ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/03/2020 19:41

VIDEO/ Thirrja urgjente e OKB-së për vendet e prekura nga Covid-19: Shqyrtoni mundësinë për lirimin alternativ të të dënuarve, burgimi duhet të jetë masë e zgjedhjes së fundit

VIDEO/ Thirrja urgjente e OKB-së për vendet e prekura nga Covid-19: Shqyrtoni mundësinë për lirimin alternativ të të dënuarve, burgimi duhet të jetë masë e zgjedhjes së fundit
“Të burgosurit” duket se kanë qenë fokus i Organizatës së Kombeve të Bashkuara për shkak të situatës së shkaktuar nga Covid-19. Përmes Komisioneres së Lartë Znj. Michelle Bachelet, OKB ka udhëzuar shtetet për të ...
GazetaTema | 26-Mar-2020 19:27
“Të burgosurit” duket se kanë qenë fokus i Organizatës së Kombeve të Bashkuara për shkak të situatës së shkaktuar nga Covid-19. Përmes Komisioneres së Lartë Znj. Michelle Bachelet, OKB ka udhëzuar shtetet për të ...

OKB thirrje vendeve të “zvogëlojnë numrin e njerëzve në burgje”
Komisionerja e Lartë e OKB-së për të drejtat e njeriut, Michelle Bachelet, në kuadër të luftës kundër koronavirusit të ri (Covid-19) u bëri thirrje vendeve që “të kalojnë në veprim për të zvogëluar numrin e njerëzve në ...
Shenja | 26-Mar-2020 19:05
Komisionerja e Lartë e OKB-së për të drejtat e njeriut, Michelle Bachelet, në kuadër të luftës kundër koronavirusit të ri (Covid-19) u bëri thirrje vendeve që “të kalojnë në veprim për të zvogëluar numrin e njerëzve në ...

Apeli i OKB-së: Kujdesuni për të burgosurit, mos i harroni ata që janë pas hekurave
Ndërsa koronavirusi fillon të prekë burgjet dhe qendrat e korrektimit, kombet e bashkuara po i kërkojnë qeverive të mos harrojnë ata që qëndrojnë pas hekurave dhe të mbrojnë stafin që punon në këtë institucione. ...
GazetaTema | 26-Mar-2020 13:28
Ndërsa koronavirusi fillon të prekë burgjet dhe qendrat e korrektimit, kombet e bashkuara po i kërkojnë qeverive të mos harrojnë ata që qëndrojnë pas hekurave dhe të mbrojnë stafin që punon në këtë institucione. ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved