ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/04/2020 12:23

OBSH: Epidemitë nuk asgjësohen me njerëzit në shtëpi, kryeni më shumë teste

OBSH: Epidemitë nuk asgjësohen me njerëzit në shtëpi, kryeni më shumë teste
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Ndërsa shumë shtete po shohin izolimin si mënyrë për të ndalur përhapjen e pandemisë në popullsi, disa vende nuk po e shfrytëzojnë kohën për zbulimin e rasteve të reja dhe ...
Mapo | 26-Mar-2020 23:22
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Ndërsa shumë shtete po shohin izolimin si mënyrë për të ndalur përhapjen e pandemisë në popullsi, disa vende nuk po e shfrytëzojnë kohën për zbulimin e rasteve të reja dhe ...

Kur do të marrë fund karantina? Pëllumb Pipero: Nëse masat respektohen, javën e tretë të prillit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero, i ftuar në emisionin “Opinion”, iu përgjigj disa pyetjeve të qytetarëve në lidhje me koronavirusin. “ Të lutem pyete doktor Piperon që sipas ...
Mapo | 26-Mar-2020 22:55
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero, i ftuar në emisionin “Opinion”, iu përgjigj disa pyetjeve të qytetarëve në lidhje me koronavirusin. “ Të lutem pyete doktor Piperon që sipas ...

A është Covid-19 aq vdekjeprurës sa na thonë?
Nga Eran Bendavid dhe Jay Bhattacharya Nëse është e vërtetë që koronavirusi i ri do të vrasë miliona njerëz nëse nuk vendosen ndalimet dhe karantinat, atëherë masat e jashtëzakonshme që po merren në qytete dhe shtete ...
AlMaKos | 26-Mar-2020 22:52
Nga Eran Bendavid dhe Jay Bhattacharya Nëse është e vërtetë që koronavirusi i ri do të vrasë miliona njerëz nëse nuk vendosen ndalimet dhe karantinat, atëherë masat e jashtëzakonshme që po merren në qytete dhe shtete ...

Koronavirusi/ Policia në Indi rreh me shkop ata që dalin nga banesa (VIDEO)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Në Indi kush del nga banesa, dhunohet nga policia. Në rrjetet sociale kanë qarkulluar disa video orët e fundit, të policisë që rreh qytetarët të cilët dalin nga banesa, për ...
Mapo | 26-Mar-2020 22:25
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Në Indi kush del nga banesa, dhunohet nga policia. Në rrjetet sociale kanë qarkulluar disa video orët e fundit, të policisë që rreh qytetarët të cilët dalin nga banesa, për ...

Masat ndaj koronavirusit, mjeku: Në javën e parë të prillit presim uljen e rasteve
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Mjeku infeksionist, Pëllumb Pipero, i ftuar në emisionin “Opinion” ka dhënë informacion lidhur me situatën e koronavirusit në Shqipëri. Ai tha se në javën e parë të prillit do ...
Mapo | 26-Mar-2020 22:17
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Mjeku infeksionist, Pëllumb Pipero, i ftuar në emisionin “Opinion” ka dhënë informacion lidhur me situatën e koronavirusit në Shqipëri. Ai tha se në javën e parë të prillit do ...

Vaksina për koronavirusin: Kur do të mund ta kemi?
Çdo ditë ka të dhëna të reja nga laboratorët shkencorë që punojnë mbi vaksinën kundër Korona virusit, dhe ndërsa testimet e para për vullnetarët kanë filluar në Kinë dhe SHBA, gjermanët, rusët, izraelitët, kanadezët po ...
Telegraf | 26-Mar-2020 22:17
Çdo ditë ka të dhëna të reja nga laboratorët shkencorë që punojnë mbi vaksinën kundër Korona virusit, dhe ndërsa testimet e para për vullnetarët kanë filluar në Kinë dhe SHBA, gjermanët, rusët, izraelitët, kanadezët po ...

Koronavirusi/ Pëllumb Pipero: Përdoreni sa më pak kondicionerin
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al “N ë 38 vite si mjek nuk mbaj mend një situatë si kjo ”, kështu u shpreh mjeku Pëllumb Pipero në emisionin “Opinion” duke ju referuar situatës së krijuar nga koronavirus. Duke ...
Mapo | 26-Mar-2020 22:05
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al “N ë 38 vite si mjek nuk mbaj mend një situatë si kjo ”, kështu u shpreh mjeku Pëllumb Pipero në emisionin “Opinion” duke ju referuar situatës së krijuar nga koronavirus. Duke ...

Britani, 113 viktima brenda 24 orëve, 12 mijë të infektuar nga COVID-19
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Britania shënoi ditën e sotme numrin më të lartë të viktimave si pasojë e koronavirusit me 113 vdekje në 24 orë me gjithsej 578 viktima në të gjithë vendin. Ndërsa 2100 ...
Mapo | 26-Mar-2020 22:03
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Britania shënoi ditën e sotme numrin më të lartë të viktimave si pasojë e koronavirusit me 113 vdekje në 24 orë me gjithsej 578 viktima në të gjithë vendin. Ndërsa 2100 ...

“Kam ankth”! Ilda Bejleri tregon mes lotësh tmerrin nga karantina (Video)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Moderatorja e njohur, Ilda Bejleri, po respekton masat për të qëndruar në shtëpi, nga frika e përhapjes së koronavirusit. Por, kjo situatë duket se e ka mërzitur moderatoren ...
Mapo | 26-Mar-2020 21:57
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Moderatorja e njohur, Ilda Bejleri, po respekton masat për të qëndruar në shtëpi, nga frika e përhapjes së koronavirusit. Por, kjo situatë duket se e ka mërzitur moderatoren ...

100 të vdekur në 24 orë në New York
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Shteti amerikan i Nju Jorkut kaloi një prag të zymtë të enjten, me 100 banorë që gjetën vdekjen nga koronavirusi në një periudhë 24-orëshe, ndërsa guvernatori paralajmëroi se ...
Mapo | 26-Mar-2020 21:51
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Shteti amerikan i Nju Jorkut kaloi një prag të zymtë të enjten, me 100 banorë që gjetën vdekjen nga koronavirusi në një periudhë 24-orëshe, ndërsa guvernatori paralajmëroi se ...

Në shtetin ideal të Kryeministrit, ku edhe Presidenti ka kafshuar gjuhën
Jemi mbyllur brenda si shejtani në shishe ! Qënka mallkimi vetë ky virus ! Pos halleve që na vertiti persiper ndjejmë mall për fjalimet e ministrave e të ministreshave ! Pale më per njëren që na leçiste bejtat e ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 19:37
Jemi mbyllur brenda si shejtani në shishe ! Qënka mallkimi vetë ky virus ! Pos halleve që na vertiti persiper ndjejmë mall për fjalimet e ministrave e të ministreshave ! Pale më per njëren që na leçiste bejtat e ...

Çfarë po ndodh me vaksinën kundër Covid-19
Çdo ditë ka të dhëna të reja nga laboratorët shkencorë që punojnë mbi vaksinën kundër Korona virusit, dhe ndërsa testimet e para për vullnetarët kanë filluar në Kinë dhe SHBA, gjermanët, rusët, izraelitët, kanadezët po ...
Lapsi | 26-Mar-2020 21:45
Çdo ditë ka të dhëna të reja nga laboratorët shkencorë që punojnë mbi vaksinën kundër Korona virusit, dhe ndërsa testimet e para për vullnetarët kanë filluar në Kinë dhe SHBA, gjermanët, rusët, izraelitët, kanadezët po ...

Mjekja shqiptare me koronavirus në Itali: Nuk është si një grip i thjeshtë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Nga Roma, mjekja onkologe Blerina Resuli ka treguar përvojën e saj me Covid-19. Në një intervistë për emisionin “Opinion”, Resuli tha se në rastin e saj virusi nuk është ...
Mapo | 26-Mar-2020 21:34
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Nga Roma, mjekja onkologe Blerina Resuli ka treguar përvojën e saj me Covid-19. Në një intervistë për emisionin “Opinion”, Resuli tha se në rastin e saj virusi nuk është ...

COVID-19 vë në lëvizje botën për të mbështetur Italinë, Maska nga Pekini e Moska, para nga Brukseli
E ndihmojnë të gjithë Italinë, përveç Europës? Jo: Kina, Rusia, Kuba dhe Vietnami dërgojnë maska mbrojtëse, BE-ja përgatit paketën më të madhe të ndihmës në histori. Gjermania trajton pacientë me Corona nga Italia. ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 15:21
E ndihmojnë të gjithë Italinë, përveç Europës? Jo: Kina, Rusia, Kuba dhe Vietnami dërgojnë maska mbrojtëse, BE-ja përgatit paketën më të madhe të ndihmës në histori. Gjermania trajton pacientë me Corona nga Italia. ...

Mike Pompeo: Mirëpresim vendimin e KE për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Seketari amerikan, Mike Pompeo ka reaguar pas vendimit të ministrave të BE për ti thënë “po” Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për negociatat. Pompeo thotë se SHBA mirëpret ...
Mapo | 26-Mar-2020 21:20
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Seketari amerikan, Mike Pompeo ka reaguar pas vendimit të ministrave të BE për ti thënë “po” Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për negociatat. Pompeo thotë se SHBA mirëpret ...

Vaksina për koronavirus: Kur do të mund ta kemi?
Çdo ditë ka të dhëna të reja nga laboratorët shkencorë që punojnë mbi vaksinën kundër Korona virusit, dhe ndërsa testimet e para për vullnetarët kanë filluar në Kinë dhe SHBA, gjermanët, rusët, izraelitët, kanadezët po ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 09:35
Çdo ditë ka të dhëna të reja nga laboratorët shkencorë që punojnë mbi vaksinën kundër Korona virusit, dhe ndërsa testimet e para për vullnetarët kanë filluar në Kinë dhe SHBA, gjermanët, rusët, izraelitët, kanadezët po ...

“Lufta dhe paqja që duhen fituar njëkohësisht”, Patozi: Duhet ta marrim seriozisht koronavirusin
“Jemi realisht në luftë dhe se kjo nuk është thjesht një metaforë për të na sensibilizuar që ta marrim seriozisht koronavirusin. Mirëpo historia na ka mësuar se lufta ka ligje të tjera, të cilat jo domosdoshmërish ka ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 19:58
“Jemi realisht në luftë dhe se kjo nuk është thjesht një metaforë për të na sensibilizuar që ta marrim seriozisht koronavirusin. Mirëpo historia na ka mësuar se lufta ka ligje të tjera, të cilat jo domosdoshmërish ka ...

COVID-19, Conte refuzon planin ekonomik të BE-së, i jep 10 ditë kohë për një tjetër
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Gjatë një videokonference me liderët e BE ditën së sotme, kryeministri italian Giuseppe Conte refuzoi një plan të Evropës për të ndaluar krizën ekonomike të shkaktuar nga ...
Mapo | 26-Mar-2020 21:14
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Gjatë një videokonference me liderët e BE ditën së sotme, kryeministri italian Giuseppe Conte refuzoi një plan të Evropës për të ndaluar krizën ekonomike të shkaktuar nga ...

I zuri koronavirusi jashtë vendit, Rama: Me Metën po bëjmë planin si të rikthejmë shqiptarët në atdhe
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Kryeministri Edi Rama u kërkon qytetarëve që për çdo problem që kanë, të kërkojnë ndihmë te platforma e bashkëqeverisjes shqipëriaqëduam.al. Rama njoftoi se në bashkëpunim ...
Mapo | 26-Mar-2020 21:02
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Kryeministri Edi Rama u kërkon qytetarëve që për çdo problem që kanë, të kërkojnë ndihmë te platforma e bashkëqeverisjes shqipëriaqëduam.al. Rama njoftoi se në bashkëpunim ...

Lufta dhe paqja që duhen fituar njëkohësisht
Nga Astrit Patozi Bota tashmë ka ndryshuar dramatikisht dhe pyetja e vetme është ku do të ndalet kjo tatëpjetë deri ditën që të shpallet fitorja mbi armikun e padukshëm. Ata, që na thonë se do të përqafohemi e do ta ...
GazetaTema | 25-Mar-2020 19:38
Nga Astrit Patozi Bota tashmë ka ndryshuar dramatikisht dhe pyetja e vetme është ku do të ndalet kjo tatëpjetë deri ditën që të shpallet fitorja mbi armikun e padukshëm. Ata, që na thonë se do të përqafohemi e do ta ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved