ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/06/2020 18:23

79 pacientë me koronavirus në Kosovë, njeri shërohet plotësisht

79 pacientë me koronavirus në Kosovë, njeri shërohet plotësisht
8 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar këtë të mërkurë në Kosovë. Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia deklaroi se në 24 orët e fundit janë testuar 89 persona, nga të cilët 8 dolën pozitiv. Shifra totalë ...
VizionPlus | 26-Mar-2020 18:57
8 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar këtë të mërkurë në Kosovë. Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia deklaroi se në 24 orët e fundit janë testuar 89 persona, nga të cilët 8 dolën pozitiv. Shifra totalë ...

Pas konfirmimit të rasteve të reja me COVID-19 në Vushtrri, Tahiri thotë se nuk ka vend për panik
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë konfirmoi sot edhe tetë raste të reja me Covid-19, duke ngritur totalin në 79. Katër raste janë në Studime të Vushtrrisë, tre nga Prishtina dhe një me vendbanim në ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 20:07
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë konfirmoi sot edhe tetë raste të reja me Covid-19, duke ngritur totalin në 79. Katër raste janë në Studime të Vushtrrisë, tre nga Prishtina dhe një me vendbanim në ...

Shkon në 79 numri i të infektuarve në Kosovë, një person shërohet nga koronavirus
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar se sot është shëruar pacienti i parë me Covid-19 në Kosovë. Ai po ashtu ka pohuar se sot janë konfirmuar edhe 8 raste me koronavirus duke çuar kështu numrin në ...
Monitor | 26-Mar-2020 19:11
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar se sot është shëruar pacienti i parë me Covid-19 në Kosovë. Ai po ashtu ka pohuar se sot janë konfirmuar edhe 8 raste me koronavirus duke çuar kështu numrin në ...

COVID 19, një i shëruar e tetë të infektuar (VIDEO)
Nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik vjen një lajm i mirë. Një pacient u shërua tërësisht nga COVID 19, ndërkaq pritet të zyrtarizohet edhe sharmi i familjares së tij. Ky institucion, po ashtu njofton se sot kanë ...
Medial | 26-Mar-2020 20:25
Nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik vjen një lajm i mirë. Një pacient u shërua tërësisht nga COVID 19, ndërkaq pritet të zyrtarizohet edhe sharmi i familjares së tij. Ky institucion, po ashtu njofton se sot kanë ...

Edhe tetë raste të reja me coronavirus në Kosovë, shkon në 79 numri i të infektuarve
Edhe tetë raste të reja me coronavirus janë konfirmuar në Kosovë, duke çuar në 79 numrin e përgjithshëm. Këtë e ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës. Ndërkaq, Ministri i Shëndetësisë, ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 18:06
Edhe tetë raste të reja me coronavirus janë konfirmuar në Kosovë, duke çuar në 79 numrin e përgjithshëm. Këtë e ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës. Ndërkaq, Ministri i Shëndetësisë, ...

COVID 19, një i shëruar e tetë të infektuar (VIDEO)
Nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik vjen një lajm i mirë. Një pacient u shërua tërësisht nga COVID 19, ndërkaq pritet të zyrtarizohet edhe sharmi i familjares së tij. Ky institucion, po ashtu njofton se sot kanë ...
Klan Kosova | 26-Mar-2020 20:25
Nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik vjen një lajm i mirë. Një pacient u shërua tërësisht nga COVID 19, ndërkaq pritet të zyrtarizohet edhe sharmi i familjares së tij. Ky institucion, po ashtu njofton se sot kanë ...

Shkon në 79 numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë
Ministri në detyrë, Arben Vitia, ka njoftuar qytetarët se sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 89 persona nga të cilet 8 kanë rezultuar pozitiv. Kësisoj numri i të ...
TetovaSot | 26-Mar-2020 20:04
Ministri në detyrë, Arben Vitia, ka njoftuar qytetarët se sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 89 persona nga të cilet 8 kanë rezultuar pozitiv. Kësisoj numri i të ...

10 persona me koronavirus janë nga Prishtina
Ka shkuar në 10 numri i të prekurve me koronavirus që janë me vendbanim në Prishtinë. Sot janë konfirmuar tetë raste të reja në nivel vendi, ku tre prej tyre ishin nga kryeqyteti, shkruan portali . Tashmë në total janë ...
Arbresh | 26-Mar-2020 19:54
Ka shkuar në 10 numri i të prekurve me koronavirus që janë me vendbanim në Prishtinë. Sot janë konfirmuar tetë raste të reja në nivel vendi, ku tre prej tyre ishin nga kryeqyteti, shkruan portali . Tashmë në total janë ...

Kryetari i Vushtrrisë thotë se nuk ka nevojë për panik, kërkon kujdes të shtuar
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë konfirmoi sot edhe tetë raste të reja me Covid-19, duke ngritur totalin në 79. Katër raste janë në Studime të Vushtrrisë, tre nga Prishtina dhe një me vendbanim në ...
Koha.net | 26-Mar-2020 19:49
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë konfirmoi sot edhe tetë raste të reja me Covid-19, duke ngritur totalin në 79. Katër raste janë në Studime të Vushtrrisë, tre nga Prishtina dhe një me vendbanim në ...

E infektuara me koronavirus nga Peja, ishte kontrolluar dje në Klinë
Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 89 persona nga të cilet 8 kanë rezultuar pozitiv. Sipas raportit të IKSHPK-së, tashmë del se edhe komuna e Pejës është prekur nga ...
Gazeta Observer | 26-Mar-2020 19:27
Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 89 persona nga të cilet 8 kanë rezultuar pozitiv. Sipas raportit të IKSHPK-së, tashmë del se edhe komuna e Pejës është prekur nga ...

E infektuara me koronavirus nga Peja, ishte kontrolluar dje në Klinë
Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 89 persona nga të cilet 8 kanë rezultuar pozitiv. Sipas raportit të IKSHPK-së, tashmë del se edhe komuna e Pejës është prekur nga ...
Indeks Online | 26-Mar-2020 19:25
Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 89 persona nga të cilet 8 kanë rezultuar pozitiv. Sipas raportit të IKSHPK-së, tashmë del se edhe komuna e Pejës është prekur nga ...

Kosovë: 79 persona të infektuar me koronavirus
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka raportuar për tetë raste të reja të prekura me koronavirus në Ksoovë. “Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 89 persona ...
Shenja | 26-Mar-2020 19:18
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka raportuar për tetë raste të reja të prekura me koronavirus në Ksoovë. “Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 89 persona ...

Vitia: Zyrtarisht kemi personin e parë të shëruar nga COVID-19 në Kosovë
Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar se sot është shëruar pacienti i parë me Covid-19 në Kosovë. Ai po ashtu ka pohuar se sot janë konfirmuar edhe 8 raste me coronavirus duke çuar kështu numrin në 79. ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 18:00
Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar se sot është shëruar pacienti i parë me Covid-19 në Kosovë. Ai po ashtu ka pohuar se sot janë konfirmuar edhe 8 raste me coronavirus duke çuar kështu numrin në 79. ...

?Kryetari i Vushtrrisë thotë se s’ka vend për panik – kërkon kujdes nga të gjithë
Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri ka thënë përmes telefonit për KosovaPress, se nuk ka vend për panik. “Nuk shoh vend për panik në Vushtrri, por duhet të kemi kujdes. Të gjitha masat e qeverisë dhe të ...
Lajminet | 26-Mar-2020 19:12
Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri ka thënë përmes telefonit për KosovaPress, se nuk ka vend për panik. “Nuk shoh vend për panik në Vushtrri, por duhet të kemi kujdes. Të gjitha masat e qeverisë dhe të ...

Pacienti i parë i shëruar në Kosovë
Në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR janë testuar tetëdhjetë e nëntë (89) mostra të marra nga rastet e kontakteve në terren si dhe të rasteve të hospitalizuara në Klinikën Infektive. ...
AlbInfo | 26-Mar-2020 19:08
Në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR janë testuar tetëdhjetë e nëntë (89) mostra të marra nga rastet e kontakteve në terren si dhe të rasteve të hospitalizuara në Klinikën Infektive. ...

Edhe Peja preket nga koronavirusi
Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 89 persona nga të cilet 8 kanë rezultuar pozitiv. Sipas raportit të IKSHPK-së, tashmë del se edhe komuna e Pejës është prekur nga ...
Indeks Online | 26-Mar-2020 18:55
Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 89 persona nga të cilet 8 kanë rezultuar pozitiv. Sipas raportit të IKSHPK-së, tashmë del se edhe komuna e Pejës është prekur nga ...

Tri rastet e koronavirusit në Prishtinë janë raste kontakti
Tri raste të konfirmuara me COVID-19 në Prishtinë të enjten janë raste kontakti nga Lipjani, të personave në klinikë. Këtë e kanë bërë të ditur burime të KOHËS brenda Ministrisë së Shëndetësisë. Pasditen e së enjtes, ...
Koha.net | 26-Mar-2020 18:55
Tri raste të konfirmuara me COVID-19 në Prishtinë të enjten janë raste kontakti nga Lipjani, të personave në klinikë. Këtë e kanë bërë të ditur burime të KOHËS brenda Ministrisë së Shëndetësisë. Pasditen e së enjtes, ...

Në Kosovë, 8 raste të reja ma COVID-19, shërohet njëri prej të prekurve
Prishtinë, 26 mars 2020 – Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës raportoi për 8 raste të reja të konfirmuara me koronavirus në Kosovë. Në komunikatën e këtij institute bëhet e ditur se sot gjatë ditës janë ...
Illyriapress | 26-Mar-2020 18:48
Prishtinë, 26 mars 2020 – Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës raportoi për 8 raste të reja të konfirmuara me koronavirus në Kosovë. Në komunikatën e këtij institute bëhet e ditur se sot gjatë ditës janë ...

Konfirmohet personi i parë me Covid-19 në Pejë
Sot është konfirmuar rasti i parë në qytetin e Pejës. Bëhet fjalë për një rast në fshatin Llugagji, transmeton portali . Sot me 26.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë ...
Arbresh | 26-Mar-2020 18:33
Sot është konfirmuar rasti i parë në qytetin e Pejës. Bëhet fjalë për një rast në fshatin Llugagji, transmeton portali . Sot me 26.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë ...

Sot nga 89 te testuar, 8 pozitiv, 1 i shëruar plotësisht nga Covid-19
IKSHP ka paraqitur situaten me Covid-19 ne Kosove, ne oret e mbremjes. Ja te dhenat: SITUATA EPIDEMIOLOGJIKE ME COVID-19! Komunikatë për media Sot me 26.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me ...
PortaliOnline | 26-Mar-2020 18:33
IKSHP ka paraqitur situaten me Covid-19 ne Kosove, ne oret e mbremjes. Ja te dhenat: SITUATA EPIDEMIOLOGJIKE ME COVID-19! Komunikatë për media Sot me 26.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved