ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/03/2020 00:04

SHBA-ja akuzon Presidentin e Venezuelës Maduro për trafik droge dhe terrorizëm

SHBA-ja akuzon Presidentin e Venezuelës Maduro për trafik droge dhe terrorizëm
Shtetet e Bashkuara kanë akuzuar presidentin e kontestuar të Venezuelës, Nicolas Maduro dhe zyrtarë tjerë të lartë shtetërorë për vepra penale që lidhen me trafikim të drogës. Ky hap, që do të rrisë tensionet në mes të ...
VizionPlus | 26-Mar-2020 21:11
Shtetet e Bashkuara kanë akuzuar presidentin e kontestuar të Venezuelës, Nicolas Maduro dhe zyrtarë tjerë të lartë shtetërorë për vepra penale që lidhen me trafikim të drogës. Ky hap, që do të rrisë tensionet në mes të ...

SHBA shpall Presidentin e Venezuelës në kërkim për trafik droge
Departamenti i Drejtësisë i SHBA-ve ka publikuar sot akuza penale për trafik droge në adresë të presidentit të Venezuelës Nicolas Maduro. Departamenti i Shtetit po ofron një shpërblim prej 15 milionë dollarësh për ...
Gazeta Express | 26-Mar-2020 19:20
Departamenti i Drejtësisë i SHBA-ve ka publikuar sot akuza penale për trafik droge në adresë të presidentit të Venezuelës Nicolas Maduro. Departamenti i Shtetit po ofron një shpërblim prej 15 milionë dollarësh për ...

Akti i rrallë amerikan, akuzon për trafik droge kreun e shtetit venezuelas dhe ngre padi penale kundër tij
Qeveria e SHBA pritet të ngrejë padi penale kundër Presidentit të Venezuelës Nicolas Maduro dhe të paktën një duzinë zyrtarësh të tjerë të Venezuelës të enjten, duke i akuzuar ata për përfshirje në trafikun e drogës, ...
Koha.mk | 26-Mar-2020 19:08
Qeveria e SHBA pritet të ngrejë padi penale kundër Presidentit të Venezuelës Nicolas Maduro dhe të paktën një duzinë zyrtarësh të tjerë të Venezuelës të enjten, duke i akuzuar ata për përfshirje në trafikun e drogës, ...

SHBA shpall në kërkim për trafik droge presidentin e Venezuelës
Departamenti i Drejtësisë i SHBA njoftoi të enjten akuza kriminale për trafik droge kundër presidentit të Venezuelës Nicolas Maduro. Departamenti i Shtetit po ofron një shpërblim prej 15 milion dollarësh për kapjen e ...
Lapsi | 26-Mar-2020 18:22
Departamenti i Drejtësisë i SHBA njoftoi të enjten akuza kriminale për trafik droge kundër presidentit të Venezuelës Nicolas Maduro. Departamenti i Shtetit po ofron një shpërblim prej 15 milion dollarësh për kapjen e ...

SHBA-ja akuzon Maduron për narko-terrorizëm
Shtetet e Bashkuara kanë akuzuar presidentin e kontestuar të Venezuelës, Nicolas Maduro dhe zyrtarë tjerë të lartë shtetërorë për vepra penale që lidhen me trafikim të drogës. Ky hap, që do të rrisë tensionet në mes të ...
TetovaSot | 26-Mar-2020 18:16
Shtetet e Bashkuara kanë akuzuar presidentin e kontestuar të Venezuelës, Nicolas Maduro dhe zyrtarë tjerë të lartë shtetërorë për vepra penale që lidhen me trafikim të drogës. Ky hap, që do të rrisë tensionet në mes të ...

SHBA-ja akuzon Maduron për narko-terrorizëm
Shtetet e Bashkuara kanë akuzuar presidentin e kontestuar të Venezuelës, Nicolas Maduro dhe zyrtarë tjerë të lartë shtetërorë për vepra penale që lidhen me trafikim të drogës. Ky hap, që do të rrisë tensionet në mes të ...
EkonomiaOnline | 26-Mar-2020 17:51
Shtetet e Bashkuara kanë akuzuar presidentin e kontestuar të Venezuelës, Nicolas Maduro dhe zyrtarë tjerë të lartë shtetërorë për vepra penale që lidhen me trafikim të drogës. Ky hap, që do të rrisë tensionet në mes të ...

SHBA akuzon për trafik droge presidentin e Venezuelës: 15 mln $ kush jep informacione që çojnë në arrestimin e Manduros
Administrata e Trump ngriti kallëzime penale të enjten në Qarkun Jugor të New York, kundër zyrtarëve të lartë të qeverisë së Venezuelës, përfshirë presidentin Nicolás Maduro, duke i akuzuar ata se kishin një rol ...
GazetaTema | 26-Mar-2020 17:15
Administrata e Trump ngriti kallëzime penale të enjten në Qarkun Jugor të New York, kundër zyrtarëve të lartë të qeverisë së Venezuelës, përfshirë presidentin Nicolás Maduro, duke i akuzuar ata se kishin një rol ...

SHBA-ja akuzon Maduron për narko-terrorizëm
Shtetet e Bashkuara kanë akuzuar presidentin e kontestuar të Venezuelës, Nicolas Maduro dhe zyrtarë tjerë të lartë shtetërorë për vepra penale që lidhen me trafikim të drogës. Ky hap, që do të rrisë tensionet në mes të ...
Gazeta Express | 26-Mar-2020 17:48
Shtetet e Bashkuara kanë akuzuar presidentin e kontestuar të Venezuelës, Nicolas Maduro dhe zyrtarë tjerë të lartë shtetërorë për vepra penale që lidhen me trafikim të drogës. Ky hap, që do të rrisë tensionet në mes të ...

SHBA-ja akuzon Maduron për narko-terrorizëm
Shtetet e Bashkuara kanë akuzuar presidentin e kontestuar të Venezuelës, Nicolas Maduro dhe zyrtarë tjerë të lartë shtetërorë për vepra penale që lidhen me trafikim të drogës. Ky hap, që do të rrisë tensionet në mes të ...
Aktuale.MK | 26-Mar-2020 17:45
Shtetet e Bashkuara kanë akuzuar presidentin e kontestuar të Venezuelës, Nicolas Maduro dhe zyrtarë tjerë të lartë shtetërorë për vepra penale që lidhen me trafikim të drogës. Ky hap, që do të rrisë tensionet në mes të ...

?SHBA kërkon kokën e Maduros – tregon çmimin
SHBA ka akuzuar presidentin e Venezuelës Nicolas Maduro për trafikim me drogë. Uashingtoni zyrtar ka ofruar 15 milionë dollarë për informacione që do të çonin në arrestimin e tij, raporton BBC. Ky vendim u njoftua nga ...
Medial | 26-Mar-2020 17:27
SHBA ka akuzuar presidentin e Venezuelës Nicolas Maduro për trafikim me drogë. Uashingtoni zyrtar ka ofruar 15 milionë dollarë për informacione që do të çonin në arrestimin e tij, raporton BBC. Ky vendim u njoftua nga ...

Qeveria e SHBA ngre padi penale kundër Presidentit të Venezuelës, Maduro: Akuzohet si i përfshirë në trafik droge
Qeveria e SHBA ka ngritur padi penale kundër Presidentit të Venezuelës, Nicolas Maduro, dhe shumë zyrtarë të tjerë në vend, të cilët ajo i akuzon si të përfshirë në trafik droge. Masa, e cila pritet të rrisë tensionet ...
RTSH | 26-Mar-2020 17:24
Qeveria e SHBA ka ngritur padi penale kundër Presidentit të Venezuelës, Nicolas Maduro, dhe shumë zyrtarë të tjerë në vend, të cilët ajo i akuzon si të përfshirë në trafik droge. Masa, e cila pritet të rrisë tensionet ...

?SHBA kërkon kokën e Maduros – tregon çmimin
Uashingtoni zyrtar ka ofruar 15 milionë dollarë për informacione që do të çonin në arrestimin e tij, raporton BBC. Ky vendim u njoftua nga Prokurori i Përgjithshëm William Barr. Përveç Maduro, ata kanë akuzuar zyrtarë ...
Lajminet | 26-Mar-2020 17:22
Uashingtoni zyrtar ka ofruar 15 milionë dollarë për informacione që do të çonin në arrestimin e tij, raporton BBC. Ky vendim u njoftua nga Prokurori i Përgjithshëm William Barr. Përveç Maduro, ata kanë akuzuar zyrtarë ...

SHBA akuzon presidentin e Venezuelës Maduro për “narko-terrorizëm”, ofron 15 milionë dollarë për arrestimin e tij
Qeveria e Sh.B.A paditi të enjten presidentin e Venezuelës Nicolas Maduro dhe zyrtarë të tjerë të lartë Venezuelës me akuzën e “narko-terrorizmit”, si një masë në përshkallëzimin e fundit të fushatës së presionit të ...
Lexo | 26-Mar-2020 17:22
Qeveria e Sh.B.A paditi të enjten presidentin e Venezuelës Nicolas Maduro dhe zyrtarë të tjerë të lartë Venezuelës me akuzën e “narko-terrorizmit”, si një masë në përshkallëzimin e fundit të fushatës së presionit të ...

SHBA-ja akuzon Maduron për narko-terrorizëm
Shtetet e Bashkuara kanë akuzuar presidentin e kontestuar të Venezuelës, Nicolas Maduro dhe zyrtarë tjerë të lartë shtetërorë për vepra penale që lidhen me trafikim të drogës. Ky hap, që do të rrisë tensionet në mes të ...
Radio Evropa e Lire | 26-Mar-2020 17:11
Shtetet e Bashkuara kanë akuzuar presidentin e kontestuar të Venezuelës, Nicolas Maduro dhe zyrtarë tjerë të lartë shtetërorë për vepra penale që lidhen me trafikim të drogës. Ky hap, që do të rrisë tensionet në mes të ...

SHBA akuzon presidentin e Venezuelës për narko-terrorizëm
SHBA ka akuzuar presidentin e Venezuelës Nicolas Maduro dhe zyrtarë të lartë të vendit për krime të trafikimit të drogës. Ky veprim, që do të rrisë edhe më tej tensionet mes dy vendeve, është bërë e ditur nga Prokurori ...
Arbresh | 26-Mar-2020 17:02
SHBA ka akuzuar presidentin e Venezuelës Nicolas Maduro dhe zyrtarë të lartë të vendit për krime të trafikimit të drogës. Ky veprim, që do të rrisë edhe më tej tensionet mes dy vendeve, është bërë e ditur nga Prokurori ...

SHBA-ja ngrit aktakuzë ndaj Maduros për "narko-terrorizëm"
SHBA-ja ka ngritur aktakuzë ndaj presidentit venezuelas, Nicolas Maduro dhe zyrtarëve tjerë venezuelas nën akuzat për “narko-terrorizëm”, përshkallëzim ky i radhës i fushatës për presion të administratës Trump kundër ...
Koha.net | 26-Mar-2020 16:44
SHBA-ja ka ngritur aktakuzë ndaj presidentit venezuelas, Nicolas Maduro dhe zyrtarëve tjerë venezuelas nën akuzat për “narko-terrorizëm”, përshkallëzim ky i radhës i fushatës për presion të administratës Trump kundër ...

Infektime të qëllimshme/ Në SHBA do të trajtohen si sulme terroriste
Individët që qëllimisht përhapin koronavirusin, do të akuzohen për terrorizëm me qëllim ekspozimin dhe infektimin e të tjerëve – thotë Departamenti Amerikan i Drejtësisë. Në një udhëzim të tij, shkruhet se virusi, duket ...
Shenja | 26-Mar-2020 14:21
Individët që qëllimisht përhapin koronavirusin, do të akuzohen për terrorizëm me qëllim ekspozimin dhe infektimin e të tjerëve – thotë Departamenti Amerikan i Drejtësisë. Në një udhëzim të tij, shkruhet se virusi, duket ...

Infektime të qëllimshme/ Në SHBA do të trajtohen si sulme terroriste
Individët që qëllimisht përhapin koronavirusin, do të akuzohen për terrorizëm me qëllim ekspozimin dhe infektimin e të tjerëve – thotë Departamenti Amerikan i Drejtësisë. Në një udhëzim të tij, shkruhet se virusi, duket ...
Lexo | 26-Mar-2020 13:19
Individët që qëllimisht përhapin koronavirusin, do të akuzohen për terrorizëm me qëllim ekspozimin dhe infektimin e të tjerëve – thotë Departamenti Amerikan i Drejtësisë. Në një udhëzim të tij, shkruhet se virusi, duket ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved