar-2020 13:08
Mjeku i njohur nga Klina, Zenun Keka është detyruar të futet në karantinë. Kjo pasi që ai është hasur duke punuar në klinikën e tij private në kundërshtim me vendimet e marra. Poashtu, dyshohet se ai ka patur kontakt me ...

Mjeku i urgjencës së Spitalit të Pejës shkel vendimet e Qeverisë, e hap ambulancën private në Klinë
Policia ka raportuar sot se, dje, e mërkurë gjatë pasdites, ka hasur në një mjek që po punonte ilegalisht në klinikën e tij private në Klinë, në kundërshtim të urdhëresave të Qeverisë së Kosovës, të sjella pas shpalljes ...
Koha.net | 26-Mar-2020 12:55
Policia ka raportuar sot se, dje, e mërkurë gjatë pasdites, ka hasur në një mjek që po punonte ilegalisht në klinikën e tij private në Klinë, në kundërshtim të urdhëresave të Qeverisë së Kosovës, të sjella pas shpalljes ...

221 persona të arrestuar nga Policia e Kosovës gjatë 13 ditëve të virusit Covid-19
Nga 13 marsi kur ishin paraqitur dy rastet e para të prekura me pandeminë globale Covid-19 e deri më 25 mars, Policia e Kosovës ka arrestuar 221 persona për vepra të ndryshme penale. Përmes një përgjigje, zyra për ...
Zeri | 26-Mar-2020 12:45
Nga 13 marsi kur ishin paraqitur dy rastet e para të prekura me pandeminë globale Covid-19 e deri më 25 mars, Policia e Kosovës ka arrestuar 221 persona për vepra të ndryshme penale. Përmes një përgjigje, zyra për ...

Në kohë karantine: Gruaja e bën llom burrin në Prizren
Policia e Kosovës njofton për dhunë familjare në Prizren. Raportohet se e dyshuara femër kosovare ka sulmuar fizikisht bashkëshortin e saj viktimën mashkull kosovar. E dyshuara është larguar në drejtim të panjohur, ...
TetovaSot | 26-Mar-2020 12:35
Policia e Kosovës njofton për dhunë familjare në Prizren. Raportohet se e dyshuara femër kosovare ka sulmuar fizikisht bashkëshortin e saj viktimën mashkull kosovar. E dyshuara është larguar në drejtim të panjohur, ...

Shesin miell ilegalisht dhe me çmim më të lartë, arrestohen tre persona
Sipas njoftimit të policisë të dyshuarit nga Deçani janë liruar me procedurë të rregullt. “Fsh. Carrabreg i Epërm, Deçan 25.03.2020 – 09:00. Janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj kosovarë pasi të njëjtit janë hasur ...
Lajminet | 26-Mar-2020 11:42
Sipas njoftimit të policisë të dyshuarit nga Deçani janë liruar me procedurë të rregullt. “Fsh. Carrabreg i Epërm, Deçan 25.03.2020 – 09:00. Janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj kosovarë pasi të njëjtit janë hasur ...

Mjeku gjendet duke punuar në klinikën private, dyshohet se pati kontakt me persona të infektuar- izolohet ai, familja dhe punëtorët
Policia e Kosovës ka raportuar se ka gjetur një mjek duke punuar në klinikën e tij private, duke mos respektuar kështu dispozitat shëndetësore gjatë epidemisë. Rasti ka ndodhur në rrugën “Sadik Rama” në Klinë, të ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 10:45
Policia e Kosovës ka raportuar se ka gjetur një mjek duke punuar në klinikën e tij private, duke mos respektuar kështu dispozitat shëndetësore gjatë epidemisë. Rasti ka ndodhur në rrugën “Sadik Rama” në Klinë, të ...

Hapen disa kafiteri në Fushë-Kosovë dhe Suharekë, i mbyll policia
Pavarësisht se puna e kafiterive është ndalur për shkak të mospërhapjes së Koronavirusit në vend, disa pronarë kokëfortë sërish i kanë hapur ato. Policia ka njoftuar se një pronar në Fushë-Kosovë dhe një tjetër në ...
Indeks Online | 26-Mar-2020 11:35
Pavarësisht se puna e kafiterive është ndalur për shkak të mospërhapjes së Koronavirusit në vend, disa pronarë kokëfortë sërish i kanë hapur ato. Policia ka njoftuar se një pronar në Fushë-Kosovë dhe një tjetër në ...

Mjeku nga Klina që është futur në karantina, dyshohet se kishte kontakt me një pacient me koronavirus
Mjeku i njohur nga Klina, Zenun Keka është detyruar të futet në karantinë. Kjo pasi që ai është hasur duke punuar në klinikën e tij private në kundërshtim me vendimet e marra. Poashtu, dyshohet se ai ka patur kontakt me ...
Indeks Online | 26-Mar-2020 11:28
Mjeku i njohur nga Klina, Zenun Keka është detyruar të futet në karantinë. Kjo pasi që ai është hasur duke punuar në klinikën e tij private në kundërshtim me vendimet e marra. Poashtu, dyshohet se ai ka patur kontakt me ...

Për 24 orë, tetë raste të mosveprimit sipas dispozitave shëndetësore gjatë epidemisë
Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka paraqitur tetë raste të mos veprimit të qytetarëve sipas dispozitave shëndetësore gjatë epidemisë. Më poshtë mund t’i lexoni rastet, ku në disa ka pas edhe të arrestuar. Fshati. ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 10:29
Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka paraqitur tetë raste të mos veprimit të qytetarëve sipas dispozitave shëndetësore gjatë epidemisë. Më poshtë mund t’i lexoni rastet, ku në disa ka pas edhe të arrestuar. Fshati. ...

Hapen disa kafiteri në Fushë-Kosovë dhe Suharekë, ndërhyn policia
Pavarësisht se puna e kafiterive është ndalur për shkak të mospërhapjes së Koronavirusit në vend, disa pronarë kokëfortë sërish i kanë hapur ato. Policia ka njoftuar se një pronar në Fushë-Kosovë dhe një tjetër në ...
Gazeta Express | 26-Mar-2020 11:27
Pavarësisht se puna e kafiterive është ndalur për shkak të mospërhapjes së Koronavirusit në vend, disa pronarë kokëfortë sërish i kanë hapur ato. Policia ka njoftuar se një pronar në Fushë-Kosovë dhe një tjetër në ...

Vetizolohet mjeku në Klinë
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka raportuar se deri më tani në Klinë një person është i prekur me Covid 19, ndërsa të gjithë personat tjerë që u janë marr mostrat kanë rezultuar negativ. Por, sipas dyshimeve të ...
Koha.net | 26-Mar-2020 11:18
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka raportuar se deri më tani në Klinë një person është i prekur me Covid 19, ndërsa të gjithë personat tjerë që u janë marr mostrat kanë rezultuar negativ. Por, sipas dyshimeve të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved