ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/04/2020 13:15

Shqiptarët do riatdhesohen/ Rama: Kush ka mbetur jashtë do kthehet në shtëpi

Shqiptarët do riatdhesohen/ Rama: Kush ka mbetur jashtë do kthehet në shtëpi
Të gjithë shqiptarët që kanë mbetur jashtë për shkak të mbylljes së kufijve së shpejti do të riatdhesohen. Ka qënë kreu i qeverisë, Edi Rama i cili lajmeroi se së bashku me Presidentin Ilir Meta po punojnë për të ...
VizionPlus | 26-Mar-2020 22:23
Të gjithë shqiptarët që kanë mbetur jashtë për shkak të mbylljes së kufijve së shpejti do të riatdhesohen. Ka qënë kreu i qeverisë, Edi Rama i cili lajmeroi se së bashku me Presidentin Ilir Meta po punojnë për të ...

Priten të riatdhesohen 2 000 shqiptarë, avioni i parë ulet të dielën
Mbi 2 mijë persona pritet të riatdhesohen në Shqipëri që kanë mbetur jashtë kufijve për shkak të izolimit nga covid-19. Nga burimet mediatike bëhet me dije se tani po koordinohet gjithçka edhe me ministrinë e ...
Telegraf | 26-Mar-2020 21:57
Mbi 2 mijë persona pritet të riatdhesohen në Shqipëri që kanë mbetur jashtë kufijve për shkak të izolimit nga covid-19. Nga burimet mediatike bëhet me dije se tani po koordinohet gjithçka edhe me ministrinë e ...

Rama: Në bashkëpunim me Presidentin Meta po planifikojmë të rikthejmë shqiptarët në atdhe
Përmes një video live, kryeministri Edi Rama, njoftoi se në bashkëpunim edhe me Presidentin Ilir Meta po përgatitet rikthimi në atdhe i të gjithë shqiptarëve që kjo situatë lufte i ka gjetur jashtë. “Dje me Presidentin ...
Telegraf | 26-Mar-2020 21:07
Përmes një video live, kryeministri Edi Rama, njoftoi se në bashkëpunim edhe me Presidentin Ilir Meta po përgatitet rikthimi në atdhe i të gjithë shqiptarëve që kjo situatë lufte i ka gjetur jashtë. “Dje me Presidentin ...

KM Rama: Po punojmë për kthimin e shqiptarëve të mbetur jashtë
Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se qeveria po punon për të sjellë në atdhe të gjithë ata që kanë mbetur jashtë vendit pas mbylljes së kufijve si masë për koronavirusin. Rama bën me dije se deri tani janë ...
Illyriapress | 26-Mar-2020 21:04
Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se qeveria po punon për të sjellë në atdhe të gjithë ata që kanë mbetur jashtë vendit pas mbylljes së kufijve si masë për koronavirusin. Rama bën me dije se deri tani janë ...

Si do veprohet me shqiptarët e ngelur jashtë vendit pas përhapjes se koronavirusit?! Si përgjigjet Rama
Kryeministri Edi Rama u shpreh sot se në bashkëpunim edhe me Presidentin Ilir Meta po përgatitet rikthimi në atdhe i të gjithë shqiptarëve që kanë ngelur jashtë territorit pas shpërthimit të koronavirusit. “Kemi marrë ...
Gazeta Express | 26-Mar-2020 20:58
Kryeministri Edi Rama u shpreh sot se në bashkëpunim edhe me Presidentin Ilir Meta po përgatitet rikthimi në atdhe i të gjithë shqiptarëve që kanë ngelur jashtë territorit pas shpërthimit të koronavirusit. “Kemi marrë ...

Rama njoftim të rëndësishëm për shqiptarët që kanë mbetur jashtë vendit
Kryeministri Edi Rama edhe ditën e sotme ka vijuar komunikimin me qytetarët ku u ka bërë thirrje që për çdo emergjencë që kanë të drejtohen në platformën e emergjencës të krijuar në Shqipëriaqëduam.al. Rama ka njoftuar ...
GazetaTema | 26-Mar-2020 20:43
Kryeministri Edi Rama edhe ditën e sotme ka vijuar komunikimin me qytetarët ku u ka bërë thirrje që për çdo emergjencë që kanë të drejtohen në platformën e emergjencës të krijuar në Shqipëriaqëduam.al. Rama ka njoftuar ...

Rama njoftim për shqiptarët që mbetën jashtë vendit
Kryeministri Edi Rama edhe ditën e sotme ka vijuar komunikimin me qytetarët ku u ka bërë thirrje që për çdo emergjencë që kanë të drejtohen në platformën e emergjencës të krijuar në Shqipëriaqëduam.al. Rama ka njoftuar ...
Gazeta Dita | 26-Mar-2020 20:58
Kryeministri Edi Rama edhe ditën e sotme ka vijuar komunikimin me qytetarët ku u ka bërë thirrje që për çdo emergjencë që kanë të drejtohen në platformën e emergjencës të krijuar në Shqipëriaqëduam.al. Rama ka njoftuar ...

1379 shqiptarë kanë ngelur jashtë vendit/ Rama: Ja ku të identifikohen, për ata në Itali zgjidhëm problemin e testimit
Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se janë identifikuar 1379 shtetas të cilët lufta e koronavirusit I ka zënë jashtë vendit, teksa shton qeveria po punon për të sjellë në atdhe të gjithë. Rama shprehet se të gjitha ...
AlMaKos | 26-Mar-2020 20:58
Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se janë identifikuar 1379 shtetas të cilët lufta e koronavirusit I ka zënë jashtë vendit, teksa shton qeveria po punon për të sjellë në atdhe të gjithë. Rama shprehet se të gjitha ...

Rama “kujtohet” për riatdhesimin e shqiptarëve që la jashtë pandemia koronavirusit, nis lëvizjet e para
Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me riatdhesimin e shqiptarëve që kanë ngelur jashtë kufirit të Shqipërisë për shkak të pandemisë që përfshiu botën. Ai tha se kjo temë është diskutuar edhe në mbledhjen e ...
Lajmi i Fundit | 26-Mar-2020 20:55
Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me riatdhesimin e shqiptarëve që kanë ngelur jashtë kufirit të Shqipërisë për shkak të pandemisë që përfshiu botën. Ai tha se kjo temë është diskutuar edhe në mbledhjen e ...

Rama bën njoftimin për ata që kanë mbetur jashtë: Po punojmë t’ju kthejmë
Kryeministri Edi Rama ka vijuar komunikimin me qytetarët ku u ka bërë thirrje që për çdo emergjencë që kanë të drejtohen në platformën e emergjencës të krijuar në Shqipëriaqëduam.al. Rama ka njoftuar se për të gjithë ...
Lapsi | 26-Mar-2020 20:52
Kryeministri Edi Rama ka vijuar komunikimin me qytetarët ku u ka bërë thirrje që për çdo emergjencë që kanë të drejtohen në platformën e emergjencës të krijuar në Shqipëriaqëduam.al. Rama ka njoftuar se për të gjithë ...

Kryeministri Rama i bën thirrje shqiptarëve që ndodhen në Itali: Kush dëgjon dhe ndjek këtë komunikim…
Kryeministri Edi Rama bëri me dije se pjesa më e madhe e shqetësimeve të ngritura nga qytetarët kanë të bëjnë me ata që kanë mbetur jashtë vendit dhe që nuk kanë mundësi të kthehen. Sipas Ramës, kjo temë është diskutuar ...
Telegraf | 26-Mar-2020 20:43
Kryeministri Edi Rama bëri me dije se pjesa më e madhe e shqetësimeve të ngritura nga qytetarët kanë të bëjnë me ata që kanë mbetur jashtë vendit dhe që nuk kanë mundësi të kthehen. Sipas Ramës, kjo temë është diskutuar ...

Rama njoftim të rëndësishëm për shqiptarët që kanë mbetur jashtë vendit
Kryeministri Edi Rama edhe ditën e sotme ka vijuar komunikimin me qytetarët ku u ka bërë thirrje që për çdo emergjencë që kanë të drejtohen në platformën e emergjencës të krijuar në Shqipëriaqëduam.al. Rama ka njoftuar ...
Lexo | 26-Mar-2020 20:53
Kryeministri Edi Rama edhe ditën e sotme ka vijuar komunikimin me qytetarët ku u ka bërë thirrje që për çdo emergjencë që kanë të drejtohen në platformën e emergjencës të krijuar në Shqipëriaqëduam.al. Rama ka njoftuar ...

Shqiptarët që kanë ngelur jashtë vendit, Rama: Po koordinojmë përpjekjet, ja ku të identifikohen, për ata në Itali zgjidhëm problemin e testimit
Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se qeveria po punon për të sjellë në atdhe të gjithë ata që kanë mbetur jashtë vendit pas mbylljes së kufijve si masë për koronavirusin. Rama bën me dije se deri tani janë ...
Medial | 26-Mar-2020 20:34
Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se qeveria po punon për të sjellë në atdhe të gjithë ata që kanë mbetur jashtë vendit pas mbylljes së kufijve si masë për koronavirusin. Rama bën me dije se deri tani janë ...

Shqipëria, operacione për tërheqjen e shqiptarëve që kanë mbetur në Itali, Gjermani, Francë, Kroaci etj
Shqipëria do të tërheqë shqiptarët që kanë mbetur jashtë territorit të vendit pas mbylljes së kufijve në kuadër të masave parandaluese ndaj pandemisë. Në një komunikim në rrjetet sociale, kryeministri tha se janë bërë ...
ScanTv | 26-Mar-2020 20:31
Shqipëria do të tërheqë shqiptarët që kanë mbetur jashtë territorit të vendit pas mbylljes së kufijve në kuadër të masave parandaluese ndaj pandemisë. Në një komunikim në rrjetet sociale, kryeministri tha se janë bërë ...

Të mbetur jashtë nga kriza e Covid-19/ Nis operacioni për kthimin e shqiptarëve në atdhe
Një ndër çështjet që u diskutua të mërkurën në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare ishte dhe marrja e masave për kthimin në atdhe të shqiptarëve, që kanë mbetur të bllokuar në vende të ndryshme të botës, për ...
Lapsi | 26-Mar-2020 20:19
Një ndër çështjet që u diskutua të mërkurën në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare ishte dhe marrja e masave për kthimin në atdhe të shqiptarëve, që kanë mbetur të bllokuar në vende të ndryshme të botës, për ...

Koronavirusi/ Nis operacioni për kthimin e shtetasve shqiptarë në atdhe
Një nga çështjet që u diskutua ditën e djeshme në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare ishte dhe marrja e masave për kthimin në atdhe të shtetasve shqiptarë, që kanë mbetur të bllokuar në vende të ndryshme të ...
Telegraf | 26-Mar-2020 20:00
Një nga çështjet që u diskutua ditën e djeshme në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare ishte dhe marrja e masave për kthimin në atdhe të shtetasve shqiptarë, që kanë mbetur të bllokuar në vende të ndryshme të ...

COVID-19/ Nis operacioni për kthimin e shqiptarëve në atdhe, ministria shqyrton disa skenarë, priten detaje
TIRANË Një ndër çështjet që u diskutua të mërkurën në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare ishte dhe marrja e masave për kthimin në atdhe të shtetasve shqiptarë, që kanë mbetur të bllokuar në vende të ndryshme të ...
Medial | 26-Mar-2020 19:36
TIRANË Një ndër çështjet që u diskutua të mërkurën në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare ishte dhe marrja e masave për kthimin në atdhe të shtetasve shqiptarë, që kanë mbetur të bllokuar në vende të ndryshme të ...

Meta: Do bëjmë çdo gjë për riatdhesimin e shqiptarëve…
Meta: Do bëjmë çdo gjë për riatdhesimin e shqiptarëve, temë kryesore në Këshillin e Sigurisë Kombëtare Pyetje: Shqiptarët jashtë, domethënë vende si Gjermania dhe Kosova, një nga prioritetet që vendosën në ditët e para ...
Standard | 25-Mar-2020 12:49
Meta: Do bëjmë çdo gjë për riatdhesimin e shqiptarëve, temë kryesore në Këshillin e Sigurisë Kombëtare Pyetje: Shqiptarët jashtë, domethënë vende si Gjermania dhe Kosova, një nga prioritetet që vendosën në ditët e para ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved