ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/03/2020 00:45

Bota ‘mban frymën’ nga kërcënimi i COVID-19, në total 471.821 të infektuar. Sërish raste të reja në Kinë

Bota ‘mban frymën’ nga kërcënimi i COVID-19, në total 471.821 të infektuar. Sërish raste të reja në Kinë
Në një kohë kur pandemia e COVID-19, shifrat çdo ditë ndryshojnë. Kështu, nga të dhënat e OBSH-së, në nivel global, shifra e personave të prekur nga ky virus vdekjeprurës ka shkuar në 471.821 persona. Ndërkohë, në ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 11:07
Në një kohë kur pandemia e COVID-19, shifrat çdo ditë ndryshojnë. Kështu, nga të dhënat e OBSH-së, në nivel global, shifra e personave të prekur nga ky virus vdekjeprurës ka shkuar në 471.821 persona. Ndërkohë, në ...

Erdogan me ide të qarta: Turqia do ta ngadalësojë ritmin e përhapjes së koronavirusit brenda 2-3 javësh
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se beson se vendi i tij do ta ngadalësojë ritmin e përhapjes së koronavirusit brenda dy ose tri javësh. Në një fjalim televiziv drejtuar kombit, Erdogan po ashtu shfaqi ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 11:03
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se beson se vendi i tij do ta ngadalësojë ritmin e përhapjes së koronavirusit brenda dy ose tri javësh. Në një fjalim televiziv drejtuar kombit, Erdogan po ashtu shfaqi ...

Ekspertët e OBSH: Roli që ka maska në fytyrë për t’u mbrojtur nga COVID-19. Kur dhe cilat duhen përdorur
Shumë njerëz në bote mbajne maska në fytyrë për t’u mbrojtur nga COVID-19. Në Evropë dhe SHBA po pyesin: Nëse duhet mbajtur maska gjatë kësaj kohe kur pandemia është përhapur në tërë botën? Siç raporton Reuters, ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 10:40
Shumë njerëz në bote mbajne maska në fytyrë për t’u mbrojtur nga COVID-19. Në Evropë dhe SHBA po pyesin: Nëse duhet mbajtur maska gjatë kësaj kohe kur pandemia është përhapur në tërë botën? Siç raporton Reuters, ...

Ylli Manjani kundër karantinës: Logjika që për një plesht të digjet gjithë jorgani s’ka më kuptim. Shteti duhet të ndihmojë nxjerrjen e njerëzve në punë, të sëmurit të rrinë në shtëpi
Ylli Manjani duket se është kundër masa të marra nga qeveria për izolimin e qytetarëve për shkak të korona virusit. Në një shënim në facebook ai thotë që qytetarët jo të sëmurë duhet që të shkojnë në punë dhe atë të ...
GazetaTema | 26-Mar-2020 10:20
Ylli Manjani duket se është kundër masa të marra nga qeveria për izolimin e qytetarëve për shkak të korona virusit. Në një shënim në facebook ai thotë që qytetarët jo të sëmurë duhet që të shkojnë në punë dhe atë të ...

Një paciente del pozitive me koronavirus, mbyllet pavijoni i ortopedisë në Spitalin e Lezhës
LEZHË Një paciente e shtruar në pavijonin e ortopedisë në Spitalin e Lezhës ka dalë pozitive me koronavirus. Nisur nga ky fakt, menjëherë është mbyllur pavijoni, ndërkohë që stafi mjekësor dhe ai sanitar ka dyshime se ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 10:08
LEZHË Një paciente e shtruar në pavijonin e ortopedisë në Spitalin e Lezhës ka dalë pozitive me koronavirus. Nisur nga ky fakt, menjëherë është mbyllur pavijoni, ndërkohë që stafi mjekësor dhe ai sanitar ka dyshime se ...

Meta: Udhëheqësit në Prishtinë duhet të mendojnë për një zgjidhje “Pro Kosovë”, dhe jo “anti-Kurti”
Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta gjatë një intervistë të dhënë mëngjesin e sotëm për emisionin “7 pa 5” në Vizion Plus u pyet edhe për situatën politike në Kosovë, veçanërisht pas mocionit të votuar dje në ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 10:04
Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta gjatë një intervistë të dhënë mëngjesin e sotëm për emisionin “7 pa 5” në Vizion Plus u pyet edhe për situatën politike në Kosovë, veçanërisht pas mocionit të votuar dje në ...

Shfaqi simptoma të COVID-19, del analiza e kreut të Mbrojtjes Civile në Itali
ITALI Kreu i Mbrojtjes Civile italiane Angelo Borrelli ka rezultuar negativ ndaj analizës së koronavirusit. Ditën e djeshme ka shfaqur simptoma të ngjashme me COVID-19 si temperature gjatë komitetit operativ. Për shkak ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 10:04
ITALI Kreu i Mbrojtjes Civile italiane Angelo Borrelli ka rezultuar negativ ndaj analizës së koronavirusit. Ditën e djeshme ka shfaqur simptoma të ngjashme me COVID-19 si temperature gjatë komitetit operativ. Për shkak ...

VIDEO/ Frikë mos mbarojnë produktet ushqimore? Dy tragete me 140 kamionë u ankoruan vetëm sot në Durrës
Lëvizja vetëm në orët e paradites ka sjellë një fluks të shtuar të shqiptarëve në tregje e markete, duke vënë shpesh në diskutim rregullat që duhet të ndjekin për mos përhapjen e koronavirusit. E gjitha vjen si pasojë e ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 09:56
Lëvizja vetëm në orët e paradites ka sjellë një fluks të shtuar të shqiptarëve në tregje e markete, duke vënë shpesh në diskutim rregullat që duhet të ndjekin për mos përhapjen e koronavirusit. E gjitha vjen si pasojë e ...

Shqiptarët kthehen në Rinas me të vetmin avion: Shumë e vështirë, ka të tjerë të mbetur jashtë kufijve. 14 ditë do jemi në karantinë
TIRANË Janë të shumtë shqiptarët që mbërrijnë çdo ditë në aeroportin e Rinasit nga vendet e Europës dhe më larg dhe ende të shumtë që ndodhen jashtë kufijve duke pritur kthimin, ndërkohë që pothuajse të gjitha vendet ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 09:44
TIRANË Janë të shumtë shqiptarët që mbërrijnë çdo ditë në aeroportin e Rinasit nga vendet e Europës dhe më larg dhe ende të shumtë që ndodhen jashtë kufijve duke pritur kthimin, ndërkohë që pothuajse të gjitha vendet ...

Vaksina për koronavirus: Kur do të mund ta kemi?
Çdo ditë ka të dhëna të reja nga laboratorët shkencorë që punojnë mbi vaksinën kundër Korona virusit, dhe ndërsa testimet e para për vullnetarët kanë filluar në Kinë dhe SHBA, gjermanët, rusët, izraelitët, kanadezët po ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 09:35
Çdo ditë ka të dhëna të reja nga laboratorët shkencorë që punojnë mbi vaksinën kundër Korona virusit, dhe ndërsa testimet e para për vullnetarët kanë filluar në Kinë dhe SHBA, gjermanët, rusët, izraelitët, kanadezët po ...

Letra e mjekëve në Bergamo: Epidemia jashtë kontrollit. Sa më shumë shoqëri e mjekuar, aq më shumë përhapet virusi
Në Bergamo epidemia e COVID-19 është jashtë kontrollit. Kështu deklarojnë mjekët e spitalit “Papa Giovanni XXIII” në një letër të publikuar në “New England Journal of Medicine Catalyst Innovations in Care Delivery”. ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 09:23
Në Bergamo epidemia e COVID-19 është jashtë kontrollit. Kështu deklarojnë mjekët e spitalit “Papa Giovanni XXIII” në një letër të publikuar në “New England Journal of Medicine Catalyst Innovations in Care Delivery”. ...

“Logjika që për një plesht të digjet gjithë jorgani s’ka më kuptim”, Manjani thirrje qeverisë: Gjeni zgjidhje që njerëzit të shkojnë në punë
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani sugjeron që shteti të gjejë një zgjidhje që të izolojë të infektuarit me COVID-19, ndëkohë që pjesa tjetër të shkojë në punë. Përmes një statusi në “Facebook” Manjani thekson se ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 09:07
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani sugjeron që shteti të gjejë një zgjidhje që të izolojë të infektuarit me COVID-19, ndëkohë që pjesa tjetër të shkojë në punë. Përmes një statusi në “Facebook” Manjani thekson se ...

Emmanuel Macron: Objektivi ynë është të bashkohemi për të luftuar virusin
Presidenti francez, Emmanuel Macron, foli sot në mbrëmje nga Franca Lindore, pasi vizitoi një spital ushtarak urgjencë, të ngritur në Mulhouse në Alsace, ku ka patur një shpërthim të madh rastesh me koronavirusin e ri. ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 08:42
Presidenti francez, Emmanuel Macron, foli sot në mbrëmje nga Franca Lindore, pasi vizitoi një spital ushtarak urgjencë, të ngritur në Mulhouse në Alsace, ku ka patur një shpërthim të madh rastesh me koronavirusin e ri. ...

Cardi B akuzon të famshmit se po paguhen për të thënë që kanë COVID-19, reagon aktori i infektuar
SHBA Aktori Idris Elba i është përgjigjur akuzave të bëra nga reperja Cardi B, e cila pretendont se personat e famshëm po paguhen për të thënë se kanë COVID-19. Reperja kritikoi qeverinë amerikane për lejimin e njerëzve ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 08:13
SHBA Aktori Idris Elba i është përgjigjur akuzave të bëra nga reperja Cardi B, e cila pretendont se personat e famshëm po paguhen për të thënë se kanë COVID-19. Reperja kritikoi qeverinë amerikane për lejimin e njerëzve ...

Një orë pas votimit të mocionit në parlament, Albin Kurti shkarkon zëvendëskryeministrin Hoti
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka shkarkuar nga posti i zëvendëskryeministrit, Avdullah Hotin nga Lidhja Demokratike e Kosovës. “Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 08:01
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka shkarkuar nga posti i zëvendëskryeministrit, Avdullah Hotin nga Lidhja Demokratike e Kosovës. “Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë ...

Finlanda izolon kryeqytetin për të kufizuar përhapjen e koronavirusit
Kreu i qeverisë finlandeze, Sanna Marin, njoftoi dje në mbrëmje izolimin e Helsinkit dhe rajonin të tij, përqendrimi më i madh i përhapjes së koronavirusit të ri në Finlandë. Sanna 1585192956 “Lëvizja brenda dhe jashtë ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 07:58
Kreu i qeverisë finlandeze, Sanna Marin, njoftoi dje në mbrëmje izolimin e Helsinkit dhe rajonin të tij, përqendrimi më i madh i përhapjes së koronavirusit të ri në Finlandë. Sanna 1585192956 “Lëvizja brenda dhe jashtë ...

Shkon në 1031 numri i personave të vdekur në SHBA, rreth 70 mijë të infektuar
SHBA Pandemia e koronavirusit vazhdon të zgjerohet në Shtetet e Bashkuara. Sipas të dhënave të Johns Hopkins University viktimat e koronavirusit në Shtetet e Bashkuara kanë shkruar në 1 031, ndërsa rastet pozitive janë ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 07:43
SHBA Pandemia e koronavirusit vazhdon të zgjerohet në Shtetet e Bashkuara. Sipas të dhënave të Johns Hopkins University viktimat e koronavirusit në Shtetet e Bashkuara kanë shkruar në 1 031, ndërsa rastet pozitive janë ...

Shkarkimi i Kurtit, Haradinaj: 82 vota pro mocionit të votëbesimit tregojnë se Kushtetuta dhe Kuvendi funksionojnë
Pas rrëzimit të Qeverisë Kurti, reagimeve iu është bashkuar edhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj u shpreh se ka besim të plotë që institucionet e ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 07:29
Pas rrëzimit të Qeverisë Kurti, reagimeve iu është bashkuar edhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj u shpreh se ka besim të plotë që institucionet e ...

“Koronavirusi është ‘armiku publik numër një’”, Kreu I OBSH-së: Masat të domosdoshme, mund të përballemi me ‘ringjallje’ të virusit
Koronavirusi është “armiku publik numër një”, tha sekretari i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus. Ai iu bëri thirrje vendeve të izoluara të marrin masa “për të gjetur, ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 23:30
Koronavirusi është “armiku publik numër një”, tha sekretari i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus. Ai iu bëri thirrje vendeve të izoluara të marrin masa “për të gjetur, ...

Pak para rrëzimit të qeverisë/ Kurti në fjalimin e fundit si kryeministër: Thaçi dhe Vuçiç kanë marrëveshje të fshehur
Pas para se Kuvendi të votonte mocionin e mosbesimit të qeverisë, Albin Kurti bëri fjalimin e fundit si kryeministër i Kosovës. Gjatë fjalës së tij ai nuk i kurseu akuzat në drejtim të presidentit Hashim Thaçi dhe ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 23:18
Pas para se Kuvendi të votonte mocionin e mosbesimit të qeverisë, Albin Kurti bëri fjalimin e fundit si kryeministër i Kosovës. Gjatë fjalës së tij ai nuk i kurseu akuzat në drejtim të presidentit Hashim Thaçi dhe ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved