ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/03/2020 01:06

Mbi 300 të vdekur në Francë nga COVID-19 për 24 orë

Mbi 300 të vdekur në Francë nga COVID-19 për 24 orë
Të paktën 1.696 njerëz në Francë kanë vdekur pas kontraktimit me koronavirus, tha të enjten Drejtori i Përgjithshëm i Shëndetësisë i Francës Jérôme Salomon. Totali i ri, që shënon një rritje prej 365 vdekje në vetëm 24 ...
Medial | 26-Mar-2020 22:14
Të paktën 1.696 njerëz në Francë kanë vdekur pas kontraktimit me koronavirus, tha të enjten Drejtori i Përgjithshëm i Shëndetësisë i Francës Jérôme Salomon. Totali i ri, që shënon një rritje prej 365 vdekje në vetëm 24 ...

Francë/ Mbi 300 të vdekur nga COVID-19 për 24 orë
Totali i ri, që shënon një rritje prej 365 vdekje në vetëm 24 orë, doli “kundër pritshmërive”, shtoi Salomon. Duke folur gjatë një konference në Paris, Salomon tha se të paktën 29,155 njerëz kanë testuar pozitiv me ...
Lajminet | 26-Mar-2020 21:19
Totali i ri, që shënon një rritje prej 365 vdekje në vetëm 24 orë, doli “kundër pritshmërive”, shtoi Salomon. Duke folur gjatë një konference në Paris, Salomon tha se të paktën 29,155 njerëz kanë testuar pozitiv me ...

Organizata Botërore e Shëndetësisë: Një në 10 të infektuar me COVID-19 është punonjës i shëndetësisë
Organizata Botërore e Shëndetësisë ka ngritur shqetësimin e infektimit me koronavirus, të një numri gjithnjë e më të madh punonjësish të shëndetësisë. Sipas drejtorit të organizatës për Evropën Hans Kluge, kjo ka ...
GazetaTema | 26-Mar-2020 21:13
Organizata Botërore e Shëndetësisë ka ngritur shqetësimin e infektimit me koronavirus, të një numri gjithnjë e më të madh punonjësish të shëndetësisë. Sipas drejtorit të organizatës për Evropën Hans Kluge, kjo ka ...

OBSH: Një në 10 të infektuar me COVID-19 është punonjës i shëndetësisë
Organizata Botërore e Shëndetësisë ka ngritur shqetësimin e infektimit me koronavirus, të një numri gjithnjë e më të madh punonjësish të shëndetësisë. Sipas drejtorit të organizatës për Evropën Hans Kluge, kjo ka ...
Zeri Amerikes | 26-Mar-2020 18:04
Organizata Botërore e Shëndetësisë ka ngritur shqetësimin e infektimit me koronavirus, të një numri gjithnjë e më të madh punonjësish të shëndetësisë. Sipas drejtorit të organizatës për Evropën Hans Kluge, kjo ka ...

Ja cilat zona të Zvicrës janë të prekura më shumë nga koronavirusi
Që kur u zbulua për herë të parë në kantonin jugor të Ticino më 25 shkurt, koronavirusi tani është përhapur pothuajse në të gjitha kantonet e Zvicrës. Deri më 26 mars Zvicra ka më shumë se 10.500 raste të konfirmuara ...
AlMaKos | 26-Mar-2020 18:03
Që kur u zbulua për herë të parë në kantonin jugor të Ticino më 25 shkurt, koronavirusi tani është përhapur pothuajse në të gjitha kantonet e Zvicrës. Deri më 26 mars Zvicra ka më shumë se 10.500 raste të konfirmuara ...

Spanja raporton më se 655 vdekje nga COVID-19 për një ditë
Zyra Evropiane e Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH) tha që po shfaqeshin “shenja inkurajuese”, duke paralajmëruar se ishte shumë herët për të thënë nëse kishte kaluar më e keqja, shkruan Al Jazeera, transmeton . ...
Lajminet | 26-Mar-2020 17:28
Zyra Evropiane e Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH) tha që po shfaqeshin “shenja inkurajuese”, duke paralajmëruar se ishte shumë herët për të thënë nëse kishte kaluar më e keqja, shkruan Al Jazeera, transmeton . ...

Organizata Botërore e Shëndetësisë: Shenja inkurajuese në Europë për luftën kundër koronavirusit
Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH) thotë se ka “shenja inkurajuese” në Europë në luftën kundër koronavirusit Sars-CoV-2. “Megjithëse situata mbetet shumë serioze, ne kemi filluar të shohim shenja inkurajuese,” tha ...
GazetaTema | 26-Mar-2020 16:25
Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH) thotë se ka “shenja inkurajuese” në Europë në luftën kundër koronavirusit Sars-CoV-2. “Megjithëse situata mbetet shumë serioze, ne kemi filluar të shohim shenja inkurajuese,” tha ...

Corona e pamëshirshme, OBSH: shenja inkurajuese për Evropën
Ekzistojnë “shenja inkurajuese” të një ngadalësimi të përhapjes së koronavirusit në Evropë, megjithëse situata është ende serioze, tha drejtori i degës së Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) për Evropën. “Ndërsa ...
Tesheshi | 26-Mar-2020 17:19
Ekzistojnë “shenja inkurajuese” të një ngadalësimi të përhapjes së koronavirusit në Evropë, megjithëse situata është ende serioze, tha drejtori i degës së Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) për Evropën. “Ndërsa ...

Ja cilat zona të Zvicrës janë të prekura më shumë nga koronavirusi
Që kur u zbulua për herë të parë në kantonin jugor të Ticino më 25 shkurt, koronavirusi tani është përhapur pothuajse në të gjitha kantonet e Zvicrës. Deri më 26 mars Zvicra ka më shumë se 10.500 raste të konfirmuara ...
Gazeta Observer | 26-Mar-2020 16:53
Që kur u zbulua për herë të parë në kantonin jugor të Ticino më 25 shkurt, koronavirusi tani është përhapur pothuajse në të gjitha kantonet e Zvicrës. Deri më 26 mars Zvicra ka më shumë se 10.500 raste të konfirmuara ...

SHIFRAT: Shpërndarja e koronavirusit në botë, Shqipëri dhe vendet për rreth
E gjithë bota është “pushtuar” nga virusi korona i cili ka shkaktuar një kolaps në sistemin shëndetësor në vende si Italia dhe Spanja. “TemA” po përcjell më poshtë përmes tabelave dhe grafikëve shpërhapjen e ...
GazetaTema | 25-Mar-2020 13:45
E gjithë bota është “pushtuar” nga virusi korona i cili ka shkaktuar një kolaps në sistemin shëndetësor në vende si Italia dhe Spanja. “TemA” po përcjell më poshtë përmes tabelave dhe grafikëve shpërhapjen e ...

OBSH thotë se po vëren shenja inkurajuese në Evropë
“Ndërsa situata mbetet shumë serioze, ne kemi filluar të shohim disa shenja inkurajuese. Italia, e cila ka numrin më të madh të rasteve në rajon, ka shënuar një normë pak më të ulët të rritjes, megjithëse është akoma ...
AlbInfo | 26-Mar-2020 16:47
“Ndërsa situata mbetet shumë serioze, ne kemi filluar të shohim disa shenja inkurajuese. Italia, e cila ka numrin më të madh të rasteve në rajon, ka shënuar një normë pak më të ulët të rritjes, megjithëse është akoma ...

Koronavirusi-OBSH: Në Europë ka shenja inkurajuese. Pandemia ende nuk e ka arritur kulmin
Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH) thotë se ka “shenja inkurajuese” në Europë në luftën kundër koronavirusit Sars-CoV-2.”Megjithëse situata mbetet shumë serioze, ne kemi filluar të shohim shenja inkurajuese,” tha ...
Lexo | 26-Mar-2020 16:26
Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH) thotë se ka “shenja inkurajuese” në Europë në luftën kundër koronavirusit Sars-CoV-2.”Megjithëse situata mbetet shumë serioze, ne kemi filluar të shohim shenja inkurajuese,” tha ...

COVID19: OBSH thotë se po vëren shenja inkurajuese në Evropë
“Ndërsa situata mbetet shumë serioze, ne kemi filluar të shohim disa shenja inkurajuese. Italia, e cila ka numrin më të madh të çështjeve në rajon, ka pësuar një normë pak më të ulët të rritjes, megjithëse është akoma ...
Lajminet | 26-Mar-2020 16:16
“Ndërsa situata mbetet shumë serioze, ne kemi filluar të shohim disa shenja inkurajuese. Italia, e cila ka numrin më të madh të çështjeve në rajon, ka pësuar një normë pak më të ulët të rritjes, megjithëse është akoma ...

Koronavirusi/ OBSH: Në Evropë ka shenja inkurajuese
Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH), thotë se ka “shenja inkurajuese” në Evropë në luftën kundër koronavirusit Sars-CoV-2. “Megjithëse situata mbetet shumë serioze, ne kemi filluar të shohim shenja inkurajuese,” tha ...
RTSH | 26-Mar-2020 16:09
Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH), thotë se ka “shenja inkurajuese” në Evropë në luftën kundër koronavirusit Sars-CoV-2. “Megjithëse situata mbetet shumë serioze, ne kemi filluar të shohim shenja inkurajuese,” tha ...

OBSH: Në Evropë po ngadalësohet përhapja e koronavirusit të ri
Në Evropë ka shenja që është duke u ngadalësuar përhapja e Kovid-19, por situata mbetet serioze, deklaroi sot drejtori Zyrës Evropiane të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Hans Kluge. “Megjithëse situata edhe ...
Shenja | 26-Mar-2020 15:14
Në Evropë ka shenja që është duke u ngadalësuar përhapja e Kovid-19, por situata mbetet serioze, deklaroi sot drejtori Zyrës Evropiane të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Hans Kluge. “Megjithëse situata edhe ...

OBSH: Në Evropë po ngadalësohet përhapja e koronavirusit të ri
Në Evropë ka shenja që është duke u ngadalësuar përhapja e Kovid-19, por situata mbetet serioze, deklaroi sot drejtori Zyrës Evropiane të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Hans Kluge. “Megjithëse situata edhe ...
Televizioni Koha | 26-Mar-2020 15:00
Në Evropë ka shenja që është duke u ngadalësuar përhapja e Kovid-19, por situata mbetet serioze, deklaroi sot drejtori Zyrës Evropiane të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Hans Kluge. “Megjithëse situata edhe ...

Coronavirusi, OBSH thotë se po sheh shenja inkurajuese në Evropë
Drejtori i Organizatës Botërore të Shëndetësisë në Evropë, Hans Kluge, thotë se po sheh “shenja inkuarjuese” pasi Italia raportoi një normë më të ulët të infeksioneve të coronavirusit, raporton AFP. “Ndërsa situata ...
Medial | 26-Mar-2020 14:26
Drejtori i Organizatës Botërore të Shëndetësisë në Evropë, Hans Kluge, thotë se po sheh “shenja inkuarjuese” pasi Italia raportoi një normë më të ulët të infeksioneve të coronavirusit, raporton AFP. “Ndërsa situata ...

Covid-19, OBSH thotë se ka shenja inkurajuese në Evropë
Drejtori rajonal evropian i Organizatës Botërore të Shëndetësisë thotë se po sheh “shenja inkurajuese” pasi Italia raportoi një normë më të ulët të infeksioneve të koronavirusit. “Përderisa situata mbetet shumë serioze, ...
Klan Kosova | 26-Mar-2020 13:46
Drejtori rajonal evropian i Organizatës Botërore të Shëndetësisë thotë se po sheh “shenja inkurajuese” pasi Italia raportoi një normë më të ulët të infeksioneve të koronavirusit. “Përderisa situata mbetet shumë serioze, ...

OBSH-ja: Ka shenja shprese të situatës me koronavirus në Evropë
Zyrtarët e OBSH-së kanë thënë se janë duke i vërejtur disa shenja inkurajuese në Evropë, pasi Italia ka raportuar së fundmi një numër më të vogël të infekturave dhe të personave të vdekur, shkruan The Guardian. Drejtori ...
Gazeta Observer | 26-Mar-2020 13:14
Zyrtarët e OBSH-së kanë thënë se janë duke i vërejtur disa shenja inkurajuese në Evropë, pasi Italia ka raportuar së fundmi një numër më të vogël të infekturave dhe të personave të vdekur, shkruan The Guardian. Drejtori ...

OBSH-ja: Ka shenja shprese të situatës me koronavirus në Evropë
Zyrtarët e OBSH-së kanë thënë se janë duke i vërejtur disa shenja inkurajuese në Evropë, pasi Italia ka raportuar së fundmi një numër më të vogël të infekturave dhe të personave të vdekur, shkruan The Guardian. Drejtori ...
Indeks Online | 26-Mar-2020 13:01
Zyrtarët e OBSH-së kanë thënë se janë duke i vërejtur disa shenja inkurajuese në Evropë, pasi Italia ka raportuar së fundmi një numër më të vogël të infekturave dhe të personave të vdekur, shkruan The Guardian. Drejtori ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved