ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/03/2020 21:32

Ministrja Dumoshi i reagon analistit që ia përmendi deputetes babën e vrarë

Ministrja Dumoshi i reagon analistit që ia përmendi deputetes babën e vrarë
Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi, ka reaguar ndaj shkrimit të analistit Rron Gjinovci i cili tha se Doruntina Maloku është deputete në Kuvend vetëm pasi që është e bija Enver Malokut. ‘’Doruntina është deputete se ...
EkonomiaOnline | 25-Mar-2020 21:15
Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi, ka reaguar ndaj shkrimit të analistit Rron Gjinovci i cili tha se Doruntina Maloku është deputete në Kuvend vetëm pasi që është e bija Enver Malokut. ‘’Doruntina është deputete se ...

Ministrja Dumoshi i reagon analistit që ia përmendi deputetes babën e vrarë
Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi, ka reaguar ndaj shkrimit të analistit Rron Gjinovci i cili tha se Doruntina Maloku është deputete në Kuvend vetëm pasi që është e bija Enver Malokut. ‘’Doruntina është deputete se ...
Gazeta Express | 25-Mar-2020 21:00
Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi, ka reaguar ndaj shkrimit të analistit Rron Gjinovci i cili tha se Doruntina Maloku është deputete në Kuvend vetëm pasi që është e bija Enver Malokut. ‘’Doruntina është deputete se ...

Lojtarët dhe stafi i Union Berlin pranojnë të marrin pagat me ulje
Presidenti amerikan, Donald Trump të mërkurën vlerësoi vendimin e Japonisë për të shtyrë Lojërat Olimpike të Tokios për shkak të pandeminë së koronavirusit dhe tregoi se ai do të marrë pjesë në lojërat e planifikuara ...
GazetaBlic | 25-Mar-2020 19:28
Presidenti amerikan, Donald Trump të mërkurën vlerësoi vendimin e Japonisë për të shtyrë Lojërat Olimpike të Tokios për shkak të pandeminë së koronavirusit dhe tregoi se ai do të marrë pjesë në lojërat e planifikuara ...

Një mundës nga Kosova kërkon Lojërat Olimpike me Kanadanë
Ligrit Sadiku ka përkrahur vendimin e Kanadasë që mos të dërgojë sportistët në Lojërat Olimpike, nëse ngjarja do të mbahej në korrik dhe gusht të këtij viti, ashtu si ishte planifikuar. Qëndrimi i Kanadasë bëri që ...
EkonomiaOnline | 25-Mar-2020 15:27
Ligrit Sadiku ka përkrahur vendimin e Kanadasë që mos të dërgojë sportistët në Lojërat Olimpike, nëse ngjarja do të mbahej në korrik dhe gusht të këtij viti, ashtu si ishte planifikuar. Qëndrimi i Kanadasë bëri që ...

Një mundës nga Kosova kërkon Lojërat Olimpike me Kanadanë
Ligrit Sadiku ka përkrahur vendimin e Kanadasë që mos të dërgojë sportistët në Lojërat Olimpike, nëse ngjarja do të mbahej në korrik dhe gusht të këtij viti, ashtu si ishte planifikuar. Qëndrimi i Kanadasë bëri që ...
Koha.net | 25-Mar-2020 15:23
Ligrit Sadiku ka përkrahur vendimin e Kanadasë që mos të dërgojë sportistët në Lojërat Olimpike, nëse ngjarja do të mbahej në korrik dhe gusht të këtij viti, ashtu si ishte planifikuar. Qëndrimi i Kanadasë bëri që ...

Ministrja Dumoshi konfirmon mbështetjen për xhudistët pas hyrjes së tyre në karantinë
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, dhe drejtori i Departamentit të Sportit, Iber Alaj, kanë zhvilluar një video telefonatë me ekipin olimpik të xhudos, pas vendimit të tyre për të hyrë në ...
Gazeta Express | 25-Mar-2020 14:02
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, dhe drejtori i Departamentit të Sportit, Iber Alaj, kanë zhvilluar një video telefonatë me ekipin olimpik të xhudos, pas vendimit të tyre për të hyrë në ...

Bach thotë se Lojërat Olimpike mund të organizohen edhe në pranverë të vitit të ardhshëm
Kreu i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar (IOC), Thomas Bach ka thënë se shtyrja e Lojërave Olimpike në Tokio ka me mijëra probleme logjistike e financiare dhe ngjarja e madhe mund të organizohet edhe para verës së vitit të ...
Koha.net | 25-Mar-2020 12:46
Kreu i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar (IOC), Thomas Bach ka thënë se shtyrja e Lojërave Olimpike në Tokio ka me mijëra probleme logjistike e financiare dhe ngjarja e madhe mund të organizohet edhe para verës së vitit të ...

Ministrja Dumoshi telefonon ekipin e xhudos, përshëndetet nga Driton Kuka
Ekipi i xhudos së Kosovës vazhdon të jetë në karantinë aty u po përgatitet për garat që i presin në të ardhmen. Ani pse tashmë është bërë zyrtare shtyrja e Lojërave Olimpike për vitin 2021, xhudistët kosovarë nuk po ...
AlMaKos | 25-Mar-2020 12:01
Ekipi i xhudos së Kosovës vazhdon të jetë në karantinë aty u po përgatitet për garat që i presin në të ardhmen. Ani pse tashmë është bërë zyrtare shtyrja e Lojërave Olimpike për vitin 2021, xhudistët kosovarë nuk po ...

Ministrja Dumoshi konfirmon mbështetjen për xhudistët pas hyrjes së tyre në karantinë
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, dhe drejtori i Departamentit të Sportit, Iber Alaj, kanë zhvilluar një video telefonatë me ekipin olimpik të xhudos, pas vendimit të tyre për të hyrë në ...
Arbresh | 25-Mar-2020 11:34
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, dhe drejtori i Departamentit të Sportit, Iber Alaj, kanë zhvilluar një video telefonatë me ekipin olimpik të xhudos, pas vendimit të tyre për të hyrë në ...

Dumoshi konfirmon mbështetjen për xhudistët pas hyrjes së tyre në karantinë
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, dhe drejtori i Departamentit të Sportit, Iber Alaj, kanë zhvilluar një video telefonatë me ekipin olimpik të xhudos, pas vendimit të tyre për të hyrë në ...
Klan Kosova | 25-Mar-2020 11:27
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, dhe drejtori i Departamentit të Sportit, Iber Alaj, kanë zhvilluar një video telefonatë me ekipin olimpik të xhudos, pas vendimit të tyre për të hyrë në ...

Lojrat Olimpike shtyhen për në vitin 2021
Lojrat Olimpike “Tokyo 2020” do të zhvillohen vitin e ardhshën. Pas rezistencës së gjatë edhe organizatorët japonezë janë dorëzuar përballë rezikut të Coronavirus. Sipas televizionit publik japonez “NHK”, vetë ...
GazetaTema | 24-Mar-2020 14:38
Lojrat Olimpike “Tokyo 2020” do të zhvillohen vitin e ardhshën. Pas rezistencës së gjatë edhe organizatorët japonezë janë dorëzuar përballë rezikut të Coronavirus. Sipas televizionit publik japonez “NHK”, vetë ...

Dumoshi konfirmon mbështetjen për xhudistët pas hyrjes së tyre në karantinë
Ekipi i drejtuar nga trajneri Driton Kuka dhe xhudistët e Kosovës të cilët kanë pasur norma olimpike për Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”, pas konfirmimit që këto lojëra janë shtyrë për një vit, kanë marrë vendim që ...
Lajminet | 25-Mar-2020 11:18
Ekipi i drejtuar nga trajneri Driton Kuka dhe xhudistët e Kosovës të cilët kanë pasur norma olimpike për Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”, pas konfirmimit që këto lojëra janë shtyrë për një vit, kanë marrë vendim që ...

Virusi Covid-19: Japonia propozon shtyrjen e Lojërave Olimpike për një vit
Kryeministri japonez Shinzo Abe vendosi të propozojë vonesë prej rreth një viti për Olimpiadën. Kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe, ka vendosur të propozojë shtyrjen e Lojrave Olimpike, me një vit. Komitetit Olimpik ...
GazetaTema | 24-Mar-2020 13:51
Kryeministri japonez Shinzo Abe vendosi të propozojë vonesë prej rreth një viti për Olimpiadën. Kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe, ka vendosur të propozojë shtyrjen e Lojrave Olimpike, me një vit. Komitetit Olimpik ...

Ministrja Dumoshi konfirmon mbështetjen për xhudistët pas hyrjes së tyre në karantinë
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, dhe drejtori i Departamentit të Sportit, Iber Alaj, kanë zhvilluar një video telefonatë me ekipin olimpik të xhudos, pas vendimit të tyre për të hyrë në ...
EkonomiaOnline | 25-Mar-2020 11:10
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, dhe drejtori i Departamentit të Sportit, Iber Alaj, kanë zhvilluar një video telefonatë me ekipin olimpik të xhudos, pas vendimit të tyre për të hyrë në ...

COVID-19 shtyn Lojërat Olimpike/ Aktiviteti do të mbahet në Tokio verën e vitit 2021
Lojerat Olimpike Tokio 2020 do te shtyhen me nje vit. Vendimi eshte bere zyrtar pasi kryeministri japonez, Shinzo Abe arriti marreveshjen me Presidentin e Komitetit Olimpik Nderkombetar, Tomas Bah. Flaka olimpike do te ...
VizionPlus | 24-Mar-2020 15:44
Lojerat Olimpike Tokio 2020 do te shtyhen me nje vit. Vendimi eshte bere zyrtar pasi kryeministri japonez, Shinzo Abe arriti marreveshjen me Presidentin e Komitetit Olimpik Nderkombetar, Tomas Bah. Flaka olimpike do te ...

Vendimi për të hyrë në karantinë, Ministrja e Sportit zhvillon një video-telefonatë me ekipin e xhudos
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, dhe drejtori i Departamentit të Sportit, Iber Alaj, kanë zhvilluar një video telefonatë me ekipin olimpik të xhudos, pas vendimit të tyre për të hyrë në ...
Zeri | 25-Mar-2020 11:10
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, dhe drejtori i Departamentit të Sportit, Iber Alaj, kanë zhvilluar një video telefonatë me ekipin olimpik të xhudos, pas vendimit të tyre për të hyrë në ...

Zyrtare/ Shtyhen për në 2021 edhe Lojërat Olimpike
Zyrtarizohet shtyrja e lojerave olimpike për vitin e ardhshëm. Lajmi u konfirmua pas nje marrëveshje të arritur mes qeverise japoneze dhe Komitetit Olimpik nderkombëtar. Ky i fundit deklaroi se jeta dhe shendeti i ...
VizionPlus | 24-Mar-2020 15:40
Zyrtarizohet shtyrja e lojerave olimpike për vitin e ardhshëm. Lajmi u konfirmua pas nje marrëveshje të arritur mes qeverise japoneze dhe Komitetit Olimpik nderkombëtar. Ky i fundit deklaroi se jeta dhe shendeti i ...

Ministrja Dumoshi telefonon ekipin e xhudos që po qëndron në karantinë
Ekipi i xhudos së Kosovës vazhdon të jetë në karantinë aty u po përgatitet për garat që i presin në të ardhmen. Ani pse tashmë është bërë zyrtare shtyrja e Lojërave Olimpike për vitin 2021, xhudistët kosovarë nuk po ...
Indeks Online | 25-Mar-2020 10:55
Ekipi i xhudos së Kosovës vazhdon të jetë në karantinë aty u po përgatitet për garat që i presin në të ardhmen. Ani pse tashmë është bërë zyrtare shtyrja e Lojërave Olimpike për vitin 2021, xhudistët kosovarë nuk po ...

Vlora Dumoshi u telefonon xhudistëve në karantinë, Kuka ka disa fjalë për të
Ekipi i xhudos së Kosovës vazhdon të jetë në karantinë aty u po përgatitet për garat që i presin në të ardhmen. Ani pse tashmë është bërë zyrtare shtyrja e Lojërave Olimpike për vitin 2021, xhudistët kosovarë......
Zeri | 25-Mar-2020 10:23
Ekipi i xhudos së Kosovës vazhdon të jetë në karantinë aty u po përgatitet për garat që i presin në të ardhmen. Ani pse tashmë është bërë zyrtare shtyrja e Lojërave Olimpike për vitin 2021, xhudistët kosovarë......

Mbretërimi pesëvjeçar i Majlindës në skenën olimpike
Më 7 gusht të vitit 2016, Majlinda Kelmendi arriti suksesin më të madh të mundshëm në sport. Në palestrën “Carioca Arena 2” në Rio de Janeiro të Brazilit, xhudistja pejane fitoi medaljen e artë olimpike. Ishte e ...
Koha.net | 24-Mar-2020 23:14
Më 7 gusht të vitit 2016, Majlinda Kelmendi arriti suksesin më të madh të mundshëm në sport. Në palestrën “Carioca Arena 2” në Rio de Janeiro të Brazilit, xhudistja pejane fitoi medaljen e artë olimpike. Ishte e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved