ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/03/2020 23:54

COVID-19 në burgje: Refuzohet kërkesa për lirimin e 4 të burgosurve me shëndet të lig

COVID-19 në burgje: Refuzohet kërkesa për lirimin e 4 të burgosurve me shëndet të lig
Gjykatat në vend ende nuk i janë përgjigjur zyrtarisht kërkesës së drejtorit të burgjeve për lirimin e përkohshëm të 19 të burgosurve për shkak të gjendjes së tyre shëndetësore. Javë më parë, Shërbimi Korrektues i ...
Koha.net | 26-Mar-2020 20:04
Gjykatat në vend ende nuk i janë përgjigjur zyrtarisht kërkesës së drejtorit të burgjeve për lirimin e përkohshëm të 19 të burgosurve për shkak të gjendjes së tyre shëndetësore. Javë më parë, Shërbimi Korrektues i ...

Koronavirusi/Asnjë i burgosur nuk është liruar në Kosovë
Shërbimi Korrektues i Kosovës së bashku me Ministrinë e Drejtësisë, në kuadër të Planit Operativ “Corona Virus”, kanë propozuar pezullimin e vendimit të dënimit për persona me gjendje më të rëndë shëndetësore. Mirëpo ...
Indeks Online | 26-Mar-2020 15:32
Shërbimi Korrektues i Kosovës së bashku me Ministrinë e Drejtësisë, në kuadër të Planit Operativ “Corona Virus”, kanë propozuar pezullimin e vendimit të dënimit për persona me gjendje më të rëndë shëndetësore. Mirëpo ...

Të burgosurit me familjarët e tyre komunikojnë përmes “Skype”, Ministria e Drejtësisë thotë se vendimi po zbatohet
Kosova sikurse edhe vendet e tjera në botë është duke u përballur me pandeminë e COVID-19, e njohur si Coronavirus. Deri më tash në vendin tonë nga ky virus janë prekur 71 persona, kurse një ka humbur jetën. Si ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 10:45
Kosova sikurse edhe vendet e tjera në botë është duke u përballur me pandeminë e COVID-19, e njohur si Coronavirus. Deri më tash në vendin tonë nga ky virus janë prekur 71 persona, kurse një ka humbur jetën. Si ...

Gratë e burgosura prodhuan 1 mijë e 400 maska për mbrojtje nga Covid-19
Në fillim të kësaj jave gratë e burgosura në Qendrën Korrektuese për Femra në Lipjan (QKFL) kanë filluar me prodhimin e maskave kirurgjikale si masë mbrojtëse për të burgosurat dhe punonjëset e Shërbimit Korrektuese të ...
Arbresh | 26-Mar-2020 09:20
Në fillim të kësaj jave gratë e burgosura në Qendrën Korrektuese për Femra në Lipjan (QKFL) kanë filluar me prodhimin e maskave kirurgjikale si masë mbrojtëse për të burgosurat dhe punonjëset e Shërbimit Korrektuese të ...

Miftaraj tregon se kush mund të lirohet nga burgu
Drejtori Ekzekutiv i Institutit të Kosovës për Drejtësi (IKD) Ehat Miftaraj, deklaroi se vendimi për lirim të burgosurve mund të merret nga Ministria e Drejtësisë dhe Shërbimi Korrektues në bashkëpunim me Kryetarët e ...
Arbresh | 26-Mar-2020 08:10
Drejtori Ekzekutiv i Institutit të Kosovës për Drejtësi (IKD) Ehat Miftaraj, deklaroi se vendimi për lirim të burgosurve mund të merret nga Ministria e Drejtësisë dhe Shërbimi Korrektues në bashkëpunim me Kryetarët e ...

Shërbimi Korrektues angazhon ekspertët për të treguar se kë duhet ta lirojnë
Me paraqitjen e pandemisë, COVID-19, Drejtori i burgjeve, Nehat Thaçi ditë më parë kishte kërkuar pezullimin e përkohshëm të dënimit të paraburgosurve të cilët nuk janë në gjendje të mirë shëndetësore. Madje ai kishte ...
Arbresh | 26-Mar-2020 08:10
Me paraqitjen e pandemisë, COVID-19, Drejtori i burgjeve, Nehat Thaçi ditë më parë kishte kërkuar pezullimin e përkohshëm të dënimit të paraburgosurve të cilët nuk janë në gjendje të mirë shëndetësore. Madje ai kishte ...

Ministrja Haxhiu i kërkon mendim gjykatave për personat në paraburgim, Peja është kundër
Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, thotë për se ka kërkuar nga gjykatat të deklarohen në lidhje me propozimin e drejtorit të burgjeve, Nehat Thaçi ditë më parë për pezullimin e përkohshëm të dënimit të ...
Arbresh | 26-Mar-2020 08:07
Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, thotë për se ka kërkuar nga gjykatat të deklarohen në lidhje me propozimin e drejtorit të burgjeve, Nehat Thaçi ditë më parë për pezullimin e përkohshëm të dënimit të ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved