ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/03/2020 00:35

'Ndeshjet e futbollit mund të ri-nisin në korrik ose në gusht'

'Ndeshjet e futbollit mund të ri-nisin në korrik ose në gusht'
Presidenti i Federatës së Futbollit të Italisë, Gabriele Gravina ka refuzuar idenë për ta anuluar edicionin aktual të Serie A, duke thënë se edicioni mund të ri-fillojë në korrik dhe gusht. Debati vazhdon në lidhje me ...
Zeri | 26-Mar-2020 10:06
Presidenti i Federatës së Futbollit të Italisë, Gabriele Gravina ka refuzuar idenë për ta anuluar edicionin aktual të Serie A, duke thënë se edicioni mund të ri-fillojë në korrik dhe gusht. Debati vazhdon në lidhje me ...

Kur do të përfundojë sezoni i futbollit? UEFA ka dy mundësi
E gjitha kjo pas krizës së madhe të shkaktuar nga koronavirusi, i cili tashmë ka mbërritur në të gjitha vendet e Evropës. Askush nuk e di se kur kampionatet do të vazhdojnë, e pak flitet nëse ata do të përfundohen. Më ...
Lajminet | 26-Mar-2020 09:18
E gjitha kjo pas krizës së madhe të shkaktuar nga koronavirusi, i cili tashmë ka mbërritur në të gjitha vendet e Evropës. Askush nuk e di se kur kampionatet do të vazhdojnë, e pak flitet nëse ata do të përfundohen. Më ...

Ademi: Do të zhvillojmë ndeshje çdo tre ditë
Është vetëm kampionati i Bjellorusisë në futboll që nuk ka pezulluar aktivitetin deri më tash, pavarësisht përhapjes së pandemisë “Covid 19”. Kampionatet e tjera, e po ashtu edhe ai i Kosovës tashmë janë pezulluar deri ...
Alsat-M | 26-Mar-2020 09:06
Është vetëm kampionati i Bjellorusisë në futboll që nuk ka pezulluar aktivitetin deri më tash, pavarësisht përhapjes së pandemisë “Covid 19”. Kampionatet e tjera, e po ashtu edhe ai i Kosovës tashmë janë pezulluar deri ...

Presidenti i FIGC-së, Gravina: Sezoni nuk anulohet, pritet të rifillojë në korrik ose gusht
Presidenti i FIGC, Gabriele Gravina ka hedhur poshtë idenë e përjashtimit të këtij sezoni të Serie A dhe në vend të kësaj po pret që të rifillojë në korrik ose gusht. Debati ka vazhduar nëse sezoni 2019-20 do të ...
E Dua Sportin | 26-Mar-2020 09:00
Presidenti i FIGC, Gabriele Gravina ka hedhur poshtë idenë e përjashtimit të këtij sezoni të Serie A dhe në vend të kësaj po pret që të rifillojë në korrik ose gusht. Debati ka vazhduar nëse sezoni 2019-20 do të ...

Stinori në Itali mund të vazhdojë deri në gusht
Kreu i Federatës së Futbollit të Italisë (FIGC), Gabriele Gravina beson se stinori në Serie A të Italisë mund të përfundohet deri në gusht. Gjitha sportet në Itali janë pezulluar deri më 3 prill shkaku i koronavirusit. ...
EkonomiaOnline | 26-Mar-2020 08:33
Kreu i Federatës së Futbollit të Italisë (FIGC), Gabriele Gravina beson se stinori në Serie A të Italisë mund të përfundohet deri në gusht. Gjitha sportet në Itali janë pezulluar deri më 3 prill shkaku i koronavirusit. ...

Presidenti i FIGC-së, Gravina: Sezoni nuk anulohet, pritet të rifillojë në korrik ose gusht
Presidenti i FIGC, Gabriele Gravina ka hedhur poshtë idenë e përjashtimit të këtij sezoni të Serie A dhe në vend të kësaj po pret që të rifillojë në korrik ose gusht. Debati ka vazhduar nëse sezoni 2019-20 do të ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 08:33
Presidenti i FIGC, Gabriele Gravina ka hedhur poshtë idenë e përjashtimit të këtij sezoni të Serie A dhe në vend të kësaj po pret që të rifillojë në korrik ose gusht. Debati ka vazhduar nëse sezoni 2019-20 do të ...

FFK-ja beson se kampionati do të rifillojë muajin e ardhshëm, klubet skeptike
UEFA, ditë më parë shtyu Kampionatin Evropian për vitin 2021, e po ashtu mori vendim që kampionatet kombëtare të përfundojnë më së largu në fund të muajit qershori. UEFA, gjithashtu e caktoi 4 qershorin si datën kur do ...
Lajminet | 26-Mar-2020 08:32
UEFA, ditë më parë shtyu Kampionatin Evropian për vitin 2021, e po ashtu mori vendim që kampionatet kombëtare të përfundojnë më së largu në fund të muajit qershori. UEFA, gjithashtu e caktoi 4 qershorin si datën kur do ...

Stinori në Itali mund të vazhdojë deri në gusht
Kreu i Federatës së Futbollit të Italisë (FIGC), Gabriele Gravina beson se stinori në Serie A të Italisë mund të përfundohet deri në gusht. Gjitha sportet në Itali janë pezulluar deri më 3 prill shkaku i koronavirusit. ...
Koha.net | 26-Mar-2020 08:30
Kreu i Federatës së Futbollit të Italisë (FIGC), Gabriele Gravina beson se stinori në Serie A të Italisë mund të përfundohet deri në gusht. Gjitha sportet në Itali janë pezulluar deri më 3 prill shkaku i koronavirusit. ...

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit: Serie A rikthehet në korrik dhe gusht
Presidenti i Federatës së Futbollit të Italisë (FIGC), Gabriele Gravina, e ka hedhur poshtë idenë e dështimit të këtij sezoni në Serie A, duke këmbëngulur se ai do të rinisë në korrik ose gusht. Debati se a do të ...
Gazeta Express | 26-Mar-2020 08:27
Presidenti i Federatës së Futbollit të Italisë (FIGC), Gabriele Gravina, e ka hedhur poshtë idenë e dështimit të këtij sezoni në Serie A, duke këmbëngulur se ai do të rinisë në korrik ose gusht. Debati se a do të ...

Taulant Xhaka bëhet baba për herë të parë
Gjithçka është lënë pezull dhe varet sesi shkon situata. Rifillimi i Serie A është një çështje më vete, ku padyshim i duhet dhënë drejtim. Presidenti i Federatës, Gravina është shprehur optimist se do ketë një fund të ...
GazetaBlic | 26-Mar-2020 08:19
Gjithçka është lënë pezull dhe varet sesi shkon situata. Rifillimi i Serie A është një çështje më vete, ku padyshim i duhet dhënë drejtim. Presidenti i Federatës, Gravina është shprehur optimist se do ketë një fund të ...

FFK-ja beson se kampionati do të rifillojë muajin e ardhshëm, klubet skeptike
Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC), të martën, mori vendim t’i shtyjë Lojërat Olimpike “Tokio 2020” për verën e vitit të ardhshëm. Vendimin për shtyrje e ka arsyetuar me mbrojtjen e shëndetit të sportistëve nga ...
Koha.net | 26-Mar-2020 08:16
Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC), të martën, mori vendim t’i shtyjë Lojërat Olimpike “Tokio 2020” për verën e vitit të ardhshëm. Vendimin për shtyrje e ka arsyetuar me mbrojtjen e shëndetit të sportistëve nga ...

FFK-ja beson se kampionati do të rifillojë muajin e ardhshëm, klubet skeptike
Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC), të martën, mori vendim t’i shtyjë Lojërat Olimpike “Tokio 2020” për verën e vitit të ardhshëm. Vendimin për shtyrje e ka arsyetuar me mbrojtjen e shëndetit të sportistëve nga ...
EkonomiaOnline | 26-Mar-2020 08:16
Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC), të martën, mori vendim t’i shtyjë Lojërat Olimpike “Tokio 2020” për verën e vitit të ardhshëm. Vendimin për shtyrje e ka arsyetuar me mbrojtjen e shëndetit të sportistëve nga ...

Vazhdojnë ndeshjet e futbollit në këtë shtet evropian (FOTO)
Ndërsa kampionatet e futbollit në të gjithë botën janë ndërprerë prej krizës së koronavirusit, një në Evropë vijon normalisht. Në fakt “Vysheyshaya” bjelloruse nuk e vlerëson si të rrezikshme pandeminë dhe sezonin e ...
Portalb | 25-Mar-2020 20:10
Ndërsa kampionatet e futbollit në të gjithë botën janë ndërprerë prej krizës së koronavirusit, një në Evropë vijon normalisht. Në fakt “Vysheyshaya” bjelloruse nuk e vlerëson si të rrezikshme pandeminë dhe sezonin e ...

Fabregas kritikon francezët për përgjigjen ndaj koronavirusit Mesfushori i Monacos, Cesc Fabregas, e ka kritikuar qasjen e qytetarëve francezë drejt koronavirusit dhe mendon se duhet të merren masa më të ashpra drejt atyre që s’po i respektojnë udh
Mesfushori i Monacos, Cesc Fabregas, e ka kritikuar qasjen e qytetarëve francezë drejt koronavirusit dhe mendon se duhet të merren masa më të ashpra drejt atyre që s’po i respektojnë udhëzimet, për t’u siguruar që ...
Kosova Sot | 25-Mar-2020 15:27
Mesfushori i Monacos, Cesc Fabregas, e ka kritikuar qasjen e qytetarëve francezë drejt koronavirusit dhe mendon se duhet të merren masa më të ashpra drejt atyre që s’po i respektojnë udhëzimet, për t’u siguruar që ...

Neville tregon pse s’do të mundë të rinisë kampionati
Ish-mbrojtësi legjendar i Manchester Unitedit, Gary Neville, beson se do të jetë e pamundur të rinisë kampionati vendor në Premierligë pasi që shërbimet që janë të nevojshme për zhvillimin e ndeshjeve s’do të jenë në ...
Gazeta Express | 25-Mar-2020 14:58
Ish-mbrojtësi legjendar i Manchester Unitedit, Gary Neville, beson se do të jetë e pamundur të rinisë kampionati vendor në Premierligë pasi që shërbimet që janë të nevojshme për zhvillimin e ndeshjeve s’do të jenë në ...

Fabregas kritikon francezët për përgjigjen ndaj koronavirusit
Mesfushori i Monacos, Cesc Fabregas, e ka kritikuar qasjen e qytetarëve francezë drejt koronavirusit dhe mendon se duhet të merren masa më të ashpra drejt atyre që s’po i respektojnë udhëzimet, për t’u siguruar që ...
Gazeta Express | 25-Mar-2020 14:14
Mesfushori i Monacos, Cesc Fabregas, e ka kritikuar qasjen e qytetarëve francezë drejt koronavirusit dhe mendon se duhet të merren masa më të ashpra drejt atyre që s’po i respektojnë udhëzimet, për t’u siguruar që ...

E vetmja ligë në Evropë që nuk i ka ndaluar garat
Pas shpërthimit të koronavirusit, të gjitha stadiumet evropiane i ka kapluar heshtja dhe të gjitha garat futbollistike janë anuluar për momentin. Ende nuk dihet se kur do të mund të shohim ndeshje të Ligës së ...
Indeks Online | 25-Mar-2020 12:28
Pas shpërthimit të koronavirusit, të gjitha stadiumet evropiane i ka kapluar heshtja dhe të gjitha garat futbollistike janë anuluar për momentin. Ende nuk dihet se kur do të mund të shohim ndeshje të Ligës së ...

10:51 Sulmuesi William largohet nga Anglia, kthehet në vendlindje William largohet nga Anglia, kthehet në...
William largohet nga Anglia, kthehet në vendlindje Sulmuesi anësor William është kthyer në Brazil, pasi mori leje nga klubi i tij, Chelseat, për t’u larguar nga Anglia në mes të krizës së shkaktuar nga koronavirusi. ...
Kosova Sot | 25-Mar-2020 10:56
William largohet nga Anglia, kthehet në vendlindje Sulmuesi anësor William është kthyer në Brazil, pasi mori leje nga klubi i tij, Chelseat, për t’u larguar nga Anglia në mes të krizës së shkaktuar nga koronavirusi. ...

William largohet nga Anglia, kthehet në vendlindje
Sulmuesi anësor William është kthyer në Brazil, pasi mori leje nga klubi i tij, Chelseat, për t’u larguar nga Anglia në mes të krizës së shkaktuar nga koronavirusi. Sezoni 2019/20 në botën e futbollit është pezulluar ...
Gazeta Express | 25-Mar-2020 10:35
Sulmuesi anësor William është kthyer në Brazil, pasi mori leje nga klubi i tij, Chelseat, për t’u larguar nga Anglia në mes të krizës së shkaktuar nga koronavirusi. Sezoni 2019/20 në botën e futbollit është pezulluar ...

09:59 Stadiumet më të mëdha shndërrohen në spitale për koronavirus Më shumë se gjysma e klubeve të...
Më shumë se gjysma e klubeve të mëdha të Brazilit kanë vendosur t’ia dorëzojnë stadiumet e tyre autoriteteve shëndetësore për t’i shndërruar ato stadiume në spitale dhe klinika për trajtimin e pacientëve të infektuar me ...
Kosova Sot | 25-Mar-2020 10:02
Më shumë se gjysma e klubeve të mëdha të Brazilit kanë vendosur t’ia dorëzojnë stadiumet e tyre autoriteteve shëndetësore për t’i shndërruar ato stadiume në spitale dhe klinika për trajtimin e pacientëve të infektuar me ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved