ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/04/2020 17:06

2.3 miliardë njerëz të izoluar, gjysmë milioni të infektuar dhe mbi 21 mijë të vdekur

2.3 miliardë njerëz të izoluar, gjysmë milioni të infektuar dhe mbi 21 mijë të vdekur
Pandemia Covid-19 vazhdon të përhapet nëpër botë dhe shifrat janë të frikshme, duke u rritur nga ora në orë. Sipas të dhënave të mëngjesit të së enjtes, janë gati gjysmë milioni njerëz të infektuar (471.759), mbi 21 ...
Koha.net | 26-Mar-2020 09:31
Pandemia Covid-19 vazhdon të përhapet nëpër botë dhe shifrat janë të frikshme, duke u rritur nga ora në orë. Sipas të dhënave të mëngjesit të së enjtes, janë gati gjysmë milioni njerëz të infektuar (471.759), mbi 21 ...

SHBA, mbi 1.000 të vdekur nga COVID-19
Në SHBA tejkalon 1.000 numri i personave që kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit të ri (COVID-19), transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas të dhënave të fundit të ndara nga Universiteti Johns Hopkins, në SHBA e ...
Shenja | 26-Mar-2020 09:03
Në SHBA tejkalon 1.000 numri i personave që kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit të ri (COVID-19), transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas të dhënave të fundit të ndara nga Universiteti Johns Hopkins, në SHBA e ...

Mbi 112.000 të shëruar nga koronavirusi deri më tani
Deri më tani, 440.441 raste me koronavirus janë raportuar në të gjithë botën, prej tyre 112.036 janë shëruar dhe 19.755 kanë vdekur. Sipas të dhënave nga Worldometers, aktualisht janë 308,650 raste aktive me koronavirus ...
Arbresh | 26-Mar-2020 08:49
Deri më tani, 440.441 raste me koronavirus janë raportuar në të gjithë botën, prej tyre 112.036 janë shëruar dhe 19.755 kanë vdekur. Sipas të dhënave nga Worldometers, aktualisht janë 308,650 raste aktive me koronavirus ...

Rritje e vdekjeve nga Coronavirusi, 19 në Amerikë
Numri i njerëzve që kanë vdekur nga Covid-19 në ShBA e ka kaluar 1,000, sipas të dhënave nga Universiteti Johns Hopkins. Saktësisht këtu janë raportuar 1 050 vdekje konfirmuar si të prekur me Coronavirus 69 117 persona. ...
EkonomiaOnline | 26-Mar-2020 08:42
Numri i njerëzve që kanë vdekur nga Covid-19 në ShBA e ka kaluar 1,000, sipas të dhënave nga Universiteti Johns Hopkins. Saktësisht këtu janë raportuar 1 050 vdekje konfirmuar si të prekur me Coronavirus 69 117 persona. ...

Mbi 112.000 të shëruar nga koronavirusi deri më tani
Deri më tani, 440.441 raste me koronavirus janë raportuar në të gjithë botën, prej tyre 112.036 janë shëruar dhe 19.755 kanë vdekur. Sipas të dhënave nga Worldometers, aktualisht janë 308,650 raste aktive me koronavirus ...
Gazeta Express | 26-Mar-2020 08:39
Deri më tani, 440.441 raste me koronavirus janë raportuar në të gjithë botën, prej tyre 112.036 janë shëruar dhe 19.755 kanë vdekur. Sipas të dhënave nga Worldometers, aktualisht janë 308,650 raste aktive me koronavirus ...

Rritje e vdekjeve nga Covid-19 në Amerikë
Numri i njerëzve që kanë vdekur nga Covid-19 në SHBA e ka kaluar 1,000, sipas të dhënave nga Universiteti Johns Hopkins. Saktësiht këtu janë raportuar 1,050 vdekjekonfirmuar si të prekur me koronavirus 69,117 persona. ...
Klan Kosova | 26-Mar-2020 08:39
Numri i njerëzve që kanë vdekur nga Covid-19 në SHBA e ka kaluar 1,000, sipas të dhënave nga Universiteti Johns Hopkins. Saktësiht këtu janë raportuar 1,050 vdekjekonfirmuar si të prekur me koronavirus 69,117 persona. ...

Covid-19: Mbi 1 mijë të vdekur të SHBA
Numri i njerëzve të vdekur me Covid-19 në SHBA ka arritur në 1 mijë. Shifrat janë dhënë nga Universiteti Johns Hopkins, transmeton portal arbresh,info Gjithsej të vdekur janë 1,050, ndërsa më shumë se 69 mijë njerëz ...
Arbresh | 26-Mar-2020 08:16
Numri i njerëzve të vdekur me Covid-19 në SHBA ka arritur në 1 mijë. Shifrat janë dhënë nga Universiteti Johns Hopkins, transmeton portal arbresh,info Gjithsej të vdekur janë 1,050, ndërsa më shumë se 69 mijë njerëz ...

Një e katërta e popullatës në botë nga sot është në karantinë
Përderisa në Kinë pandemia e koronavirusit është drejt shuarjes, autoritetet e Indisë e filluan izolimin më të madh botëror. Në shtëpitë e tyre për 21 ditë duhet të qëndrojnë 1.4 miliard njerëz. Me këtë numri i njerëzve ...
Shprehja | 26-Mar-2020 07:49
Përderisa në Kinë pandemia e koronavirusit është drejt shuarjes, autoritetet e Indisë e filluan izolimin më të madh botëror. Në shtëpitë e tyre për 21 ditë duhet të qëndrojnë 1.4 miliard njerëz. Me këtë numri i njerëzve ...

Koronavirusi: 62.086 të infektuar, 869 të vdekur në SHBA
Ka arritur në 62.086 numri i të infektuarve në SHBA – ku janë konfirmuar 869 të vdekur, sipas llogaritjes së bërë nga Universiteti “Johns Hopkins”. Një ditë më parë, në të njëjtën kohë, në SHBA u numëruan 600 vdekje nga ...
TetovaSot | 25-Mar-2020 22:25
Ka arritur në 62.086 numri i të infektuarve në SHBA – ku janë konfirmuar 869 të vdekur, sipas llogaritjes së bërë nga Universiteti “Johns Hopkins”. Një ditë më parë, në të njëjtën kohë, në SHBA u numëruan 600 vdekje nga ...

Mbi 20 mijë të vdekur nga COVID-19 në gjithë botën
Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në gjithë botën ka kaluar në mbi 20 mijë, transmeton Anadolu Agency (AA). Gjithsej 20.494 viktima janë regjistruar deri më tani në mbarë botën, ndërsa numri i rasteve ...
Arbresh | 25-Mar-2020 22:16
Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në gjithë botën ka kaluar në mbi 20 mijë, transmeton Anadolu Agency (AA). Gjithsej 20.494 viktima janë regjistruar deri më tani në mbarë botën, ndërsa numri i rasteve ...

Koronavirusi: 62.086 të infektuar, 869 të vdekur në SHBA
Ka arritur në 62.086 numri i të infektuarve në SHBA – ku janë konfirmuar 869 të vdekur, sipas llogaritjes së bërë nga Universiteti “Johns Hopkins”. Një ditë më parë, në të njëjtën kohë, në SHBA u numëruan 600 vdekje nga ...
Gazeta Express | 25-Mar-2020 21:55
Ka arritur në 62.086 numri i të infektuarve në SHBA – ku janë konfirmuar 869 të vdekur, sipas llogaritjes së bërë nga Universiteti “Johns Hopkins”. Një ditë më parë, në të njëjtën kohë, në SHBA u numëruan 600 vdekje nga ...

Mbi 800 të vdekur dhe 60 000 të infektuar nga COVID-19
Më shumë se 60 000 raste infektimi me koronavirusin e ri u regjistruan zyrtarisht sot në SHBA, përfshirë 827 të vdekur, sipas llogaritjes së bërë nga Universiteti “Johns Hopkins”. Një ditë më parë, në të njëjtën kohë, ...
TetovaSot | 25-Mar-2020 21:26
Më shumë se 60 000 raste infektimi me koronavirusin e ri u regjistruan zyrtarisht sot në SHBA, përfshirë 827 të vdekur, sipas llogaritjes së bërë nga Universiteti “Johns Hopkins”. Një ditë më parë, në të njëjtën kohë, ...

Mbi 800 të vdekur dhe 60 000 të infektuar nga COVID-19
Më shumë se 60 000 raste infektimi me koronavirusin e ri u regjistruan zyrtarisht sot në SHBA, përfshirë 827 të vdekur, sipas llogaritjes së bërë nga Universiteti “Johns Hopkins”. Një ditë më parë, në të njëjtën kohë, ...
Shprehja | 25-Mar-2020 21:18
Më shumë se 60 000 raste infektimi me koronavirusin e ri u regjistruan zyrtarisht sot në SHBA, përfshirë 827 të vdekur, sipas llogaritjes së bërë nga Universiteti “Johns Hopkins”. Një ditë më parë, në të njëjtën kohë, ...

Globale: Numri i vdekjeve nga Corona tejkalon 20 mijë, shërimet disafish
Numri i vdekjeve nga infeksioni koronavirus ka tejkaluar 20,000 në të gjithë botën, njoftoi Universiteti John Hopkins. Sipas matjeve të Worldometers, numri i vdekjeve aktualisht është 20,494. Ndërsa numri i të ...
Tesheshi | 25-Mar-2020 21:18
Numri i vdekjeve nga infeksioni koronavirus ka tejkaluar 20,000 në të gjithë botën, njoftoi Universiteti John Hopkins. Sipas matjeve të Worldometers, numri i vdekjeve aktualisht është 20,494. Ndërsa numri i të ...

Mbi 800 të vdekur dhe 60 000 të infektuar nga COVID-19
Më shumë se 60 000 raste infektimi me koronavirusin e ri u regjistruan zyrtarisht sot në SHBA, përfshirë 827 të vdekur, sipas llogaritjes së bërë nga Universiteti “Johns Hopkins”. Një ditë më parë, në të njëjtën kohë, ...
Alsat-M | 25-Mar-2020 21:18
Më shumë se 60 000 raste infektimi me koronavirusin e ri u regjistruan zyrtarisht sot në SHBA, përfshirë 827 të vdekur, sipas llogaritjes së bërë nga Universiteti “Johns Hopkins”. Një ditë më parë, në të njëjtën kohë, ...

Mbi 20 mijë të vdekur nga COVID-19 në gjithë botën
Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në gjithë botën ka kaluar në mbi 20 mijë, transmeton Anadolu Agency (AA). Gjithsej 20.494 viktima janë regjistruar deri më tani në mbarë botën, ndërsa numri i rasteve ...
Shenja | 25-Mar-2020 20:57
Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në gjithë botën ka kaluar në mbi 20 mijë, transmeton Anadolu Agency (AA). Gjithsej 20.494 viktima janë regjistruar deri më tani në mbarë botën, ndërsa numri i rasteve ...

Çereku i popullsisë së botës në karantinë
Përderisa në Kinë pandemia e koronavirusit është drejt shuarjes, autoritetet e Indisë e filluan izolimin më të madh botëror. Në shtëpitë e tyre për 21 ditë duhet të qëndrojnë 1.4 miliard njerëz. Me këtë numri i njerëzve ...
Shprehja | 25-Mar-2020 19:55
Përderisa në Kinë pandemia e koronavirusit është drejt shuarjes, autoritetet e Indisë e filluan izolimin më të madh botëror. Në shtëpitë e tyre për 21 ditë duhet të qëndrojnë 1.4 miliard njerëz. Me këtë numri i njerëzve ...

Çereku i popullsisë së botës në karantinë
Përderisa në Kinë pandemia e koronavirusit është drejt shuarjes, autoritetet e Indisë e filluan izolimin më të madh botëror. Në shtëpitë e tyre për 21 ditë duhet të qëndrojnë 1.4 miliard njerëz. Me këtë numri i njerëzve ...
Alsat-M | 25-Mar-2020 19:51
Përderisa në Kinë pandemia e koronavirusit është drejt shuarjes, autoritetet e Indisë e filluan izolimin më të madh botëror. Në shtëpitë e tyre për 21 ditë duhet të qëndrojnë 1.4 miliard njerëz. Me këtë numri i njerëzve ...

Mbi 20 mijë të vdekur nga koronavirusi në mbarë botën
Virusi pandemik, i njohur si COVID-19, ka lënë të vdekur mbi shtatë mijë persona vetëm në Itali, duke u bërë kështu vendi me numrin më të madh të vdekjeve në botë, sipas platformës, shkruan . Nga po i njëjti burim bëhet ...
Lajminet | 25-Mar-2020 19:36
Virusi pandemik, i njohur si COVID-19, ka lënë të vdekur mbi shtatë mijë persona vetëm në Itali, duke u bërë kështu vendi me numrin më të madh të vdekjeve në botë, sipas platformës, shkruan . Nga po i njëjti burim bëhet ...

Spanja e tejkalon Kinën me numrin e vdekjeve nga koronavirusi
Spanja tani ka më shumë vdekje nga pandemia e koronavirusit më shumë se çdo vend tjetër përveç Italisë, me zyrtarë që paralajmërojnë që piku i shpërthimit nuk është arritur ende. Shteti ka regjistruar 3,434 vdekje nga ...
Arbresh | 25-Mar-2020 19:04
Spanja tani ka më shumë vdekje nga pandemia e koronavirusit më shumë se çdo vend tjetër përveç Italisë, me zyrtarë që paralajmërojnë që piku i shpërthimit nuk është arritur ende. Shteti ka regjistruar 3,434 vdekje nga ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved