ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/04/2020 07:03

GALERI/ Mediat italiane e bëjnë dramë, Juventus dhe Sarri në shënjestër të kritikave

GALERI/ Mediat italiane e bëjnë dramë, Juventus dhe Sarri në shënjestër të kritikave
Në Itali prisnin një tjetër rezultat dhe sidomos një tjetër paraqitje të Juventusit në 1/8 e Champions. Për këtë humbja 1-0 e “Zonjës së Vjetër” në fushën e Lyon është jetuar shumë keq nga mediat përtej Adriatikut. ...
BalkanWeb | 27-Feb-2020 12:04
Në Itali prisnin një tjetër rezultat dhe sidomos një tjetër paraqitje të Juventusit në 1/8 e Champions. Për këtë humbja 1-0 e “Zonjës së Vjetër” në fushën e Lyon është jetuar shumë keq nga mediat përtej Adriatikut. ...

Guardiola vendos rekord në Champions, Zidane nuk e bën dramë: Kualifikohemi në Mançester
Pep Guardiola dhe Champions League kanë një raport shumë të veçantë ndërmjet tyre, ky është një fakt i cili u konfirmua sërish në “Bernabeu”. Fitorja përballë Real Madrid ishte e 28 për teknikun spanjoll në fazën me ...
BalkanWeb | 27-Feb-2020 10:42
Pep Guardiola dhe Champions League kanë një raport shumë të veçantë ndërmjet tyre, ky është një fakt i cili u konfirmua sërish në “Bernabeu”. Fitorja përballë Real Madrid ishte e 28 për teknikun spanjoll në fazën me ...

Lyon mposht Juventusin, ja me çfarë note vlerësohet Ronaldo
Lyon surprizoi Juventusin. Francezët fituan me rezultatin 1-0 në shtëpi duke iu bërë më të vështirë italianëve kualifikimin.
Top Channel | 27-Feb-2020 00:29
Lyon surprizoi Juventusin. Francezët fituan me rezultatin 1-0 në shtëpi duke iu bërë më të vështirë italianëve kualifikimin.

Real Madrid mposhtet në shtëpi nga Manchester City, njihuni me notat e lojtarëve
Real Madrid u mposht me përmbysje nga Manchester City. Ekipi i drejtuar nga Pep Guardiola fitoi në Bernabeu me rezultatin 1-2.
Top Channel | 27-Feb-2020 00:19
Real Madrid u mposht me përmbysje nga Manchester City. Ekipi i drejtuar nga Pep Guardiola fitoi në Bernabeu me rezultatin 1-2.

Biseda mes Guardiolas dhe Kroosit pas ndeshjes, çmend mediat spanjolle
Një episod i çuditshëm ka ndodhur pas ndeshjes së Ligës së Kampionëve, ku Real Madridi pësoi nga Manchester City në shtëpi me rezultat 2-1. Kamerat në fakt kanë kapur një moment kur Pep Guardiola ishte duke folur me ...
Telegrafi | 27-Feb-2020 14:09
Një episod i çuditshëm ka ndodhur pas ndeshjes së Ligës së Kampionëve, ku Real Madridi pësoi nga Manchester City në shtëpi me rezultat 2-1. Kamerat në fakt kanë kapur një moment kur Pep Guardiola ishte duke folur me ...

Bale me “valixhe në duar”, Real Madrid çmenduri për yllin e Liverpool
Real Madrid pësoi një humbje shokuese mbrëmjen e djeshme nga Manchester City. Gjërat po shkonin mirë për të besuarit e Zidane, pasi ishin në avantazhin e një goli, por më pas anglezët e përmbysën sfidën. Përpos humbjes ...
ABCNews | 27-Feb-2020 14:09
Real Madrid pësoi një humbje shokuese mbrëmjen e djeshme nga Manchester City. Gjërat po shkonin mirë për të besuarit e Zidane, pasi ishin në avantazhin e një goli, por më pas anglezët e përmbysën sfidën. Përpos humbjes ...

“E dinë të gjithë, Gabriel Jesus shkaktoi faull”, Vinicius e ka me arbitrat
Vinicius Junior, sulmuesi brazilian i Real Madrid, është shfaqur i mërzitur pas humbjes që spanjollët pësuan kundër Manchester City. Ai nuk kursehet ndaj arbitrit të ndeshjes dhe ankohet për golin e barazimit, që u ...
ABCNews | 27-Feb-2020 11:12
Vinicius Junior, sulmuesi brazilian i Real Madrid, është shfaqur i mërzitur pas humbjes që spanjollët pësuan kundër Manchester City. Ai nuk kursehet ndaj arbitrit të ndeshjes dhe ankohet për golin e barazimit, që u ...

Juve zhgënjen në ndeshjen e parë ndaj Lyon. Man City përmbys Realin
Juventusi është mposhtur 1-0 në Francë ndaj Lyon, në ndeshjen e parë të 1/8 të Champions League. Një gol i shënuar në minutën e 31 nga Tousart ka mjaftuar për ekipin francez që të mposhtë bardhezinjtë, të cilët goditën ...
GazetaTema | 26-Feb-2020 23:03
Juventusi është mposhtur 1-0 në Francë ndaj Lyon, në ndeshjen e parë të 1/8 të Champions League. Një gol i shënuar në minutën e 31 nga Tousart ka mjaftuar për ekipin francez që të mposhtë bardhezinjtë, të cilët goditën ...

Zidane: Nuk luajtëm mirë për vetëm 10 minuta, do të shkojmë në Angli për fitore
Zinedine Zidane e ka fajësuar rënien e përqendrimit te skuadra e tij për 10 minuta, gjë që e solli edhe përmbysjen e rezultatit nga Manchester City. Po ashtu mbretërit e kanë humbur edhe kapitenin, Sergio Ramos për ...
Telegrafi | 27-Feb-2020 08:31
Zinedine Zidane e ka fajësuar rënien e përqendrimit te skuadra e tij për 10 minuta, gjë që e solli edhe përmbysjen e rezultatit nga Manchester City. Po ashtu mbretërit e kanë humbur edhe kapitenin, Sergio Ramos për ...

Tronditen madrilenët, dy gola për 5 minuta
Cmenduri në Santiago Bernabeu. Kevin De Bryne arrin të shënoje gol kundrejt Real Madrid nëpërmjet një penalltie të shkaktuar nga mbrojtesi Dani Carvajal. Goli eshte shenuar ne minute e 83’
Standard | 27-Feb-2020 14:24
Cmenduri në Santiago Bernabeu. Kevin De Bryne arrin të shënoje gol kundrejt Real Madrid nëpërmjet një penalltie të shkaktuar nga mbrojtesi Dani Carvajal. Goli eshte shenuar ne minute e 83’

Pesimizmi ka mbërthyer "Clasicon"
Derbi “Clasico” mes Real Madridit dhe Barcelonës mund të ketë peshë të madhe në garën për titull në La Liga, por paraqitjet jo të mira të dy gjigantëve në Evropë, nënkupton se kësaj beteje i mungon epiteti i një dueli ...
Koha.net | 27-Feb-2020 14:24
Derbi “Clasico” mes Real Madridit dhe Barcelonës mund të ketë peshë të madhe në garën për titull në La Liga, por paraqitjet jo të mira të dy gjigantëve në Evropë, nënkupton se kësaj beteje i mungon epiteti i një dueli ...

Shtangen ‘Los Blancos’, Jesus shkund rrjeten e Courtois
Zhllokohet sfida mes Real Madrid -Manchester City. Gabriel Jesus arrin të shënojë një super gol me asistin e dhuruar nga belgu Kevin De Bryne. Goli eshte shenuar ne minute e 78’. Sfida eshte duke u luajtur ne Santiago ...
Standard | 27-Feb-2020 14:24
Zhllokohet sfida mes Real Madrid -Manchester City. Gabriel Jesus arrin të shënojë një super gol me asistin e dhuruar nga belgu Kevin De Bryne. Goli eshte shenuar ne minute e 78’. Sfida eshte duke u luajtur ne Santiago ...

FOTO/ Real Madrid-Manchester City, rezultati dhe statistikat e pjesës së parë
Në “Santiago Bernabeu” po luhet takimi i parë i 1/8-ave të finaleve të Champions League mes Real Madridit dhe Manchester Cityt. Në pjesën e parë rezultati nuk ndryshoi, duke u mbyllur me rrjeta të paprekura. Në tabelën ...
Standard | 27-Feb-2020 14:24
Në “Santiago Bernabeu” po luhet takimi i parë i 1/8-ave të finaleve të Champions League mes Real Madridit dhe Manchester Cityt. Në pjesën e parë rezultati nuk ndryshoi, duke u mbyllur me rrjeta të paprekura. Në tabelën ...

Ramosi thyen heshtjen, reagon pas kartonit të kuq dhe humbjes së Realit
Sergio Ramos ka folur pas kartonit të kuq që mori në sfidën e mbrëmshme të cilën Real Madridi e humbi me rezultat 1:2 kundër Manchester Cityt në Ligën e Kampionëve. Ishin minutat e fundit të ndeshjes, kur Ramos ndali në ...
EkonomiaOnline | 27-Feb-2020 13:56
Sergio Ramos ka folur pas kartonit të kuq që mori në sfidën e mbrëmshme të cilën Real Madridi e humbi me rezultat 1:2 kundër Manchester Cityt në Ligën e Kampionëve. Ishin minutat e fundit të ndeshjes, kur Ramos ndali në ...

Wenger për ndeshjen Real Madrid – Man City: Inkuadrimi i këtij lojtari ndryshoi gjithçka
Ndeshja e zhvilluar në ‘Santiago Bernabeu’ foli në të mirë të vendasve në fillim që shënuan me Isco Alarcon për 1:0, por që brenda pjesës së dytë rolet ndryshuan me ‘Qytetarët’ që përmbysën gjithçka me golat e Gabriel ...
Lajminet | 27-Feb-2020 13:54
Ndeshja e zhvilluar në ‘Santiago Bernabeu’ foli në të mirë të vendasve në fillim që shënuan me Isco Alarcon për 1:0, por që brenda pjesës së dytë rolet ndryshuan me ‘Qytetarët’ që përmbysën gjithçka me golat e Gabriel ...

Ramos thyen heshtjen, reagon pas kartonit të kuq dhe humbjes së Realit
Ishin minutat e fundit të ndeshjes, kur Ramos ndali në mënyrë të palejueshme Gabriel Jesusin për ta parandaluar një rast të mirë shënimi, me ç’rast u përjashtua nga loja. Përmes një postimi në rrjetin social, Twitter, ...
Lajminet | 27-Feb-2020 13:51
Ishin minutat e fundit të ndeshjes, kur Ramos ndali në mënyrë të palejueshme Gabriel Jesusin për ta parandaluar një rast të mirë shënimi, me ç’rast u përjashtua nga loja. Përmes një postimi në rrjetin social, Twitter, ...

Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve
UEFA ka publikuar formacionin e javës në Ligën e Kampionëve. Këtë mesjavë janë zhvilluar katër ndeshje shumë interesante në Ligën e Kampionëve, në fazën e 1/8 së finales. Të martën, Napoli dhe Barcelona kanë luajtur ...
EkonomiaOnline | 27-Feb-2020 13:38
UEFA ka publikuar formacionin e javës në Ligën e Kampionëve. Këtë mesjavë janë zhvilluar katër ndeshje shumë interesante në Ligën e Kampionëve, në fazën e 1/8 së finales. Të martën, Napoli dhe Barcelona kanë luajtur ...

Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve
Këtë mesjavë janë zhvilluar katër ndeshje shumë interesante në Ligën e Kampionëve, në fazën e 1/8 së finales. Të martën, Napoli dhe Barcelona kanë luajtur barazim 1:1, ndërsa Chelsea është mposhtur 0-3 në shtëpi nga ...
Lajminet | 27-Feb-2020 13:26
Këtë mesjavë janë zhvilluar katër ndeshje shumë interesante në Ligën e Kampionëve, në fazën e 1/8 së finales. Të martën, Napoli dhe Barcelona kanë luajtur barazim 1:1, ndërsa Chelsea është mposhtur 0-3 në shtëpi nga ...

Guardiola për fitoren e Cityt ndaj Realit: Jam i lumtur për fitoren, por edhe me paraqitjen
Pep Guardiola është shprehur mjaftë i lumtur për paraqitjen e Manchester Cityt në fitoren 2-1 në udhëtim te Real Madridi. Citiznes e fituan takimin e parë në Ligën e Kampionëve si mysafir i Los Blancos, derisa kanë një ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 23:53
Pep Guardiola është shprehur mjaftë i lumtur për paraqitjen e Manchester Cityt në fitoren 2-1 në udhëtim te Real Madridi. Citiznes e fituan takimin e parë në Ligën e Kampionëve si mysafir i Los Blancos, derisa kanë një ...

Reali, asnjëherë s’ka mundur ta përmbyste rezultatin e ndeshjes së parë
Pas humbjes 1:2 në ‘Santiago Bernabeu’, Real Madrid i Zinedine Zidane ka nevojë për një performancë të madhe për të kaluar Manchester Cityn e Pep Guardiolas në garën elitare evropiane, e njohur si Liga e Kampionëve. ...
Indeks Online | 27-Feb-2020 13:16
Pas humbjes 1:2 në ‘Santiago Bernabeu’, Real Madrid i Zinedine Zidane ka nevojë për një performancë të madhe për të kaluar Manchester Cityn e Pep Guardiolas në garën elitare evropiane, e njohur si Liga e Kampionëve. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved