ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/03/2020 20:44

Votoi kundër mocionit, Isa Mustafa tregon çfarë do ndodhë me Vjosa Osmanin

Votoi kundër mocionit, Isa Mustafa tregon çfarë do ndodhë me Vjosa Osmanin
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se ndasitë ishin të thella brenda koalicionit dhe se ishte e nevojshme të votohet mocioni. “Nuk mund të ...
Mapo | 26-Mar-2020 00:58
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se ndasitë ishin të thella brenda koalicionit dhe se ishte e nevojshme të votohet mocioni. “Nuk mund të ...

U prek nga COVID-19/ Mjeku i spitalit të Durrësit tregon simptomat e virusit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Mjeku Infeksionist Beqir Gelaj është një nga personat e prekur nga COVID-19 nga pacientja që ndërroi jetë në spitalin e Durrësit, ndërkohë që tregon simptomat e këtij virusi, ...
Mapo | 26-Mar-2020 00:46
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Mjeku Infeksionist Beqir Gelaj është një nga personat e prekur nga COVID-19 nga pacientja që ndërroi jetë në spitalin e Durrësit, ndërkohë që tregon simptomat e këtij virusi, ...

100 mln € shpërblim/ Infermierja italiane, letër Contes: Faleminderit por nuk i dua (E plotë)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Koronavirusi është bërë shqetësues në mbarë botën. Izolimi është këshilla më e vlefshme për të gjithë, duke qenë se nuk ka një vaksinë për këtë virus vdekjeprurës. Italia ...
Mapo | 26-Mar-2020 00:38
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Koronavirusi është bërë shqetësues në mbarë botën. Izolimi është këshilla më e vlefshme për të gjithë, duke qenë se nuk ka një vaksinë për këtë virus vdekjeprurës. Italia ...

COVID-19/ Mjeku Pipero jep lajmin: Çfarë do të ndodhë pas dy javësh
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Mjeku Pëllumb Pipero beson se pasi të kalojmë këtë 2 javësh, prilli do të jetë më i lehtësuar. Deri tani Shqipëria numëron 6 raste fatale nga koronavirusi, ndërsa janë ...
Mapo | 26-Mar-2020 00:30
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Mjeku Pëllumb Pipero beson se pasi të kalojmë këtë 2 javësh, prilli do të jetë më i lehtësuar. Deri tani Shqipëria numëron 6 raste fatale nga koronavirusi, ndërsa janë ...

Albin Kurti nuk ndalet edhe pas mocionit, shkarkon Avdulla Hotin nga zv/kryeministër
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka shkarkuar nga detyra e zv/kryeministrit, Avdullah Hoti e LDK-së. Lajmi është bërë e ditur nga zyra e kryeministrit në detyrë, ...
Mapo | 26-Mar-2020 00:26
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka shkarkuar nga detyra e zv/kryeministrit, Avdullah Hoti e LDK-së. Lajmi është bërë e ditur nga zyra e kryeministrit në detyrë, ...

Humb jetën pacientja me koronavirus, arrin në 6 numri i të vdekurve në Shqipëri
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e shtruar në spitalin Infektiv, në ...
Mapo | 26-Mar-2020 00:07
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e shtruar në spitalin Infektiv, në ...

Studiueset shpjegojnë pse virusi nuk mund të jetë krijuar në laborator
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Argita Zalli, studiuese në Imperial College London deklaroi në emisionin Opinion se virusi që shkakton sëmundjen COVID-19 nuk mund të jetë krijuar në laborator. “Duke parë ...
Mapo | 25-Mar-2020 23:00
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Argita Zalli, studiuese në Imperial College London deklaroi në emisionin Opinion se virusi që shkakton sëmundjen COVID-19 nuk mund të jetë krijuar në laborator. “Duke parë ...

Rrëzohet qeveria e Albin Kurtit, Kosova zhytet në krizë politike
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Kuvendi i Kosovës ka rrëzuar qeverinë e kryeministrit Albin Kurti. Mocioni i mosbesimit i kërkuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës vendosi me 82 vota pro dhe 32 kundër, ...
Mapo | 25-Mar-2020 23:00
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Kuvendi i Kosovës ka rrëzuar qeverinë e kryeministrit Albin Kurti. Mocioni i mosbesimit i kërkuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës vendosi me 82 vota pro dhe 32 kundër, ...

Mocioni/ Fjalimi impresionues i Vjosa Osmanit (Video)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Kryetarja e Kuvendit të Kosovës dhe njëkohësisht nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbajtur një fjalim për të cilin tha se nuk do të donte ta ...
Mapo | 25-Mar-2020 22:47
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Kryetarja e Kuvendit të Kosovës dhe njëkohësisht nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbajtur një fjalim për të cilin tha se nuk do të donte ta ...

Meta: Gati plani publik për rikthimin e shqiptarëve të bllokuar jashtë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Presidenti Ilir Meta deklaroi se në ditët në vijim do të jetë gati një plan publik që do të ndiqet për procedurat e rikthimin e shqiptarëve të bllokuar jashtë për shkak të ...
Mapo | 25-Mar-2020 22:33
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Presidenti Ilir Meta deklaroi se në ditët në vijim do të jetë gati një plan publik që do të ndiqet për procedurat e rikthimin e shqiptarëve të bllokuar jashtë për shkak të ...

Covid-19/ Intervista, Nikolas Popper: Gjërat ende nuk janë të qarta
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Eksperti i simulimit kompjuterik, Nikolas Popper thotë se distancimi social është ende shumë i nevojshëm për të shënuar kthesën në rritjen e pandemisë së koronavirusit, ...
Mapo | 25-Mar-2020 22:01
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Eksperti i simulimit kompjuterik, Nikolas Popper thotë se distancimi social është ende shumë i nevojshëm për të shënuar kthesën në rritjen e pandemisë së koronavirusit, ...

Meta: Shqipëria do t’i ketë të gjitha mundësitë e tamponimit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Presidenti i Republikës Ilir Meta i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se shteti ka në dispozicion dhjetëra e mijëra tamptone, kurse shtoi se në këto ...
Mapo | 25-Mar-2020 21:41
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Presidenti i Republikës Ilir Meta i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se shteti ka në dispozicion dhjetëra e mijëra tamptone, kurse shtoi se në këto ...

Shefja e infektivit të pediatrisë: Dy fëmijë janë prekur me koronavirus në Shqipëri
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Gjeorgjina Kuli, shefja e infektivit të pediatrisë, zbuloi në një lidhje të drejtpërdrejtë me studion e “Ditari” në A2, se në vendin tonë janë dy fëmijë të prekur me ...
Mapo | 25-Mar-2020 21:25
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Gjeorgjina Kuli, shefja e infektivit të pediatrisë, zbuloi në një lidhje të drejtpërdrejtë me studion e “Ditari” në A2, se në vendin tonë janë dy fëmijë të prekur me ...

Nga prodhimi i uiskit tek ai i dezinfektantëve
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Ndërsa bota lufton me koronavirusin, mungesat e dezinfektuesve po bëhen gjithnjë e më problem. Kjo po bën që disa kompani si një distileri e vogël në Folls Çërç të Virxhinias ...
Mapo | 25-Mar-2020 21:22
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Ndërsa bota lufton me koronavirusin, mungesat e dezinfektuesve po bëhen gjithnjë e më problem. Kjo po bën që disa kompani si një distileri e vogël në Folls Çërç të Virxhinias ...

Menaxhimi i urgjencës duke përgatitur të ardhmen
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Nga Xavier Ragot Rënia e aktivitetit ekonomik botëror që po vjen është e pashembullt që nga periudha e pasluftës. Mund të jetë 20-40 për qind në tre muaj, me pasiguri të ...
Mapo | 25-Mar-2020 21:03
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Nga Xavier Ragot Rënia e aktivitetit ekonomik botëror që po vjen është e pashembullt që nga periudha e pasluftës. Mund të jetë 20-40 për qind në tre muaj, me pasiguri të ...

Salvini nxjerr videon: Si po e prodhonin në laborator kinezët koronavirusin që në 2015
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Ish-zëvendës kryeministri dhe ish-ministri i Brendshëm i Italisë Matteo Salvini ka publikuar një video nga emision italian “Leonardo” në vitin 2015 ku thuhet se shkencëtarët ...
Mapo | 25-Mar-2020 20:37
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Ish-zëvendës kryeministri dhe ish-ministri i Brendshëm i Italisë Matteo Salvini ka publikuar një video nga emision italian “Leonardo” në vitin 2015 ku thuhet se shkencëtarët ...

Dora e njeriut
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook Nga Dorian Balliu Të gjithë e kanë vënë re se çdo postim të kryeministrit e ripostojnë në faqet e tyre ministrat, deputetët, kryetarët e bashkive, drejtorët, doganierët, punonjësit e ...
Mapo | 25-Mar-2020 20:11
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook Nga Dorian Balliu Të gjithë e kanë vënë re se çdo postim të kryeministrit e ripostojnë në faqet e tyre ministrat, deputetët, kryetarët e bashkive, drejtorët, doganierët, punonjësit e ...

Mark Marku: Basha sot është kryeministri real i Shqipërisës, Rama duket thjesht si një qytetar i vetizoluar
Pedagogu dhe ish-deputeti i PD, Mark Marku, në një opinion të publikuar në gazetën Panorama, shkruan se “një kryeministër që nuk ndryshon sjelljen e vet, nuk mund të ndryshojë sjelljen e qytetarëve”. “Kryeministri Rama ...
GazetaTema | 24-Mar-2020 12:19
Pedagogu dhe ish-deputeti i PD, Mark Marku, në një opinion të publikuar në gazetën Panorama, shkruan se “një kryeministër që nuk ndryshon sjelljen e vet, nuk mund të ndryshojë sjelljen e qytetarëve”. “Kryeministri Rama ...

Si ta shmangim “Infodeminë”
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Nga Nicole Nguyen I njëjti postim për koronavirusin vijoi të shfaqej përditë në murin e Facebookut tim javën e kaluar. Njerëzit në rrjet merrnin udhëzime identike për trajtim ...
Mapo | 25-Mar-2020 20:02
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Nga Nicole Nguyen I njëjti postim për koronavirusin vijoi të shfaqej përditë në murin e Facebookut tim javën e kaluar. Njerëzit në rrjet merrnin udhëzime identike për trajtim ...

Norma e interesit 0.5%, Meta përshëndet vendimin e BSH
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Presidenti i Republikës Ilir Meta përshendet vendimin e Këshillit Mbikqyrës së Bankës së Shqipërisë për uljen e normës bazë të interesit nga 1% në 0.5%. Presidenti Meta ...
Mapo | 25-Mar-2020 19:52
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Presidenti i Republikës Ilir Meta përshendet vendimin e Këshillit Mbikqyrës së Bankës së Shqipërisë për uljen e normës bazë të interesit nga 1% në 0.5%. Presidenti Meta ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved