ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/03/2020 00:56

Meta: Qeveria ka marrë masat e duhura për të përballuar situatën

Meta: Qeveria ka marrë masat e duhura për të përballuar situatën
Presidenti Ilir Meta vlerësoi masat e marra nga qeveria për të përballuar situatën e koronavirusit në Shqipëri dhe për të parandaluar përhapjen e tij. Në një lidhje live në emisionin “7 pa 5”, kreu i shtetit tha se ...
VizionPlus | 26-Mar-2020 09:21
Presidenti Ilir Meta vlerësoi masat e marra nga qeveria për të përballuar situatën e koronavirusit në Shqipëri dhe për të parandaluar përhapjen e tij. Në një lidhje live në emisionin “7 pa 5”, kreu i shtetit tha se ...

Presidenti Meta: Nëse përballojmë me sukses pandeminë, pasojat ekonomike e sociale më të lehta
Pas vendimit të Bankës së Shqipërisë për të ulur normën e interesit nga 1% në 0,5%, për të minimizuar pasojat që do të krijojë koronavirusi, presidenti Ilir Meta theksoi se të gjitha skenarët e zhvillimit ekonomik janë ...
Telegraf | 25-Mar-2020 23:35
Pas vendimit të Bankës së Shqipërisë për të ulur normën e interesit nga 1% në 0,5%, për të minimizuar pasojat që do të krijojë koronavirusi, presidenti Ilir Meta theksoi se të gjitha skenarët e zhvillimit ekonomik janë ...

Meta: Nëse përballojmë me sukses pandeminë, pasojat ekonomike më të lehta
Pas vendimit të Bankës së Shqipërisë për të ulur normën e interesit nga 1% në 0,5%, për të minimizuar pasojat që do të krijojë COVID-19, presidenti Ilir Meta theksoi se të gjitha skenarët e zhvillimit ekonomik janë të ...
Lajmi i Fundit | 25-Mar-2020 23:00
Pas vendimit të Bankës së Shqipërisë për të ulur normën e interesit nga 1% në 0,5%, për të minimizuar pasojat që do të krijojë COVID-19, presidenti Ilir Meta theksoi se të gjitha skenarët e zhvillimit ekonomik janë të ...

COVID-19/ Meta “qetëson” shqiptarët: Nuk do shkurtojmë shpenzimet, rrini të qetë
Presidenti Ilir Meta, duke folur për skenarët e krizës ekonomike që mund të shkaktojë koronavirusi, i ftoi qytetaët të jenë të qetë. Në emisionin “Real Story”, Meta u shpreh se për çdo situatë të krijuar, do të ketë ...
Politiko | 25-Mar-2020 22:30
Presidenti Ilir Meta, duke folur për skenarët e krizës ekonomike që mund të shkaktojë koronavirusi, i ftoi qytetaët të jenë të qetë. Në emisionin “Real Story”, Meta u shpreh se për çdo situatë të krijuar, do të ketë ...

Mbledhja e Këshilli të Sigurisë Kombëtare/ Meta: Frymë bashkëpunuese. Falenderoj Ramën, Bashën dhe Ruçin
Presidenti Ilir Meta ka dalë me një mesazh publik pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombëtare.
Top Channel | 25-Mar-2020 21:55
Presidenti Ilir Meta ka dalë me një mesazh publik pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombëtare.

“Kemi ende rezerva financiare”, Meta: Nëse e përballojmë me sukses pandeminë nga pikëpamja shëndetësore, pasojat ekonomike do jenë të lehta
Pas vendimit të Bankës së Shqipërisë për të ulur normën e interesit nga 1% në 0,5%, për të minimizuar pasojat që do të krijojë COVID-19, presidenti Ilir Meta theksoi se të gjitha skenarët e zhvillimit ekonomik janë të ...
AlMaKos | 25-Mar-2020 22:13
Pas vendimit të Bankës së Shqipërisë për të ulur normën e interesit nga 1% në 0,5%, për të minimizuar pasojat që do të krijojë COVID-19, presidenti Ilir Meta theksoi se të gjitha skenarët e zhvillimit ekonomik janë të ...

Koronavirusi/ Presidenti Meta: Situata vijon të jetë nën kontroll
I ftuar në emisionin ‘Real Story’ në ‘News24’, Presidenti Ilir Meta deklaroi se situata në vendin tonë, ku janë shënuar 146 raste me COVID-19, për momentin vijon të jetë nën kontroll, ndërkohë që gjithçka varet se si do ...
Telegraf | 25-Mar-2020 21:58
I ftuar në emisionin ‘Real Story’ në ‘News24’, Presidenti Ilir Meta deklaroi se situata në vendin tonë, ku janë shënuar 146 raste me COVID-19, për momentin vijon të jetë nën kontroll, ndërkohë që gjithçka varet se si do ...

Meta: Për çdo skenar të pandemisë ka një tjetër për përballimin e situatës. Nuk ka arsye për panik
TIRANË Të gjithë duhet të jenë të qetë, nuk ka arsye për panik. Kështu ka deklaruar Presidenti i Republikës Ilir Meta i ftuar në “Real story” në Neës24 ku ka folur për situatën nga koronavirusi si dhe masat e marra nga ...
Medial | 25-Mar-2020 22:04
TIRANË Të gjithë duhet të jenë të qetë, nuk ka arsye për panik. Kështu ka deklaruar Presidenti i Republikës Ilir Meta i ftuar në “Real story” në Neës24 ku ka folur për situatën nga koronavirusi si dhe masat e marra nga ...

Masat ndaj koronavirusit/ Presidenti Meta: Paketa ekonomike e propozuar nga qeveria është tërësisht pozitive
Presidenti Ilir Meta, përmes një interviste online për “Euronews”, foli në lidhje me atë çfarë u diskutua në Këshillin e Sigurisë Kombëtare, sa i përket situatës së krijuar në vend nga koronavirusi. Meta u shpreh ...
Telegraf | 25-Mar-2020 21:28
Presidenti Ilir Meta, përmes një interviste online për “Euronews”, foli në lidhje me atë çfarë u diskutua në Këshillin e Sigurisë Kombëtare, sa i përket situatës së krijuar në vend nga koronavirusi. Meta u shpreh ...

Ironia, armiku “Corona” shuan sherret: Meta “njeh” legjitimitetin e parlamentit, Basha “përgënjeshtron” rënien e qeverisë së Ramës
Mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare kabërë që politikisht Meta të pranojë legjitimitetin e parlamentit të shpallur ilegjitim nga ai, e opozita gjithasht të pranojë se qeveria nuk ka rënë, ndërkohë që kauza e saj, ...
GazetaTema | 25-Mar-2020 19:45
Mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare kabërë që politikisht Meta të pranojë legjitimitetin e parlamentit të shpallur ilegjitim nga ai, e opozita gjithasht të pranojë se qeveria nuk ka rënë, ndërkohë që kauza e saj, ...

Këshilltari Henz shpjegon si Meta po mbron Kushtetutën dhe familjen me metodën online
Sot presidenti Meta ka mbushur faqet e portaleve me pamje nga jeta e tij në karantinë, duke shtuar këtu dhe pamjet e Monikës. Nga një vëzhgim i thjeshtë që bëri këshilltari Henz, i rezultoi se ndërsa Monika fliste për ...
GazetaTema | 25-Mar-2020 19:31
Sot presidenti Meta ka mbushur faqet e portaleve me pamje nga jeta e tij në karantinë, duke shtuar këtu dhe pamjet e Monikës. Nga një vëzhgim i thjeshtë që bëri këshilltari Henz, i rezultoi se ndërsa Monika fliste për ...

Presidenti Meta përshëndet vendimin e Këshillit Mbikqyrës së Bankës së Shqipërisë
Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta përshendet vendimin e Këshillit Mbikqyrës së Bankës së Shqipërisë për uljen e normës bazë të interesit nga 1% në 0.5%. Presidenti Meta thekson se ky vendim i Bankës së Shqipërisë ...
Telegraf | 25-Mar-2020 20:22
Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta përshendet vendimin e Këshillit Mbikqyrës së Bankës së Shqipërisë për uljen e normës bazë të interesit nga 1% në 0.5%. Presidenti Meta thekson se ky vendim i Bankës së Shqipërisë ...

Mbledhja e Këshillit të Sigurisë, Meta falënderon Ramën, Ruçin e Bashën: Në këtë frymë bashkëpunimi do e përballojmë me sukses situatën
Presidenti Ilir Meta vjen me një mesazh falënderues për krerët e shtetit si dhe liderin e opozitës, të cilët morën pjesë sot në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë, tryezë e cila u zhvillua online, në kuadër të masave ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 17:40
Presidenti Ilir Meta vjen me një mesazh falënderues për krerët e shtetit si dhe liderin e opozitës, të cilët morën pjesë sot në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë, tryezë e cila u zhvillua online, në kuadër të masave ...

Zbardhen detaje nga mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, ja çfarë njofton Presidenca
Nën drejtimin e Presidentit Ilir Meta u zhvillua sot mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, nëpërmjet një video-konference, ku morën pjesë Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, Kryeministri Edi Rama, ministrat ...
Top Channel | 25-Mar-2020 16:27
Nën drejtimin e Presidentit Ilir Meta u zhvillua sot mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, nëpërmjet një video-konference, ku morën pjesë Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, Kryeministri Edi Rama, ministrat ...

Meta falenderon Ramën dhe Metën: Bashkë do ia dalim në këtë situatë
Pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombetarë këtë të mërkurë, Presidenti Ilir Meta ka shpërndarë një mesazh publik për të gjithë qytetarët. Meta tha mes të tjerash se një nga temat kryesore të diskutimeve ishin edhe ...
VizionPlus | 25-Mar-2020 18:05
Pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombetarë këtë të mërkurë, Presidenti Ilir Meta ka shpërndarë një mesazh publik për të gjithë qytetarët. Meta tha mes të tjerash se një nga temat kryesore të diskutimeve ishin edhe ...

Mesazh publik i Presidentit Meta për mbledhjen e sotme të Keshillit të Sigurisë Kombëtare dhe një falenderim për z.Ruci, z.Rama dhe z.Basha
Presidenti Ilir Meta ka falënderuar sot kryeministrin Edi Rama dhe kreun e PD-së, Lulzim Basha për marrjen pjesë në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, ku u diskutua për masat e marra për emergjencën e ...
Telegraf | 25-Mar-2020 18:04
Presidenti Ilir Meta ka falënderuar sot kryeministrin Edi Rama dhe kreun e PD-së, Lulzim Basha për marrjen pjesë në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, ku u diskutua për masat e marra për emergjencën e ...

Zbardhet takimi/ Nga masat e marra kundër COVID-19 tek përballimi i situatës ekonomike, çfarë diskutuan Meta-Rama-Basha në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë
Nën drejtimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta u zhvillua sot mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, nëpërmjet një video-konference, ku kryefjalë e tryezën së zhvilluar online ishte situata që po kalon vendi ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 15:50
Nën drejtimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta u zhvillua sot mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, nëpërmjet një video-konference, ku kryefjalë e tryezën së zhvilluar online ishte situata që po kalon vendi ...

Mbledhja online e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, këto janë kërkesat e Bashës
Mesditën e kësaj të mërkure u mblodh Këshilli i Sigurisë Kombëtare nën drejtimin e presidentit Ilir Meta.
Top Channel | 25-Mar-2020 15:50
Mesditën e kësaj të mërkure u mblodh Këshilli i Sigurisë Kombëtare nën drejtimin e presidentit Ilir Meta.

DETAJET/ Këshilli i Sigurisë për koronavirusin, Meta: Ja për çfarë diskutuam me Ramën, Bashën dhe ministrat përgjegjës
Presidenca ka zbardhur detaje nga mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, e cila u mbajt nëpërmjet një video-konference, dhe ku morën pjesë Presidenti Ilir Meta, Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, Kryeministri Edi ...
GazetaTema | 25-Mar-2020 16:01
Presidenca ka zbardhur detaje nga mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, e cila u mbajt nëpërmjet një video-konference, dhe ku morën pjesë Presidenti Ilir Meta, Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, Kryeministri Edi ...

Top Channel mëson detajet çfarë po diskutohet në Këshillin e Sigurisë Kombëtare
Ka nisur mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare nën drejtimin e presidentit Ilir Meta.
Top Channel | 25-Mar-2020 12:10
Ka nisur mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare nën drejtimin e presidentit Ilir Meta.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved