ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/05/2020 14:51

Kasami nga armik në aleat me Zaev, kreu i LSDM sqaron marrëveshjen me lëvizjen “Besa”

Kasami nga armik në aleat me Zaev, kreu i LSDM sqaron marrëveshjen me lëvizjen “Besa”
Nenshkrimi I koalicionit per zgjedhjet e 12 prillit ne Maqedonine e Veriut mes partise ne pushtet LSDM dhe asaj opozitare shqiptare levizja BESA e Bilall Kasamit ka ngjallur reagime ne Shkup, pasi kjo e fundit ka ...
VizionPlus | 28-Feb-2020 15:28
Nenshkrimi I koalicionit per zgjedhjet e 12 prillit ne Maqedonine e Veriut mes partise ne pushtet LSDM dhe asaj opozitare shqiptare levizja BESA e Bilall Kasamit ka ngjallur reagime ne Shkup, pasi kjo e fundit ka ...

Dilema në KSHZ se cilët parti opozitare shqiptare i takojnë paratë e fushatës zgjedhore
Pas zyrtarizimit të koalicionit mes LSDM-së dhe Lëvizjes Besa, hapen dilemat se cilës parti nga opozita shqiptare do t’i takojnë financat për fushatën zgjedhore. Kryetari i KSHZ-së, Oliver Derkoski ditë më parë deklaroi ...
Telegrafi | 28-Feb-2020 17:24
Pas zyrtarizimit të koalicionit mes LSDM-së dhe Lëvizjes Besa, hapen dilemat se cilës parti nga opozita shqiptare do t’i takojnë financat për fushatën zgjedhore. Kryetari i KSHZ-së, Oliver Derkoski ditë më parë deklaroi ...

Shkup: Koalicioni i parë parazgjedhor maqedono-shqiptar
Lidhja socialdemokrate LSDM dhe Lëvizja BESA kanë zyrtarizuar marrëveshjen për pjesëmarrje të përbashkët në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të caktuara për 12 prill në Maqedoninë e Veriut.
Top Channel | 27-Feb-2020 22:52
Lidhja socialdemokrate LSDM dhe Lëvizja BESA kanë zyrtarizuar marrëveshjen për pjesëmarrje të përbashkët në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të caktuara për 12 prill në Maqedoninë e Veriut.

Zaev: Koalicioni LSDM – Besa do të jetë fitues më 12 prill
Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev, ka folur sërish në lidhje me koalicionin parazgjedhor me Lëvizjen Besa. I pyetur për kritikat dhe reagimet pas këtij koalicioni, Zaev tha se ky koalicion do të jetë fitues në zgjedhjet e ...
Telegrafi | 28-Feb-2020 13:40
Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev, ka folur sërish në lidhje me koalicionin parazgjedhor me Lëvizjen Besa. I pyetur për kritikat dhe reagimet pas këtij koalicioni, Zaev tha se ky koalicion do të jetë fitues në zgjedhjet e ...

Mickoski iu drejtua Zaevit: Jeni të obsesionuar me Gruevskin, ndërsa bashkëpunëtorët e dikurshëm të tij janë të juaj
Shkup, 28 shkurt – Lideri i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski në duelin me liderin e LSDM-së Zoran Zaev në televizionin Kanal 5, i tha se është i obsesionuar me Nikolla Gruevskin. “E njëjta matricë, sikur ta dëgjojë ...
Koha.mk | 28-Feb-2020 19:41
Shkup, 28 shkurt – Lideri i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski në duelin me liderin e LSDM-së Zoran Zaev në televizionin Kanal 5, i tha se është i obsesionuar me Nikolla Gruevskin. “E njëjta matricë, sikur ta dëgjojë ...

“ASH-AAA” komentojnë koaliconin LSDM-BESA, Sela: I gabueshëm, nuk u sjell të mirë shqiptarëve
Përveç BDI-së, koalicioni LSDM-Besa i papranueshëm edhe për Aleancën për Shqiptarët. Kryetari i saj Ziadin Sela e quan aventurë politike që nuk u sjell ndonjë të mirë shqiptarëve dhe zgjidhjes së problemeve të tyre. ...
Gazeta Express | 28-Feb-2020 19:17
Përveç BDI-së, koalicioni LSDM-Besa i papranueshëm edhe për Aleancën për Shqiptarët. Kryetari i saj Ziadin Sela e quan aventurë politike që nuk u sjell ndonjë të mirë shqiptarëve dhe zgjidhjes së problemeve të tyre. ...

Sela deklarohet për koalicionin LSDM-BESA
Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka komentuar koalicionin e arritur midis LSDM dhe Lëvizjes BESA, por edhe reagimet e BDI-së ndaj këtij koalicioni. “Sojuzi i mëhershëm BDI-LSDM po kundërshton një ‘sojuz’ ...
Aktuale.MK | 28-Feb-2020 18:50
Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka komentuar koalicionin e arritur midis LSDM dhe Lëvizjes BESA, por edhe reagimet e BDI-së ndaj këtij koalicioni. “Sojuzi i mëhershëm BDI-LSDM po kundërshton një ‘sojuz’ ...

Bekteshi, mesazh Mukit: Sërish do të demantohesh nga bashkëpartiakët Tuaj!
Sa afron afati për fushatën zgjedhore dhe zgjedhjet e 12 Prillit, supozimet për qeverisje, dalldisin oponentët e ndryshëm politik, si Mukin e mirënjohur. Muki, me talentin e vet fallxhor, jep parashikime se BDI do të ...
Aktuale.MK | 28-Feb-2020 18:02
Sa afron afati për fushatën zgjedhore dhe zgjedhjet e 12 Prillit, supozimet për qeverisje, dalldisin oponentët e ndryshëm politik, si Mukin e mirënjohur. Muki, me talentin e vet fallxhor, jep parashikime se BDI do të ...

Ziadin Sela deklarohet për koalicionin LSDM-BESA
Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka komentuar koalicionin e arritur midis LSDM dhe Lëvizjes BESA, por edhe reagimet e BDI-së ndaj këtij koalicioni. “Sojuzi i mëhershëm BDI-LSDM po kundërshton një ‘sojuz’ ...
Ina-Online | 28-Feb-2020 17:47
Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka komentuar koalicionin e arritur midis LSDM dhe Lëvizjes BESA, por edhe reagimet e BDI-së ndaj këtij koalicioni. “Sojuzi i mëhershëm BDI-LSDM po kundërshton një ‘sojuz’ ...

Dilema në KSHZ se cilët parti opozitare shqiptare i takojnë paratë e fushatës zgjedhore
Pas zyrtarizimit të koalicionit mes LSDM-së dhe Lëvizjes Besa, hapen dilemat se cilës parti nga opozita shqiptare do t’i takojnë financat për fushatën zgjedhore. Kryetari i KSHZ-së, Oliver Derkoski ditë më parë deklaroi ...
Arbresh | 28-Feb-2020 17:42
Pas zyrtarizimit të koalicionit mes LSDM-së dhe Lëvizjes Besa, hapen dilemat se cilës parti nga opozita shqiptare do t’i takojnë financat për fushatën zgjedhore. Kryetari i KSHZ-së, Oliver Derkoski ditë më parë deklaroi ...

Përplasjet e para LSDM-BDI në prag të fushatës
Nxehen gjakrat mes partnerëve të koalicionit qeveritar pas zyrtarizimit të koalicionit LSDM-Besa. Një ditë pasi LSDM-ja tha se nuk do të pranojë më kërcënime dhe negociata joparimore nga partitë shqiptare, për formimin ...
Shprehja | 28-Feb-2020 16:31
Nxehen gjakrat mes partnerëve të koalicionit qeveritar pas zyrtarizimit të koalicionit LSDM-Besa. Një ditë pasi LSDM-ja tha se nuk do të pranojë më kërcënime dhe negociata joparimore nga partitë shqiptare, për formimin ...

Zekiri i përgjigjet Mexhitit: Mbaju Izet, mos ke frik, vendin e keni në opozitë
Nënkryetari i Lidhjes Social Demokrate, Muhamed Zeqiri i është kundërpërgjigjur, homologut të tijë nga BDI-ja Izet Mexhitit, pasiqë ky i fundit i paralajmëroi LSDM-në dhe VMRO-në se pa partitë shqiptare që do të fitojnë ...
Televizioni Koha | 28-Feb-2020 16:18
Nënkryetari i Lidhjes Social Demokrate, Muhamed Zeqiri i është kundërpërgjigjur, homologut të tijë nga BDI-ja Izet Mexhitit, pasiqë ky i fundit i paralajmëroi LSDM-në dhe VMRO-në se pa partitë shqiptare që do të fitojnë ...

Zaev: koalicioni LSDM-BESA do ta fitojë BDI-në tek njësia e 6 zgjedhore
Bartësit e listave kandiduese për zgjedhjet e ardhshme të parakohshme parlamentare LSDM-ja do t’i publikojë në kongresin e partisë që do të mbahet në orët e pasdites më 9 mars, njoftoi sot lideri i partisë Zoran Zaev në ...
Televizioni Koha | 28-Feb-2020 16:18
Bartësit e listave kandiduese për zgjedhjet e ardhshme të parakohshme parlamentare LSDM-ja do t’i publikojë në kongresin e partisë që do të mbahet në orët e pasdites më 9 mars, njoftoi sot lideri i partisë Zoran Zaev në ...

Mexhiti: Shqiptarët e përcaktojnë përfaqësuesin e vet në Qeveri, jo “sojuzat” e kancelaritë
Dje në vend që të përgëzonim bashkimin e madh të partive të vogla shqiptare, fatkeqësisht konstatuam defaktorizimin e serishëm të votës shqiptare nga po këto parti. Shprehim keqardhje për dështimin e unifikimit të ...
Televizioni Koha | 28-Feb-2020 15:59
Dje në vend që të përgëzonim bashkimin e madh të partive të vogla shqiptare, fatkeqësisht konstatuam defaktorizimin e serishëm të votës shqiptare nga po këto parti. Shprehim keqardhje për dështimin e unifikimit të ...

Zaev: koalicioni LSDM-BESA do ta fitojë BDI-në tek njësia e 6 zgjedhore
Bartësit e listave kandiduese për zgjedhjet e ardhshme të parakohshme parlamentare LSDM-ja do t’i publikojë në kongresin e partisë që do të mbahet në orët e pasdites më 9 mars, njoftoi sot lideri i partisë Zoran Zaev në ...
Ina-Online | 28-Feb-2020 15:53
Bartësit e listave kandiduese për zgjedhjet e ardhshme të parakohshme parlamentare LSDM-ja do t’i publikojë në kongresin e partisë që do të mbahet në orët e pasdites më 9 mars, njoftoi sot lideri i partisë Zoran Zaev në ...

Zekiri i përgjigjet Mexhitit: Mbaju Izet, mos ke frik, vendin e keni në opozitë
Nënkryetari i Lidhjes Social Demokrate, Muhamed Zeqiri i është kundërpërgjigjur, homologut të tijë nga BDI-ja Izet Mexhitit, pasiqë ky i fundit i paralajmëroi LSDM-në dhe VMRO-në se pa partitë shqiptare që do të fitojnë ...
Ina-Online | 28-Feb-2020 15:49
Nënkryetari i Lidhjes Social Demokrate, Muhamed Zeqiri i është kundërpërgjigjur, homologut të tijë nga BDI-ja Izet Mexhitit, pasiqë ky i fundit i paralajmëroi LSDM-në dhe VMRO-në se pa partitë shqiptare që do të fitojnë ...

Përplasjet e para LSDM-BDI në prag të fushatës
Nxehen gjakrat mes partnerëve të koalicionit qeveritar pas zyrtarizimit të koalicionit LSDM-Besa. Një ditë pasi LSDM-ja tha se nuk do të pranojë më kërcënime dhe negociata joparimore nga partitë shqiptare, për formimin ...
Alsat-M | 28-Feb-2020 15:45
Nxehen gjakrat mes partnerëve të koalicionit qeveritar pas zyrtarizimit të koalicionit LSDM-Besa. Një ditë pasi LSDM-ja tha se nuk do të pranojë më kërcënime dhe negociata joparimore nga partitë shqiptare, për formimin ...

ASH kërkon t’i merr komisionerët Lëvizjes BESA, ndërsa nuk tregon se ka koalicion me parti në qeveri
Partia Aleanca për Shqiptarët kërkon që ti merr komisionerët e Lëvizjes Besa dhe kjo fill pasi kjo e fundit vendosi të jetë pjesë e koalicionit me LSDM-në , por partia shqiptare e opozitës nuk tregon se ajo ka një ...
Aktuale.MK | 28-Feb-2020 15:39
Partia Aleanca për Shqiptarët kërkon që ti merr komisionerët e Lëvizjes Besa dhe kjo fill pasi kjo e fundit vendosi të jetë pjesë e koalicionit me LSDM-në , por partia shqiptare e opozitës nuk tregon se ajo ka një ...

Zaev: Listat kandiduese më 9 mars, koalicioni LSDM-Besa do ta fitojë BDI-në në njësinë e gjashtë zgjedhore
Bartësit e listave kandiduese për zgjedhjet e ardhshme të parakohshme parlamentare LSDM-ja do t’i publikojë në kongresin e partisë që do të mbahet në orët e pasdites më 9 mars, njoftoi sot lideri i partisë Zoran Zaev në ...
TetovaSot | 28-Feb-2020 15:15
Bartësit e listave kandiduese për zgjedhjet e ardhshme të parakohshme parlamentare LSDM-ja do t’i publikojë në kongresin e partisë që do të mbahet në orët e pasdites më 9 mars, njoftoi sot lideri i partisë Zoran Zaev në ...

Zaev: Listat kandiduese më 9 mars, koalicioni LSDM-Besa do ta fitojë BDI-në në njësinë e gjashtë zgjedhore
Shkup, 28 shkurt 2020 (MEDIAL) – Bartësit e listave kandiduese për zgjedhjet e ardhshme të parakohshme parlamentare LSDM-ja do t’i publikojë në kongresin e partisë që do të mbahet në orët e pasdites më 9 mars, njoftoi ...
Medial | 28-Feb-2020 15:08
Shkup, 28 shkurt 2020 (MEDIAL) – Bartësit e listave kandiduese për zgjedhjet e ardhshme të parakohshme parlamentare LSDM-ja do t’i publikojë në kongresin e partisë që do të mbahet në orët e pasdites më 9 mars, njoftoi ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved