ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/03/2020 18:47

Fatkeqësia Natyrore/ Zbardhet vendimi: Nga kontrollet në banesa te ndalimi i punës, ja kufizimet..

Fatkeqësia Natyrore/ Zbardhet vendimi: Nga kontrollet në banesa te ndalimi i punës, ja kufizimet..
Qeveria mbrëmjen e kaluar shpalli gjendjen e fatkeqësisë natyrore për shkak të situatës së koronavirusit, dhjetra të prekurve dhe 5 viktimave. Sot është publikuar edhe vendimi ku është vendosur Komiteti Ndërministror i ...
Telegraf | 25-Mar-2020 16:44
Qeveria mbrëmjen e kaluar shpalli gjendjen e fatkeqësisë natyrore për shkak të situatës së koronavirusit, dhjetra të prekurve dhe 5 viktimave. Sot është publikuar edhe vendimi ku është vendosur Komiteti Ndërministror i ...

Komiteti për parandalimin e torturës i KE-së: Ndalesë absolute për torturë, trajtim johuman dhe degradues të personave të privuar nga liria
Shkup, 25 mars 2020 (MEDIAL) – Për ndalesë absolute të torturës, trajtimit johuman dhe degradues, apelon Komiteti për parandalimin e torturës i Këshillit të Evropës, i cili publikoi mendimin për trajtimin e personave të ...
Medial | 25-Mar-2020 16:27
Shkup, 25 mars 2020 (MEDIAL) – Për ndalesë absolute të torturës, trajtimit johuman dhe degradues, apelon Komiteti për parandalimin e torturës i Këshillit të Evropës, i cili publikoi mendimin për trajtimin e personave të ...

Gjendja e fatkeqësisë natyrore, zbardhet akti normativ i qeverisë: Nuk lejohet të punoni dhe dilni jashtë Shqipërisë
Qeveria mbrëmjen e kaluar shpalli gjendjen e fatkeqësisë natyrore për shkak të situatës së koronavirusit, dhjetra të prekurve dhe 5 viktimave. Sot është publikuar edhe vendimi ku është vendosur Komiteti Ndërministror i ...
Lapsi | 25-Mar-2020 16:21
Qeveria mbrëmjen e kaluar shpalli gjendjen e fatkeqësisë natyrore për shkak të situatës së koronavirusit, dhjetra të prekurve dhe 5 viktimave. Sot është publikuar edhe vendimi ku është vendosur Komiteti Ndërministror i ...

Pasojat ligjore që sjell gjendja e jashtëzakonshme e fatkeqësisë natyrore dhe dëmshpërblimet dhe hetimet përkatëse!
Opinion juridk nga Av. @Erald Aga per Studion Ligjore Aga & Goxhaj Law Firm Ja pse te gjitha ndeshkimet dhe penalizimet si dhe demtimet qe u jane bere qytetareve dhe bizneseve qe nga dt 9 Mars 2020 e deri ne dt 24 Mars ...
Telegraf | 25-Mar-2020 15:27
Opinion juridk nga Av. @Erald Aga per Studion Ligjore Aga & Goxhaj Law Firm Ja pse te gjitha ndeshkimet dhe penalizimet si dhe demtimet qe u jane bere qytetareve dhe bizneseve qe nga dt 9 Mars 2020 e deri ne dt 24 Mars ...

Shpallja e gjendjes së fatkeqësisë natyrore/ Nga ndalimi i punës tek kontrollet e banesave, ja çfarë përmban vendimi
Qeveria mbrëmjen e kaluar shpalli gjendjen e fatkeqësisë natyrore për shkak të situatës së koronavirusit, dhjetra të prekurve dhe 5 viktimave. Sot është publikuar edhe vendimi ku është vendosur Komiteti Ndërministror i ...
AlMaKos | 25-Mar-2020 15:30
Qeveria mbrëmjen e kaluar shpalli gjendjen e fatkeqësisë natyrore për shkak të situatës së koronavirusit, dhjetra të prekurve dhe 5 viktimave. Sot është publikuar edhe vendimi ku është vendosur Komiteti Ndërministror i ...

Qeveria shpalli gjendjen e fatkeqësisë natyrore/ Zbardhet vendimi: Nga kontrollet e njëanshme të banesave tek ndalimi i punës, ja kufizimet
Qeveria mbrëmjen e kaluar shpalli gjendjen e fatkeqësisë natyrore për shkak të situatës së koronavirusit, dhjetra të prekurve dhe 5 viktimave. Sot është publikuar edhe vendimi ku është vendosur Komiteti Ndërministror i ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 14:35
Qeveria mbrëmjen e kaluar shpalli gjendjen e fatkeqësisë natyrore për shkak të situatës së koronavirusit, dhjetra të prekurve dhe 5 viktimave. Sot është publikuar edhe vendimi ku është vendosur Komiteti Ndërministror i ...

“Nuk lejohet të punoni dhe dilni jashtë Shqipërisë”/ Zbulohet Akti Normativ për gjendjen e emergjencës
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Qeveria mbrëmjen e kaluar shpalli gjendjen e fatkeqësisë natyrore për shkak të situatës së koronavirusit, dhjetra të prekurve dhe 5 viktimave. Sot është publikuar edhe vendimi ...
Mapo | 25-Mar-2020 15:13
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Qeveria mbrëmjen e kaluar shpalli gjendjen e fatkeqësisë natyrore për shkak të situatës së koronavirusit, dhjetra të prekurve dhe 5 viktimave. Sot është publikuar edhe vendimi ...

“Në emër të popullit”
Nga Arben Isaraj Coronavirusi është tani një sëmundje infektive globale, që po ndikon në jetën dhe ekonominë e njerëzve si dhe vendeve të prekura. Ku dhe Shqipëria nuk bën përjashtim. Ndaj kudo, më shpejt apo më ...
GazetaTema | 25-Mar-2020 12:55
Nga Arben Isaraj Coronavirusi është tani një sëmundje infektive globale, që po ndikon në jetën dhe ekonominë e njerëzve si dhe vendeve të prekura. Ku dhe Shqipëria nuk bën përjashtim. Ndaj kudo, më shpejt apo më ...

“Big Brother”, çfarë fuqie i jep Ramës gjendja e fatkeqësisë natyrore
Mbrëmjen e djeshme Shqipëria hyri zyrtarisht nën regjimin e gjendjes së fatkeqësisë natyrore, gjendje e shpallur me vendim të qeverisë. Por çfarë nënkupton konkretisht shpallja e gjendjes së fatkeqësisë natyrore? Në ...
Gazeta Express | 25-Mar-2020 15:13
Mbrëmjen e djeshme Shqipëria hyri zyrtarisht nën regjimin e gjendjes së fatkeqësisë natyrore, gjendje e shpallur me vendim të qeverisë. Por çfarë nënkupton konkretisht shpallja e gjendjes së fatkeqësisë natyrore? Në ...

Shpallet gjendja e fatkeqësisë natyrore, merren masa të jashtëzakonshme, kompenson gjithë të dëmtuarit
Qeveria shqiptare shpalli gjendjen e fatkeqësisë natyrore. Marrja e këtij vendimi nënkupton se, qeveria dhe bashkitë kanë detyrim ligjor të kompensojnë të gjithë qytetarët të prekur nga fatkeqësia natyrore.
Top Channel | 25-Mar-2020 00:59
Qeveria shqiptare shpalli gjendjen e fatkeqësisë natyrore. Marrja e këtij vendimi nënkupton se, qeveria dhe bashkitë kanë detyrim ligjor të kompensojnë të gjithë qytetarët të prekur nga fatkeqësia natyrore.

U shpall gjendja e fatkeqësisë natyrore, por çfarë do të thotë kjo?
Pak më parë në fletoren zyrtare është botuar një akt bazë për të shpallur gjendjen e fatkeqësisë natyrore.
Top Channel | 24-Mar-2020 22:59
Pak më parë në fletoren zyrtare është botuar një akt bazë për të shpallur gjendjen e fatkeqësisë natyrore.

Qeveria shpalli gjendjen e fatkeqësisë natyrore/ Zbardhet vendimi: KNEC koordinon institucionet, të rivlerësohen buxhetet vjetore
Qeveria mbrëmjen e kaluar shpalli gjendjen e fatkeqësisë natyrore për shkak të situatës së koronavirusit, dhjetra të prekurve dhe 5 viktimave. Sot është publikuar edhe vendimi ku është vendosur Komiteti Ndërministror i ...
Medial | 25-Mar-2020 14:35
Qeveria mbrëmjen e kaluar shpalli gjendjen e fatkeqësisë natyrore për shkak të situatës së koronavirusit, dhjetra të prekurve dhe 5 viktimave. Sot është publikuar edhe vendimi ku është vendosur Komiteti Ndërministror i ...

Qeveria shpall gjendjen e fatkeqësisë natyrore, reagon PD: 5 ditë pas kërkesës së Bashës, të nisin masat e kompensimit të dëmeve
Menjëherë pasi qeveria me anë të nj VKM-je vendosi që të shpallë gjendjen e fatkeqësisë natyrore, ka ardhur një reagim edhe nga Partia Demokratike.
Top Channel | 24-Mar-2020 22:59
Menjëherë pasi qeveria me anë të nj VKM-je vendosi që të shpallë gjendjen e fatkeqësisë natyrore, ka ardhur një reagim edhe nga Partia Demokratike.

Qeveria shpalli gjendjen e fatkeqësisë natyrore, reagon PD: 5 ditë pasi e kërkoi zyrtarisht Basha, ja çfarë duhet të bëhet tani
Pasi qeveria vendosi që të shpallë gjendjen e fatkeqësisë natyrore, vjen reagimi i parë zyrtar nga Partia Demokratike. Përmes një mesazhi drejtuar mediave, PD ka përshëndetur vendimin, ndersa thekson se ky hap vjen 5 ...
BalkanWeb | 24-Mar-2020 22:49
Pasi qeveria vendosi që të shpallë gjendjen e fatkeqësisë natyrore, vjen reagimi i parë zyrtar nga Partia Demokratike. Përmes një mesazhi drejtuar mediave, PD ka përshëndetur vendimin, ndersa thekson se ky hap vjen 5 ...

Urdhëri i qeverisë për bizneset e mëdha ushqimore: Siguroni rezerva për një periudhë 3 mujore
Qeveria kërkon nga të gjitha subjektet që tregtojnë produkte ushqimore dhe produkte të tjera, me shumicë të marrin masa për mbajtjen e rezervave që tregtojnë për një periudhë 3-mujore. Sipas vendimit të publikuar në ...
Telegraf | 24-Mar-2020 23:49
Qeveria kërkon nga të gjitha subjektet që tregtojnë produkte ushqimore dhe produkte të tjera, me shumicë të marrin masa për mbajtjen e rezervave që tregtojnë për një periudhë 3-mujore. Sipas vendimit të publikuar në ...

Merret vendimi/ Shpallet gjendja e fatkeqësisë natyrore
Pak më parë është publikuar në fletoren zyrtare shpallje e gjendjes së fatkeqësisë natyrore.
Top Channel | 24-Mar-2020 22:22
Pak më parë është publikuar në fletoren zyrtare shpallje e gjendjes së fatkeqësisë natyrore.

Koronavirusi, qeveria shqiptare shpall gjendjen e fatkeqësisë natyrore
Në një kohë kur vendi ynë po përballet me një situatë të vështirë për shkak të pandemisë COVID-19, ku deri më tani janë shkaktuar 5 viktima dhe 123 persona janë të prekur, Qeveria ka vendosur të shpallë gjendjen e ...
BalkanWeb | 24-Mar-2020 22:20
Në një kohë kur vendi ynë po përballet me një situatë të vështirë për shkak të pandemisë COVID-19, ku deri më tani janë shkaktuar 5 viktima dhe 123 persona janë të prekur, Qeveria ka vendosur të shpallë gjendjen e ...

Shpallja e gjendjes së Fatkeqësisë Natyrore në Shqipëri, PD: E përshëndesim! Të plotësohet dhe me vendimin për kompensimin e dëmeve
Partia Demokratike ka reaguar ndaj vendimit për shpalljen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore nga ana e qeverisë shqiptare. Në reagimin e PD-së vendimi përshëndetet dhe evidentohet se ky vendim vjen 5 ditë pas kërkesës ...
ScanTv | 25-Mar-2020 11:13
Partia Demokratike ka reaguar ndaj vendimit për shpalljen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore nga ana e qeverisë shqiptare. Në reagimin e PD-së vendimi përshëndetet dhe evidentohet se ky vendim vjen 5 ditë pas kërkesës ...

Qeveria shqiptare vendos të shpallë gjendjen e fatkeqësisë natyrore
Qeveria shqiptare, vendos të shpallë gjendjen e fatkeqësisë natyrore. Vendimi është publikuar në Fletoren Zyrtare, ku gjendja e fatkeqësisë natyrore shpallet në të gjithë vendin për shkak të epidemisë së shkaktuar nga ...
GazetaTema | 24-Mar-2020 22:28
Qeveria shqiptare, vendos të shpallë gjendjen e fatkeqësisë natyrore. Vendimi është publikuar në Fletoren Zyrtare, ku gjendja e fatkeqësisë natyrore shpallet në të gjithë vendin për shkak të epidemisë së shkaktuar nga ...

PD pëkrah vendimin e Qeverisë për shpalljen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore
Pas shpalljes në Fletoren Zyrtare të gjendjes së fatkeqësisë natyrore për shkak të koronavirusit nga ana e ekzekutivit, reagon Partia Demokratike. Përmes një deklarate, PD ka përshëndetur vendimin, që vjen sipas saj “5 ...
Klan Kosova | 25-Mar-2020 10:07
Pas shpalljes në Fletoren Zyrtare të gjendjes së fatkeqësisë natyrore për shkak të koronavirusit nga ana e ekzekutivit, reagon Partia Demokratike. Përmes një deklarate, PD ka përshëndetur vendimin, që vjen sipas saj “5 ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved