ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/05/2020 15:52

Real Madrid mposhtet në shtëpi nga Manchester City, njihuni me notat e lojtarëve

Real Madrid mposhtet në shtëpi nga Manchester City, njihuni me notat e lojtarëve
Real Madrid u mposht me përmbysje nga Manchester City. Ekipi i drejtuar nga Pep Guardiola fitoi në Bernabeu me rezultatin 1-2.
Top Channel | 27-Feb-2020 00:19
Real Madrid u mposht me përmbysje nga Manchester City. Ekipi i drejtuar nga Pep Guardiola fitoi në Bernabeu me rezultatin 1-2.

Juve zhgënjen në ndeshjen e parë ndaj Lyon. Man City përmbys Realin
Juventusi është mposhtur 1-0 në Francë ndaj Lyon, në ndeshjen e parë të 1/8 të Champions League. Një gol i shënuar në minutën e 31 nga Tousart ka mjaftuar për ekipin francez që të mposhtë bardhezinjtë, të cilët goditën ...
GazetaTema | 26-Feb-2020 23:03
Juventusi është mposhtur 1-0 në Francë ndaj Lyon, në ndeshjen e parë të 1/8 të Champions League. Një gol i shënuar në minutën e 31 nga Tousart ka mjaftuar për ekipin francez që të mposhtë bardhezinjtë, të cilët goditën ...

Zidane: Nuk luajtëm mirë për vetëm 10 minuta, do të shkojmë në Angli për fitore
Zinedine Zidane e ka fajësuar rënien e përqendrimit te skuadra e tij për 10 minuta, gjë që e solli edhe përmbysjen e rezultatit nga Manchester City. Po ashtu mbretërit e kanë humbur edhe kapitenin, Sergio Ramos për ...
Telegrafi | 27-Feb-2020 08:31
Zinedine Zidane e ka fajësuar rënien e përqendrimit te skuadra e tij për 10 minuta, gjë që e solli edhe përmbysjen e rezultatit nga Manchester City. Po ashtu mbretërit e kanë humbur edhe kapitenin, Sergio Ramos për ...

Guardiola për fitoren e Cityt ndaj Realit: Jam i lumtur për fitoren, por edhe me paraqitjen
Pep Guardiola është shprehur mjaftë i lumtur për paraqitjen e Manchester Cityt në fitoren 2-1 në udhëtim te Real Madridi. Citiznes e fituan takimin e parë në Ligën e Kampionëve si mysafir i Los Blancos, derisa kanë një ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 23:53
Pep Guardiola është shprehur mjaftë i lumtur për paraqitjen e Manchester Cityt në fitoren 2-1 në udhëtim te Real Madridi. Citiznes e fituan takimin e parë në Ligën e Kampionëve si mysafir i Los Blancos, derisa kanë një ...

Manchester City dhe Lyon, surprizat e mëdha në Champions
Rezultate suprize mbrëmjen e kësaj të mërkure në mbrëmjen e Champions League. Manchester City mori një fitore spektakolare kunder Real Madrid në Spanjë. Një sukses që e afron edhe më shumë kualifikimin në çerekfinale. ...
VizionPlus | 26-Feb-2020 23:06
Rezultate suprize mbrëmjen e kësaj të mërkure në mbrëmjen e Champions League. Manchester City mori një fitore spektakolare kunder Real Madrid në Spanjë. Një sukses që e afron edhe më shumë kualifikimin në çerekfinale. ...

Casemiro pas humbjes ndaj Cityt: Nëse ekziston një skuadër që mund të përmbysë rezultatin – atëherë është vetëm Real Madridi
Casemiro është deklaruar pas humbjes 2-1 në shtëpi ndaj Manchester Cityt në takimin e parë të Ligës së Kampionëve. Mesfushori brazilian ka thënë se Real Madridi ka ende shanse që të kalojë në çerekfinale të garës më të ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 23:44
Casemiro është deklaruar pas humbjes 2-1 në shtëpi ndaj Manchester Cityt në takimin e parë të Ligës së Kampionëve. Mesfushori brazilian ka thënë se Real Madridi ka ende shanse që të kalojë në çerekfinale të garës më të ...

Flet ylli i Realit: Nëse dikush mund të bëjë rikthim, ata jemi ne
Mesfushori i Real Madridit, Casemiro beson se skuadra e tij mund të kalojë në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, edhe pse i pranoi dy gola në shtëpi pas humbjes 2:1 nga Manchester City në ndeshjen e parë të 1/8 së ...
Kosova Sot | 27-Feb-2020 10:15
Mesfushori i Real Madridit, Casemiro beson se skuadra e tij mund të kalojë në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, edhe pse i pranoi dy gola në shtëpi pas humbjes 2:1 nga Manchester City në ndeshjen e parë të 1/8 së ...

Ylli i Realit: Gjyqtarët gjithmonë po na dëmtojnë
Madrilenët u mposhten me rezultat 1:2 në stadiumin e tyre pas golave të Gabriel Jesus dhe Kevin De Bruyne. Sipas brazilianit, ekipi i tij u dëmtua në atë ndeshje nga arbitrat, të cilët i dhanë kahje tjetër lojës. ...
Lajminet | 27-Feb-2020 10:12
Madrilenët u mposhten me rezultat 1:2 në stadiumin e tyre pas golave të Gabriel Jesus dhe Kevin De Bruyne. Sipas brazilianit, ekipi i tij u dëmtua në atë ndeshje nga arbitrat, të cilët i dhanë kahje tjetër lojës. ...

Ferdinand: Kjo skuadër është favorite për të fituar Ligën e Kampionëve
Edhe pse Manchester City ka bërë një hap të madh drejt kalimit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve pas fitores 1:2 ndaj Real Madridit në Bernabeu, ish mbrojtësi i Manchester United, e sheh Liverpoolin si skuadrën më ...
Lajminet | 27-Feb-2020 09:51
Edhe pse Manchester City ka bërë një hap të madh drejt kalimit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve pas fitores 1:2 ndaj Real Madridit në Bernabeu, ish mbrojtësi i Manchester United, e sheh Liverpoolin si skuadrën më ...

Ylli i Realit: Nëse dikush mund të bëjë rikthim, ata jemi ne
Mesfushori i Real Madridit, Casemiro beson se skuadra e tij mund të kalojë në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, edhe pse i pranoi dy gola në shtëpi pas humbjes 2:1 nga Manchester City në ndeshjen e parë të 1/8 së ...
Gazeta Express | 27-Feb-2020 09:41
Mesfushori i Real Madridit, Casemiro beson se skuadra e tij mund të kalojë në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, edhe pse i pranoi dy gola në shtëpi pas humbjes 2:1 nga Manchester City në ndeshjen e parë të 1/8 së ...

Çfarë ka ndodhur me Realin kur ka humbur ndeshjen e parë në L.K?
Real Madrid edhe pse krijuan epërsi 1:0 me anë të Iscos, nuk arritën të ruajnë rezultatin, duke u përmbysur në fund me golat e Gabriel Jesus dhe Kevin de Bruyne, për 1:2. Që nga fillimi i këtij formati të Ligës së ...
Lajminet | 27-Feb-2020 09:10
Real Madrid edhe pse krijuan epërsi 1:0 me anë të Iscos, nuk arritën të ruajnë rezultatin, duke u përmbysur në fund me golat e Gabriel Jesus dhe Kevin de Bruyne, për 1:2. Që nga fillimi i këtij formati të Ligës së ...

De Bruyne shkëlqeu: Real Madrid 1-2 Manchester City, notat e lojtarëve
Manchester City e ka mposhtur 2-1 Real Madridin në Santiago Bernabeu në takimin e parë në kuadër të Ligës së Kampionëve. Golin e vetëm për Los Blancos e shënoi Isco, derisa për Citizens shënuan Gabriel Jesus dhe Kevin ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 23:20
Manchester City e ka mposhtur 2-1 Real Madridin në Santiago Bernabeu në takimin e parë në kuadër të Ligës së Kampionëve. Golin e vetëm për Los Blancos e shënoi Isco, derisa për Citizens shënuan Gabriel Jesus dhe Kevin ...

Guardiola e thyen rekordin e Mourinhos, Fergusonit dhe Ancelottit në Champions
Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, i ka kaluar trajnerët legjendar si Alex Ferguson, Jose Mourinho dhe Carlo Ancelotti, duke u bërë trajneri me më së shumti fitore në fazën e eliminimit direkt në Ligën e ...
Kosova Sot | 27-Feb-2020 09:07
Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, i ka kaluar trajnerët legjendar si Alex Ferguson, Jose Mourinho dhe Carlo Ancelotti, duke u bërë trajneri me më së shumti fitore në fazën e eliminimit direkt në Ligën e ...

Zidane: Nuk luajtëm mirë për vetëm 10 minuta, do të shkojmë në Angli për fitore
Zinedine Zidane e ka fajësuar rënien e përqendrimit te skuadra e tij për 10 minuta, gjë që e solli edhe përmbysjen e rezultatit nga Manchester City. Po ashtu mbretërit e kanë humbur edhe kapitenin, Sergio Ramos për ...
E Dua Sportin | 27-Feb-2020 09:00
Zinedine Zidane e ka fajësuar rënien e përqendrimit te skuadra e tij për 10 minuta, gjë që e solli edhe përmbysjen e rezultatit nga Manchester City. Po ashtu mbretërit e kanë humbur edhe kapitenin, Sergio Ramos për ...

Guardiola e thyen rekordin e Mourinhos, Fergusonit dhe Ancelottit në Champions
Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, i ka kaluar trajnerët legjendar si Alex Ferguson, Jose Mourinho dhe Carlo Ancelotti, duke u bërë trajneri me më së shumti fitore në fazën e eliminimit direkt në Ligën e ...
Gazeta Express | 27-Feb-2020 08:56
Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, i ka kaluar trajnerët legjendar si Alex Ferguson, Jose Mourinho dhe Carlo Ancelotti, duke u bërë trajneri me më së shumti fitore në fazën e eliminimit direkt në Ligën e ...

Guardiola: Courtois ishte perfekt, Real Madrid është i frikshëm në Champions
Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka folur menjëherë pas fitores 1-2 kundër Real Madrid, ndeshje të cilën të besuarit e tij e fituan me përmbysje. Guardiola pranoi se asgjë nuk ka mbaruar dhe nëse ka një ...
ABCNews | 26-Feb-2020 23:37
Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka folur menjëherë pas fitores 1-2 kundër Real Madrid, ndeshje të cilën të besuarit e tij e fituan me përmbysje. Guardiola pranoi se asgjë nuk ka mbaruar dhe nëse ka një ...

Champions League/ Man City përmbys Realin, Lyon “tërbon” Juventusin
Mbrëmja e sotme ka rezervuar rezultate befasuese në kompeticionin Uefa Champions League. Kështu Manchestser City ka treguar maturi duke përmbysur disavnatzhin dhe mund Real Madridin në “Santiago Bernabeu”. Pas një pjese ...
Lexo | 27-Feb-2020 08:54
Mbrëmja e sotme ka rezervuar rezultate befasuese në kompeticionin Uefa Champions League. Kështu Manchestser City ka treguar maturi duke përmbysur disavnatzhin dhe mund Real Madridin në “Santiago Bernabeu”. Pas një pjese ...

Guardiola: S’ka përfunduar asgjë, ky është Reali
Manchester City ka shënuar fitore të madhe mbrëmë, duke e mposhtur Realin në “santiago Bernabeu” me rezultat 1-2. Trajneri i Cityt, Pep Guardiola ka thënë se ende nuk ka përfunduar asgjë pasi që Reali është skuadër e ...
Indeks Online | 27-Feb-2020 08:53
Manchester City ka shënuar fitore të madhe mbrëmë, duke e mposhtur Realin në “santiago Bernabeu” me rezultat 1-2. Trajneri i Cityt, Pep Guardiola ka thënë se ende nuk ka përfunduar asgjë pasi që Reali është skuadër e ...

Reagimi interesant i Pep Guardiolas pas triumfit brilant ndaj Real Madridit
Pep Guardiola thotë se Manchester City nuk është ‘mësuar të bëjë gjëra të tilla’, pas triumfit të skuadrës së tij në Real Madrid për herë të parë në Ligën e Kampionëve. Pavarësisht se......
Zeri | 27-Feb-2020 08:53
Pep Guardiola thotë se Manchester City nuk është ‘mësuar të bëjë gjëra të tilla’, pas triumfit të skuadrës së tij në Real Madrid për herë të parë në Ligën e Kampionëve. Pavarësisht se......

Inter ka 3 alternativa për sulmin nëse ikën Lautaro Martinez
Pep Guardiola, trajneri i Manchester Cityt thekson se skuadra e tij ka udhëtuar në Madrid për fitore dhe këtë e arritën. Manchester City fitoi sonte ndaj Real Madridit me rezultatin 1-2, pas një përmbysje të ‘çmendur’ ...
GazetaBlic | 27-Feb-2020 08:48
Pep Guardiola, trajneri i Manchester Cityt thekson se skuadra e tij ka udhëtuar në Madrid për fitore dhe këtë e arritën. Manchester City fitoi sonte ndaj Real Madridit me rezultatin 1-2, pas një përmbysje të ‘çmendur’ ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved