ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/04/2020 17:26

Kriza Corona në Europën Juglindore: Karantinë për shtetin ligjor

Kriza Corona në Europën Juglindore: Karantinë për shtetin ligjor
Disa shtete në Europën Qendrore dhe Juglindore përfitojnë nga kriza Corona për të nxjerrë jashtë loje shtetin ligjor e institucionet. Në krye Hungaria. Qeverisja në modusin e diktaturës nuk mund të përjashtohet më. Në ...
Medial | 26-Mar-2020 10:11
Disa shtete në Europën Qendrore dhe Juglindore përfitojnë nga kriza Corona për të nxjerrë jashtë loje shtetin ligjor e institucionet. Në krye Hungaria. Qeverisja në modusin e diktaturës nuk mund të përjashtohet më. Në ...

Ushtria në rrugë/ A del jashtë loje shteti ligjor në krizën e Koronës?
Disa shtete të Europës Qëndrore dhe Juglindore, janë zgjedhur një shkrim të DW, si vendet qeveritë e të cilave “përfituan” nga kriza e virusit Korona për të kufizuar liritë dhe të drejtat e qytetarëve të tyre “duke ...
Lapsi | 26-Mar-2020 10:03
Disa shtete të Europës Qëndrore dhe Juglindore, janë zgjedhur një shkrim të DW, si vendet qeveritë e të cilave “përfituan” nga kriza e virusit Korona për të kufizuar liritë dhe të drejtat e qytetarëve të tyre “duke ...

ANALIZA: Orban po e përdor krizën e koronavirusit për të forcuar pushtetin e tij
Kundërshtarët e kryeministrit hungarez Viktor Orban druhen se një projektligj që i jep qeverisë kompetenca të papërcaktuara mund t’i hapë derë “diktaturës”. Nga Edit Inotai Mos e humbisni kurrë mundësinë që ju ofron një ...
GazetaTema | 26-Mar-2020 09:46
Kundërshtarët e kryeministrit hungarez Viktor Orban druhen se një projektligj që i jep qeverisë kompetenca të papërcaktuara mund t’i hapë derë “diktaturës”. Nga Edit Inotai Mos e humbisni kurrë mundësinë që ju ofron një ...

Kritikët: Orban po e përdor krizën e koronavirusit për të forcuar pushtetin e tij
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Kundërshtarët e kryeministrit hungarez Viktor Orban druhen se një projektligj që i jep qeverisë kompetenca të papërcaktuara ...
Reporter | 25-Mar-2020 18:34
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Kundërshtarët e kryeministrit hungarez Viktor Orban druhen se një projektligj që i jep qeverisë kompetenca të papërcaktuara ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved