ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/03/2020 20:02

Kontrata, kampionate që duhen mbyllur e merkato: FIFA ideon zgjidhjet për kaosin e COVID-19

Kontrata, kampionate që duhen mbyllur e merkato: FIFA ideon zgjidhjet për kaosin e COVID-19
Koronavirusi ka kaluar në kolaps futbollin thuajse në të gjithë globin. Kampionatet jane ndalur dhe ka pasiguri kur mund të rifillojnë e kjo ka krijuar probleme të mëdha sa u përket edhe kontratave që kanë klubet apo ...
GazetaTema | 26-Mar-2020 20:16
Koronavirusi ka kaluar në kolaps futbollin thuajse në të gjithë globin. Kampionatet jane ndalur dhe ka pasiguri kur mund të rifillojnë e kjo ka krijuar probleme të mëdha sa u përket edhe kontratave që kanë klubet apo ...

Ish lojtari i Juventus: Anulojeni kampionatin, askush nuk interesohet për këtë gjë
Përhapja e koronavirusit ka bërë që të gjitha kampionatet e futbollit në Evropë të vazhdojnë të jenë të suspenduara. Asnjë nga liga (top pesë) nuk kanë dalë me një vendim final, rreth asaj se si do të vazhdohet, ose ...
Lajminet | 26-Mar-2020 19:22
Përhapja e koronavirusit ka bërë që të gjitha kampionatet e futbollit në Evropë të vazhdojnë të jenë të suspenduara. Asnjë nga liga (top pesë) nuk kanë dalë me një vendim final, rreth asaj se si do të vazhdohet, ose ...

Italia ka vendosur, jepet lajmi për titullin kampion!
Federata Italiane e Futbollit ka dalë me njoftim zyrtar përmes presidentit të tyre. Ata kanë vendosur që titulli kampion të jepet, pavarësisht nëse kampionati do të rinisë të luhet ose jo. Gravina i ka idetë e qarta ...
Politiko | 26-Mar-2020 14:38
Federata Italiane e Futbollit ka dalë me njoftim zyrtar përmes presidentit të tyre. Ata kanë vendosur që titulli kampion të jepet, pavarësisht nëse kampionati do të rinisë të luhet ose jo. Gravina i ka idetë e qarta ...

Kampionatet mbyllen në 15 korrik, Kupat e Europës luhen në verë
Këtë vit parashikohet një verë e nxehtë e mbushur me emocione dhe futboll.Edhe pse është diskutuar për përfundimin e parakohshëm të pjesës më të madhe të kampionateve në Europë gjasat janë që të luhet futboll gjatë ...
AlMaKos | 26-Mar-2020 13:03
Këtë vit parashikohet një verë e nxehtë e mbushur me emocione dhe futboll.Edhe pse është diskutuar për përfundimin e parakohshëm të pjesës më të madhe të kampionateve në Europë gjasat janë që të luhet futboll gjatë ...

Plani i ri i UEFA-s, gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve dhe Ligës së Evropës të zhvillohen me nga një ndeshje
Duket se do të ketë një tjetër plan sa i përket garave në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës. Ndeshjet çerekfinale do të zhvillohen normalisht me nga dy takime, vajtje – ardhje. Takimet çerekfinale në dy garat më të ...
E Dua Sportin | 26-Mar-2020 13:00
Duket se do të ketë një tjetër plan sa i përket garave në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës. Ndeshjet çerekfinale do të zhvillohen normalisht me nga dy takime, vajtje – ardhje. Takimet çerekfinale në dy garat më të ...

Plani i ri i UEFA-s, gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve dhe Ligës së Evropës të zhvillohen me nga një ndeshje
Duket se do të ketë një tjetër plan sa i përket garave në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës. Ndeshjet çerekfinale do të zhvillohen normalisht me nga dy takime, vajtje – ardhje. Takimet çerekfinale në dy garat më të ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 12:21
Duket se do të ketë një tjetër plan sa i përket garave në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës. Ndeshjet çerekfinale do të zhvillohen normalisht me nga dy takime, vajtje – ardhje. Takimet çerekfinale në dy garat më të ...

Ideja e fundit, kampionatet mbyllen në 15 korrik, Kupat e Europës luhen në verë!
Këtë vit parashikohet një verë e nxehtë e mbushur me emocione dhe futboll. Edhe pse është diskutuar për përfundimin e parakohshëm të pjesës më të madhe të kampionateve në Europë gjasat janë që të luhet futboll gjatë ...
Gazeta Dita | 26-Mar-2020 12:12
Këtë vit parashikohet një verë e nxehtë e mbushur me emocione dhe futboll. Edhe pse është diskutuar për përfundimin e parakohshëm të pjesës më të madhe të kampionateve në Europë gjasat janë që të luhet futboll gjatë ...

Bonaventura | Pritet largimi nga Milan dhe nënshkrimi me Lazion
Ende nuk është gjendur një zgjidhje ideale, megjithëse idetë sa vijnë e shtohen. Së fundi po përflitet një, ndoshta në praktikë pak më e realizueshme, përcjell GazetaBlic . Shtëpia numër një e futbollit evropian po ...
GazetaBlic | 26-Mar-2020 11:52
Ende nuk është gjendur një zgjidhje ideale, megjithëse idetë sa vijnë e shtohen. Së fundi po përflitet një, ndoshta në praktikë pak më e realizueshme, përcjell GazetaBlic . Shtëpia numër një e futbollit evropian po ...

E pamundur të zbatohet plani A, UEFA ka gati një tjetër skenar për mbylljen e sezonit
Gjithë eventet e 55 federatave të Europës do të duhet të mbyllen, por koha e vendosur nga UEFA nuk mjafton. Qeveria e futbollit europian ka vënë si afatin e fundit për të mbyllur sezonin fundin e qershorit, por ky ...
GazetaTema | 25-Mar-2020 14:37
Gjithë eventet e 55 federatave të Europës do të duhet të mbyllen, por koha e vendosur nga UEFA nuk mjafton. Qeveria e futbollit europian ka vënë si afatin e fundit për të mbyllur sezonin fundin e qershorit, por ky ...

Ideja më e re e FIFA-s, afati kalimtar për futbollistë të zgjatë shtatë muaj
Kampionatet kryesore evropiane janë pezulluar përkohësisht shkaku i coronavirusit. Pandemia Covid 19 që ka prekur gjithë globin ka bërë që kampionatet të ndalen, pasi ka shumë futbollist të prekur nga ky virus. Edhe ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 10:34
Kampionatet kryesore evropiane janë pezulluar përkohësisht shkaku i coronavirusit. Pandemia Covid 19 që ka prekur gjithë globin ka bërë që kampionatet të ndalen, pasi ka shumë futbollist të prekur nga ky virus. Edhe ...

Ideja e fundit, kampionatet mbyllen në 15 korrik, Kupat e Europës luhen në verë!
Këtë vit parashikohet një verë e nxehtë e mbushur me emocione dhe futboll. Edhe pse është diskutuar për përfundimin e parakohshëm të pjesës më të madhe të kampionateve në Europë gjasat janë që të luhet futboll gjatë ...
SuperSport | 26-Mar-2020 11:03
Këtë vit parashikohet një verë e nxehtë e mbushur me emocione dhe futboll. Edhe pse është diskutuar për përfundimin e parakohshëm të pjesës më të madhe të kampionateve në Europë gjasat janë që të luhet futboll gjatë ...

Ideja më e re e FIFA-s, afati kalimtar për futbollistë të zgjatë shtatë muaj
Kampionatet kryesore evropiane janë pezulluar përkohësisht shkaku i coronavirusit. Pandemia Covid 19 që ka prekur gjithë globin ka bërë që kampionatet të ndalen, pasi ka shumë futbollist të prekur nga ky virus. Edhe ...
EkonomiaOnline | 26-Mar-2020 11:03
Kampionatet kryesore evropiane janë pezulluar përkohësisht shkaku i coronavirusit. Pandemia Covid 19 që ka prekur gjithë globin ka bërë që kampionatet të ndalen, pasi ka shumë futbollist të prekur nga ky virus. Edhe ...

Ideja më e re e FIFA-s, afati kalimtar për futbollistë të zgjatë shtatë muaj
Kampionatet kryesore evropiane janë pezulluar përkohësisht shkaku i coronavirusit. Pandemia Covid 19 që ka prekur gjithë globin ka bërë që kampionatet të ndalen, pasi ka shumë futbollist të prekur nga ky virus. Edhe ...
E Dua Sportin | 26-Mar-2020 11:00
Kampionatet kryesore evropiane janë pezulluar përkohësisht shkaku i coronavirusit. Pandemia Covid 19 që ka prekur gjithë globin ka bërë që kampionatet të ndalen, pasi ka shumë futbollist të prekur nga ky virus. Edhe ...

Kur do të përfundojë sezoni i futbollit? UEFA ka dy mundësi
E gjitha kjo pas krizës së madhe të shkaktuar nga koronavirusi, i cili tashmë ka mbërritur në të gjitha vendet e Evropës. Askush nuk e di se kur kampionatet do të vazhdojnë, e pak flitet nëse ata do të përfundohen. Më ...
Lajminet | 26-Mar-2020 09:18
E gjitha kjo pas krizës së madhe të shkaktuar nga koronavirusi, i cili tashmë ka mbërritur në të gjitha vendet e Evropës. Askush nuk e di se kur kampionatet do të vazhdojnë, e pak flitet nëse ata do të përfundohen. Më ...

Ademi: Do të zhvillojmë ndeshje çdo tre ditë
Është vetëm kampionati i Bjellorusisë në futboll që nuk ka pezulluar aktivitetin deri më tash, pavarësisht përhapjes së pandemisë “Covid 19”. Kampionatet e tjera, e po ashtu edhe ai i Kosovës tashmë janë pezulluar deri ...
Alsat-M | 26-Mar-2020 09:06
Është vetëm kampionati i Bjellorusisë në futboll që nuk ka pezulluar aktivitetin deri më tash, pavarësisht përhapjes së pandemisë “Covid 19”. Kampionatet e tjera, e po ashtu edhe ai i Kosovës tashmë janë pezulluar deri ...

Jose Mourinho e dëshiron në Tottenham portierin Thomas Strakosha
Italia vijon të jetë e gjunjëzuar prej koronavirusit, që prek çdo ditë mijëra njerëz dhe u merr jetën qindra të tjerëve, ndërsa momentalisht për futbollin atje mendohet pak ose aspak. Plani i UEFA-s dhe Federatës ...
GazetaBlic | 26-Mar-2020 08:42
Italia vijon të jetë e gjunjëzuar prej koronavirusit, që prek çdo ditë mijëra njerëz dhe u merr jetën qindra të tjerëve, ndërsa momentalisht për futbollin atje mendohet pak ose aspak. Plani i UEFA-s dhe Federatës ...

FFK-ja beson se kampionati do të rifillojë muajin e ardhshëm, klubet skeptike
UEFA, ditë më parë shtyu Kampionatin Evropian për vitin 2021, e po ashtu mori vendim që kampionatet kombëtare të përfundojnë më së largu në fund të muajit qershori. UEFA, gjithashtu e caktoi 4 qershorin si datën kur do ...
Lajminet | 26-Mar-2020 08:32
UEFA, ditë më parë shtyu Kampionatin Evropian për vitin 2021, e po ashtu mori vendim që kampionatet kombëtare të përfundojnë më së largu në fund të muajit qershori. UEFA, gjithashtu e caktoi 4 qershorin si datën kur do ...

FFK-ja beson se kampionati do të rifillojë muajin e ardhshëm, klubet skeptike
Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC), të martën, mori vendim t’i shtyjë Lojërat Olimpike “Tokio 2020” për verën e vitit të ardhshëm. Vendimin për shtyrje e ka arsyetuar me mbrojtjen e shëndetit të sportistëve nga ...
Koha.net | 26-Mar-2020 08:16
Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC), të martën, mori vendim t’i shtyjë Lojërat Olimpike “Tokio 2020” për verën e vitit të ardhshëm. Vendimin për shtyrje e ka arsyetuar me mbrojtjen e shëndetit të sportistëve nga ...

FFK-ja beson se kampionati do të rifillojë muajin e ardhshëm, klubet skeptike
Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC), të martën, mori vendim t’i shtyjë Lojërat Olimpike “Tokio 2020” për verën e vitit të ardhshëm. Vendimin për shtyrje e ka arsyetuar me mbrojtjen e shëndetit të sportistëve nga ...
EkonomiaOnline | 26-Mar-2020 08:16
Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC), të martën, mori vendim t’i shtyjë Lojërat Olimpike “Tokio 2020” për verën e vitit të ardhshëm. Vendimin për shtyrje e ka arsyetuar me mbrojtjen e shëndetit të sportistëve nga ...

Ja si pritet të mbyllen kampionatet Champions dhe Europa League
Një akord paraprak është arritur, por zyrtarizimi duhet të presë, ashtu si çdo gjë tjetër në këtë situatë alarmate të krijuar nga përhapja e Coronavirus. Siç dihet nuk mund të bëhen parashikime, por UEFA do të ketë gati ...
Koha.mk | 25-Mar-2020 18:55
Një akord paraprak është arritur, por zyrtarizimi duhet të presë, ashtu si çdo gjë tjetër në këtë situatë alarmate të krijuar nga përhapja e Coronavirus. Siç dihet nuk mund të bëhen parashikime, por UEFA do të ketë gati ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved