ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/05/2020 06:58

Dumoshi: Skenën e teatrit e mbylle, dashurinë e madhe e le tek ne – Lamtumirë Leze Qena!

Dumoshi: Skenën e teatrit e mbylle, dashurinë e madhe e le tek ne – Lamtumirë Leze Qena!
Ditën e sotme (e enjte) i është dhënë lamtumira e fundit yllit të kinematografisë kosovare, Leze Qenës. E ndjera u varrosë në varrezat e qytetit të Prishtinës në Dragodan, ndërsa në varrimin e saj në mesin e familjarëve ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 18:57
Ditën e sotme (e enjte) i është dhënë lamtumira e fundit yllit të kinematografisë kosovare, Leze Qenës. E ndjera u varrosë në varrezat e qytetit të Prishtinës në Dragodan, ndërsa në varrimin e saj në mesin e familjarëve ...

Kurti bën homazhe pranë arkivolit të aktores së shquar, Leze Qena
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka bërë sot homazhe dhe vendosi lule pranë arkivolit të aktores së shquar të Kosovës, Leze Qena. Roli i aktores Qena duhet vlerësuar lartë, sepse varësisht ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 18:51
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka bërë sot homazhe dhe vendosi lule pranë arkivolit të aktores së shquar të Kosovës, Leze Qena. Roli i aktores Qena duhet vlerësuar lartë, sepse varësisht ...

I jepet lamtumira e fundit aktores Leze Qena
Aktores së mirënjohur shqiptare, Leze Qenës, sot (e enjte) i është dhënë lamtumira e fundit. E ndjera u varrosë në varrezat e qytetit të Prishtinës në Dragodan. Në varrimin e së ndjerës ishin familjarë dhe miqë të ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 18:33
Aktores së mirënjohur shqiptare, Leze Qenës, sot (e enjte) i është dhënë lamtumira e fundit. E ndjera u varrosë në varrezat e qytetit të Prishtinës në Dragodan. Në varrimin e së ndjerës ishin familjarë dhe miqë të ...

Nëntëmbëdhjetë yjet e famshëm që janë shumë të shkurtër
Ata thonë se kamera të shton disa kile, por a i shton edhe dy inç në lartësinë e dikujt? Ne duam gjithmonë t’i shohim fotografitë e të famshëmve tanë të preferuar nga ngjarjet e tapeteve të kuqe dhe t’i ndjekim ata në ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 14:03
Ata thonë se kamera të shton disa kile, por a i shton edhe dy inç në lartësinë e dikujt? Ne duam gjithmonë t’i shohim fotografitë e të famshëmve tanë të preferuar nga ngjarjet e tapeteve të kuqe dhe t’i ndjekim ata në ...

Adem Mikullovci me dedikim prekës për Leze Qenën: Më shkove edhe ti, mua më lat të fundit e s’kam qare pa ardhë te ju
Aktori i mirënjohur Adem Mikullovci, i ka dedikuar disa fjalë prekëse aktores së madhe tashmë të ndjerë, Leze Qena. Mikullovci mëngjesin e së enjtes publikoi në faqen e tij zyrtare në Facebook, një status me disa reshta ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 10:42
Aktori i mirënjohur Adem Mikullovci, i ka dedikuar disa fjalë prekëse aktores së madhe tashmë të ndjerë, Leze Qena. Mikullovci mëngjesin e së enjtes publikoi në faqen e tij zyrtare në Facebook, një status me disa reshta ...

Të famshmit shqiptarë ndezën qirinj në ballkonet e tyre, për të nderuar figurën e Leze Qenës
Mëngjesi i së mërkurës ishte i kobshëm për artin shqiptar, ditë kjo në të cilën u shua ikona e aktrimit, Leze Qena. Ajo vidq në moshën 85-vjeçare pas një sëmundje të shkurtër, teksa la prapa një karrierë të bujshme në ...
Telegrafi | 25-Mar-2020 23:32
Mëngjesi i së mërkurës ishte i kobshëm për artin shqiptar, ditë kjo në të cilën u shua ikona e aktrimit, Leze Qena. Ajo vidq në moshën 85-vjeçare pas një sëmundje të shkurtër, teksa la prapa një karrierë të bujshme në ...

A e keni ditur? Ky ishte emri i vërtetë Leze Qenës
Ky ishte emri i vërtetë Leze Qenës. E dashur për të gjithë dhe gjithmonë pozitive. Bëhet fjalë për aktoren e njohur shqiptare Leze Qena e cila dje ndërroi jetë. Leze Qena njihej si aktore në dramat komike, por edhe në ...
Zeri | 26-Mar-2020 20:52
Ky ishte emri i vërtetë Leze Qenës. E dashur për të gjithë dhe gjithmonë pozitive. Bëhet fjalë për aktoren e njohur shqiptare Leze Qena e cila dje ndërroi jetë. Leze Qena njihej si aktore në dramat komike, por edhe në ...

Varroset aktorja e madhe Leze Qena (VIDEO)
Nën tingujt e saksofonit, për rreth 30 minuta para Teatrit Kombëtar, të enjten pasdite qëndroi arkivoli i një artisteje të madhe. Qytetarë, miq e dashamirë, po bënin homazhe në nderim të aktores Leze Qena, e cila ...
Klan Kosova | 26-Mar-2020 20:37
Nën tingujt e saksofonit, për rreth 30 minuta para Teatrit Kombëtar, të enjten pasdite qëndroi arkivoli i një artisteje të madhe. Qytetarë, miq e dashamirë, po bënin homazhe në nderim të aktores Leze Qena, e cila ...

Kurti bën homazhe tek arkivoli i aktores Leze Qena
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka bërë sot homazhe dhe vendosi lule pranë arkivolit të aktores së shquar të Kosovës, Leze Qena. Roli i aktores Qena duhet vlerësuar lartë, sepse varësisht ...
TetovaSot | 26-Mar-2020 20:32
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka bërë sot homazhe dhe vendosi lule pranë arkivolit të aktores së shquar të Kosovës, Leze Qena. Roli i aktores Qena duhet vlerësuar lartë, sepse varësisht ...

I jepet lamtumira e fundit ikonës së aktrimit Leze Qena
E ndjera u varrosë në varrezat e qytetit të Prishtinës në Dragodan. Në varrimin e së ndjerës ishin familjarë dhe miqë të ngushtë, aty kishte qenë edhe Ministrja në detyrë e Kulturës, Vlora Dumoshi. Ikona e aktrimit në ...
AlbInfo | 26-Mar-2020 19:51
E ndjera u varrosë në varrezat e qytetit të Prishtinës në Dragodan. Në varrimin e së ndjerës ishin familjarë dhe miqë të ngushtë, aty kishte qenë edhe Ministrja në detyrë e Kulturës, Vlora Dumoshi. Ikona e aktrimit në ...

Dumoshi bën homazhe te varri i Leze Qenës: Skenën e teatrit e mbylle, dashurinë e madhe e le tek ne
Sot ju dha lamtumira e fundit yllit të kinematografisë, Leze Qena. Aktorja u varros në varrezat e qytetit të Prishtinës në Dragodan, ndërsa në varrimin e saj në mesin e familjarëve dhe miqve e pranishme ishte edhe ...
Indeks Online | 26-Mar-2020 19:42
Sot ju dha lamtumira e fundit yllit të kinematografisë, Leze Qena. Aktorja u varros në varrezat e qytetit të Prishtinës në Dragodan, ndërsa në varrimin e saj në mesin e familjarëve dhe miqve e pranishme ishte edhe ...

Dumoshi ia dha lamtumirën Lezes: Skenën e teatrit e mbylle, dashurinë e madhe e le tek ne
Trupi i Leze Qenës do të prehet në varrezat e qytetit të Prishtinës në Dragodan, shkruan . Në ceremoninë mortore të aktores, e pranishme ishte edhe Ministrja në detyrë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi. ...
Lajminet | 26-Mar-2020 19:34
Trupi i Leze Qenës do të prehet në varrezat e qytetit të Prishtinës në Dragodan, shkruan . Në ceremoninë mortore të aktores, e pranishme ishte edhe Ministrja në detyrë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi. ...

Oriola Marashi reagon pas shkarkimit të Albin Kurtit: E rrëzuan hienat e korrupsionit
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka bërë sot homazhe dhe vendosi lule pranë arkivolit të aktores së shquar të Kosovës, Leze Qena, e cila dje ndërroi jetë. Roli i aktores Qena duhet vlerësuar ...
GazetaBlic | 26-Mar-2020 19:30
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka bërë sot homazhe dhe vendosi lule pranë arkivolit të aktores së shquar të Kosovës, Leze Qena, e cila dje ndërroi jetë. Roli i aktores Qena duhet vlerësuar ...

I jepet lamtumira e fundit aktores së madhe, Leze Qena
Aktores së mirënjohur, Leze Qenës, sot i është dhënë lamtumira e fundit, njofton Klan Kosova. E ndjera u varrosë në varrezat e qytetit të Prishtinës në Dragodan. Në varrimin e së ndjerës ishin familjarë dhe mië të ...
Gazeta Observer | 26-Mar-2020 19:17
Aktores së mirënjohur, Leze Qenës, sot i është dhënë lamtumira e fundit, njofton Klan Kosova. E ndjera u varrosë në varrezat e qytetit të Prishtinës në Dragodan. Në varrimin e së ndjerës ishin familjarë dhe mië të ...

Kurti bën homazhe tek arkivoli i aktores Leze Qena
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka bërë sot homazhe dhe vendosi lule pranë arkivolit të aktores së shquar të Kosovës, Leze Qena. Roli i aktores Qena duhet vlerësuar lartë, sepse varësisht ...
Gazeta Express | 26-Mar-2020 19:05
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka bërë sot homazhe dhe vendosi lule pranë arkivolit të aktores së shquar të Kosovës, Leze Qena. Roli i aktores Qena duhet vlerësuar lartë, sepse varësisht ...

Dumoshi me postim prekës për Lezen Qenën: Skenën e teatrit e mbylle, dashurinë e madhe e le tek ne
Ministrja në detyrë e Kulturës, Vlora Dumoshi i ka dhënë lamtumirën e fundit aktores Leze Qena e cila vdiq dje në moshën 85 vjeçare. Varrimi i aktores është bërë në ora 16:00 në varrezat e qytetit në Dragodan. Ministrja ...
EkonomiaOnline | 26-Mar-2020 19:05
Ministrja në detyrë e Kulturës, Vlora Dumoshi i ka dhënë lamtumirën e fundit aktores Leze Qena e cila vdiq dje në moshën 85 vjeçare. Varrimi i aktores është bërë në ora 16:00 në varrezat e qytetit në Dragodan. Ministrja ...

Kryeministri në detyrë Kurti bëri homazhe pranë arkivolit të aktores, Leze Qena
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka bërë sot homazhe dhe vendosi lule pranë arkivolit të aktores së shquar të Kosovës, Leze Qena, e cila dje ndërroi jetë. Roli i aktores Qena duhet vlerësuar ...
Zeri | 26-Mar-2020 19:02
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka bërë sot homazhe dhe vendosi lule pranë arkivolit të aktores së shquar të Kosovës, Leze Qena, e cila dje ndërroi jetë. Roli i aktores Qena duhet vlerësuar ...

Kryeministri në detyrë, Kurti sot bëri homazhe pranë arkivolit të aktores së shquar, Leze Qena
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka bërë sot homazhe dhe vendosi lule pranë arkivolit të aktores së shquar të Kosovës, Leze Qena, e cila dje ndërroi jetë, shkruan Kosova Press. Roli i aktores ...
Lajminet | 26-Mar-2020 18:58
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka bërë sot homazhe dhe vendosi lule pranë arkivolit të aktores së shquar të Kosovës, Leze Qena, e cila dje ndërroi jetë, shkruan Kosova Press. Roli i aktores ...

I jepet lamtumira e fundit aktores Leze Qena
Aktores së mirënjohur shqiptare, Leze Qenës, sot (e enjte) i është dhënë lamtumira e fundit. E ndjera u varrosë në varrezat e qytetit të Prishtinës në Dragodan. Në varrimin e së ndjerës ishin familjarë dhe miqë të......
Zeri | 26-Mar-2020 18:54
Aktores së mirënjohur shqiptare, Leze Qenës, sot (e enjte) i është dhënë lamtumira e fundit. E ndjera u varrosë në varrezat e qytetit të Prishtinës në Dragodan. Në varrimin e së ndjerës ishin familjarë dhe miqë të......

Kurti bën homazhe pranë arkivolit të aktores Leze Qena
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka bërë sot homazhe dhe vendosi lule pranë arkivolit të aktores së shquar të Kosovës, Leze Qena, e cila vdiq dje në moshën 85 vjeçare. “Roli i aktores Qena duhet vlerësuar lartë, ...
EkonomiaOnline | 26-Mar-2020 18:51
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka bërë sot homazhe dhe vendosi lule pranë arkivolit të aktores së shquar të Kosovës, Leze Qena, e cila vdiq dje në moshën 85 vjeçare. “Roli i aktores Qena duhet vlerësuar lartë, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved