ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/03/2020 00:56

COVID-19/ 3.3 milion amerikanë mbeten papunë për shkak të krizës

COVID-19/ 3.3 milion amerikanë mbeten papunë për shkak të krizës
Një rekord prej 3.3 milion amerikanësh paraqitën kërkesa për kompensim javën e kaluar ndërsa miliona të tjerë pritet të kërkojnë pagesë papunësie gjatë javëve të ardhshme. Kjo shifër është pothuajse pesë herë më e madhe ...
Politiko | 26-Mar-2020 20:55
Një rekord prej 3.3 milion amerikanësh paraqitën kërkesa për kompensim javën e kaluar ndërsa miliona të tjerë pritet të kërkojnë pagesë papunësie gjatë javëve të ardhshme. Kjo shifër është pothuajse pesë herë më e madhe ...

SHBA: Paketa e shpëtimit ngre bursat, papunësia në rritje
Një rekord prej 3.3 milion amerikanësh paraqitën kërkesa për kompensim javën e kaluar ndërsa miliona të tjerë pritet të kërkojnë pagesë papunësie gjatë javëve të ardhshme. Kjo shifër është pothuajse pesë herë më e madhe ...
Portalb | 26-Mar-2020 20:46
Një rekord prej 3.3 milion amerikanësh paraqitën kërkesa për kompensim javën e kaluar ndërsa miliona të tjerë pritet të kërkojnë pagesë papunësie gjatë javëve të ardhshme. Kjo shifër është pothuajse pesë herë më e madhe ...

SHBA: Paketa e shpëtimit ngre bursat, papunësia në rritje
Në Shtetet e Bashkuara, treguesit kryesorë të bursave patën rritje të ndjeshme të enjten, edhe pse tregjet pësuan rënie në Azi dhe Evropë. Rritja e tregjeve në SHBA erdhi vetëm pak orë pasi Senati miratoi një paketë ...
Zeri Amerikes | 26-Mar-2020 19:27
Në Shtetet e Bashkuara, treguesit kryesorë të bursave patën rritje të ndjeshme të enjten, edhe pse tregjet pësuan rënie në Azi dhe Evropë. Rritja e tregjeve në SHBA erdhi vetëm pak orë pasi Senati miratoi një paketë ...

Amerikanët do marrin deri 2,400 dollarë ndihma për të përballuar izolimin nga Coronavirusi
Deri sa Kongresi amerikan ka miratuar Projektligjin prej 2 trilionë dollarësh për të stimuluar ekonominë, tashmë disa qytetarë mund të presin çeqe nga qeveria, për t’i ndihmuar ata të përballen me izolimin që buron nga ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 14:12
Deri sa Kongresi amerikan ka miratuar Projektligjin prej 2 trilionë dollarësh për të stimuluar ekonominë, tashmë disa qytetarë mund të presin çeqe nga qeveria, për t’i ndihmuar ata të përballen me izolimin që buron nga ...

“Ia fshehu botës rrezikun nga koronavirusi”, Trump akuzon Kinën dhe mediat
Në konferencën për shtyp që mbajti në Shtëpinë e Bardhë, presidenti amerikan Donald Trump sqaroi masat e administratës së tij për luftën kundër llojit të ri të koronavirusit (Covid-19). Ai deklaroi se administrata e tij ...
Medial | 26-Mar-2020 11:27
Në konferencën për shtyp që mbajti në Shtëpinë e Bardhë, presidenti amerikan Donald Trump sqaroi masat e administratës së tij për luftën kundër llojit të ri të koronavirusit (Covid-19). Ai deklaroi se administrata e tij ...

Senati amerikan miraton pakon e shpëtimit të ekonomisë, 2 trilionë dollarë
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh. senati Paketa është për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në ...
Aktuale.MK | 26-Mar-2020 10:29
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh. senati Paketa është për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në ...

Senati amerikan miraton pakon e shpëtimit të ekonomisë, 2 trilionë dollarë
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh. Paketa është për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën ...
Telegraf | 26-Mar-2020 09:17
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh. Paketa është për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën ...

Senati amerikan miraton pakon e shpëtimit të ekonomisë, 2 trilionë dollarë
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh. senati Paketa është për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në ...
Medial | 26-Mar-2020 09:43
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh. senati Paketa është për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në ...

COVID-19/ Senati amerikan miraton paketën 2 trilionë dollarë të ndihmës, më e madhja në histori
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 08:46
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...

Senati amerikan miraton paketën gjigante ekonomike kundër koronavirusit
Senati amerikan mbështeti në mënyrë unanime paketën 2 trilionë dollarë që ka për synim të ndihmojë personat e mbetur pa punë dhe industritë e godituara nga epidemia e koronavirusit, si dhe do furnizojë sistemin ...
GazetaTema | 26-Mar-2020 08:55
Senati amerikan mbështeti në mënyrë unanime paketën 2 trilionë dollarë që ka për synim të ndihmojë personat e mbetur pa punë dhe industritë e godituara nga epidemia e koronavirusit, si dhe do furnizojë sistemin ...

COVID-19/ Senati amerikan miraton paketën 2 trilionë dollarë të ndihmës, më e madhja në histori
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...
Lexo | 26-Mar-2020 09:32
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...

SHBA, Senati miraton pakon për shpëtimin e ekonomisë
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...
Shprehja | 26-Mar-2020 09:15
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...

SHBA “zgjidh qesen” për COVID-19/ Jepen 2 trilionë dollarë për ekonominë
Pas Europës, edhe SHBA po përballet ashpër me shpërthimin e pandemisë së koronavirusit. Miliona njerëz janë urdhëruar të qëndrojnë në shtëpi ndërsa numërohen 784 të vdekur dhe rreth 55 mijë persona të infektuar. Në këto ...
VizionPlus | 25-Mar-2020 14:35
Pas Europës, edhe SHBA po përballet ashpër me shpërthimin e pandemisë së koronavirusit. Miliona njerëz janë urdhëruar të qëndrojnë në shtëpi ndërsa numërohen 784 të vdekur dhe rreth 55 mijë persona të infektuar. Në këto ...

SHBA, Senati miraton pakon për shpëtimin e ekonomisë
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...
Alsat-M | 26-Mar-2020 09:15
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...

Senati amerikan miraton pakon e shpëtimit të ekonomisë
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...
EkonomiaOnline | 26-Mar-2020 09:14
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...

Senati amerikan miraton pakon e shpëtimit të ekonomisë
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...
Gazeta Express | 26-Mar-2020 09:06
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...

Senati amerikan e miratoi pakon e shpëtimit të ekonomisë
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...
Portalb | 26-Mar-2020 08:57
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...

Senati amerikan miraton pakon e shpëtimit të ekonomisë
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...
Radio Evropa e Lire | 26-Mar-2020 08:39
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...

SHBA, dy trilion dollarë për të luftuar efektet ekonomike të COVID-19; Trump shpreson se amerikanët do të jenë në punë për Pashkë
Dy trilion dollarë është paketa e ndihmës për të luftuar efektet ekonomike nga shpërthimi i koronavirusit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Qeveria amerikane dhe Kongresi kanë rënë dakord për paketën për të ndihmuar ...
Monitor | 25-Mar-2020 11:02
Dy trilion dollarë është paketa e ndihmës për të luftuar efektet ekonomike nga shpërthimi i koronavirusit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Qeveria amerikane dhe Kongresi kanë rënë dakord për paketën për të ndihmuar ...

SHBA/ Ligjvënësit, masa për të ndihmuar ekonominë e goditur rëndë nga koronavirusi
Ligjvënësit amerikanë pritet të miratojnë këtë javë një paketë ekonomike të paprecedent, për të mbështetur një ekonomi amerikane githnjë e më të paralizuar nga përpjekjet për të frenuar koronavirusin. Tregjet e ...
Medial | 26-Mar-2020 06:11
Ligjvënësit amerikanë pritet të miratojnë këtë javë një paketë ekonomike të paprecedent, për të mbështetur një ekonomi amerikane githnjë e më të paralizuar nga përpjekjet për të frenuar koronavirusin. Tregjet e ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved