ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/04/2020 17:47

Mustafa: Nuk i tërheq ministrat e LDK-së nga qeveria, i mbetet Kurtit të vendosë nëse do punojë me ta

Mustafa: Nuk i tërheq ministrat e LDK-së nga qeveria, i mbetet Kurtit të vendosë nëse do punojë me ta
Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se nuk do t’i tërheqë ministrat e zëvendministrat e partisë së tij nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. Ai tha se megjithëse koalicioni ka rënë ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 10:24
Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se nuk do t’i tërheqë ministrat e zëvendministrat e partisë së tij nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. Ai tha se megjithëse koalicioni ka rënë ...

Një paciente del pozitive me koronavirus, mbyllet pavijoni i ortopedisë në Spitalin e Lezhës
LEZHË Një paciente e shtruar në pavijonin e ortopedisë në Spitalin e Lezhës ka dalë pozitive me koronavirus. Nisur nga ky fakt, menjëherë është mbyllur pavijoni, ndërkohë që stafi mjekësor dhe ai sanitar ka dyshime se ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 10:08
LEZHË Një paciente e shtruar në pavijonin e ortopedisë në Spitalin e Lezhës ka dalë pozitive me koronavirus. Nisur nga ky fakt, menjëherë është mbyllur pavijoni, ndërkohë që stafi mjekësor dhe ai sanitar ka dyshime se ...

Meta: Udhëheqësit në Prishtinë duhet të mendojnë për një zgjidhje “Pro Kosovë”, dhe jo “anti-Kurti”
Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta gjatë një intervistë të dhënë mëngjesin e sotëm për emisionin “7 pa 5” në Vizion Plus u pyet edhe për situatën politike në Kosovë, veçanërisht pas mocionit të votuar dje në ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 10:04
Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta gjatë një intervistë të dhënë mëngjesin e sotëm për emisionin “7 pa 5” në Vizion Plus u pyet edhe për situatën politike në Kosovë, veçanërisht pas mocionit të votuar dje në ...

Shfaqi simptoma të COVID-19, del analiza e kreut të Mbrojtjes Civile në Itali
ITALI Kreu i Mbrojtjes Civile italiane Angelo Borrelli ka rezultuar negativ ndaj analizës së koronavirusit. Ditën e djeshme ka shfaqur simptoma të ngjashme me COVID-19 si temperature gjatë komitetit operativ. Për shkak ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 10:04
ITALI Kreu i Mbrojtjes Civile italiane Angelo Borrelli ka rezultuar negativ ndaj analizës së koronavirusit. Ditën e djeshme ka shfaqur simptoma të ngjashme me COVID-19 si temperature gjatë komitetit operativ. Për shkak ...

VIDEO/ Frikë mos mbarojnë produktet ushqimore? Dy tragete me 140 kamionë u ankoruan vetëm sot në Durrës
Lëvizja vetëm në orët e paradites ka sjellë një fluks të shtuar të shqiptarëve në tregje e markete, duke vënë shpesh në diskutim rregullat që duhet të ndjekin për mos përhapjen e koronavirusit. E gjitha vjen si pasojë e ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 09:56
Lëvizja vetëm në orët e paradites ka sjellë një fluks të shtuar të shqiptarëve në tregje e markete, duke vënë shpesh në diskutim rregullat që duhet të ndjekin për mos përhapjen e koronavirusit. E gjitha vjen si pasojë e ...

Shqiptarët kthehen në Rinas me të vetmin avion: Shumë e vështirë, ka të tjerë të mbetur jashtë kufijve. 14 ditë do jemi në karantinë
TIRANË Janë të shumtë shqiptarët që mbërrijnë çdo ditë në aeroportin e Rinasit nga vendet e Europës dhe më larg dhe ende të shumtë që ndodhen jashtë kufijve duke pritur kthimin, ndërkohë që pothuajse të gjitha vendet ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 09:44
TIRANË Janë të shumtë shqiptarët që mbërrijnë çdo ditë në aeroportin e Rinasit nga vendet e Europës dhe më larg dhe ende të shumtë që ndodhen jashtë kufijve duke pritur kthimin, ndërkohë që pothuajse të gjitha vendet ...

Vendet e G20-s mblidhen online, masa kundër pandemisë COVID-19. Nga Trump tek Putin, ja kush do të marrë pjesë
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, dhe presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të jenë në mesin e drejtuesve të ekonomive të mëdha të G20-ës që pritet të marrin pjesë në një samit përmes video-lidhjes të organizuar nga ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 09:40
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, dhe presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të jenë në mesin e drejtuesve të ekonomive të mëdha të G20-ës që pritet të marrin pjesë në një samit përmes video-lidhjes të organizuar nga ...

Vaksina për koronavirus: Kur do të mund ta kemi?
Çdo ditë ka të dhëna të reja nga laboratorët shkencorë që punojnë mbi vaksinën kundër Korona virusit, dhe ndërsa testimet e para për vullnetarët kanë filluar në Kinë dhe SHBA, gjermanët, rusët, izraelitët, kanadezët po ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 09:35
Çdo ditë ka të dhëna të reja nga laboratorët shkencorë që punojnë mbi vaksinën kundër Korona virusit, dhe ndërsa testimet e para për vullnetarët kanë filluar në Kinë dhe SHBA, gjermanët, rusët, izraelitët, kanadezët po ...

Ylli Manjani kundër karantinës: Logjika që për një plesht të digjet gjithë jorgani s’ka më kuptim. Shteti duhet të ndihmojë nxjerrjen e njerëzve në punë, të sëmurit të rrinë në shtëpi
Ylli Manjani duket se është kundër masa të marra nga qeveria për izolimin e qytetarëve për shkak të korona virusit. Në një shënim në facebook ai thotë që qytetarët jo të sëmurë duhet që të shkojnë në punë dhe atë të ...
GazetaTema | 26-Mar-2020 10:20
Ylli Manjani duket se është kundër masa të marra nga qeveria për izolimin e qytetarëve për shkak të korona virusit. Në një shënim në facebook ai thotë që qytetarët jo të sëmurë duhet që të shkojnë në punë dhe atë të ...

Një grua 97-vjeçare shërohet plotësisht nga koronavirusi në Korenë e Jugut
Një grua 97-vjeçare nga Koreja e Jugut e infektuar me koronavirus është shëruar plotësisht dhe është liruar nga karantina, duke e bërë atë pacientin më të vjetër të virusit të rikuperuar plotësisht, thanë zyrtarët të ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 09:17
Një grua 97-vjeçare nga Koreja e Jugut e infektuar me koronavirus është shëruar plotësisht dhe është liruar nga karantina, duke e bërë atë pacientin më të vjetër të virusit të rikuperuar plotësisht, thanë zyrtarët të ...

“Logjika që për një plesht të digjet gjithë jorgani s’ka më kuptim”, Manjani thirrje qeverisë: Gjeni zgjidhje që njerëzit të shkojnë në punë
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani sugjeron që shteti të gjejë një zgjidhje që të izolojë të infektuarit me COVID-19, ndëkohë që pjesa tjetër të shkojë në punë. Përmes një statusi në “Facebook” Manjani thekson se ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 09:07
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani sugjeron që shteti të gjejë një zgjidhje që të izolojë të infektuarit me COVID-19, ndëkohë që pjesa tjetër të shkojë në punë. Përmes një statusi në “Facebook” Manjani thekson se ...

Emmanuel Macron: Objektivi ynë është të bashkohemi për të luftuar virusin
Presidenti francez, Emmanuel Macron, foli sot në mbrëmje nga Franca Lindore, pasi vizitoi një spital ushtarak urgjencë, të ngritur në Mulhouse në Alsace, ku ka patur një shpërthim të madh rastesh me koronavirusin e ri. ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 08:42
Presidenti francez, Emmanuel Macron, foli sot në mbrëmje nga Franca Lindore, pasi vizitoi një spital ushtarak urgjencë, të ngritur në Mulhouse në Alsace, ku ka patur një shpërthim të madh rastesh me koronavirusin e ri. ...

Cardi B akuzon të famshmit se po paguhen për të thënë që kanë COVID-19, reagon aktori i infektuar
SHBA Aktori Idris Elba i është përgjigjur akuzave të bëra nga reperja Cardi B, e cila pretendont se personat e famshëm po paguhen për të thënë se kanë COVID-19. Reperja kritikoi qeverinë amerikane për lejimin e njerëzve ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 08:13
SHBA Aktori Idris Elba i është përgjigjur akuzave të bëra nga reperja Cardi B, e cila pretendont se personat e famshëm po paguhen për të thënë se kanë COVID-19. Reperja kritikoi qeverinë amerikane për lejimin e njerëzve ...

Një orë pas votimit të mocionit në parlament, Albin Kurti shkarkon zëvendëskryeministrin Hoti
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka shkarkuar nga posti i zëvendëskryeministrit, Avdullah Hotin nga Lidhja Demokratike e Kosovës. “Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 08:01
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka shkarkuar nga posti i zëvendëskryeministrit, Avdullah Hotin nga Lidhja Demokratike e Kosovës. “Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë ...

Finlanda izolon kryeqytetin për të kufizuar përhapjen e koronavirusit
Kreu i qeverisë finlandeze, Sanna Marin, njoftoi dje në mbrëmje izolimin e Helsinkit dhe rajonin të tij, përqendrimi më i madh i përhapjes së koronavirusit të ri në Finlandë. Sanna 1585192956 “Lëvizja brenda dhe jashtë ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 07:58
Kreu i qeverisë finlandeze, Sanna Marin, njoftoi dje në mbrëmje izolimin e Helsinkit dhe rajonin të tij, përqendrimi më i madh i përhapjes së koronavirusit të ri në Finlandë. Sanna 1585192956 “Lëvizja brenda dhe jashtë ...

Shkon në 1031 numri i personave të vdekur në SHBA, rreth 70 mijë të infektuar
SHBA Pandemia e koronavirusit vazhdon të zgjerohet në Shtetet e Bashkuara. Sipas të dhënave të Johns Hopkins University viktimat e koronavirusit në Shtetet e Bashkuara kanë shkruar në 1 031, ndërsa rastet pozitive janë ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 07:43
SHBA Pandemia e koronavirusit vazhdon të zgjerohet në Shtetet e Bashkuara. Sipas të dhënave të Johns Hopkins University viktimat e koronavirusit në Shtetet e Bashkuara kanë shkruar në 1 031, ndërsa rastet pozitive janë ...

Shkarkimi i Kurtit, Haradinaj: 82 vota pro mocionit të votëbesimit tregojnë se Kushtetuta dhe Kuvendi funksionojnë
Pas rrëzimit të Qeverisë Kurti, reagimeve iu është bashkuar edhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj u shpreh se ka besim të plotë që institucionet e ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 07:29
Pas rrëzimit të Qeverisë Kurti, reagimeve iu është bashkuar edhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj u shpreh se ka besim të plotë që institucionet e ...

“Koronavirusi është ‘armiku publik numër një’”, Kreu I OBSH-së: Masat të domosdoshme, mund të përballemi me ‘ringjallje’ të virusit
Koronavirusi është “armiku publik numër një”, tha sekretari i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus. Ai iu bëri thirrje vendeve të izoluara të marrin masa “për të gjetur, ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 23:30
Koronavirusi është “armiku publik numër një”, tha sekretari i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus. Ai iu bëri thirrje vendeve të izoluara të marrin masa “për të gjetur, ...

Pak para rrëzimit të qeverisë/ Kurti në fjalimin e fundit si kryeministër: Thaçi dhe Vuçiç kanë marrëveshje të fshehur
Pas para se Kuvendi të votonte mocionin e mosbesimit të qeverisë, Albin Kurti bëri fjalimin e fundit si kryeministër i Kosovës. Gjatë fjalës së tij ai nuk i kurseu akuzat në drejtim të presidentit Hashim Thaçi dhe ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 23:18
Pas para se Kuvendi të votonte mocionin e mosbesimit të qeverisë, Albin Kurti bëri fjalimin e fundit si kryeministër i Kosovës. Gjatë fjalës së tij ai nuk i kurseu akuzat në drejtim të presidentit Hashim Thaçi dhe ...

Një grua 97 vjeçare shërohet nga koronavirusi
Një grua 97-vjeçare është bërë personi më i vjetër në Korenë e Jugut që shërohet nga koronavirusi, sipas Yonhap News. Ende nuk ka detaje të tjera rreth saj – por ajo nuk është e vetmja në botë që përkundër moshës e ka ...
GazetaTema | 26-Mar-2020 09:28
Një grua 97-vjeçare është bërë personi më i vjetër në Korenë e Jugut që shërohet nga koronavirusi, sipas Yonhap News. Ende nuk ka detaje të tjera rreth saj – por ajo nuk është e vetmja në botë që përkundër moshës e ka ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved