ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/03/2020 18:16

“Nuk i dua ato 100 €”/ Conte i përgjigjet letrës së infermieres dhe bën një premtim publik

“Nuk i dua ato 100 €”/ Conte i përgjigjet letrës së infermieres dhe bën një premtim publik
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Ndër mesazhet e shumta që ai po merr në këto ditë të vështira nga kriza e koronavirusit, kryeministri Giuseppe Conte ka zgjedhur t’i përgjigjet asaj të infermieres Michela ...
Mapo | 26-Mar-2020 11:00
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Ndër mesazhet e shumta që ai po merr në këto ditë të vështira nga kriza e koronavirusit, kryeministri Giuseppe Conte ka zgjedhur t’i përgjigjet asaj të infermieres Michela ...

Deputetët gjermanë thirrje politikës në Kosovë: Urgjent qeveria e re!
Menjëherë pas shpalljes së rezultatit për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Kosovës, tre deputetë të grupit parlamentar CDU/CSU bëjnë thirrje për vijimësi në aktivitetet e qeverisë. Në një deklaratë për media, të ...
Lapsi | 26-Mar-2020 10:57
Menjëherë pas shpalljes së rezultatit për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Kosovës, tre deputetë të grupit parlamentar CDU/CSU bëjnë thirrje për vijimësi në aktivitetet e qeverisë. Në një deklaratë për media, të ...

Mocioni ndaj Albin Kurtit, deklaratë nga CDU/CSU: Të krijohet sa më shpejt qeveria e re
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Menjëherë pas shpalljes së rezultatit për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Kosovës, tre deputetë të grupit parlamentar CDU/CSU bëjnë thirrje për vijimësi në aktivitetet ...
Mapo | 26-Mar-2020 10:54
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Menjëherë pas shpalljes së rezultatit për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Kosovës, tre deputetë të grupit parlamentar CDU/CSU bëjnë thirrje për vijimësi në aktivitetet ...

Tre deputetë gjermanë kerkojnë të krijohet shpejt Qeveria e re
Në një deklaratë për media, të cilën e ka Deutsche Welle, nënkryetari i grupit parlamentar të CDU/CSU, Johann Wadephul, si edhe dy raportuesit për Kosovën, Peter Beyer (CDU) dhe Christian Schmidt (CSU), kërkojnë krijim ...
Zeri | 26-Mar-2020 10:45
Në një deklaratë për media, të cilën e ka Deutsche Welle, nënkryetari i grupit parlamentar të CDU/CSU, Johann Wadephul, si edhe dy raportuesit për Kosovën, Peter Beyer (CDU) dhe Christian Schmidt (CSU), kërkojnë krijim ...

Deputetët gjermanë: Kosova duhet të ketë urgjentisht një qeveri të aftë për veprim dhe vendimmarrje
Menjëherë pas shpalljes së rezultatit për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Kosovës, tre deputetë të grupit parlamentar CDU/CSU bëjnë thirrje për vijimësi në aktivitetet e qeverisë. Në një deklaratë për media, të ...
Telegraf | 26-Mar-2020 10:45
Menjëherë pas shpalljes së rezultatit për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Kosovës, tre deputetë të grupit parlamentar CDU/CSU bëjnë thirrje për vijimësi në aktivitetet e qeverisë. Në një deklaratë për media, të ...

Deputetët gjermanë nga CDU/CSU deklaratë për Kosovën: Duhet urgjentisht një qeveri e aftë për veprim dhe për vendimmarrje
Menjëherë pas shpalljes së rezultatit për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Kosovës, tre deputetë të grupit parlamentar CDU/CSU bëjnë thirrje për vijimësi në aktivitetet e qeverisë. Në një deklaratë për media, të ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 10:33
Menjëherë pas shpalljes së rezultatit për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Kosovës, tre deputetë të grupit parlamentar CDU/CSU bëjnë thirrje për vijimësi në aktivitetet e qeverisë. Në një deklaratë për media, të ...

Pacientja preket nga koronavirusi, mbyllet pavijoni i ortopedisë në Spitalin e Lezhës
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Një paciente e shtruar në pavijonin e ortopedisë në Spitalin e Lezhës ka dalë pozitive me koronavirus. Nisur nga ky fakt, menjëherë është mbyllur pavijoni, ndërkohë që stafi ...
Mapo | 26-Mar-2020 10:26
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Një paciente e shtruar në pavijonin e ortopedisë në Spitalin e Lezhës ka dalë pozitive me koronavirus. Nisur nga ky fakt, menjëherë është mbyllur pavijoni, ndërkohë që stafi ...

Tre deputetë gjermanë kërkojnë të krijohet shpejt qeveria e re
Menjëherë pas shpalljes së rezultatit për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Kosovës, tre deputetë të grupit parlamentar CDU/CSU bëjnë thirrje për vijimësi në aktivitetet e Qeverisë. Në një deklaratë për media, të ...
Gazeta Express | 26-Mar-2020 10:32
Menjëherë pas shpalljes së rezultatit për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Kosovës, tre deputetë të grupit parlamentar CDU/CSU bëjnë thirrje për vijimësi në aktivitetet e Qeverisë. Në një deklaratë për media, të ...

Qeveria u rrëzua në Kuvend, Isa Mustafa: Nuk do t’i tërheq ministrat
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se nuk do t’i tërheqë ministrat e partisë që drejton, edhe pse Qeveria është rrëzuar në Kuvend të mërkurën. Ai nëpërmjet një postimi ...
Mapo | 26-Mar-2020 10:24
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se nuk do t’i tërheqë ministrat e partisë që drejton, edhe pse Qeveria është rrëzuar në Kuvend të mërkurën. Ai nëpërmjet një postimi ...

“I fshehu botës rrezikun nga COVID-19?/ Trump akuza Kinës, nuk kursen as mediat
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Në konferencën për shtyp që mbajti në Shtëpinë e Bardhë, presidenti amerikan Donald Trump sqaroi masat e administratës së tij për luftën kundër llojit të ri të koronavirusit ...
Mapo | 26-Mar-2020 10:17
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Në konferencën për shtyp që mbajti në Shtëpinë e Bardhë, presidenti amerikan Donald Trump sqaroi masat e administratës së tij për luftën kundër llojit të ri të koronavirusit ...

Tensionet politike në Kosovë/ Meta mesazh për qeverinë dhe opozitën
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Presidenti i Republikës Ilir Meta gjatë një intervistë të dhënë mëngjesin e sotëm për emisionin “7 pa 5” në Vizion Plus u pyet edhe për situatën politike në Kosovë, ...
Mapo | 26-Mar-2020 10:03
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Presidenti i Republikës Ilir Meta gjatë një intervistë të dhënë mëngjesin e sotëm për emisionin “7 pa 5” në Vizion Plus u pyet edhe për situatën politike në Kosovë, ...

Masat kundër COVID-19/ Senati amerikan miraton paketën 2 trilionë dollarë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Senati amerikan mbështeti në mënyrë unanime paketën 2 trilionë dollarë që ka për synim të ndihmojë personat e mbetur pa punë dhe industritë e godituara nga epidemia e ...
Mapo | 26-Mar-2020 09:52
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Senati amerikan mbështeti në mënyrë unanime paketën 2 trilionë dollarë që ka për synim të ndihmojë personat e mbetur pa punë dhe industritë e godituara nga epidemia e ...

“Lufta dhe paqja që duhen fituar njëkohësisht”, Patozi: Duhet ta marrim seriozisht koronavirusin
“Jemi realisht në luftë dhe se kjo nuk është thjesht një metaforë për të na sensibilizuar që ta marrim seriozisht koronavirusin. Mirëpo historia na ka mësuar se lufta ka ligje të tjera, të cilat jo domosdoshmërish ka ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 19:58
“Jemi realisht në luftë dhe se kjo nuk është thjesht një metaforë për të na sensibilizuar që ta marrim seriozisht koronavirusin. Mirëpo historia na ka mësuar se lufta ka ligje të tjera, të cilat jo domosdoshmërish ka ...

Serbi – Shkon në 6 numri i të vdekurve nga koronavirusi, 384 të infektuar
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Ka shkuar në 6 numri i të vdekurve nga Covid-19 në Serbi. Mediat serbe rapotojnë se ditën e djeshme humbën jetë 2 pacientë. Autoritetet shëndetësore bënë me dije se pacientët ...
Mapo | 26-Mar-2020 09:49
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Ka shkuar në 6 numri i të vdekurve nga Covid-19 në Serbi. Mediat serbe rapotojnë se ditën e djeshme humbën jetë 2 pacientë. Autoritetet shëndetësore bënë me dije se pacientët ...

Bien temperaturat, por ndalojnë reshjet/ Parashikimi i motit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Vlerat e ulta barike do të kushtëzojnë gjatë paradites kthjellime dhe vranësira të shpeshta për Veriun dhe Qëndrën, POR vranësira të dendura do kenë Jug-Juglindja e vendit. ...
Mapo | 26-Mar-2020 09:40
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Vlerat e ulta barike do të kushtëzojnë gjatë paradites kthjellime dhe vranësira të shpeshta për Veriun dhe Qëndrën, POR vranësira të dendura do kenë Jug-Juglindja e vendit. ...

Lufta dhe paqja që duhen fituar njëkohësisht
Nga Astrit Patozi Bota tashmë ka ndryshuar dramatikisht dhe pyetja e vetme është ku do të ndalet kjo tatëpjetë deri ditën që të shpallet fitorja mbi armikun e padukshëm. Ata, që na thonë se do të përqafohemi e do ta ...
GazetaTema | 25-Mar-2020 19:38
Nga Astrit Patozi Bota tashmë ka ndryshuar dramatikisht dhe pyetja e vetme është ku do të ndalet kjo tatëpjetë deri ditën që të shpallet fitorja mbi armikun e padukshëm. Ata, që na thonë se do të përqafohemi e do ta ...

Fjalimi frymëzues, fqinjët presin me trëndafil Vjosa Osmanin (FOTO)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Kryetarja e Parlamentit të Kosovës ka mbajtur mbrëmë një fjalim të spikatur, frymëzues që ka ngelur ne mendjen e të gjithëve. Ishte seanca e gjatë e mocionit të besimit të ...
Mapo | 26-Mar-2020 09:20
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Kryetarja e Parlamentit të Kosovës ka mbajtur mbrëmë një fjalim të spikatur, frymëzues që ka ngelur ne mendjen e të gjithëve. Ishte seanca e gjatë e mocionit të besimit të ...

Flet mjeku i shëruar: Mbaja doreza dhe maskë, por u infektova. Qëndroni në shtëpi!
Mjeku infeksionist, Beqir Gelaj është një prej mjekëve të parë që është infektuar me loronavirus në në Spitalin e Durrësit. Gelaj tregon se ka qenë mjek roje në momentin kur është paraqitur një paciente e prekur, e cila ...
Telegraf | 25-Mar-2020 20:10
Mjeku infeksionist, Beqir Gelaj është një prej mjekëve të parë që është infektuar me loronavirus në në Spitalin e Durrësit. Gelaj tregon se ka qenë mjek roje në momentin kur është paraqitur një paciente e prekur, e cila ...

Deputetët gjermanë kërkojnë që në Kosovë të garantohet vazhdimësia e funksionimit të qeverisë
Menjëherë pas shpalljes së rezultatit për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Kosovës, tre deputetë të grupit parlamentar CDU/CSU bëjnë thirrje për vijimësi në aktivitetet e qeverisë. Në një deklaratë për media, të ...
Arbresh | 26-Mar-2020 09:28
Menjëherë pas shpalljes së rezultatit për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Kosovës, tre deputetë të grupit parlamentar CDU/CSU bëjnë thirrje për vijimësi në aktivitetet e qeverisë. Në një deklaratë për media, të ...

Votoi kundër mocionit, Isa Mustafa tregon çfarë do ndodhë me Vjosa Osmanin
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se ndasitë ishin të thella brenda koalicionit dhe se ishte e nevojshme të votohet mocioni. “Nuk mund të ...
Mapo | 26-Mar-2020 00:58
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se ndasitë ishin të thella brenda koalicionit dhe se ishte e nevojshme të votohet mocioni. “Nuk mund të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved