ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/04/2020 12:33

Grupi i gjakut dhe COVID –19, ja si qëndron e vërteta

Grupi i gjakut dhe COVID –19, ja si qëndron e vërteta
Një ekip shkencëtarësh kinezë ka kryer një studim të ri ditët e fundit, në përpjekje për të zbuluar lidhjen mes grupit të gjakut dhe rrezikut të hospitalizimit nga virusi që ka mbyllur në izolim një glob të tërë. ...
Telegraf | 27-Mar-2020 00:26
Një ekip shkencëtarësh kinezë ka kryer një studim të ri ditët e fundit, në përpjekje për të zbuluar lidhjen mes grupit të gjakut dhe rrezikut të hospitalizimit nga virusi që ka mbyllur në izolim një glob të tërë. ...

COVID –19 ‘preferon’ një grup gjaku më shumë se të tjerët? Si qëndron e vërteta
Një ekip shkencëtarësh kinezë ka kryer një studim të ri ditët e fundit, në përpjekje për të zbuluar lidhjen mes grupit të gjakut dhe rrezikut të hospitalizimit nga virusi që ka mbyllur në izolim një glob të tërë. ...
Portalb | 26-Mar-2020 22:19
Një ekip shkencëtarësh kinezë ka kryer një studim të ri ditët e fundit, në përpjekje për të zbuluar lidhjen mes grupit të gjakut dhe rrezikut të hospitalizimit nga virusi që ka mbyllur në izolim një glob të tërë. ...

A prek pandemia e Covid-19 duhanpirësit? Flasin ekspertët: Referuar raporteve, duhanpirësit…
A prek pandemia e Covid-19 edhe personat që janë duhanpirës? Të paktën personat që kanë ndërruar jetë edhe në Shqipëri, kanë pasur sëmundje bashkëshoqëruese. Akademikët kinezë gjatë vëzhgimit të tyre zbuluan se një e ...
Telegraf | 26-Mar-2020 18:33
A prek pandemia e Covid-19 edhe personat që janë duhanpirës? Të paktën personat që kanë ndërruar jetë edhe në Shqipëri, kanë pasur sëmundje bashkëshoqëruese. Akademikët kinezë gjatë vëzhgimit të tyre zbuluan se një e ...

Duhanpirësit në rrezik nga virusi? Ekspertët: E vërteta e hidhur që…
A prek pandemia e Covid-19 edhe personat që janë duhanpirës? Të paktën personat që kanë ndërruar jetë edhe në Shqipëri, kanë pasur sëmundje bashkëshoqëruese. Akademikët kinezë gjatë vëzhgimit të tyre zbuluan se një e ...
Koha.mk | 26-Mar-2020 18:33
A prek pandemia e Covid-19 edhe personat që janë duhanpirës? Të paktën personat që kanë ndërruar jetë edhe në Shqipëri, kanë pasur sëmundje bashkëshoqëruese. Akademikët kinezë gjatë vëzhgimit të tyre zbuluan se një e ...

Sa të rrezikuar janë duhanpirësit nga koronavirusi? Flasin Ekspertët
Duhanpirësit përballen me një rrezik më të lartë, për të pësuar komplikacione të rënda nga koronavirusi, thuhet në një studim. Akademikët kinezë, gjatë vëzhgimit të tyre, zbuluan se një e katërta e pacientëve të ...
Gazeta Express | 26-Mar-2020 18:12
Duhanpirësit përballen me një rrezik më të lartë, për të pësuar komplikacione të rënda nga koronavirusi, thuhet në një studim. Akademikët kinezë, gjatë vëzhgimit të tyre, zbuluan se një e katërta e pacientëve të ...

Duhanpirësit apo ata me sëmundje kronike? Shkencëtarët tregojnë kush janë më të rrezikuar nga COVID-19
Duhanpirësit përballen me një rrezik më të madh për të pësuar komplikime të rënda nga koronavirusi, sipas hulumtimit. Mjekët kinezë kanë shprehur se ¼ e pacientëve të infektuar që kishin nevojë për ndihmë mjekësore apo ...
Indeks Online | 26-Mar-2020 17:02
Duhanpirësit përballen me një rrezik më të madh për të pësuar komplikime të rënda nga koronavirusi, sipas hulumtimit. Mjekët kinezë kanë shprehur se ¼ e pacientëve të infektuar që kishin nevojë për ndihmë mjekësore apo ...

Shkencëtarët: Pacientët duhanpirës me koronavirus rrezikojnë për kujdes intenziv
Akademikët kinezë gjetën se një e katërta e pacientëve të infektuar që kishin nevojë për kujdes të shtaur mjekësor ose vdiqën ishin duhanpirës, raporton tabloidi britanik ‘Daily Mail’, transmeton . Në të kundërt, vetëm ...
Lajminet | 26-Mar-2020 16:29
Akademikët kinezë gjetën se një e katërta e pacientëve të infektuar që kishin nevojë për kujdes të shtaur mjekësor ose vdiqën ishin duhanpirës, raporton tabloidi britanik ‘Daily Mail’, transmeton . Në të kundërt, vetëm ...

Grupi i gjakut dhe COVID –19, ja si qëndron e vërteta
Një ekip shkencëtarësh kinezë ka kryer një studim të ri ditët e fundit, në përpjekje për të zbuluar lidhjen mes grupit të gjakut dhe rrezikut të hospitalizimit nga virusi që ka mbyllur në izolim një glob të tërë. ...
Gazeta Observer | 26-Mar-2020 10:50
Një ekip shkencëtarësh kinezë ka kryer një studim të ri ditët e fundit, në përpjekje për të zbuluar lidhjen mes grupit të gjakut dhe rrezikut të hospitalizimit nga virusi që ka mbyllur në izolim një glob të tërë. ...

Grupi i gjakut dhe COVID –19, ja si qëndron e vërteta
Një ekip shkencëtarësh kinezë ka kryer një studim të ri ditët e fundit, në përpjekje për të zbuluar lidhjen mes grupit të gjakut dhe rrezikut të hospitalizimit nga virusi që ka mbyllur në izolim një glob të tërë. ...
Arbresh | 26-Mar-2020 09:06
Një ekip shkencëtarësh kinezë ka kryer një studim të ri ditët e fundit, në përpjekje për të zbuluar lidhjen mes grupit të gjakut dhe rrezikut të hospitalizimit nga virusi që ka mbyllur në izolim një glob të tërë. ...

Grupi i gjakut dhe COVID –19, ja si qëndron e vërteta
Një ekip shkencëtarësh kinezë ka kryer një studim të ri ditët e fundit, në përpjekje për të zbuluar lidhjen mes grupit të gjakut dhe rrezikut të hospitalizimit nga virusi që ka mbyllur në izolim një glob të tërë. ...
Gazeta Express | 26-Mar-2020 08:19
Një ekip shkencëtarësh kinezë ka kryer një studim të ri ditët e fundit, në përpjekje për të zbuluar lidhjen mes grupit të gjakut dhe rrezikut të hospitalizimit nga virusi që ka mbyllur në izolim një glob të tërë. ...

Grupi i gjakut dhe COVID –19, ja si qëndron e vërteta
Një ekip shkencëtarësh kinezë ka kryer një studim të ri ditët e fundit, në përpjekje për të zbuluar lidhjen mes grupit të gjakut dhe rrezikut të hospitalizimit nga virusi që ka mbyllur në izolim një glob të tërë. ...
Indeks Online | 26-Mar-2020 07:08
Një ekip shkencëtarësh kinezë ka kryer një studim të ri ditët e fundit, në përpjekje për të zbuluar lidhjen mes grupit të gjakut dhe rrezikut të hospitalizimit nga virusi që ka mbyllur në izolim një glob të tërë. ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved