ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/05/2020 02:04

Zëdhënësja e KE-së: Rrëzimi i qeverisë e çon Kosovën në një situatë të vështirë

Zëdhënësja e KE-së: Rrëzimi i qeverisë e çon Kosovën në një situatë të vështirë
Zëdhënësja e Komisionit Evropian për çështje të zgjerimit, Ana Pisonero, përmes një postimi në rrjetin social “Twitter”, tha se rrëzimi i qeverisë e shpie Kosovën në një situatë të vështirë politike në kohën e ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 15:00
Zëdhënësja e Komisionit Evropian për çështje të zgjerimit, Ana Pisonero, përmes një postimi në rrjetin social “Twitter”, tha se rrëzimi i qeverisë e shpie Kosovën në një situatë të vështirë politike në kohën e ...

Nano: Albin Kurti s’ka bërë asgjë për të përmirësuar marrëdhënien me SHBA. Rënia e qeverisë ishte fundi i një martese të pamundur
Deklaratën e kryeministrit Albin Kurti për ekzistencën e një plani Thaçi-Daçiç për shkëmbim territoresh, e bërë pak para se Kuvendit i Kosovës të rrëzonte qeverinë e tij, analisti Mustafa Nano e sheh si një shpjegim që ...
GazetaTema | 26-Mar-2020 16:03
Deklaratën e kryeministrit Albin Kurti për ekzistencën e një plani Thaçi-Daçiç për shkëmbim territoresh, e bërë pak para se Kuvendit i Kosovës të rrëzonte qeverinë e tij, analisti Mustafa Nano e sheh si një shpjegim që ...

Zëdhënësja e KE: Rrëzimi i qeverisë e shpie Kosovën në një situatë të vështirë
Ana Pisonero, zëdhënëse e Komisionarit Evropian për Zgjerim, Fqinjësi dhe Partneritet Ndërkombëtar, përmes një postimi në rrejtin social Twitter, tha se rrëzimi i qeverisë e shpie Kosovën në një situatë të vështirë ...
Top Channel | 26-Mar-2020 14:15
Ana Pisonero, zëdhënëse e Komisionarit Evropian për Zgjerim, Fqinjësi dhe Partneritet Ndërkombëtar, përmes një postimi në rrejtin social Twitter, tha se rrëzimi i qeverisë e shpie Kosovën në një situatë të vështirë ...

Zëdhënësja e KE-së: Rrëzimi i qeverisë e shpie Kosovën në një situatë të vështirë
Zëdhënësja e Komisionit Evropian për çështje të zgjerimit, Ana Pisonero, përmes një postimi në rrejtin social Twitter, tha se rrëzimi i qeverisë e shpie Kosovën në një situatë të vështirë politike në kohën e përballjes ...
Top Channel | 26-Mar-2020 14:15
Zëdhënësja e Komisionit Evropian për çështje të zgjerimit, Ana Pisonero, përmes një postimi në rrejtin social Twitter, tha se rrëzimi i qeverisë e shpie Kosovën në një situatë të vështirë politike në kohën e përballjes ...

Rrëzohet qeveria, Kosova në krizë/ Kurti akuzon Grenell. Mustafa: Nuk i tërheq ministrat
Kuvendi i Kosovës ka votuar mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së udhëhequr nga kryeministri Albin Kurti me 82 vota pro, 32 kundër dhe një abstenim. Albin Kurti ka reagur ndaj shkarkimit, duke akuzuar ne menyre te ...
VizionPlus | 26-Mar-2020 15:11
Kuvendi i Kosovës ka votuar mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së udhëhequr nga kryeministri Albin Kurti me 82 vota pro, 32 kundër dhe një abstenim. Albin Kurti ka reagur ndaj shkarkimit, duke akuzuar ne menyre te ...

Zëdhënësi i Qeverisë: Ministrat e LDK-së në krye të detyrës edhe pas rrëzimit të qeverisë
Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu thotë se pavarësisht vendimit të Kuvendit për rrëzim të ekzekutivit, puna po vazhdon me intensitet të lartë. Ai thotë se të gjithë ministrat janë në krye të detyrës, ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 18:36
Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu thotë se pavarësisht vendimit të Kuvendit për rrëzim të ekzekutivit, puna po vazhdon me intensitet të lartë. Ai thotë se të gjithë ministrat janë në krye të detyrës, ...

Qeveri gjithëpërfshirëse apo zgjedhje?
Komisioni i BE-së përmes zëdhënëses Ana Pisonero është shprehur, se rrëzimi i qeverisë Kurti, e ka vënë Kosovën në një situatë të vështirë politike në kohën e krizës së pandemisë. Kryeministri i Kosovës në detyrë Albin ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 16:44
Komisioni i BE-së përmes zëdhënëses Ana Pisonero është shprehur, se rrëzimi i qeverisë Kurti, e ka vënë Kosovën në një situatë të vështirë politike në kohën e krizës së pandemisë. Kryeministri i Kosovës në detyrë Albin ...

Thaçi: Së shpejti do t’i ftoj për konsultim liderët e partive për krijimin e qeverisë së re
Presidenti Hashim Thaçi pas rrëzimit të qeverisë së Kosovës që ndodhi mbrëmë ka deklaruar se pa humbur kohë do t’i ftojë për konsultime liderët e të gjitha partive politike për të shikuar mundësinë e krijimit të ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 16:15
Presidenti Hashim Thaçi pas rrëzimit të qeverisë së Kosovës që ndodhi mbrëmë ka deklaruar se pa humbur kohë do t’i ftojë për konsultime liderët e të gjitha partive politike për të shikuar mundësinë e krijimit të ...

Tre skenarët, pas rrëzimit të qeverisë
Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara për një ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 14:35
Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara për një ...

Hoti: Kurti ka tendenca për të ndërtuar teori konspirative, nuk ka marrëveshje me Serbinë
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka tendenca për të ndërtuar teori konspirative. Ai tha se nuk ekziston një ...
Gazeta Express | 26-Mar-2020 21:27
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka tendenca për të ndërtuar teori konspirative. Ai tha se nuk ekziston një ...

Hoti thotë se lajmin e shkarkimit e mori nga mediet, nuk e di arsyen pse është liruar nga puna
Ish-zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë në se militantët e VV-së po vazhdojnë fushatën e tyre nëpër rrjete sociale kundër subjektit të cilit ai i takon. ‘’Deri dje ishim të mirë për ta, ishim ...
Lajminet | 26-Mar-2020 21:22
Ish-zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë në se militantët e VV-së po vazhdojnë fushatën e tyre nëpër rrjete sociale kundër subjektit të cilit ai i takon. ‘’Deri dje ishim të mirë për ta, ishim ...

“Hakmarrja” e VV-së – “Hoti u shkarkua pasi ishte njeriu kryesor për rrëzimin e kësaj qeverie”
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca në “Desk” të KTV-së ka thënë se Avdullah Hoti u shkarkua nga posti i zëvendëskryeministrit të parë pasi ishte njeriu kryesor pas rrëzimit të qeverisë. Ai thotë se ...
EkonomiaOnline | 26-Mar-2020 21:20
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca në “Desk” të KTV-së ka thënë se Avdullah Hoti u shkarkua nga posti i zëvendëskryeministrit të parë pasi ishte njeriu kryesor pas rrëzimit të qeverisë. Ai thotë se ...

Hoti thotë se lajmin e shkarkimit e mori nga mediet, nuk e di arsyen pse është liruar nga puna
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se militantët e VV’së po vazhdojnë fushatën e tyre nëpër rrjete sociale kundër subjektit të cilit ai i takon. ‘’Deri dje ishim të ...
TetovaSot | 26-Mar-2020 21:18
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se militantët e VV’së po vazhdojnë fushatën e tyre nëpër rrjete sociale kundër subjektit të cilit ai i takon. ‘’Deri dje ishim të ...

Këto janë opsionet për formimin e Qeverisë së re
Në duar të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, është epilogu i situatës së krijuar pas rrëzimit të Qeverisë të udhëhequr nga Albin Kurti. Para vetes, sipas njohësve, Hashim Thaçi ka disa mundësi. Ish-kryetari i ...
Gazeta Observer | 26-Mar-2020 21:17
Në duar të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, është epilogu i situatës së krijuar pas rrëzimit të Qeverisë të udhëhequr nga Albin Kurti. Para vetes, sipas njohësve, Hashim Thaçi ka disa mundësi. Ish-kryetari i ...

Hoti thotë se lajmin e shkarkimit e mori nga mediet, nuk e di arsyen pse është liruar nga puna
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se militantët e VV’së po vazhdojnë fushatën e tyre nëpër rrjete sociale kundër subjektit të cilit ai i takon. ‘’Deri dje......
Zeri | 26-Mar-2020 21:17
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se militantët e VV’së po vazhdojnë fushatën e tyre nëpër rrjete sociale kundër subjektit të cilit ai i takon. ‘’Deri dje......

Komisioni Evropian i shqetësuar me zhvillimet në Kosovë
Komisioni Evropian vlerëson se votimi i rrëzimit të Qeverisë së Kosovës e ka vënë Kosovën në një situatë të vështirë politike në kohën e një krize të paparë deri më tash të shkaktuar nga koronavirusi, njofton REL , ...
Portalb | 26-Mar-2020 21:14
Komisioni Evropian vlerëson se votimi i rrëzimit të Qeverisë së Kosovës e ka vënë Kosovën në një situatë të vështirë politike në kohën e një krize të paparë deri më tash të shkaktuar nga koronavirusi, njofton REL , ...

Hoti: Lajmin e shkarkimit e mora nga mediet, nuk e di arsyen pse jam liruar nga puna
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se militantët e VV-së po vazhdojnë fushatën e tyre nëpër rrjete sociale kundër subjektit të cilit ai i takon. ‘’Deri dje ishim të ...
EkonomiaOnline | 26-Mar-2020 21:10
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se militantët e VV-së po vazhdojnë fushatën e tyre nëpër rrjete sociale kundër subjektit të cilit ai i takon. ‘’Deri dje ishim të ...

Britania e Madhe bën thirrje që të respektohet Kushtetuta pas votimit të mocionit
Ambasada e Britanisë së Madhe në Prishtinë, ka reaguar pas rrëzimit të Qeverisë Kurti. Kjo ambasadë ka bërë thirrje që të respektohet Kushtetuta dhe të mbrohet populli i Kosovës në këtë situatë kur po përballet me ...
Shprehja | 26-Mar-2020 21:10
Ambasada e Britanisë së Madhe në Prishtinë, ka reaguar pas rrëzimit të Qeverisë Kurti. Kjo ambasadë ka bërë thirrje që të respektohet Kushtetuta dhe të mbrohet populli i Kosovës në këtë situatë kur po përballet me ...

Hoti thotë se lajmin e shkarkimit e mori nga mediet, nuk e di arsyen pse është liruar nga puna
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se militantët e VV-së po vazhdojnë fushatën e tyre nëpër rrjete sociale kundër subjektit të cilit ai i takon. ‘’Deri dje ishim të ...
Gazeta Observer | 26-Mar-2020 21:10
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se militantët e VV-së po vazhdojnë fushatën e tyre nëpër rrjete sociale kundër subjektit të cilit ai i takon. ‘’Deri dje ishim të ...

Hoti thotë se lajmin e shkarkimit e mori nga mediet, nuk e di arsyen pse është liruar nga puna
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se militantët e VV’së po vazhdojnë fushatën e tyre nëpër rrjete sociale kundër subjektit të cilit ai i takon. ‘’Deri dje ishim të ...
Gazeta Express | 26-Mar-2020 21:04
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se militantët e VV’së po vazhdojnë fushatën e tyre nëpër rrjete sociale kundër subjektit të cilit ai i takon. ‘’Deri dje ishim të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved