ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/04/2020 17:57

Senati amerikan miraton pakon e shpëtimit të ekonomisë, 2 trilionë dollarë

Senati amerikan miraton pakon e shpëtimit të ekonomisë, 2 trilionë dollarë
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh. Paketa është për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën ...
Telegraf | 26-Mar-2020 09:17
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh. Paketa është për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën ...

COVID-19/ Senati amerikan miraton paketën 2 trilionë dollarë të ndihmës, më e madhja në histori
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 08:46
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...

Senati amerikan miraton paketën gjigante ekonomike kundër koronavirusit
Senati amerikan mbështeti në mënyrë unanime paketën 2 trilionë dollarë që ka për synim të ndihmojë personat e mbetur pa punë dhe industritë e godituara nga epidemia e koronavirusit, si dhe do furnizojë sistemin ...
GazetaTema | 26-Mar-2020 08:55
Senati amerikan mbështeti në mënyrë unanime paketën 2 trilionë dollarë që ka për synim të ndihmojë personat e mbetur pa punë dhe industritë e godituara nga epidemia e koronavirusit, si dhe do furnizojë sistemin ...

Senati amerikan miraton pakon e shpëtimit të ekonomisë, 2 trilionë dollarë
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh. senati Paketa është për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në ...
Medial | 26-Mar-2020 09:43
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh. senati Paketa është për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në ...

COVID-19/ Senati amerikan miraton paketën 2 trilionë dollarë të ndihmës, më e madhja në histori
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...
Lexo | 26-Mar-2020 09:32
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...

SHBA, Senati miraton pakon për shpëtimin e ekonomisë
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...
Shprehja | 26-Mar-2020 09:15
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...

SHBA, Senati miraton pakon për shpëtimin e ekonomisë
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...
Alsat-M | 26-Mar-2020 09:15
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...

Senati amerikan miraton pakon e shpëtimit të ekonomisë
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...
EkonomiaOnline | 26-Mar-2020 09:14
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...

SHBA “zgjidh qesen” për COVID-19/ Jepen 2 trilionë dollarë për ekonominë
Pas Europës, edhe SHBA po përballet ashpër me shpërthimin e pandemisë së koronavirusit. Miliona njerëz janë urdhëruar të qëndrojnë në shtëpi ndërsa numërohen 784 të vdekur dhe rreth 55 mijë persona të infektuar. Në këto ...
VizionPlus | 25-Mar-2020 14:35
Pas Europës, edhe SHBA po përballet ashpër me shpërthimin e pandemisë së koronavirusit. Miliona njerëz janë urdhëruar të qëndrojnë në shtëpi ndërsa numërohen 784 të vdekur dhe rreth 55 mijë persona të infektuar. Në këto ...

Senati amerikan miraton pakon e shpëtimit të ekonomisë
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...
Gazeta Express | 26-Mar-2020 09:06
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...

Senati amerikan e miratoi pakon e shpëtimit të ekonomisë
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...
Portalb | 26-Mar-2020 08:57
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...

Senati amerikan miraton pakon e shpëtimit të ekonomisë
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...
Radio Evropa e Lire | 26-Mar-2020 08:39
Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit shëndetësor, në betejën e tij për të ...

SHBA/ Ligjvënësit, masa për të ndihmuar ekonominë e goditur rëndë nga koronavirusi
Ligjvënësit amerikanë pritet të miratojnë këtë javë një paketë ekonomike të paprecedent, për të mbështetur një ekonomi amerikane githnjë e më të paralizuar nga përpjekjet për të frenuar koronavirusin. Tregjet e ...
Medial | 26-Mar-2020 06:11
Ligjvënësit amerikanë pritet të miratojnë këtë javë një paketë ekonomike të paprecedent, për të mbështetur një ekonomi amerikane githnjë e më të paralizuar nga përpjekjet për të frenuar koronavirusin. Tregjet e ...

SHBA: Ligjvënësit, masa për të ndihmuar ekonominë e goditur rëndë nga koronavirusi
Ligjvënësit amerikanë pritet të miratojnë këtë javë një paketë ekonomike të paprecedent, për të mbështetur një ekonomi amerikane githnjë e më të paralizuar nga përpjekjet për të frenuar ...
Zeri Amerikes | 25-Mar-2020 23:05
Ligjvënësit amerikanë pritet të miratojnë këtë javë një paketë ekonomike të paprecedent, për të mbështetur një ekonomi amerikane githnjë e më të paralizuar nga përpjekjet për të frenuar ...

Udhëheqësit amerikanë bien dakord rreth paketës së shpëtimit
Udhëheqësit e Shteteve të Bashkuara thanë të mërkurën herët se kanë arritur një marrëveshje mbi një paketë ekonomike të shpëtimit prej 2 trilion dollarësh, për të ndihmuar punëtorët dhe bizneset të përballen me gjendjen ...
Portalb | 25-Mar-2020 21:38
Udhëheqësit e Shteteve të Bashkuara thanë të mërkurën herët se kanë arritur një marrëveshje mbi një paketë ekonomike të shpëtimit prej 2 trilion dollarësh, për të ndihmuar punëtorët dhe bizneset të përballen me gjendjen ...

SHBA, dy trilion dollarë për të luftuar efektet ekonomike të COVID-19; Trump shpreson se amerikanët do të jenë në punë për Pashkë
Dy trilion dollarë është paketa e ndihmës për të luftuar efektet ekonomike nga shpërthimi i koronavirusit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Qeveria amerikane dhe Kongresi kanë rënë dakord për paketën për të ndihmuar ...
Monitor | 25-Mar-2020 11:02
Dy trilion dollarë është paketa e ndihmës për të luftuar efektet ekonomike nga shpërthimi i koronavirusit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Qeveria amerikane dhe Kongresi kanë rënë dakord për paketën për të ndihmuar ...

Marrëveshja historike / SHBA miraton paketën prej 2 trilionë dollarësh kunder COVID-19
Senatorët e SHBA-së dhe zyrtarët e administratës së presidentit, Donald Trump, kanë arritur një marrëveshje mbi një projekt-ligj për të lehtësuar ndikimin ekonomik të shpërthimit të koronavirusit. Senati ka votuar ...
Lexo | 25-Mar-2020 16:19
Senatorët e SHBA-së dhe zyrtarët e administratës së presidentit, Donald Trump, kanë arritur një marrëveshje mbi një projekt-ligj për të lehtësuar ndikimin ekonomik të shpërthimit të koronavirusit. Senati ka votuar ...

Kongresi amerikan arrin marrëveshjen për paketën 2 trilionë dollarë kundër koronavirusit
Senatorët amerikanë dhe zyrtarët e administratës së presidentit Trump arritën marrëveshjen për paketën e madhe ekonomike që do të përdoret për të lehtësuar impaktin e pandemisë së koronavirusit mbi ekonominë e Shteteve ...
GazetaTema | 25-Mar-2020 09:52
Senatorët amerikanë dhe zyrtarët e administratës së presidentit Trump arritën marrëveshjen për paketën e madhe ekonomike që do të përdoret për të lehtësuar impaktin e pandemisë së koronavirusit mbi ekonominë e Shteteve ...

Koronavirusi, presidenti Trump: Së shpejti ne do të dalim nga izolimi
Presidenti amerikan Donald Trump ka thënë se shpreson në çrrënjosjen e koronavirusit nga SHBA të paktën deri në Pashkë, në 12 prill, edhe pse guvernatori i New York-ut i dha alarmin që sëmundja po përhapet më shpejt ...
Standard | 25-Mar-2020 12:49
Presidenti amerikan Donald Trump ka thënë se shpreson në çrrënjosjen e koronavirusit nga SHBA të paktën deri në Pashkë, në 12 prill, edhe pse guvernatori i New York-ut i dha alarmin që sëmundja po përhapet më shpejt ...

Rusia “e gatshme të ndihmojë” SHBA për të luftuar virusin Covid-19
Moska është e gatshme të ndihmojë Uashingtonin në luftën kundër shpërthimit të coronavirusit nëse është e nevojshme, sipas ambasadorit rus në Shtetet e Bashkuara, Anatoly Antonov. “Paketat tona të provës kanë treguar ...
Politiko | 25-Mar-2020 10:55
Moska është e gatshme të ndihmojë Uashingtonin në luftën kundër shpërthimit të coronavirusit nëse është e nevojshme, sipas ambasadorit rus në Shtetet e Bashkuara, Anatoly Antonov. “Paketat tona të provës kanë treguar ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved