ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/03/2020 00:56

Atrofizimi gradual i parlamentarizmit kosovar

Atrofizimi gradual i parlamentarizmit kosovar
Disiplina partiake në Kosovë është kryesisht e fortë. Ndonëse Kushtetuta thotë që “Deputetët e Kuvendit janë përfaqësues të popullit dhe nuk i nënshtrohen asnjë mandati detyrues” (neni 70/1), praktika parlamentare ka ...
Shenja | 25-Mar-2020 22:17
Disiplina partiake në Kosovë është kryesisht e fortë. Ndonëse Kushtetuta thotë që “Deputetët e Kuvendit janë përfaqësues të popullit dhe nuk i nënshtrohen asnjë mandati detyrues” (neni 70/1), praktika parlamentare ka ...

Klasa politike dhe përgjegjësia politike
Nga Xhelal Zejneli Një udhëheqës politikë duhet të dijë se politikani i suksesshëm nuk duhet të jetë mendjemadh, megaloman, arrogant dhe kokëfortë. Politika e suksesshme nuk bëhet nga politikanë narcisoidë. Në komunikim ...
Ina-Online | 25-Mar-2020 11:19
Nga Xhelal Zejneli Një udhëheqës politikë duhet të dijë se politikani i suksesshëm nuk duhet të jetë mendjemadh, megaloman, arrogant dhe kokëfortë. Politika e suksesshme nuk bëhet nga politikanë narcisoidë. Në komunikim ...

Klasa politike dhe përgjegjësia politike
Një udhëheqës politikë duhet të dijë se politikani i suksesshëm nuk duhet të jetë mendjemadh, megaloman, arrogant dhe kokëfortë. Politika e suksesshme nuk bëhet nga politikanë narcisoidë. Në komunikim me partnerin e ...
TetovaSot | 25-Mar-2020 09:53
Një udhëheqës politikë duhet të dijë se politikani i suksesshëm nuk duhet të jetë mendjemadh, megaloman, arrogant dhe kokëfortë. Politika e suksesshme nuk bëhet nga politikanë narcisoidë. Në komunikim me partnerin e ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved