ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/04/2020 13:36

Koronavirusi, Britania e Madhe shtyn vizat për qytetarët shqiptarë

Koronavirusi, Britania e Madhe shtyn vizat për qytetarët shqiptarë
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme informon të gjithë qytetarët shqiptarë që ndodhen në Mbretërinë e Bashkuar të Britanisë së Madhe, se autoritetet britanike kanë njoftuar për shtetasit e huaj, të cilët nuk mund ...
RTSH | 27-Mar-2020 00:18
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme informon të gjithë qytetarët shqiptarë që ndodhen në Mbretërinë e Bashkuar të Britanisë së Madhe, se autoritetet britanike kanë njoftuar për shtetasit e huaj, të cilët nuk mund ...

Shqiptarët e bllokuar në Angli/ Ja vendimi i ri i nxjerrë nga autoritetet britanike
Për të gjithë qytetarët shqiptarë që ndodhen në Mbretërinë e Bashkuar, e që nuk mundën të kthehen për shkak të situatës së koronavirusit, do të ketë zgjatje të vizës. Lajmi u bë I ditur nga Ministria për Evropën dhe ...
VizionPlus | 26-Mar-2020 20:16
Për të gjithë qytetarët shqiptarë që ndodhen në Mbretërinë e Bashkuar, e që nuk mundën të kthehen për shkak të situatës së koronavirusit, do të ketë zgjatje të vizës. Lajmi u bë I ditur nga Ministria për Evropën dhe ...

Zgjatet viza për shqiptarët në Mbretërinë e Bashkuar: Situata deri me 31 maj
Qytetarëve shqiptarë që kanë mbetur në Mbretërinë e Bashkuar për shkak të “shpërthimit” të coronavirus, do t’ju shtyhet viza. Sipas Ministrisë së Jashtme, zgjatja e vizës do të zbatohet për secilin qytetar që viza i ...
GazetaTema | 26-Mar-2020 19:42
Qytetarëve shqiptarë që kanë mbetur në Mbretërinë e Bashkuar për shkak të “shpërthimit” të coronavirus, do t’ju shtyhet viza. Sipas Ministrisë së Jashtme, zgjatja e vizës do të zbatohet për secilin qytetar që viza i ...

Italia pezullon aplikimet për leje qëndrimi dhe nënshtetësinë
Masat reduktuese të përcaktuara në dekretin ekonomik “Cura Italia” kanë të bëjnë dhe me procesin e lejeve të qëndrimit për emigrantët dhe të praktikave për të marrë nënshtetësinë italiane, shkruan oranews. Departamenti ...
AlbInfo | 26-Mar-2020 19:30
Masat reduktuese të përcaktuara në dekretin ekonomik “Cura Italia” kanë të bëjnë dhe me procesin e lejeve të qëndrimit për emigrantët dhe të praktikave për të marrë nënshtetësinë italiane, shkruan oranews. Departamenti ...

COVID – 19, zgjatet viza për shqiptarët në Mbretërinë e Bashkuar, Ministria e Jashtme: Situata deri me 31 maj
Qytetarëve shqiptarë që kanë mbetur në Mbretërinë e Bashkuar për shkak të “shpërthimit” të coronavirus, do t’ju shtyhet viza. Sipas Ministrisë së Jashtme, zgjatja e vizës do të zbatohet për secilin qytetar që viza i ...
ScanTv | 26-Mar-2020 19:20
Qytetarëve shqiptarë që kanë mbetur në Mbretërinë e Bashkuar për shkak të “shpërthimit” të coronavirus, do t’ju shtyhet viza. Sipas Ministrisë së Jashtme, zgjatja e vizës do të zbatohet për secilin qytetar që viza i ...

‘Deri më 31 maj, më pas rishikohet’, MEPJ njoftim për shqiptarët në Mbretërinë e Bashkuar: Zgjatje e vizës për qytetarët që i skadon pas 24 janarit
Ministria e Punëve të Jashtme të Shqipërisë ka lajmëruar se Mbretëria e Bashkuar qytetarët e huaj që nuk mund të largohen nga vendi dhe që u skadon viza pas 24 janarit do u zgjatet. MEPJ i bën thirrje shqiptarëve që ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 18:52
Ministria e Punëve të Jashtme të Shqipërisë ka lajmëruar se Mbretëria e Bashkuar qytetarët e huaj që nuk mund të largohen nga vendi dhe që u skadon viza pas 24 janarit do u zgjatet. MEPJ i bën thirrje shqiptarëve që ...

Çfarë do ndodhë me qytetarët shqiptarë që ndodhen në Mbretërinë e Bashkuar dhe u ka skaduar viza
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme informon të gjithë qytetarët shqiptarë që ndodhen në Mbretërinë e Bashkuar, se autoritetet angleze kanë njoftuar për shtetasit e huaj, të cilët nuk mund të kthehen në vendet e ...
Gazeta Express | 26-Mar-2020 19:11
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme informon të gjithë qytetarët shqiptarë që ndodhen në Mbretërinë e Bashkuar, se autoritetet angleze kanë njoftuar për shtetasit e huaj, të cilët nuk mund të kthehen në vendet e ...

MEPJ: Informacion për qytetarët shqiptarë që ndodhen në Mbretërinë e Bashkuar
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme informon të gjithë qytetarët shqiptarë që ndodhen në Mbretërinë e Bashkuar, se autoritetet angleze kanë njoftuar për shtetasit e huaj, të cilët nuk mund të kthehen në vendet e ...
Top Channel | 26-Mar-2020 18:45
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme informon të gjithë qytetarët shqiptarë që ndodhen në Mbretërinë e Bashkuar, se autoritetet angleze kanë njoftuar për shtetasit e huaj, të cilët nuk mund të kthehen në vendet e ...

Ministria e Jashtme: Informacion për qytetarët shqiptarë, të cilët ndodhen në Bullgari
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme informon të gjithë qytetarët shqiptarë që ndodhen në Bullgari, se autoritetet bullgare për Migracionin kanë vendosur që afati i lejeve të qëndrimit afatshkurtër dhe afatgjatë ...
Top Channel | 26-Mar-2020 14:15
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme informon të gjithë qytetarët shqiptarë që ndodhen në Bullgari, se autoritetet bullgare për Migracionin kanë vendosur që afati i lejeve të qëndrimit afatshkurtër dhe afatgjatë ...

COVID-19/ Autoritetet angleze njoftojnë qytetarët: Zgjaten afatet e vizave për ata që nuk largohen dot
Ditën e sotme, Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka informuar të gjithë qytetarët shqiptarë që ndodhen në Mbretërinë e Bashkuar, se autoritetet angleze kanë njoftuar për shtetasit e huaj, të cilët nuk mund të ...
Telegraf | 26-Mar-2020 18:51
Ditën e sotme, Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka informuar të gjithë qytetarët shqiptarë që ndodhen në Mbretërinë e Bashkuar, se autoritetet angleze kanë njoftuar për shtetasit e huaj, të cilët nuk mund të ...

Informacion për qytetarët shqiptarë që ndodhen në Mbretërinë e Bashkuar
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme informon të gjithë qytetarët shqiptarë që ndodhen në Mbretërinë e Bashkuar, se autoritetet angleze kanë njoftuar për shtetasit e huaj, të cilët nuk mund të kthehen në vendet e ...
Illyriapress | 26-Mar-2020 19:08
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme informon të gjithë qytetarët shqiptarë që ndodhen në Mbretërinë e Bashkuar, se autoritetet angleze kanë njoftuar për shtetasit e huaj, të cilët nuk mund të kthehen në vendet e ...

Çfarë do të ndodhë me shqiptarët që kalojnë afatet e qëndrimit në Bullgari? Ministria jep detajet
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme informon të gjithë qytetarët shqiptarë që ndodhen në Bullgari, se autoritetet bullgare për Migracionin kanë vendosur që afati i lejeve të qëndrimit afatshkurtër dhe afatgjatë ...
GazetaTema | 26-Mar-2020 14:00
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme informon të gjithë qytetarët shqiptarë që ndodhen në Bullgari, se autoritetet bullgare për Migracionin kanë vendosur që afati i lejeve të qëndrimit afatshkurtër dhe afatgjatë ...

Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar: “Shqiptarëve që iu ka skaduar viza të kontaktojnë për zgjatjen e saj”
Ambasada e Mbretërisë së Bashkaur në Shqipëri ka njoftuar të gjithë shtetasit shqiptarë të cilët kanë mbetur në Angli për shkak të situatës së krijaur nga COVID-19, se do tub ëhet një zgjatje e vizës dhe do të mbahen në ...
ScanTv | 26-Mar-2020 19:05
Ambasada e Mbretërisë së Bashkaur në Shqipëri ka njoftuar të gjithë shtetasit shqiptarë të cilët kanë mbetur në Angli për shkak të situatës së krijaur nga COVID-19, se do tub ëhet një zgjatje e vizës dhe do të mbahen në ...

Ndodheni në Bullgari dhe ju skadon leja?/ Ministria-shqiptarëve: Zgjatet afati i qëndrimit
Të gjithë shqiptarët që ndodhen në Bullgari dhe nuk kanë mundësi kthimi gjatë kësaj periudhe në Shqipëri nuk do të penalizohen. Ministria e Jashtme njofton se autoritetet bullgare për Migracionin kanë vendosur që afati ...
VizionPlus | 26-Mar-2020 13:40
Të gjithë shqiptarët që ndodhen në Bullgari dhe nuk kanë mundësi kthimi gjatë kësaj periudhe në Shqipëri nuk do të penalizohen. Ministria e Jashtme njofton se autoritetet bullgare për Migracionin kanë vendosur që afati ...

Ministria e Jashtme njoftim të rëndësishëm për shtetasit shqiptarë që ndodhen në Bullgari
Informacion për qytetarët shqiptarë, të cilët ndodhen në Bullgari Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme informon të gjithë qytetarët shqiptarë që ndodhen në Bullgari, se autoritetet bullgare për Migracionin kanë ...
Telegraf | 26-Mar-2020 13:37
Informacion për qytetarët shqiptarë, të cilët ndodhen në Bullgari Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme informon të gjithë qytetarët shqiptarë që ndodhen në Bullgari, se autoritetet bullgare për Migracionin kanë ...

MEPJ: Informacion për qytetarët shqiptarë që ndodhen në Mbretërinë e Bashkuar
Informacion për qytetarët shqiptarë që ndodhen në Mbretërinë e Bashkuar Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme informon të gjithë qytetarët shqiptarë që ndodhen në Mbretërinë e Bashkuar, se autoritetet angleze kanë ...
Lajmi i Fundit | 26-Mar-2020 18:51
Informacion për qytetarët shqiptarë që ndodhen në Mbretërinë e Bashkuar Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme informon të gjithë qytetarët shqiptarë që ndodhen në Mbretërinë e Bashkuar, se autoritetet angleze kanë ...

‘Deri më 31 maj, më pas rishikohet’, MEPJ njoftim për shqiptarët në Mbretërinë e Bashkuar: Zgjatje e vizës për qytetarët që i skadon pas 24 janarit
Ministria e Punëve të Jashtme të Shqipërisë ka lajmëruar se Mbretëria e Bashkuar qytetarët e huaj që nuk mund të largohen nga vendi dhe që u skadon viza pas 24 janarit do u zgjatet. MEPJ i bën thirrje shqiptarëve që ...
Medial | 26-Mar-2020 18:51
Ministria e Punëve të Jashtme të Shqipërisë ka lajmëruar se Mbretëria e Bashkuar qytetarët e huaj që nuk mund të largohen nga vendi dhe që u skadon viza pas 24 janarit do u zgjatet. MEPJ i bën thirrje shqiptarëve që ...

Ministria e Jashtme: Informacion për qytetarët shqiptarë, të cilët ndodhen në Bullgari
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme informon të gjithë qytetarët shqiptarë që ndodhen në Bullgari, se autoritetet bullgare për Migracionin kanë vendosur që afati i lejeve të qëndrimit afatshkurtër dhe afatgjatë ...
Lexo | 26-Mar-2020 13:12
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme informon të gjithë qytetarët shqiptarë që ndodhen në Bullgari, se autoritetet bullgare për Migracionin kanë vendosur që afati i lejeve të qëndrimit afatshkurtër dhe afatgjatë ...

Informacion për shqiptarë, që ndodhen në Bullgari
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme informon të gjithë qytetarët shqiptarë që ndodhen në Bullgari, se autoritetet bullgare për Migracionin kanë vendosur që afati i lejeve të qëndrimit afatshkurtër dhe afatgjatë ...
Illyriapress | 26-Mar-2020 13:03
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme informon të gjithë qytetarët shqiptarë që ndodhen në Bullgari, se autoritetet bullgare për Migracionin kanë vendosur që afati i lejeve të qëndrimit afatshkurtër dhe afatgjatë ...

Coronavirus – Çfarë po ndodh me shqiptarët e mbetur jashtë?
Shpërthimi i pandemisë së COVID – 19 i ka detyruar njerëzit të qëndrojnë “pezull”. Kjo ka ndodhur me ata që gjatë marrjes së masave kufizuese të lëvizjes, nuk janë gjendur në vendin e tyre të origjinës. E në këtë ...
ScanTv | 26-Mar-2020 11:43
Shpërthimi i pandemisë së COVID – 19 i ka detyruar njerëzit të qëndrojnë “pezull”. Kjo ka ndodhur me ata që gjatë marrjes së masave kufizuese të lëvizjes, nuk janë gjendur në vendin e tyre të origjinës. E në këtë ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved