ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/03/2020 20:13

Kosovë/ Rritet numri i të infektuarve, konfirmohen 7 raste të reja

Kosovë/ Rritet numri i të infektuarve, konfirmohen 7 raste të reja
Pak orë më parë, plot shtatë raste të tjera të reja janë konfirmuar me koronavirus në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Puplike të Kosovës (IKSHPK), ka bërë me dije se pas konfirmimikt të këtyre rasteve numri i ...
Telegraf | 27-Mar-2020 00:21
Pak orë më parë, plot shtatë raste të tjera të reja janë konfirmuar me koronavirus në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Puplike të Kosovës (IKSHPK), ka bërë me dije se pas konfirmimikt të këtyre rasteve numri i ...

Në Kosovë, shkon në 86 numri i të prekurve me COVID-19
Prishtinë, 26 mars 2020 – Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) bëri të ditur se në orët e mbrëmjes të ditës së enjte janë konfirmuar edhe shtatë raste të reja të të infektuarve me virusin ...
Illyriapress | 26-Mar-2020 23:38
Prishtinë, 26 mars 2020 – Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) bëri të ditur se në orët e mbrëmjes të ditës së enjte janë konfirmuar edhe shtatë raste të reja të të infektuarve me virusin ...

Ja nga cilat lagje të Prishtinës janë të prekurit me Covid-19
Sot janë konfirmuar edhe 15 raste të reja me Covid-19 në Kosovë. Tre prej tyre janë nga Prishtina që e çon totalin në nivel vendi në 86 e në kryeqytet 10. Siç mëson të prekurit janë nga pesë-gjashtë lagje të Prishtinës ...
Arbresh | 26-Mar-2020 23:04
Sot janë konfirmuar edhe 15 raste të reja me Covid-19 në Kosovë. Tre prej tyre janë nga Prishtina që e çon totalin në nivel vendi në 86 e në kryeqytet 10. Siç mëson të prekurit janë nga pesë-gjashtë lagje të Prishtinës ...

Shkon në 86 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka thënë të enjten se shtatë persona tjerë kanë rezultuar pozitivë në testimet e bëra për koronavirus. “Të gjitha rastet janë të njohura, të kontaktuara dhe në vetizolim”, është ...
VizionPlus | 26-Mar-2020 22:52
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka thënë të enjten se shtatë persona tjerë kanë rezultuar pozitivë në testimet e bëra për koronavirus. “Të gjitha rastet janë të njohura, të kontaktuara dhe në vetizolim”, është ...

Shërohet pacienti i parë me koronavirus në Kosovë
Një person është shëruar zyrtarisht nga koronavirusi në Kosovë. Lajmi është bërë i ditur nga ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia. Ai ka thënë se pacienti ka dalë negativ edhe pas testimit të dytë dhe sipas ...
Shenja | 26-Mar-2020 22:50
Një person është shëruar zyrtarisht nga koronavirusi në Kosovë. Lajmi është bërë i ditur nga ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia. Ai ka thënë se pacienti ka dalë negativ edhe pas testimit të dytë dhe sipas ...

Kosovë/ Shënohen edhe 7 raste të reja me koronavirus, të gjitha nga Malisheva
Sonte në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar edhe 25 mostra nga Malisheva prej të cilëve 7 rezultuan pozitive.
Top Channel | 26-Mar-2020 22:25
Sonte në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar edhe 25 mostra nga Malisheva prej të cilëve 7 rezultuan pozitive.

Edhe 7 raste të reja me koronavirus në Kosovë — 86 të prekur gjithsej
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Puplike të Kosovës (IKSHPK), ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 7 raste të rejam e koronavirus. Numri total i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në 86. “Sonte më 26.03.2020 në ...
TetovaSot | 26-Mar-2020 22:41
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Puplike të Kosovës (IKSHPK), ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 7 raste të rejam e koronavirus. Numri total i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në 86. “Sonte më 26.03.2020 në ...

IKSHPK apel qytetarëve: Veni gishitn në kokë, nga ky veprim mund të shkaktoni shpërthim epidemik!
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar sonte se janë konfirmuar edhe 7 raste të reja me koronavirus në Kosovë, duke quar numrin e përgjithshëm në 86. Në njoftim, IKSHPK ka bërë një apel ...
Zeri | 26-Mar-2020 22:31
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar sonte se janë konfirmuar edhe 7 raste të reja me koronavirus në Kosovë, duke quar numrin e përgjithshëm në 86. Në njoftim, IKSHPK ka bërë një apel ...

IKSHPK me lutje për qytetarët: Ne punojmë 15-20 orë në ditë për ju, e ju për ne qëndroni në shtëpi
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, ka bërë apel të qytetarët që të qëndrojnë në shtëpitë e tyre, pasi që dalja në qytet mund të rrezikojë jetën e tyre dhe të shkaktohet shpërthim epidemik. IKSHPK ka ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 22:31
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, ka bërë apel të qytetarët që të qëndrojnë në shtëpitë e tyre, pasi që dalja në qytet mund të rrezikojë jetën e tyre dhe të shkaktohet shpërthim epidemik. IKSHPK ka ...

?Edhe 7 raste të reja me koronavirus në Kosovë, të gjitha nga Malisheva
Sonte më 26.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar edhe 25 mostra nga Malisheva prej të cilëve 7 rezultuan pozitive. Sipas njoftimit të IKSHP-së të gjitha rastet ...
Shprehja | 26-Mar-2020 22:31
Sonte më 26.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar edhe 25 mostra nga Malisheva prej të cilëve 7 rezultuan pozitive. Sipas njoftimit të IKSHP-së të gjitha rastet ...

?Edhe 7 raste të reja me koronavirus në Kosovë, të gjitha nga Malisheva
Sonte më 26.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar edhe 25 mostra nga Malisheva prej të cilëve 7 rezultuan pozitive. Sipas njoftimit të IKSHP-së të gjitha rastet ...
Alsat-M | 26-Mar-2020 22:19
Sonte më 26.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar edhe 25 mostra nga Malisheva prej të cilëve 7 rezultuan pozitive. Sipas njoftimit të IKSHP-së të gjitha rastet ...

Rezultojnë pozitivë 8 persona, shkon në 71 numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë
Autoritetet në Kosovë njoftuan të mërkurën se tetë persona të tjerë në 24 orët e fundit kanë dalë pozitivë për koronavirusin. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike tha se në total janë testuar 34 vetë. “Sot me ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 18:47
Autoritetet në Kosovë njoftuan të mërkurën se tetë persona të tjerë në 24 orët e fundit kanë dalë pozitivë për koronavirusin. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike tha se në total janë testuar 34 vetë. “Sot me ...

Shkon në 86 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka thënë të enjten se shtatë persona tjerë kanë rezultuar pozitivë në testimet e bëra për koronavirus. “Të gjitha rastet janë të njohura, të kontaktuara dhe në vetizolim”, është ...
Shenja | 26-Mar-2020 22:17
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka thënë të enjten se shtatë persona tjerë kanë rezultuar pozitivë në testimet e bëra për koronavirus. “Të gjitha rastet janë të njohura, të kontaktuara dhe në vetizolim”, është ...

Edhe 7 raste me coronavirus në Malishevë, shkon në 86 numri i të infektuarve
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 7 raste pozitive me coronavirus në vendin tonë, duke çuar në 86 numrin e të infektuarve. Sonte më 26.03.2020 në Laboratorin e ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 22:08
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 7 raste pozitive me coronavirus në vendin tonë, duke çuar në 86 numrin e të infektuarve. Sonte më 26.03.2020 në Laboratorin e ...

Kjo është komuna me më së shumti të prekur nga koronavirusi në Kosovë
Sonte më 26.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar edhe 25 mostra nga Malisheva prej të cilëve 7 rezultuan pozitive. Të gjitha rastet janë të njohura, të ...
Zeri | 26-Mar-2020 22:17
Sonte më 26.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar edhe 25 mostra nga Malisheva prej të cilëve 7 rezultuan pozitive. Të gjitha rastet janë të njohura, të ...

79 pacientë me koronavirus në Kosovë, njeri shërohet plotësisht
8 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar këtë të mërkurë në Kosovë. Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia deklaroi se në 24 orët e fundit janë testuar 89 persona, nga të cilët 8 dolën pozitiv. Shifra totalë ...
VizionPlus | 26-Mar-2020 18:57
8 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar këtë të mërkurë në Kosovë. Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia deklaroi se në 24 orët e fundit janë testuar 89 persona, nga të cilët 8 dolën pozitiv. Shifra totalë ...

Rastet e reja me koronavirus janë nga Malisheva
Gjatë ditës së sotme janë testuar 25 mostra nga Malisheva, prej të cilave 7 rezultuan pozitive me koronavirus. Të gjitha rastet janë të njohura, të kontaktuara dhe në vetëizolim, bën të ditur Instituti Kombëtar i ...
Indeks Online | 26-Mar-2020 22:17
Gjatë ditës së sotme janë testuar 25 mostra nga Malisheva, prej të cilave 7 rezultuan pozitive me koronavirus. Të gjitha rastet janë të njohura, të kontaktuara dhe në vetëizolim, bën të ditur Instituti Kombëtar i ...

Shkon në 86 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka thënë të enjten se shtatë persona tjerë kanë rezultuar pozitivë në testimet e bëra për koronavirus. “Të gjitha rastet janë të njohura, të kontaktuara dhe në vetizolim”, është ...
Radio Evropa e Lire | 26-Mar-2020 22:14
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka thënë të enjten se shtatë persona tjerë kanë rezultuar pozitivë në testimet e bëra për koronavirus. “Të gjitha rastet janë të njohura, të kontaktuara dhe në vetizolim”, është ...

Pesë të infektuarit me COVID-19 në Vushtrri janë nga e njëjta familje
Numri i rasteve që kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 në Komunë e Vushtrrisë ka shkuar në 5. Drejtori i Drejtoriatit të Shëndetësisë në Komunën e Vushtrrisë, Sylejman Meholli ka dhënë detaje për të infektuarit e ri ne ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 20:31
Numri i rasteve që kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 në Komunë e Vushtrrisë ka shkuar në 5. Drejtori i Drejtoriatit të Shëndetësisë në Komunën e Vushtrrisë, Sylejman Meholli ka dhënë detaje për të infektuarit e ri ne ...

Edhe 7 raste të reja me koronavirus, në Kosovë
THIRJE QYTETARËVE: JU LUTEMI QËNDRONI NË SHTËPI! Sonte më 26.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar edhe 25 mostra nga Malisheva prej të cilëve 7 rezultuan ...
Indeks Online | 26-Mar-2020 22:09
THIRJE QYTETARËVE: JU LUTEMI QËNDRONI NË SHTËPI! Sonte më 26.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar edhe 25 mostra nga Malisheva prej të cilëve 7 rezultuan ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved