ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/04/2020 12:01

12 raste të koronavirusit tek klubi i madh italian

12 raste të koronavirusit tek klubi i madh italian
Lojtarët, stafi trajnues dhe menaxherët e Leeds United, kanë hequr dorë nga pagat e tyre për të nidhmuar klubin nga kriza që e ka kapluar, si pasojë e pandemisë koronavirus. Leeds aktualisht kryesojnë Kampionatin e parë ...
GazetaBlic | 26-Mar-2020 16:44
Lojtarët, stafi trajnues dhe menaxherët e Leeds United, kanë hequr dorë nga pagat e tyre për të nidhmuar klubin nga kriza që e ka kapluar, si pasojë e pandemisë koronavirus. Leeds aktualisht kryesojnë Kampionatin e parë ...

Shembullore: Gjigantët gjerman ndihmojnë klubet e vogla në këtë periudhë të vështirë pandemie
Katër klubet e mëdha gjermane që militojnë në Bundesliga janë solidarizuar me ato të voglat në futbollin gjerman. Bayern Munich, Borussia Dortmund, Red Bull Leipzig dhe Bayer Leverkusen i kanë dalë në ndihmë klubeve të ...
Zeri | 26-Mar-2020 15:07
Katër klubet e mëdha gjermane që militojnë në Bundesliga janë solidarizuar me ato të voglat në futbollin gjerman. Bayern Munich, Borussia Dortmund, Red Bull Leipzig dhe Bayer Leverkusen i kanë dalë në ndihmë klubeve të ...

Gjesti madhështor i katër klubeve gjermane, dhurojnë 20 milionë për t’i ndihmuar ekipet tjera të Bundesligës
Një iniciativë e jashtëzakonshme solidariteti ka ndodhur nga katër skuadrat gjermane që morën pjesë këtë edicion në Ligën e Kampionëve. Bayern Munich, Borussia Dortmund, RB Leipzig dhe Bayer Leverkusen kanë krijuar një ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 15:00
Një iniciativë e jashtëzakonshme solidariteti ka ndodhur nga katër skuadrat gjermane që morën pjesë këtë edicion në Ligën e Kampionëve. Bayern Munich, Borussia Dortmund, RB Leipzig dhe Bayer Leverkusen kanë krijuar një ...

Gjesti madhështor i katër klubeve gjermane, dhurojnë 20 milionë për t’i ndihmuar ekipet tjera të Bundesligës
Një iniciativë e jashtëzakonshme solidariteti ka ndodhur nga katër skuadrat gjermane që morën pjesë këtë edicion në Ligën e Kampionëve. Bayern Munich, Borussia Dortmund, RB Leipzig dhe Bayer Leverkusen kanë krijuar një ...
E Dua Sportin | 26-Mar-2020 15:00
Një iniciativë e jashtëzakonshme solidariteti ka ndodhur nga katër skuadrat gjermane që morën pjesë këtë edicion në Ligën e Kampionëve. Bayern Munich, Borussia Dortmund, RB Leipzig dhe Bayer Leverkusen kanë krijuar një ...

14:51 Gjigantët gjermanë i ndihmojnë ekipet e tjera me 20 mln euro për t’i mbijetuar krizës së koronavirusit Bayern Munich, Borussia Dortmund, RB Leipzig dhe...
Bayern Munich, Borussia Dortmund, RB Leipzig dhe Bayer Leverkusen do të dhurojnë miliona euro për t’i ndihmuar klubet e tjera gjermane gjatë pezullimit të futbollit. Katër gjigantët e Bundesligës, të cilët u kualifikuan ...
Kosova Sot | 26-Mar-2020 14:54
Bayern Munich, Borussia Dortmund, RB Leipzig dhe Bayer Leverkusen do të dhurojnë miliona euro për t’i ndihmuar klubet e tjera gjermane gjatë pezullimit të futbollit. Katër gjigantët e Bundesligës, të cilët u kualifikuan ...

Katër klube të Bundesligës krijojnë një fond solidariteti prej 20 milionë euro
Katër klube të Bundesligës gjermane Borussia Dortmund, Bayern Munchen, RB Leipzig dhe Bayer Leverkusen janë bërë bashkë për të krijuar një fond solidariteti në vlerë 20 milionë euro, për të ndihmuar klubet gjermane në ...
Koha.net | 26-Mar-2020 14:20
Katër klube të Bundesligës gjermane Borussia Dortmund, Bayern Munchen, RB Leipzig dhe Bayer Leverkusen janë bërë bashkë për të krijuar një fond solidariteti në vlerë 20 milionë euro, për të ndihmuar klubet gjermane në ...

Zyrtare | Real Madridi konfirmon: Santiago Bernabeu kthehet në qendër mjekësore
Koronavirus është pandemia që ka prekur të gjithë botën. Nga kjo pandemi ka njerëz të sëmurë, të vdekur dhe natyrisht organizata, klube dhe institucione shumë të dëmtuara edhe në anën materiale. Por skuadrat e ...
GazetaBlic | 26-Mar-2020 14:20
Koronavirus është pandemia që ka prekur të gjithë botën. Nga kjo pandemi ka njerëz të sëmurë, të vdekur dhe natyrisht organizata, klube dhe institucione shumë të dëmtuara edhe në anën materiale. Por skuadrat e ...

Skuadra e mëdha gjermane iu dalin ndihmë atyre të voglave, dhurojnë 20 milionë euro
Katër skuadrat e Bundesligës, Bayern, Dortmund, Leipzig dhe Leverkusen iu kanë dalë në ndihmë skuadrave të vogla gjermane. Këto klube kanë dhuruar 20 milionë euro për të mbështetur klubet nga divizioni i parë dhe i dytë ...
Indeks Online | 26-Mar-2020 13:51
Katër skuadrat e Bundesligës, Bayern, Dortmund, Leipzig dhe Leverkusen iu kanë dalë në ndihmë skuadrave të vogla gjermane. Këto klube kanë dhuruar 20 milionë euro për të mbështetur klubet nga divizioni i parë dhe i dytë ...

Skuadrat e mëdha të Bundesligës bëjnë një gjest të madh
Skuadra e mëdha të këtij vendi si Bayern Munich, Borussia Dortmund, RB Leipzig dhe Bayer Leverkusen, kanë vendosur të ndihmojnë Bundesligën. Bayern Munich në faqen zyrtare të klubit kanë bërë të ditur se së bashku me ...
Lajminet | 26-Mar-2020 13:35
Skuadra e mëdha të këtij vendi si Bayern Munich, Borussia Dortmund, RB Leipzig dhe Bayer Leverkusen, kanë vendosur të ndihmojnë Bundesligën. Bayern Munich në faqen zyrtare të klubit kanë bërë të ditur se së bashku me ...

Gotze merr vendim për tu larguar nga Dortmundi, alarmohen skuadrat e mëdha evropiane
Mario Gotze ka marrë vendim që të largohet përfundimisht nga Borussia Dortmund në fund të këtij edicioni. Mesfushori gjerman përfundon kontratën e tij me verdhezinjtë në qershor dhe nuk ka marrë ofertë për vazhdimin e ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 11:18
Mario Gotze ka marrë vendim që të largohet përfundimisht nga Borussia Dortmund në fund të këtij edicioni. Mesfushori gjerman përfundon kontratën e tij me verdhezinjtë në qershor dhe nuk ka marrë ofertë për vazhdimin e ...

Gotze merr vendim për tu larguar nga Dortmundi, alarmohen skuadrat e mëdha evropiane
Mario Gotze ka marrë vendim që të largohet përfundimisht nga Borussia Dortmund në fund të këtij edicioni. Mesfushori gjerman përfundon kontratën e tij me verdhezinjtë në qershor dhe nuk ka marrë ofertë për vazhdimin e ...
E Dua Sportin | 26-Mar-2020 13:00
Mario Gotze ka marrë vendim që të largohet përfundimisht nga Borussia Dortmund në fund të këtij edicioni. Mesfushori gjerman përfundon kontratën e tij me verdhezinjtë në qershor dhe nuk ka marrë ofertë për vazhdimin e ...

Koronavirusi, shumë futbollistë refuzojnë reduktimin e pagës
Si dhjetra milionë njerëz në të gjithë Europën edhe ata qëndrojnë të izoluar. Disa janë prekur nga Coronavirus, të tjerë jo. Disa mes rrjeteve sociale bëjnë thirrje për solidaritet, ndërsa të tjerë kanë nxjerrë nga ...
Standard | 26-Mar-2020 12:50
Si dhjetra milionë njerëz në të gjithë Europën edhe ata qëndrojnë të izoluar. Disa janë prekur nga Coronavirus, të tjerë jo. Disa mes rrjeteve sociale bëjnë thirrje për solidaritet, ndërsa të tjerë kanë nxjerrë nga ...

Kampionë, milionerë, por edhe “kopracë”, shumë futbollistë refuzojnë reduktimin e pagës
Si dhjetra milionë njerëz në të gjithë Europën edhe ata qëndrojnë të izoluar. Disa janë prekur nga sëmundja e ko rona, të tjerë jo. Disa mes rrjeteve sociale bëjnë thirrje për solidaritet, ndërsa të tjerë kanë nxjerrë ...
Ina-Online | 26-Mar-2020 11:31
Si dhjetra milionë njerëz në të gjithë Europën edhe ata qëndrojnë të izoluar. Disa janë prekur nga sëmundja e ko rona, të tjerë jo. Disa mes rrjeteve sociale bëjnë thirrje për solidaritet, ndërsa të tjerë kanë nxjerrë ...

Lojtarët e Dortmundit pranojnë ulje të pagave shkaku i krizës nga coronavirusi
Borussia Dortmundi është klubi i radhës që është prekur nga coronavirusi, por në gjendjen ekonomike. Klubi gjerman është duke hasur në vështirësi financiare dhe nëse vazhdon kjo situatë me pandeminë botërore, atëherë ...
Telegrafi | 25-Mar-2020 16:36
Borussia Dortmundi është klubi i radhës që është prekur nga coronavirusi, por në gjendjen ekonomike. Klubi gjerman është duke hasur në vështirësi financiare dhe nëse vazhdon kjo situatë me pandeminë botërore, atëherë ...

Lojtarët e Bayernit dhe Dortmundit pranojnë ulje page shkaku i koronavirusit
Lojtarët dhe drejtorët e Bayern Munich janë pajtuar për një ulje page të përkohshme prej 20 për qind, për shkak të pandemisë koronavirus. Gjiganti gjerman ka thënë se ky vendim është marrë për t’i ndihmuar financiarisht ...
Koha.mk | 25-Mar-2020 20:04
Lojtarët dhe drejtorët e Bayern Munich janë pajtuar për një ulje page të përkohshme prej 20 për qind, për shkak të pandemisë koronavirus. Gjiganti gjerman ka thënë se ky vendim është marrë për t’i ndihmuar financiarisht ...

Edhe dy futbollistë të Llapit në karantinë prej 14 ditësh
Union Berlin ka njoftuar se skuadra e tyre dhe stafi kanë rënë dakord të marrin pagat me ulje, për të ndihmuar klubin gjatë krizës së shkaktuar nga koronavirusi. Anëtarët e tjerë të stafit gjithashtu kanë rënë dakord të ...
GazetaBlic | 25-Mar-2020 20:01
Union Berlin ka njoftuar se skuadra e tyre dhe stafi kanë rënë dakord të marrin pagat me ulje, për të ndihmuar klubin gjatë krizës së shkaktuar nga koronavirusi. Anëtarët e tjerë të stafit gjithashtu kanë rënë dakord të ...

Humanizëm tipik gjerman! 4 klube dhurojnë 20 mln euro për klubet e vogla
Futbolli është njëra nga industritë më të goditura nga koronavirusi. E gjithë bota po vuan pasojat e këtij virusi vdekjeprurës, i cili në rastin më të keq nuk sjell vdekjen, por një dëm të madh socio-ekonomik. Shumë ...
Politiko | 25-Mar-2020 19:35
Futbolli është njëra nga industritë më të goditura nga koronavirusi. E gjithë bota po vuan pasojat e këtij virusi vdekjeprurës, i cili në rastin më të keq nuk sjell vdekjen, por një dëm të madh socio-ekonomik. Shumë ...

Lojtarët e Union Berlinit heqin dorë nga paga
Klubi i Bundesligës gjermane Union Berlin ka njoftuar se lojtarët dhe stafi i skuadrës së parë janë pajtuar të heqin dorë nga paga për të ndihmuar klubin gjatë kësaj krize të shkaktuar nga Coronavirusi. Union Berlini, ...
EkonomiaOnline | 25-Mar-2020 19:31
Klubi i Bundesligës gjermane Union Berlin ka njoftuar se lojtarët dhe stafi i skuadrës së parë janë pajtuar të heqin dorë nga paga për të ndihmuar klubin gjatë kësaj krize të shkaktuar nga Coronavirusi. Union Berlini, ...

Lojtarët e Union Berlinit heqin dorë nga paga
Klubi i Bundesligës gjermane Union Berlin ka njoftuar se lojtarët dhe stafi i skuadrës së parë janë pajtuar të heqin dorë nga paga për të ndihmuar klubin gjatë kësaj krize të shkaktuar nga koronavirusi. Union Berlini, ...
Koha.net | 25-Mar-2020 19:18
Klubi i Bundesligës gjermane Union Berlin ka njoftuar se lojtarët dhe stafi i skuadrës së parë janë pajtuar të heqin dorë nga paga për të ndihmuar klubin gjatë kësaj krize të shkaktuar nga koronavirusi. Union Berlini, ...

Lojtarët e Bayern Munich dhe Dortmund pranojnë ulje page shkaku i koronavirusit Lojtarët dhe drejtorët e Bayern Munich janë pajtuar për një ulje page të përkohshme prej 20 për qind, për shkak të pandemisë koronavirus. Gjiganti gjerman ka thënë se k
Lojtarët dhe drejtorët e Bayern Munich janë pajtuar për një ulje page të përkohshme prej 20 për qind, për shkak të pandemisë koronavirus. Gjiganti gjerman ka thënë se ky vendim është marrë për t’i ndihmuar financiarisht ...
Kosova Sot | 25-Mar-2020 18:14
Lojtarët dhe drejtorët e Bayern Munich janë pajtuar për një ulje page të përkohshme prej 20 për qind, për shkak të pandemisë koronavirus. Gjiganti gjerman ka thënë se ky vendim është marrë për t’i ndihmuar financiarisht ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved