ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/04/2020 13:46

Penalizohen 12 biznese për rritje të çmimeve në krizën e COVID-19

Penalizohen 12 biznese për rritje të çmimeve në krizën e COVID-19
Policia e Shtetit njoftoi të enjten se kishte penalizuar 12 biznese për abuzime me çmimet e medikamenteve apo produkteve ushqimore në kushtet e krizës së shkaktuar nga epidemia e koronavirusit. Tre administratorë u ...
Gazeta Dita | 26-Mar-2020 23:38
Policia e Shtetit njoftoi të enjten se kishte penalizuar 12 biznese për abuzime me çmimet e medikamenteve apo produkteve ushqimore në kushtet e krizës së shkaktuar nga epidemia e koronavirusit. Tre administratorë u ...

Masat për parandalimin e përhapjes së COVID-19/ 60 inspektime, 851 monitorime vetëm sot
TIRANË, 26 mars/MEDIAL- A. Fortuzi/ Inspektorati Shtetëror Shëndetësor ka gjobitur 4 subjekte, ndërsa ka zhvilluar 60 inspektime dhe 851 monitorime, në kuadër të masave të marra nga qeveria për minimizimin e përhapjes ...
Medial | 26-Mar-2020 21:30
TIRANË, 26 mars/MEDIAL- A. Fortuzi/ Inspektorati Shtetëror Shëndetësor ka gjobitur 4 subjekte, ndërsa ka zhvilluar 60 inspektime dhe 851 monitorime, në kuadër të masave të marra nga qeveria për minimizimin e përhapjes ...

Penalizohen 12 biznese për rritje të çmimeve në krizën e COVID-19
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Tre administratorë biznesesh u proceduan penalisht dhe 9 të tjerë u gjobitën për rritje të çmimeve të medikamenteve apo ...
Reporter | 26-Mar-2020 18:06
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Tre administratorë biznesesh u proceduan penalisht dhe 9 të tjerë u gjobitën për rritje të çmimeve të medikamenteve apo ...

Gjoba deri në 100 mijë lekë dhe arrestime, ç’ndodhi gjatë 24 orëve në vend, vëllezërit kuksianë i tregojnë forcën policisë por…
Policia e Shtetit vijon të ndëshkojë qytetarët që nuk zbatojnë masat e marra nga qeveria për ngadalësimin e përhapjes së koronavirusit. Gjatë 24 orëve të fundit, policia thekson se ka arrestuar një kuksian dhe ka ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 16:10
Policia e Shtetit vijon të ndëshkojë qytetarët që nuk zbatojnë masat e marra nga qeveria për ngadalësimin e përhapjes së koronavirusit. Gjatë 24 orëve të fundit, policia thekson se ka arrestuar një kuksian dhe ka ...

Raporti i Policisë – 9 biznese të gjobitura dhe 3 administratorë të proceduar penalisht, në 24 orët e fundit.
Policia e Shtetit ka njoftuar se gjatë kontrolleve kundër informalitetit në Tiranë, ka gjobitur me 50.000 lekë secili 7 administratorë në tregun agroushqimor, në minimarkete dhe markete, pasi është konstatuar abuzim me ...
ScanTv | 26-Mar-2020 17:11
Policia e Shtetit ka njoftuar se gjatë kontrolleve kundër informalitetit në Tiranë, ka gjobitur me 50.000 lekë secili 7 administratorë në tregun agroushqimor, në minimarkete dhe markete, pasi është konstatuar abuzim me ...

Covid-19, kontrolle në mbarë vendin/ Abuzim me çmimet, procedohen dhe gjobiten disa qytetarë
Në mbarë vendin vazhdojnë operacionet kundër informalitetit, ku edhe gjatë 24 orëve të fundit janë ushtruar kontrolle të befasishme për parandalimin dhe goditjen e rasteve të abuzimit me çmimet e medikamenteve, ...
Top Channel | 26-Mar-2020 15:29
Në mbarë vendin vazhdojnë operacionet kundër informalitetit, ku edhe gjatë 24 orëve të fundit janë ushtruar kontrolle të befasishme për parandalimin dhe goditjen e rasteve të abuzimit me çmimet e medikamenteve, ...

Abuzuan me çmimet/ Gjobiten 9 administratorë subjektesh, 3 nën hetim
Gjatë 24 orëve të fundit janë proceduar penalisht 3 administratorë subjektesh dhe janë ndëshkuar me masë administrative 9 të tjerë, pasi kanë abuzuar me çmimet e produkteve ushqimore dhe fruta-perimeve, fshehjen e të ...
VizionPlus | 26-Mar-2020 15:42
Gjatë 24 orëve të fundit janë proceduar penalisht 3 administratorë subjektesh dhe janë ndëshkuar me masë administrative 9 të tjerë, pasi kanë abuzuar me çmimet e produkteve ushqimore dhe fruta-perimeve, fshehjen e të ...

Kundërshtoi urdhrin e policisë për të ndaluar, pranga të riut nga Kukësi
Strukturat e Policisë kanë vijuar kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria, për vënien në kontroll të pasojave që sjellin përhapjen e COVID-19. Në Kukës është arrestuar ...
Telegraf | 26-Mar-2020 15:26
Strukturat e Policisë kanë vijuar kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria, për vënien në kontroll të pasojave që sjellin përhapjen e COVID-19. Në Kukës është arrestuar ...

VIDEO/ Abuzime me çmimet në kohë koronavirusi, ndëshkohen me gjoba 7 administratorë subjektesh, 3 nën hetim
Ndonëse vendi ynë po përjeton ditë të vështira për shkak të koronavirsuit, kur nga njëra anë disa familje shqiptare nuk kanë me se të mbyllin shpenzimet mujore, disa të tjerë mundohen të përfitojnë sa të munden. Në sajë ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 14:54
Ndonëse vendi ynë po përjeton ditë të vështira për shkak të koronavirsuit, kur nga njëra anë disa familje shqiptare nuk kanë me se të mbyllin shpenzimet mujore, disa të tjerë mundohen të përfitojnë sa të munden. Në sajë ...

Shqipëria në karantinë! Aksion policor/ Ndëshkohen shoferë dhe këmbësorë, gjobiten njësi tregtie
Gjatë 24 orëve të fundit ka vazhduar gjobitja dhe arrestimi në mbarë vendin i personave që kanë shkelur rregullat e karantinimit. Të ndëshkuar janë drejtues mjetesh, pasagjerë si dhe këmbësorë.
Top Channel | 26-Mar-2020 14:48
Gjatë 24 orëve të fundit ka vazhduar gjobitja dhe arrestimi në mbarë vendin i personave që kanë shkelur rregullat e karantinimit. Të ndëshkuar janë drejtues mjetesh, pasagjerë si dhe këmbësorë.

Abuzime me çmimet në kohë koronavirusi, ndëshkohen me gjoba 7 administratorë subjektesh
Ndonëse vendi ynë po përjeton ditë të vështira për shkak të koronavirsuit, kur nga njëra anë disa familje shqiptare nuk kanë me se të mbyllin shpenzimet mujore, disa të tjerë mundohen të përfitojnë sa të munden. Në sajë ...
Lajmi i Fundit | 26-Mar-2020 15:26
Ndonëse vendi ynë po përjeton ditë të vështira për shkak të koronavirsuit, kur nga njëra anë disa familje shqiptare nuk kanë me se të mbyllin shpenzimet mujore, disa të tjerë mundohen të përfitojnë sa të munden. Në sajë ...

Masat kundër COVID/ Kundërshtoi dhunshëm urdhrin e policisë për të ndaluar, pranga të riut nga Kukësi. Gjobiten 40 qytetarë që ‘thyhen’ shtetrrethimin
Strukturat e Policisë kanë vijuar kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria shqiptare, për vënien në kontroll të pasojave që sjellin përhapjen e COVID-19. Në Kukës është ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 14:17
Strukturat e Policisë kanë vijuar kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria shqiptare, për vënien në kontroll të pasojave që sjellin përhapjen e COVID-19. Në Kukës është ...

Kundërshtoi me dhunë policin, arrestohet kuksiani/ Gjobiten 40 këmbësorë
Një 30-vjeçar është arrestuar dhe vëllai i tij është proceduar në gjendje të lirë nga Policia e Kukësit, pasi kanë kundërshtuar me dhunë punonjësin e policisë. Bëhet fjalë për shtetasin me iniciale B. B. dhe U. B., 40 ...
VizionPlus | 26-Mar-2020 14:52
Një 30-vjeçar është arrestuar dhe vëllai i tij është proceduar në gjendje të lirë nga Policia e Kukësit, pasi kanë kundërshtuar me dhunë punonjësin e policisë. Bëhet fjalë për shtetasin me iniciale B. B. dhe U. B., 40 ...

Covid-19, kontrolle në mbarë vendin/ Abuzim me çmimet, procedohen dhe gjobiten disa qytetarë
Në mbarë vendin vazhdojnë operacionet kundër informalitetit, ku edhe gjatë 24 orëve të fundit janë ushtruar kontrolle të befasishme për parandalimin dhe goditjen e rasteve të abuzimit me çmimet e medikamenteve, ...
Lexo | 26-Mar-2020 15:08
Në mbarë vendin vazhdojnë operacionet kundër informalitetit, ku edhe gjatë 24 orëve të fundit janë ushtruar kontrolle të befasishme për parandalimin dhe goditjen e rasteve të abuzimit me çmimet e medikamenteve, ...

Shqipëria në karantinë/ Aksion policor, ndëshkohen shoferë dhe këmbësorë, gjobiten njësi tregtie
Në një njoftim të Policisë së Shtetit bëhet me dijeni se: Strukturat e Policisë kanë vijuar kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria shqiptare, për vënien në kontroll të ...
Lajminet | 26-Mar-2020 15:02
Në një njoftim të Policisë së Shtetit bëhet me dijeni se: Strukturat e Policisë kanë vijuar kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria shqiptare, për vënien në kontroll të ...

1200 qytetarë të gjobitur/ Lleshaj: Ndëshkimet do të jenë më të ashpra e të forta
Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj paralajmëroi se masat ndëshkimore për qytetarët që shkelin rregullat e vendosura nga qeveria do të ashpërsohen. Në një postim në “Facebook”, Lleshaj u shpreh se deri tani janë ...
VizionPlus | 26-Mar-2020 13:51
Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj paralajmëroi se masat ndëshkimore për qytetarët që shkelin rregullat e vendosura nga qeveria do të ashpërsohen. Në një postim në “Facebook”, Lleshaj u shpreh se deri tani janë ...

COVID 19, Policia vazhdon kontrollet dhe masat e ashpra
Policia Shqiptare vazhdon të mbajë në kontroll të rreptë territorin e vendit, duke kërkuar zbatim rigoroz të masave të shpallura nga qeveria shqiptare, për të minimizuar përhapjen e COVID-19. Në të gjithë vendin janë ...
RTSH | 26-Mar-2020 14:57
Policia Shqiptare vazhdon të mbajë në kontroll të rreptë territorin e vendit, duke kërkuar zbatim rigoroz të masave të shpallura nga qeveria shqiptare, për të minimizuar përhapjen e COVID-19. Në të gjithë vendin janë ...

Tiranë/ Theu urdhrin e vetëkarantinimit, gjobitet me 700 mijë lekë
Një qytetar i kthyer në Shqipëri nga vendet e prekura me koronavirus është gjobitur me 700 mijë lekë të reja, pasi ka dalë nga banesa dhe ka thyer rregullin e vetëkarantinimit të detyrueshëm. Bëhet fjalë për shtetasin ...
VizionPlus | 25-Mar-2020 14:31
Një qytetar i kthyer në Shqipëri nga vendet e prekura me koronavirus është gjobitur me 700 mijë lekë të reja, pasi ka dalë nga banesa dhe ka thyer rregullin e vetëkarantinimit të detyrueshëm. Bëhet fjalë për shtetasin ...

Gjoba shoferëve e këmbësorëve/ Policia: Situatë më problematike në tregjet e fruta-perimeve
65 këmbësorë janë gjobitur me 10 mijë lekë secili dhe 76 shoferë janë ndëshkuar me heqje patente për shkak se kanë lëvizur jashtë fashave orare të lejuara nga ana e qeverisë duke përbërë rrezik për përhapjen e ...
VizionPlus | 25-Mar-2020 14:31
65 këmbësorë janë gjobitur me 10 mijë lekë secili dhe 76 shoferë janë ndëshkuar me heqje patente për shkak se kanë lëvizur jashtë fashave orare të lejuara nga ana e qeverisë duke përbërë rrezik për përhapjen e ...

Gjobiten 76 drejtues mjetesh/ Ndëshkohen edhe këmbësorë e subjekte tregtare
Policia po vazhdon aksionin e monitorimit ne te gjithe vendin. 76 drejtues mjetesh jane ndaluar gjate 24 oreve te fundit, pasi kane thyer rregullin e ndalim – qarkullimit. Ata jane ndeshkuar me heqjen e lejes se ...
VizionPlus | 25-Mar-2020 13:12
Policia po vazhdon aksionin e monitorimit ne te gjithe vendin. 76 drejtues mjetesh jane ndaluar gjate 24 oreve te fundit, pasi kane thyer rregullin e ndalim – qarkullimit. Ata jane ndeshkuar me heqjen e lejes se ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved