ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/03/2020 01:37

Koronavirusi, Tedros Adhanom: Të merren urgjentisht masa për vendet e varfra

Koronavirusi, Tedros Adhanom: Të merren urgjentisht masa për vendet e varfra
Drejtori i Përgjithshëm i OBSH-së, Tedros Adhanom iu kërkoi liderëve botërore të marrin urgjentisht masa efikase derisa numri i të prekurve nga pandemia po arrin shifrat prej gjysmë milioni. Kemi tejkaluar pandemi dhe ...
Shprehja | 27-Mar-2020 00:38
Drejtori i Përgjithshëm i OBSH-së, Tedros Adhanom iu kërkoi liderëve botërore të marrin urgjentisht masa efikase derisa numri i të prekurve nga pandemia po arrin shifrat prej gjysmë milioni. Kemi tejkaluar pandemi dhe ...

OBSH: Epidemitë nuk asgjësohen me njerëzit në shtëpi, kryeni më shumë teste
Bota duhet të bëjë më shumë sesa izolimi i popullatës për të luftuar pandeminë. Këtë apel e bën Organizata Botërore e Shëndetësisë e cila thekson se tani është shansi vendimtar për të vepruar praktikisht kundër ...
TetovaSot | 26-Mar-2020 23:11
Bota duhet të bëjë më shumë sesa izolimi i popullatës për të luftuar pandeminë. Këtë apel e bën Organizata Botërore e Shëndetësisë e cila thekson se tani është shansi vendimtar për të vepruar praktikisht kundër ...

OBSH: Epiqëndra e re e virusit në SHBA, vendet vonuan marrjen e masave
Virusi vdekjeprurës Covid-19 u ka marrë jetën më shumë se 23 mijë personave në të gjithë botën e rreth 510 mijë pacientë janë të infektuar. Epiqëndra e re e pandemisë sipas organizatës botërore të shëndetësisë, po ...
VizionPlus | 26-Mar-2020 20:34
Virusi vdekjeprurës Covid-19 u ka marrë jetën më shumë se 23 mijë personave në të gjithë botën e rreth 510 mijë pacientë janë të infektuar. Epiqëndra e re e pandemisë sipas organizatës botërore të shëndetësisë, po ...

Kreu i OBSH: Izolimi nuk mjafton për të mposhtur koronavirusin!
Ryan tha se shembujt e Kinës, Singaporit dhe Koresë së Jugut, të cilat shoqëronin kufizimet me masa rigoroze për të provuar çdo të dyshuar të mundshëm, siguruan një model për Europën, për të cilën OBSH ka thënë se ka ...
Koha.mk | 26-Mar-2020 17:02
Ryan tha se shembujt e Kinës, Singaporit dhe Koresë së Jugut, të cilat shoqëronin kufizimet me masa rigoroze për të provuar çdo të dyshuar të mundshëm, siguruan një model për Europën, për të cilën OBSH ka thënë se ka ...

Koronavirusi, Tedros Adhanom: Të merren urgjentisht masa për vendet e varfra
Drejtori i Përgjithshëm i OBSH-së, Tedros Adhanom iu kërkoi liderëve botërore të marrin urgjentisht masa efikase derisa numri i të prekurve nga pandemia po arrin shifrat prej gjysmë milioni. Kemi tejkaluar pandemi dhe ...
Alsat-M | 26-Mar-2020 15:44
Drejtori i Përgjithshëm i OBSH-së, Tedros Adhanom iu kërkoi liderëve botërore të marrin urgjentisht masa efikase derisa numri i të prekurve nga pandemia po arrin shifrat prej gjysmë milioni. Kemi tejkaluar pandemi dhe ...

Rekord vdekjesh edhe në Spanjë/ OBSH: Masat për virusin e rrezikshëm u vonuan
Spanja ka regjistruar një tjetër shifër rekord vdekjesh në 24 orë duke numëruar në total 4089 viktima dhe 56 mijë të infektuar. Spitalet janë në kolaps nga mbingarkesa, mungesa e pajisjeve mbrojtëse dhe testeve. 340 ...
VizionPlus | 26-Mar-2020 14:45
Spanja ka regjistruar një tjetër shifër rekord vdekjesh në 24 orë duke numëruar në total 4089 viktima dhe 56 mijë të infektuar. Spitalet janë në kolaps nga mbingarkesa, mungesa e pajisjeve mbrojtëse dhe testeve. 340 ...

Të shëruarit nga Kovid-19 mund të mbeten bartës të virusit
Njerëzit të cilët janë shëruar nga koronavirusi i ri mund të mbeten bartës të Kovid-19 dhe duhet sërish të testohen, deklaroi virologu dhe drejtori i Qendrës për kërkime shkencore në qytetin francez Besankon, Filip ...
Televizioni Koha | 26-Mar-2020 15:03
Njerëzit të cilët janë shëruar nga koronavirusi i ri mund të mbeten bartës të Kovid-19 dhe duhet sërish të testohen, deklaroi virologu dhe drejtori i Qendrës për kërkime shkencore në qytetin francez Besankon, Filip ...

Pandemia COVID 19, OBSH: Nuk mjafton vetëm izolimi
Bota duhet të bëjë më shumë sesa izolimi i popullatës për të luftuar pandeminë. Këtë apel e bën Organizata Botërore e Shëndetësisë e cila thekson se tani është shansi vendimtar për të vepruar praktikisht kundër ...
Arbresh | 26-Mar-2020 13:14
Bota duhet të bëjë më shumë sesa izolimi i popullatës për të luftuar pandeminë. Këtë apel e bën Organizata Botërore e Shëndetësisë e cila thekson se tani është shansi vendimtar për të vepruar praktikisht kundër ...

Shefi i OBSH-së: Koronavirusi është “armiku publik numër një”
Koronavirusi është “armiku publik numër një”, tha sekretari i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus. Ai iu bëri thirrje vendeve të izoluara të marrin masa “për të gjetur, ...
VizionPlus | 26-Mar-2020 06:02
Koronavirusi është “armiku publik numër një”, tha sekretari i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus. Ai iu bëri thirrje vendeve të izoluara të marrin masa “për të gjetur, ...

Anti Covid-19, gjashtë udhëzimet e reja të OBSH-së që vlejnë edhe për Shqipërinë
Organizata Botërore e Shëndetësisë përditësoi mbrëmë udhëzimet për vendet e prekura nga Koronavirusi, të cilat Shqipëria është e detyruar ti zbatojë. Sipas OBSH-së masat bllokuese për parandalimin e COVID duhet të ...
Monitor | 26-Mar-2020 12:04
Organizata Botërore e Shëndetësisë përditësoi mbrëmë udhëzimet për vendet e prekura nga Koronavirusi, të cilat Shqipëria është e detyruar ti zbatojë. Sipas OBSH-së masat bllokuese për parandalimin e COVID duhet të ...

Pandemia COVID19, OBSH: Nuk mjafton vetëm izolimi
Bota duhet të bëjë më shumë sesa izolimi i popullatës për të luftuar pandeminë. Këtë apel e bën Organizata Botërore e Shëndetësisë e cila thekson se tani është shansi vendimtar për të vepruar praktikisht kundër ...
IliriaNews | 26-Mar-2020 12:47
Bota duhet të bëjë më shumë sesa izolimi i popullatës për të luftuar pandeminë. Këtë apel e bën Organizata Botërore e Shëndetësisë e cila thekson se tani është shansi vendimtar për të vepruar praktikisht kundër ...

OBSH paralajmëron shtetet të mos i heqin herët masat kufizuese
Ndërsa pandemia përshpejtohet në të gjithë botën, Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëroi të mërkurën që vendet nuk duhet të heqin masat e mbylljes dhe ato të kufizimit të lëvizjes shumë herët. “Për të ...
Aktuale.MK | 26-Mar-2020 10:57
Ndërsa pandemia përshpejtohet në të gjithë botën, Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëroi të mërkurën që vendet nuk duhet të heqin masat e mbylljes dhe ato të kufizimit të lëvizjes shumë herët. “Për të ...

OBSH apel qeverive për Covid-19: ”Mos humbisni kohë! Këto janë 6 masat thelbësore që çdo vend duhet të ndërmarrë!”
Orgnizata Botërore e Shëndetësisë, iu ka bërë thirrje te gjitha qeverive, që të ndalojnë së harxhuari kohën dhe të fokusohen maksimalisht për të luftuar koronavirusin dhe parandalimin e mëtejshëm të tij. “Ne shkatërruam ...
ScanTv | 26-Mar-2020 10:29
Orgnizata Botërore e Shëndetësisë, iu ka bërë thirrje te gjitha qeverive, që të ndalojnë së harxhuari kohën dhe të fokusohen maksimalisht për të luftuar koronavirusin dhe parandalimin e mëtejshëm të tij. “Ne shkatërruam ...

“Është armiku publik numër një”/ Kreu i OBSH: Bota duhet të kishte vepruar ndaj Covid-19 një ose dy muaj më parë
Bota duhet t’i ishte përgjigjur pandemisë së koronavirusit një ose dy muaj më parë,. Kjo ishte deklarata që dha Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetit Tedros Adhanom Ghebreyesus gjatë një konference ...
Lexo | 26-Mar-2020 08:49
Bota duhet t’i ishte përgjigjur pandemisë së koronavirusit një ose dy muaj më parë,. Kjo ishte deklarata që dha Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetit Tedros Adhanom Ghebreyesus gjatë një konference ...

Kreu i OBSH-së: Masat të domosdoshme, mund të përballemi me ‘ringjallje’ të virusit
Koronavirusi është “armiku publik numër një”, tha sekretari i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus. Ai iu bëri thirrje vendeve të izoluara të marrin masa “për të gjetur, ...
Arbresh | 26-Mar-2020 01:51
Koronavirusi është “armiku publik numër një”, tha sekretari i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus. Ai iu bëri thirrje vendeve të izoluara të marrin masa “për të gjetur, ...

OBSH paralajmëron shtetet të mos i heqin herët masat kufizuese
Ndërsa pandemia përshpejtohet në të gjithë botën, Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëroi të mërkurën që vendet nuk duhet të heqin masat e mbylljes dhe ato të kufizimit të lëvizjes shumë herët. “Për të ...
Medial | 26-Mar-2020 01:14
Ndërsa pandemia përshpejtohet në të gjithë botën, Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëroi të mërkurën që vendet nuk duhet të heqin masat e mbylljes dhe ato të kufizimit të lëvizjes shumë herët. “Për të ...

OBSH paralajmëron shtetet të mos i heqin herët masat kufizuese
Ndërsa pandemia përshpejtohet në të gjithë botën, Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëroi të mërkurën që vendet nuk duhet të heqin masat e mbylljes dhe ato të kufizimit të lëvizjes shumë herët. “Për të ...
TetovaSot | 26-Mar-2020 00:20
Ndërsa pandemia përshpejtohet në të gjithë botën, Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëroi të mërkurën që vendet nuk duhet të heqin masat e mbylljes dhe ato të kufizimit të lëvizjes shumë herët. “Për të ...

OBSH paralajmëron shtetet të mos i heqin herët masat kufizuese
Ndërsa pandemia përshpejtohet në të gjithë botën, Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëroi të mërkurën që vendet nuk duhet të heqin masat e mbylljes dhe ato të kufizimit të lëvizjes shumë herët. “Për të ...
Gazeta Express | 26-Mar-2020 00:04
Ndërsa pandemia përshpejtohet në të gjithë botën, Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëroi të mërkurën që vendet nuk duhet të heqin masat e mbylljes dhe ato të kufizimit të lëvizjes shumë herët. “Për të ...

OBSH: Vendet nuk duhet të heqin masat e mbylljes dhe ato të kufizimit të lëvizjes shumë herët
Ndërsa pandemia po përshpejtohet në të gjithë botën, Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëroi të mërkurën që vendet nuk duhet të heqin masat e mbylljes dhe ato të kufizimit të lëvizjes shumë herët. “Për të ...
RTSH | 25-Mar-2020 22:39
Ndërsa pandemia po përshpejtohet në të gjithë botën, Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëroi të mërkurën që vendet nuk duhet të heqin masat e mbylljes dhe ato të kufizimit të lëvizjes shumë herët. “Për të ...

Shefi i OBSH-së: Koronavirusi është “armiku publik numër një”
Koronavirusi është “armiku publik numër një”, tha sekretari i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus. Ai iu bëri thirrje vendeve të izoluara të marrin masa “për të gjetur, ...
Radio Evropa e Lire | 25-Mar-2020 21:51
Koronavirusi është “armiku publik numër një”, tha sekretari i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus. Ai iu bëri thirrje vendeve të izoluara të marrin masa “për të gjetur, ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved