ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/04/2020 16:56

Pacientja preket nga koronavirusi, mbyllet pavijoni i ortopedisë në Spitalin e Lezhës

Pacientja preket nga koronavirusi, mbyllet pavijoni i ortopedisë në Spitalin e Lezhës
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Një paciente e shtruar në pavijonin e ortopedisë në Spitalin e Lezhës ka dalë pozitive me koronavirus. Nisur nga ky fakt, menjëherë është mbyllur pavijoni, ndërkohë që stafi ...
Mapo | 26-Mar-2020 10:26
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Një paciente e shtruar në pavijonin e ortopedisë në Spitalin e Lezhës ka dalë pozitive me koronavirus. Nisur nga ky fakt, menjëherë është mbyllur pavijoni, ndërkohë që stafi ...

Qeveria u rrëzua në Kuvend, Isa Mustafa: Nuk do t’i tërheq ministrat
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se nuk do t’i tërheqë ministrat e partisë që drejton, edhe pse Qeveria është rrëzuar në Kuvend të mërkurën. Ai nëpërmjet një postimi ...
Mapo | 26-Mar-2020 10:24
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se nuk do t’i tërheqë ministrat e partisë që drejton, edhe pse Qeveria është rrëzuar në Kuvend të mërkurën. Ai nëpërmjet një postimi ...

“I fshehu botës rrezikun nga COVID-19?/ Trump akuza Kinës, nuk kursen as mediat
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Në konferencën për shtyp që mbajti në Shtëpinë e Bardhë, presidenti amerikan Donald Trump sqaroi masat e administratës së tij për luftën kundër llojit të ri të koronavirusit ...
Mapo | 26-Mar-2020 10:17
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Në konferencën për shtyp që mbajti në Shtëpinë e Bardhë, presidenti amerikan Donald Trump sqaroi masat e administratës së tij për luftën kundër llojit të ri të koronavirusit ...

Tensionet politike në Kosovë/ Meta mesazh për qeverinë dhe opozitën
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Presidenti i Republikës Ilir Meta gjatë një intervistë të dhënë mëngjesin e sotëm për emisionin “7 pa 5” në Vizion Plus u pyet edhe për situatën politike në Kosovë, ...
Mapo | 26-Mar-2020 10:03
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Presidenti i Republikës Ilir Meta gjatë një intervistë të dhënë mëngjesin e sotëm për emisionin “7 pa 5” në Vizion Plus u pyet edhe për situatën politike në Kosovë, ...

COVID-19/ Kryeparlamentarët e Ballkanit i propozojnë BE-së masa shtesë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Kryeparlamentarët e Ballkanit Perëndimor i kanë drejtuar një letër Presidentit të Parlamentit Evropian, David Sassoli, dhe Presidentes së Komisionit Evropian, Ursula von der ...
Mapo | 26-Mar-2020 09:58
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Kryeparlamentarët e Ballkanit Perëndimor i kanë drejtuar një letër Presidentit të Parlamentit Evropian, David Sassoli, dhe Presidentes së Komisionit Evropian, Ursula von der ...

Masat kundër COVID-19/ Senati amerikan miraton paketën 2 trilionë dollarë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Senati amerikan mbështeti në mënyrë unanime paketën 2 trilionë dollarë që ka për synim të ndihmojë personat e mbetur pa punë dhe industritë e godituara nga epidemia e ...
Mapo | 26-Mar-2020 09:52
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Senati amerikan mbështeti në mënyrë unanime paketën 2 trilionë dollarë që ka për synim të ndihmojë personat e mbetur pa punë dhe industritë e godituara nga epidemia e ...

Serbi – Shkon në 6 numri i të vdekurve nga koronavirusi, 384 të infektuar
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Ka shkuar në 6 numri i të vdekurve nga Covid-19 në Serbi. Mediat serbe rapotojnë se ditën e djeshme humbën jetë 2 pacientë. Autoritetet shëndetësore bënë me dije se pacientët ...
Mapo | 26-Mar-2020 09:49
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Ka shkuar në 6 numri i të vdekurve nga Covid-19 në Serbi. Mediat serbe rapotojnë se ditën e djeshme humbën jetë 2 pacientë. Autoritetet shëndetësore bënë me dije se pacientët ...

Bien temperaturat, por ndalojnë reshjet/ Parashikimi i motit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Vlerat e ulta barike do të kushtëzojnë gjatë paradites kthjellime dhe vranësira të shpeshta për Veriun dhe Qëndrën, POR vranësira të dendura do kenë Jug-Juglindja e vendit. ...
Mapo | 26-Mar-2020 09:40
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Vlerat e ulta barike do të kushtëzojnë gjatë paradites kthjellime dhe vranësira të shpeshta për Veriun dhe Qëndrën, POR vranësira të dendura do kenë Jug-Juglindja e vendit. ...

Fjalimi frymëzues, fqinjët presin me trëndafil Vjosa Osmanin (FOTO)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Kryetarja e Parlamentit të Kosovës ka mbajtur mbrëmë një fjalim të spikatur, frymëzues që ka ngelur ne mendjen e të gjithëve. Ishte seanca e gjatë e mocionit të besimit të ...
Mapo | 26-Mar-2020 09:20
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Kryetarja e Parlamentit të Kosovës ka mbajtur mbrëmë një fjalim të spikatur, frymëzues që ka ngelur ne mendjen e të gjithëve. Ishte seanca e gjatë e mocionit të besimit të ...

Votoi kundër mocionit, Isa Mustafa tregon çfarë do ndodhë me Vjosa Osmanin
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se ndasitë ishin të thella brenda koalicionit dhe se ishte e nevojshme të votohet mocioni. “Nuk mund të ...
Mapo | 26-Mar-2020 00:58
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se ndasitë ishin të thella brenda koalicionit dhe se ishte e nevojshme të votohet mocioni. “Nuk mund të ...

U prek nga COVID-19/ Mjeku i spitalit të Durrësit tregon simptomat e virusit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Mjeku Infeksionist Beqir Gelaj është një nga personat e prekur nga COVID-19 nga pacientja që ndërroi jetë në spitalin e Durrësit, ndërkohë që tregon simptomat e këtij virusi, ...
Mapo | 26-Mar-2020 00:46
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Mjeku Infeksionist Beqir Gelaj është një nga personat e prekur nga COVID-19 nga pacientja që ndërroi jetë në spitalin e Durrësit, ndërkohë që tregon simptomat e këtij virusi, ...

100 mln € shpërblim/ Infermierja italiane, letër Contes: Faleminderit por nuk i dua (E plotë)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Koronavirusi është bërë shqetësues në mbarë botën. Izolimi është këshilla më e vlefshme për të gjithë, duke qenë se nuk ka një vaksinë për këtë virus vdekjeprurës. Italia ...
Mapo | 26-Mar-2020 00:38
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Koronavirusi është bërë shqetësues në mbarë botën. Izolimi është këshilla më e vlefshme për të gjithë, duke qenë se nuk ka një vaksinë për këtë virus vdekjeprurës. Italia ...

COVID-19/ Mjeku Pipero jep lajmin: Çfarë do të ndodhë pas dy javësh
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Mjeku Pëllumb Pipero beson se pasi të kalojmë këtë 2 javësh, prilli do të jetë më i lehtësuar. Deri tani Shqipëria numëron 6 raste fatale nga koronavirusi, ndërsa janë ...
Mapo | 26-Mar-2020 00:30
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Mjeku Pëllumb Pipero beson se pasi të kalojmë këtë 2 javësh, prilli do të jetë më i lehtësuar. Deri tani Shqipëria numëron 6 raste fatale nga koronavirusi, ndërsa janë ...

Albin Kurti nuk ndalet edhe pas mocionit, shkarkon Avdulla Hotin nga zv/kryeministër
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka shkarkuar nga detyra e zv/kryeministrit, Avdullah Hoti e LDK-së. Lajmi është bërë e ditur nga zyra e kryeministrit në detyrë, ...
Mapo | 26-Mar-2020 00:26
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka shkarkuar nga detyra e zv/kryeministrit, Avdullah Hoti e LDK-së. Lajmi është bërë e ditur nga zyra e kryeministrit në detyrë, ...

Humb jetën pacientja me koronavirus, arrin në 6 numri i të vdekurve në Shqipëri
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e shtruar në spitalin Infektiv, në ...
Mapo | 26-Mar-2020 00:07
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e shtruar në spitalin Infektiv, në ...

Studiueset shpjegojnë pse virusi nuk mund të jetë krijuar në laborator
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Argita Zalli, studiuese në Imperial College London deklaroi në emisionin Opinion se virusi që shkakton sëmundjen COVID-19 nuk mund të jetë krijuar në laborator. “Duke parë ...
Mapo | 25-Mar-2020 23:00
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Argita Zalli, studiuese në Imperial College London deklaroi në emisionin Opinion se virusi që shkakton sëmundjen COVID-19 nuk mund të jetë krijuar në laborator. “Duke parë ...

Rrëzohet qeveria e Albin Kurtit, Kosova zhytet në krizë politike
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Kuvendi i Kosovës ka rrëzuar qeverinë e kryeministrit Albin Kurti. Mocioni i mosbesimit i kërkuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës vendosi me 82 vota pro dhe 32 kundër, ...
Mapo | 25-Mar-2020 23:00
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Kuvendi i Kosovës ka rrëzuar qeverinë e kryeministrit Albin Kurti. Mocioni i mosbesimit i kërkuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës vendosi me 82 vota pro dhe 32 kundër, ...

Meta: Gati plani publik për rikthimin e shqiptarëve të bllokuar jashtë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Presidenti Ilir Meta deklaroi se në ditët në vijim do të jetë gati një plan publik që do të ndiqet për procedurat e rikthimin e shqiptarëve të bllokuar jashtë për shkak të ...
Mapo | 25-Mar-2020 22:33
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Presidenti Ilir Meta deklaroi se në ditët në vijim do të jetë gati një plan publik që do të ndiqet për procedurat e rikthimin e shqiptarëve të bllokuar jashtë për shkak të ...

Covid-19/ Intervista, Nikolas Popper: Gjërat ende nuk janë të qarta
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Eksperti i simulimit kompjuterik, Nikolas Popper thotë se distancimi social është ende shumë i nevojshëm për të shënuar kthesën në rritjen e pandemisë së koronavirusit, ...
Mapo | 25-Mar-2020 22:01
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Eksperti i simulimit kompjuterik, Nikolas Popper thotë se distancimi social është ende shumë i nevojshëm për të shënuar kthesën në rritjen e pandemisë së koronavirusit, ...

Meta: Shqipëria do t’i ketë të gjitha mundësitë e tamponimit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Presidenti i Republikës Ilir Meta i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se shteti ka në dispozicion dhjetëra e mijëra tamptone, kurse shtoi se në këto ...
Mapo | 25-Mar-2020 21:41
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Presidenti i Republikës Ilir Meta i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se shteti ka në dispozicion dhjetëra e mijëra tamptone, kurse shtoi se në këto ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved