ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/04/2020 13:05

Këshilltari Henz zbulon pse nuk janë hapur negociatat me BE

Këshilltari Henz zbulon pse nuk janë hapur negociatat me BE
Pas vendimit të ministrave të Jashtëm të Bashkimit Europian për hapjen e negociatave me Shqipërinë, këshilltari Henz i ka dërguar një letër Jarit, se si të sqarojnë popullin, që kjo gjë nuk ka ndodhur: “I dashur Jari! ...
GazetaTema | 26-Mar-2020 20:50
Pas vendimit të ministrave të Jashtëm të Bashkimit Europian për hapjen e negociatave me Shqipërinë, këshilltari Henz i ka dërguar një letër Jarit, se si të sqarojnë popullin, që kjo gjë nuk ka ndodhur: “I dashur Jari! ...

Hapja e negociatave, Soreca: Shqipëria ka kushtet për t’u ulur në konferencën e parë ndërqeveritare
Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca me anë të një mesazhi në rrjetet sociale ka sqaruar disa nga kushtet të cilat Shqipëria duhet të plotësojë për tu ulur në tryezën e parë ndërqeveritare, pas vendimit për ...
Klan Kosova | 26-Mar-2020 19:02
Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca me anë të një mesazhi në rrjetet sociale ka sqaruar disa nga kushtet të cilat Shqipëria duhet të plotësojë për tu ulur në tryezën e parë ndërqeveritare, pas vendimit për ...

BE: 50 milionë eurot për COVID -19 nuk janë kredi, por grante
Ambasadori i BE, Luigi Soreca qartësoi se 50 mln eurot e dhëna për të përballuar situatën me koronavirusin nuk janë kredi, por grantë, transmeton OraNews . Në një komunikim me qytetarët, diplomati evropian tha se ...
Portalb | 26-Mar-2020 18:09
Ambasadori i BE, Luigi Soreca qartësoi se 50 mln eurot e dhëna për të përballuar situatën me koronavirusin nuk janë kredi, por grantë, transmeton OraNews . Në një komunikim me qytetarët, diplomati evropian tha se ...

Ambasadori Soreca shpjegon çfarë përfiton Shqipëria me hapjen e negociatave, kushtet dhe konferenca ndërqeveritare
Shqipëria në 24 mars mori ‘dritën jeshile’ nga Bashkimi Europian për hapjen e negociatave duke u kthyer kështu në një moment historic, që pritej prej shumë vitesh. Në këtë mënyrë edhe një kapitull i ri hapet për vendin ...
ScanTv | 26-Mar-2020 17:34
Shqipëria në 24 mars mori ‘dritën jeshile’ nga Bashkimi Europian për hapjen e negociatave duke u kthyer kështu në një moment historic, që pritej prej shumë vitesh. Në këtë mënyrë edhe një kapitull i ri hapet për vendin ...

Soreca ofron garanci: Milionat për rindërtimin nuk preken nga Corona
Luigi Soreca, ambasadori BE-së në Shqipëri, dha garanci se fondet e akorduara për tërmetin nga konferenca e donëtorëve nuk do të preken edhe pas luftës së shpallur nga Corona. “ Fondet për tërmetin nuk do të preken! Të ...
Tesheshi | 26-Mar-2020 17:19
Luigi Soreca, ambasadori BE-së në Shqipëri, dha garanci se fondet e akorduara për tërmetin nga konferenca e donëtorëve nuk do të preken edhe pas luftës së shpallur nga Corona. “ Fondet për tërmetin nuk do të preken! Të ...

Hapja e negociatave, Soreca: Shqipëria ka 4 kushtet për t’u ulur në konferencën e parë ndërqeveritare
TIRANË- Ambasadori i BE, Soreca me anë të një mesazhi në rrjetet sociale ka sqaruar disa nga kushtet të cilat Shqipëria duhet të plotësojë për tu ulur në tryezën e parë ndërqeveritare, pas vendimit për hapjen e ...
Top Channel | 26-Mar-2020 16:59
TIRANË- Ambasadori i BE, Soreca me anë të një mesazhi në rrjetet sociale ka sqaruar disa nga kushtet të cilat Shqipëria duhet të plotësojë për tu ulur në tryezën e parë ndërqeveritare, pas vendimit për hapjen e ...

Negociatat, Soreca: 4 kushtet për t’u ulur në konferencën ndërqeveritare
Pas vendimit për hapjen e negociatave që u mor në 24 mars nga ministrat e jashtëm të BE-së, tashmë objektivi i radhës do të jetë konferenca e parë ndërqeveritare. Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca sqaroi se ...
Gazeta Dita | 26-Mar-2020 17:15
Pas vendimit për hapjen e negociatave që u mor në 24 mars nga ministrat e jashtëm të BE-së, tashmë objektivi i radhës do të jetë konferenca e parë ndërqeveritare. Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca sqaroi se ...

Soreca komunikon online me shqiptarët: 50 milionë eurot për COVID-19 s`janë kredi. 4 kushte për negociatat
Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri Luigi Soreca zhvilloi një bashkëbisedim online me qytetarët shqiptarë. Soreca i`u përgjigj pyetjeve të qytetarëve, të cilat ishin kryesisht për koronavirusin dhe çeljen e ...
Politiko | 26-Mar-2020 17:05
Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri Luigi Soreca zhvilloi një bashkëbisedim online me qytetarët shqiptarë. Soreca i`u përgjigj pyetjeve të qytetarëve, të cilat ishin kryesisht për koronavirusin dhe çeljen e ...

Çelja e negociatave, Soreca: Shqipëria pjesë e tregut ekonomik para anëtarësimit në BE, ja 5 arritjet në muajt e fundit
Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca ka folur me qytetarët në lidhje me çeljen e negociatave dhe situatën e shkaktuar nga koronavirusi në Shqipëri. I pyetur se cilat ishin përmirësimet që ka bërë Shqipëria që ...
GazetaTema | 26-Mar-2020 16:45
Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca ka folur me qytetarët në lidhje me çeljen e negociatave dhe situatën e shkaktuar nga koronavirusi në Shqipëri. I pyetur se cilat ishin përmirësimet që ka bërë Shqipëria që ...

Cakaj: Negociatat, fitore e merituar e historike e Shqipërisë
Vendimi i Këshillit të Çështjeve të Përgjithshme të BE-së kurorëzoi dje arritjet e shumta të Shqipërisë dhe njëkohësisht pritet t’i jap një shtysë dhe një dinamikë të shtuar reformave të brendshme dhe transformimit të ...
Top Channel | 25-Mar-2020 14:44
Vendimi i Këshillit të Çështjeve të Përgjithshme të BE-së kurorëzoi dje arritjet e shumta të Shqipërisë dhe njëkohësisht pritet t’i jap një shtysë dhe një dinamikë të shtuar reformave të brendshme dhe transformimit të ...

Ndihma për Shqipërinë, Soreca: 50 mln eurot e BE-së për Covid-19 grante, jo kredi
Ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca, është shprehur se 50 mln eurot e dhëna nga unioni për Shqipërinë nuk janë kredi, por grant. Në një konferencë ku i është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve, Soreca deklaroi se ...
Gazeta Express | 26-Mar-2020 17:02
Ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca, është shprehur se 50 mln eurot e dhëna nga unioni për Shqipërinë nuk janë kredi, por grant. Në një konferencë ku i është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve, Soreca deklaroi se ...

“Fondet e tërmetit nuk do të preken”, ambasadori i BE: 50 milionë eurot për koronavirusin nuk janë kredi por grante
Ambasadori i BE, Luigi Soreca ka siguruar se fondet e premtuara nga Konferenca e Donatorëve nuk do të preken për shkak të situatës me koronavirusi. Po ashtu Soreca konfirmoi se as 50 milionë eurot për koronavirusin në ...
AlMaKos | 26-Mar-2020 16:59
Ambasadori i BE, Luigi Soreca ka siguruar se fondet e premtuara nga Konferenca e Donatorëve nuk do të preken për shkak të situatës me koronavirusi. Po ashtu Soreca konfirmoi se as 50 milionë eurot për koronavirusin në ...

Negociatat me BE, sa herë “hapen”, dalin kushte të reja
Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Europian kanë dhënë, për të tretë herë radhazi, viston për hapjen e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në Union. Përtej dëshirës së autoriteteve shqiptare për hapjen pa kushte të ...
Telegraf | 25-Mar-2020 15:46
Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Europian kanë dhënë, për të tretë herë radhazi, viston për hapjen e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në Union. Përtej dëshirës së autoriteteve shqiptare për hapjen pa kushte të ...

Brukseli 50 mln euro për COVID-19, ambasadori Soreca: Fondi për tërmetin s’preket
Dy ditë më parë BE-ja akordoi 50 mln euro për Shqipërinë, për përballimin e luftës kundër përhapjes së koronavirusit. I pyetur nëse kjo shumë është grant apo kredi, ambasadori i BE-së e sqaroi: “Unë e kam thënë edhe dje ...
RTSH | 26-Mar-2020 16:56
Dy ditë më parë BE-ja akordoi 50 mln euro për Shqipërinë, për përballimin e luftës kundër përhapjes së koronavirusit. I pyetur nëse kjo shumë është grant apo kredi, ambasadori i BE-së e sqaroi: “Unë e kam thënë edhe dje ...

BE-ja 50 mln euro për COVID-19, Soreca: S’janë kredi, grant! Fondi për tërmetin s’preket
Dy ditë më parë BE-ja akordoi 50 mln euro për Shqipërinë në përballimin e luftës kundër përhapjes së koronavirusit, por i pyetur nëse kjo shumë është grant apo kredi, ambasadori i BE-së e sqaroi qartë. “Unë e kam thënë ...
Lajmi i Fundit | 26-Mar-2020 16:53
Dy ditë më parë BE-ja akordoi 50 mln euro për Shqipërinë në përballimin e luftës kundër përhapjes së koronavirusit, por i pyetur nëse kjo shumë është grant apo kredi, ambasadori i BE-së e sqaroi qartë. “Unë e kam thënë ...

‘’Fondet për Rindërtimin nuk do të preken’’, Soreca: 50 milionë eurot për koronavirusin nuk janë kredi por grante, shumica e tyre për ekonominë dhe biznesin
Ambasadori i BE, Luigi Soreca ka siguruar se fondet e premtuara nga Konferenca e Donatorëve nuk do të preken për shkak të situatës me koronavirusi. Po ashtu Soreca konfirmoi se as 50 milionë eurot për koronavirusin në ...
Medial | 26-Mar-2020 16:50
Ambasadori i BE, Luigi Soreca ka siguruar se fondet e premtuara nga Konferenca e Donatorëve nuk do të preken për shkak të situatës me koronavirusi. Po ashtu Soreca konfirmoi se as 50 milionë eurot për koronavirusin në ...

Çfarë përfiton Shqipëria tani që u hapën negociatat? E sqaron ambasadori BE-së
Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca ka sqaruar konkretisht se cfarë përfiton Shqipëria tani që u mor vendimi për hapjen e negociatave. “Shqipëria do të ketë mundësi të bëhet pjesë e tregut të BE-së para se të bëhet ...
Lajmi i Fundit | 26-Mar-2020 16:44
Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca ka sqaruar konkretisht se cfarë përfiton Shqipëria tani që u mor vendimi për hapjen e negociatave. “Shqipëria do të ketë mundësi të bëhet pjesë e tregut të BE-së para se të bëhet ...

Negociatat u hapën, Soreca: 4 kushtet për t’u ulur në konferencën e parë ndërqeveritare
Pas vendimit për hapjen e negociatave që u mor në 24 mars nga ministrat e jashtëm të BE-së, tashmë objektivi i radhës do të jetë konferenca e parë ndërqeveritare. Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca sqaroi se ...
Lajmi i Fundit | 26-Mar-2020 16:44
Pas vendimit për hapjen e negociatave që u mor në 24 mars nga ministrat e jashtëm të BE-së, tashmë objektivi i radhës do të jetë konferenca e parë ndërqeveritare. Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca sqaroi se ...

Negociatat u hapën, ambasadori i BE: 4 kushtet për t’u ulur në konferencën e parë ndërqeveritare
TIRANE-Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca në një komunikim me qytetarët shqiptarë ka folur në lidhje me vendimin për çeljen e negociatave që u mor në 24 mars dhe COVID-19. “24 Marsi është një ditë historike ...
Lajmi i Fundit | 26-Mar-2020 16:40
TIRANE-Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca në një komunikim me qytetarët shqiptarë ka folur në lidhje me vendimin për çeljen e negociatave që u mor në 24 mars dhe COVID-19. “24 Marsi është një ditë historike ...

Komisionit Europian i kërkohet raport tjetër për Shqipërinë para konferencës ndërqeveritare
Shqipëria duhet të tregojë konsistencë reformash edhe në javët në vazhdim që të vërë në funksionim konferencën e parë ndërqeveritare të formatit të çeljes së negociatave. Ndërsa është njohur përparimi i nevojshëm nga ...
RTSH | 26-Mar-2020 11:30
Shqipëria duhet të tregojë konsistencë reformash edhe në javët në vazhdim që të vërë në funksionim konferencën e parë ndërqeveritare të formatit të çeljes së negociatave. Ndërsa është njohur përparimi i nevojshëm nga ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved