ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/05/2020 05:27

Numri i të infektuarve me koronavirus, SHBA tejkalon Kinën

Numri i të infektuarve me koronavirus, SHBA tejkalon Kinën
Shtetet e Bashkuara tani mbajnë rekordin e numrit më të madh të rasteve me koronavirus, pasi deri më tani mbi 84,404 pacientë kanë rezultuar pozitivë në teste. Sipas të dhënave të fundit të Universitetit Johns Hopkins, ...
BalkanWeb | 27-Mar-2020 00:21
Shtetet e Bashkuara tani mbajnë rekordin e numrit më të madh të rasteve me koronavirus, pasi deri më tani mbi 84,404 pacientë kanë rezultuar pozitivë në teste. Sipas të dhënave të fundit të Universitetit Johns Hopkins, ...

Administratori i OSHEE, Çela: Kemi falur kamat-vonesat që kanë pasur familjarët, ja çfarë planifikojmë
Administratori i OSHEE-së, Adrian Çela në një lidhje të drejtpërdrejtë me Skype në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se qeveria ka falur kamat-vonesat që kanë pasur familjarët nga data 31.02.2019. “Është ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 23:35
Administratori i OSHEE-së, Adrian Çela në një lidhje të drejtpërdrejtë me Skype në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se qeveria ka falur kamat-vonesat që kanë pasur familjarët nga data 31.02.2019. “Është ...

Prezantohet nga Edi Rama faqja më e re Coronavirus.al: Gjithë të rejat në kohë reale nga fronti i luftës
Kryeministri Edi Rama ka prezantuar faqen më të re Coronavirus.al ku thotë se qytetarët mund të gjejnë në këtë faqe të re interneti më të rejat nga fronti i luftës, masat, faktet dhe të vërtetat. Ai shprehet se në këtë ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 23:20
Kryeministri Edi Rama ka prezantuar faqen më të re Coronavirus.al ku thotë se qytetarët mund të gjejnë në këtë faqe të re interneti më të rejat nga fronti i luftës, masat, faktet dhe të vërtetat. Ai shprehet se në këtë ...

Në lidhje live për ‘’Real Story’’, administratori i OSHEE mban në prehër një djalë të vogël, ai ja ndërpret intervistën duke luajtur
Administratori i OSHEE Adrian Çela ishte në një lidhje live për ‘’Real Story’’ nga banesa e tij për t’iu përgjigjur pyetjeve dhe shqetësimeve për energjinë elektrike në këtë situatë koronavirusi. Në kushte shtëpie djali ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 23:11
Administratori i OSHEE Adrian Çela ishte në një lidhje live për ‘’Real Story’’ nga banesa e tij për t’iu përgjigjur pyetjeve dhe shqetësimeve për energjinë elektrike në këtë situatë koronavirusi. Në kushte shtëpie djali ...

Mjekja shqiptare e infektuar: Nuk krahasohet me gripin e thjeshtë, kisha dhimbje koke, aq sa mëdilte gjumi natën!
Mjekja shqiptare në Itali, Blerina Suli, ka treguar për emisionin “Opinion” se infektimi me COVID-19 nuk krahasohet me gripin e thjeshtë. Ajo është prekur vetë nga sëmundja e re dhe tregoi se është lehtësisht i ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 23:02
Mjekja shqiptare në Itali, Blerina Suli, ka treguar për emisionin “Opinion” se infektimi me COVID-19 nuk krahasohet me gripin e thjeshtë. Ajo është prekur vetë nga sëmundja e re dhe tregoi se është lehtësisht i ...

‘’Ka një rënie që zgjon fijen e shpresës’’, Alfred Lela flet nga Milano: Ndihem i përgjysmuar mes dy familjeve, izolim i dyfishtë, jemi në pikën minus të historisë
Analisti Alfred Lela nuk ka mundur të jetë sot i pranishëm në studion e Real Story fizikisht por në një lidhje live për shkak se ai është karantinuar në Milano të Italisë, aty ku ka ngecur prej koronavirusit. Lela thotë ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 23:02
Analisti Alfred Lela nuk ka mundur të jetë sot i pranishëm në studion e Real Story fizikisht por në një lidhje live për shkak se ai është karantinuar në Milano të Italisë, aty ku ka ngecur prej koronavirusit. Lela thotë ...

Pyetet për situatën politike në Kosovë, Rama: Nuk kam asnjë koment, për mua mbi të gjitha është…
Kryeministri Edi Rama i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” u pyet edhe për faktin se cfarë mendimi ka për situatën politike në Kosovë, ku u rrëzua qeveria e Albin Kurtit. Rama tha se nuk ka asnjë koment për ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 22:52
Kryeministri Edi Rama i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” u pyet edhe për faktin se cfarë mendimi ka për situatën politike në Kosovë, ku u rrëzua qeveria e Albin Kurtit. Rama tha se nuk ka asnjë koment për ...

“Iki që nesër nga detyra, nëse dikush bind virusin të largohet”! Befason Rama: Do jepja gjithçka, vetëm të mos isha këtu ku jam sot!
Kryeministri Edi Rama tha në një lidhje me “Skype” emisionin “Real Story” të gazetarit Sokol Balla, në News24 , se do të jepte gjithçka, vetëm që të mos ishte në këtë situatë të krijuar nga koronavirusi. Kreu i qeverisë ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 22:50
Kryeministri Edi Rama tha në një lidhje me “Skype” emisionin “Real Story” të gazetarit Sokol Balla, në News24 , se do të jepte gjithçka, vetëm që të mos ishte në këtë situatë të krijuar nga koronavirusi. Kreu i qeverisë ...

“Është një pikë nevralgjike”, Rama: Do ta ndihmojmë turizmin të rimarrë veten
Kryeministri Edi Rama i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se sektori i turizmit është goditur, duke shtuar se qeveria do të ndihmojë që të rimarrë veten. “Turizmi është një pikë nevraligjike. E dimë ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 22:46
Kryeministri Edi Rama i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se sektori i turizmit është goditur, duke shtuar se qeveria do të ndihmojë që të rimarrë veten. “Turizmi është një pikë nevraligjike. E dimë ...

“Kemi garantuar ushqimin për popullin”, Rama flet për planin A: “Të fortët” të presin, në prill hedhim 20 mln euro për pensionistët
Kryeministri Edi Rama tha në një lidhje me “Skype” në emisionin “Real Story”, në News24 , se plani A i qeverisë ka në fokus njerëzit me ndihmë ekonomike, ata që kanë biznes të vogël dhe janë të vetëpunësuar dhe ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 22:29
Kryeministri Edi Rama tha në një lidhje me “Skype” në emisionin “Real Story”, në News24 , se plani A i qeverisë ka në fokus njerëzit me ndihmë ekonomike, ata që kanë biznes të vogël dhe janë të vetëpunësuar dhe ...

Koronavirusi nuk ndalet së prekuri futbollistët, një tjetër klub i Premier League infektohet
ANGLI Koronavirusi duket se ka në shënjestër teksa një tjetër futbollist është prekur në Premier League. Klubi i Brighton and Hove Albion ka shpallur lojtarin e parë me koronavirus të prekur ne ekip teksa emri nuk i ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 22:25
ANGLI Koronavirusi duket se ka në shënjestër teksa një tjetër futbollist është prekur në Premier League. Klubi i Brighton and Hove Albion ka shpallur lojtarin e parë me koronavirus të prekur ne ekip teksa emri nuk i ...

Rama: Një zinxhir spitalesh do të kthehen në Covid nëse është nevoja
Kryeministri Edi Rama i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se janë një sërë spitalesh zinxhir, të cilët do të kthehen në Covid, në rast se është nevoja. “Kemi disa spitale pas Infektivit, që janë të ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 22:09
Kryeministri Edi Rama i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se janë një sërë spitalesh zinxhir, të cilët do të kthehen në Covid, në rast se është nevoja. “Kemi disa spitale pas Infektivit, që janë të ...

Si do funksionojë kthimi i shqiptarëve në atdhe? Rama: Do japim disa destinacione ku do i mbledhim, brenda javës tjetër synojmë t’i sjellim të gjithë
Kryeministri Edi Rama në një lidhje live për emisionin Real Story të Sokol Ballës në News24 ka treguar mënyrën se si do të kthehn shqiptarët e mbetur jashtë shtetit në ardhe, pra në Shqipëri. Rama thotë se në fund të ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 22:06
Kryeministri Edi Rama në një lidhje live për emisionin Real Story të Sokol Ballës në News24 ka treguar mënyrën se si do të kthehn shqiptarët e mbetur jashtë shtetit në ardhe, pra në Shqipëri. Rama thotë se në fund të ...

“Harrojeni jetën e mëparshme, do përballemi me tragjedinë, nëse…”, Rama mesazh të forte shqiptarëve: Nuk jeni budallenj, fokusohuni te lufta!
Kryeministri Edi Rama iu përcolli një mesazh të fortë qytetarëve shqiptare, teksa iu kërkoi në një lidhje “Skype” në emisionin “Real Story”, në News24 , që të harrojnë jetën që bënin para se të mbërrinte koronavirusi. ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 22:04
Kryeministri Edi Rama iu përcolli një mesazh të fortë qytetarëve shqiptare, teksa iu kërkoi në një lidhje “Skype” në emisionin “Real Story”, në News24 , që të harrojnë jetën që bënin para se të mbërrinte koronavirusi. ...

‘’Ky film nuk ka zgjidhje apo hero’’, Rama: Askush nuk ishte i përgatitur për këtë, ja pse Japonia apo Koreja e Jugut nuk e pësuan si Italia
Kryeministri Edi Rama I ftuar në emisionin Real Story të Sokol Ballës në News24 ka thënë se askush nuk ishte përgatitur për këtë situatë pandeime me koronvirusin. Rama shprehet se vendet aziatike si Hong Kongu, Koreja ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 21:46
Kryeministri Edi Rama I ftuar në emisionin Real Story të Sokol Ballës në News24 ka thënë se askush nuk ishte përgatitur për këtë situatë pandeime me koronvirusin. Rama shprehet se vendet aziatike si Hong Kongu, Koreja ...

‘’Testoni, testoni, testoni’’, Rama: Strategjia jonë po funksionon, nëse ndryshon e vendosin ekspertët, i kemi të kalibrit ndërkombëtar
Kryeministri Edi Rama në një lidhje live në emisionin ‘’Real Story’’ të News24 ka thënë se pavarësisht thirrjes së OBSH-së por edhe të opozitës për testime masive strategjia e tij deri tani po funksionon. Rama thotë se ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 21:42
Kryeministri Edi Rama në një lidhje live në emisionin ‘’Real Story’’ të News24 ka thënë se pavarësisht thirrjes së OBSH-së por edhe të opozitës për testime masive strategjia e tij deri tani po funksionon. Rama thotë se ...

“Nuk është si një grip i thjeshtë”, flet mjekja shqiptare me koronavirus në Itali
Nga Roma, mjekja onkologe Blerina Resuli ka treguar përvojën e saj me Covid-19. Në një intervistë për emisionin “Opinion”, Resuli tha se në rastin e saj virusi nuk është shoqëruar me temperaturë të lartë, por kryesisht ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 21:40
Nga Roma, mjekja onkologe Blerina Resuli ka treguar përvojën e saj me Covid-19. Në një intervistë për emisionin “Opinion”, Resuli tha se në rastin e saj virusi nuk është shoqëruar me temperaturë të lartë, por kryesisht ...

Koronavirusi/ Rama: Shqiptarët kanë reaguar më mirë se kushdo në këtë pjesë të botës, testi masiv do sillte kaos
Kryeministri Edi Rama i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se shqiptarët kanë reaguar më mirë se kushdo tjetër në këtë pjesë të botës. “Askush nuk ka reaguar si shqiptarët. Unë nuk besoj se ka ndonjë ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 21:40
Kryeministri Edi Rama i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se shqiptarët kanë reaguar më mirë se kushdo tjetër në këtë pjesë të botës. “Askush nuk ka reaguar si shqiptarët. Unë nuk besoj se ka ndonjë ...

Arnold Schwarzenegger dhuron 1 milion dollar për luftën kundër koronavirusit
Arnold Schwarzenegger ka dhuruar donacionin e madh për ta luftuar pandeminë. Arnold Schwarzenegger është një nga fytyrat publike që gjatë kësaj kohe ka dhënë këshilla të shumta si të mbrohemi nga koronavirusi. Aktori ka ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 21:40
Arnold Schwarzenegger ka dhuruar donacionin e madh për ta luftuar pandeminë. Arnold Schwarzenegger është një nga fytyrat publike që gjatë kësaj kohe ka dhënë këshilla të shumta si të mbrohemi nga koronavirusi. Aktori ka ...

“COVID-19 është një luftë që do të zgjasë shumë”, Rama: Jemi të detyruar të marrim masa për variantin më të keq!
Kryeministri Edi Rama tha në një lidhje me “Skype” në emisionin “Real Story” të gazetarit Sokoll Balla, në News24 , se koronavirusi është një luftë, e cila do të zgjasë shumë. Kreu i qeverisë tha se po përgatiten dhe po ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 21:21
Kryeministri Edi Rama tha në një lidhje me “Skype” në emisionin “Real Story” të gazetarit Sokoll Balla, në News24 , se koronavirusi është një luftë, e cila do të zgjasë shumë. Kreu i qeverisë tha se po përgatiten dhe po ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved