ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/05/2020 14:30

“Lavrov na kërkoi 5 dollarë, po Batoni nuk pranoi”, Sokol Balla poston foton nga Moska: U bë për miqësi, falas

“Lavrov na kërkoi 5 dollarë, po Batoni nuk pranoi”, Sokol Balla poston foton nga Moska: U bë për miqësi, falas
RUSI Gazetari Sokol Balla ndodhet në Moskë për një intervistë me kryeministrin Edi Rama, e cila do të transmetohet sot drejtpërdrejt në emisionin ‘Real Story’ në News24. Pak para konferencës për mediat, me ministrin e ...
BalkanWeb | 26-Feb-2020 14:15
RUSI Gazetari Sokol Balla ndodhet në Moskë për një intervistë me kryeministrin Edi Rama, e cila do të transmetohet sot drejtpërdrejt në emisionin ‘Real Story’ në News24. Pak para konferencës për mediat, me ministrin e ...

Shqipëria si kryesuese e OSBE-së/ Stabilizimi i konfliktit, a do të çohen përpara nisma për Ukrainën?
Teksa mori fjalën në konferencën e përbashkët me ministrin e Jashtëm rus, Sergey Lavrov, kryeministri Edi Rama u pyet: Me Shqipërinë si kryesuese e OSBE-së, a do të çoni përpara nisma për Ukrainën për stabilizimin e ...
Top Channel | 26-Feb-2020 14:12
Teksa mori fjalën në konferencën e përbashkët me ministrin e Jashtëm rus, Sergey Lavrov, kryeministri Edi Rama u pyet: Me Shqipërinë si kryesuese e OSBE-së, a do të çoni përpara nisma për Ukrainën për stabilizimin e ...

Rama nga Moska: Sa më shpejt të njihet Kosova, aq më mirë do jetë për të gjithë dhe sigurisht për vetë Serbinë
Gjatë fjalës së tij, në një konferencë të përbashkët me ministrin e Jashtëm të Federatës Ruse, Sergey Lavrov, kryeministri i vendit, Edi Rama, ceku çështjen e Kosovës.
Top Channel | 26-Feb-2020 14:12
Gjatë fjalës së tij, në një konferencë të përbashkët me ministrin e Jashtëm të Federatës Ruse, Sergey Lavrov, kryeministri i vendit, Edi Rama, ceku çështjen e Kosovës.

Nga Moska, Rama i kërkon Lavrov njohjen e pavarësisë së Kosovës
Në konferencën e përbashkët për shtyp Lavrov- Rama, i dërguari Top Channel në Moskë Muhamed Veliu e pyeti shefin e diplomacisë ruse nëse ka shkaqe të reja përse Rusia vijon mosnjohjen e pavarësisë së Kosovës dhe nëse ...
Top Channel | 26-Feb-2020 14:12
Në konferencën e përbashkët për shtyp Lavrov- Rama, i dërguari Top Channel në Moskë Muhamed Veliu e pyeti shefin e diplomacisë ruse nëse ka shkaqe të reja përse Rusia vijon mosnjohjen e pavarësisë së Kosovës dhe nëse ...

Berisha: Tradhtarët e kombit në ekstazë pas aktit të ri të tradhtisë kombëtare!
Kryeministri Rama në cilësinë e kreut të OSBE-së, takoi sot në Moskë ministrin e Jashtëm të Rusisë, Sergei Lavrov. Dhe si në çdo udhëtim të tij, gjithmonë shfaqet silueta e Baton Haxhiut, gazetarit që bashkë me ...
Telegraf | 26-Feb-2020 18:24
Kryeministri Rama në cilësinë e kreut të OSBE-së, takoi sot në Moskë ministrin e Jashtëm të Rusisë, Sergei Lavrov. Dhe si në çdo udhëtim të tij, gjithmonë shfaqet silueta e Baton Haxhiut, gazetarit që bashkë me ...

“Estonia është një kamp përqendrimi për gazetarët”, protesta për lirinë e medias ‘ndjek’ Ramën në Moskë
MOSKË Protestuesit kanë organizuar një demonstratë të Mërkurën përpara Shtëpisë së Pritjes së Ministrisë së Jashtme ruse në Moskë në mbështetje të agjencisë ‘Sputnik Estonia’, e cila ka qenë subjekt i një presioni të ...
BalkanWeb | 26-Feb-2020 14:04
MOSKË Protestuesit kanë organizuar një demonstratë të Mërkurën përpara Shtëpisë së Pritjes së Ministrisë së Jashtme ruse në Moskë në mbështetje të agjencisë ‘Sputnik Estonia’, e cila ka qenë subjekt i një presioni të ...

Rama në Moskë: Njihni pavarësinë e Kosovës, krenar që jemi aleatë të Perëndimit
Kryeministri Edi Rama ka kërkuar nga Moska njohjen e Kosoves si shtet. Sipas kreut te qeverise është në të mirën e Serbise ta njohe Kosoven sa me shpejt te jete e mundur. EDI RAMA KRYESUES I OSBE 2020 Mendoj qe eshte ne ...
VizionPlus | 26-Feb-2020 15:46
Kryeministri Edi Rama ka kërkuar nga Moska njohjen e Kosoves si shtet. Sipas kreut te qeverise është në të mirën e Serbise ta njohe Kosoven sa me shpejt te jete e mundur. EDI RAMA KRYESUES I OSBE 2020 Mendoj qe eshte ne ...

Ç’po ndodh me Estoninë?! Lavrov-Ramës: Këtë vit jeni në kontroll të gjithçkaje! Kryeministri: Do doja, por nuk jam! ‘Sputnik’, lajme të rreme për Shqipërinë
Kryeministri shqiptar, Edi Rama, doli në një konferencë me ministrin e Jashtëm të Rusisë, Sergej Lavrov, gjatë vizitës së tij atje si kryesues i OSBE. Ndër të tjera, kryeministri Rama u pyet edhe për situatën në Estoni, ...
BalkanWeb | 26-Feb-2020 13:49
Kryeministri shqiptar, Edi Rama, doli në një konferencë me ministrin e Jashtëm të Rusisë, Sergej Lavrov, gjatë vizitës së tij atje si kryesues i OSBE. Ndër të tjera, kryeministri Rama u pyet edhe për situatën në Estoni, ...

Rama korigjon përkthyesin rus dhe shkakton të qeshura në sallë: S’ka pasur telefonatë që nga koha e Stalinit, nuk mendoj që Rusia është armik
Kryeministri Edi Rama nuk ka hezituar të bëjë edhe batuta gjatë konferencës për shtyp me ministrin e Jashtëm rus Sergej Lavrov. Teksa ka folur për marrëdhëniet mes dy vendeve, Rama ka korrigjuar përkthyesin, gjatë ...
GazetaTema | 26-Feb-2020 13:51
Kryeministri Edi Rama nuk ka hezituar të bëjë edhe batuta gjatë konferencës për shtyp me ministrin e Jashtëm rus Sergej Lavrov. Teksa ka folur për marrëdhëniet mes dy vendeve, Rama ka korrigjuar përkthyesin, gjatë ...

Kulmi i paradokseve: Ramën e presin në Moskë me protestë për… lirinë e medias
A e keni parasysh atë lojën e zakonshme se cili është kulmi i paradokseve? Këtë herë duket se kulmi i paradokseve ka ndodhur në Moskë, ku i pranishëm ishte kryeministri shqiptar, Edi Rama. Ai është pritur me një ...
Telegraf | 26-Feb-2020 14:12
A e keni parasysh atë lojën e zakonshme se cili është kulmi i paradokseve? Këtë herë duket se kulmi i paradokseve ka ndodhur në Moskë, ku i pranishëm ishte kryeministri shqiptar, Edi Rama. Ai është pritur me një ...

Gënjeshtra e Ramës në Moskë përballë Lavrovit: Marrëveshjen Rusi-Shqipëri në 2004 e nënshkroi Lulzim Basha (PD ishte në opozitë atëhere)
Takimi i kryeministrit Edi Rama me ministrin e Jashtëm rus, Sergei Lavrov, rezervoi edhe një anë tjetër. Atë të mungesës së thellë të njohurive të kryeministrit shqiptar të raporteve mes dy vendeve dhe historikut jo të ...
Lapsi | 26-Feb-2020 19:26
Takimi i kryeministrit Edi Rama me ministrin e Jashtëm rus, Sergei Lavrov, rezervoi edhe një anë tjetër. Atë të mungesës së thellë të njohurive të kryeministrit shqiptar të raporteve mes dy vendeve dhe historikut jo të ...

“Që nga koha e Stalinit s’ka patur një telefonatë”, Rama e Lavrov komentojnë marrëdhëniet mes dy vendeve, Ministri rus: Nënshkruam marrëveshje që s’i keni ratifikuar
RUSI Në konferencën e përbashkët për mediat, kryeministri Edi Rama e ministri i jashtëm rus, Lavrov iu përgjigjën interesit të gazetarëve lidhur me marrëdhëniet mes dy vendeve, dhe se sa do të ndikojë kjo vizitë në ...
BalkanWeb | 26-Feb-2020 13:34
RUSI Në konferencën e përbashkët për mediat, kryeministri Edi Rama e ministri i jashtëm rus, Lavrov iu përgjigjën interesit të gazetarëve lidhur me marrëdhëniet mes dy vendeve, dhe se sa do të ndikojë kjo vizitë në ...

Rama në Moskë: Besoj që Rusia mund të përdorë ndikimin e saj për të na çuar më pranë paqes
Kryetari i OSBE-së, kryeministri shqiptar Edi Rama, deklaroi sot në Moskë se “kriza në Ukrainë apo përreth saj, ashtu siç e shohim ne, është sfida më e ngutshme në Evropë dhe zgjidhja e kësaj krize natyrisht është ...
Indeks Online | 26-Feb-2020 19:36
Kryetari i OSBE-së, kryeministri shqiptar Edi Rama, deklaroi sot në Moskë se “kriza në Ukrainë apo përreth saj, ashtu siç e shohim ne, është sfida më e ngutshme në Evropë dhe zgjidhja e kësaj krize natyrisht është ...

Kryeministri Rama bën thirrje në Moskë për njohjen e Kosovës
Kryeministri shqiptar Edi Rama tha të mërkurën në Moskë gjatë një konference shtypi me ministrin e Jashtëm rus se nuk sheh arsye se përse të tjerët kanë të drejtë të ndahen e të kenë shtetin e tyre dhe Kosova mos ta ...
Zeri Amerikes | 26-Feb-2020 19:22
Kryeministri shqiptar Edi Rama tha të mërkurën në Moskë gjatë një konference shtypi me ministrin e Jashtëm rus se nuk sheh arsye se përse të tjerët kanë të drejtë të ndahen e të kenë shtetin e tyre dhe Kosova mos ta ...

Sonte në Zona B: Kryeministri Edi Rama
Vizita e parë e një lideri shqiptar, që prej prishjes së raporteve mes Shqipërisë së Enver Hoxhës dhe atëherë Bashkimit Sovjetik, e realizuar nga kryeministri Edi Rama, në pozitën e liderit të Organizatës për Siguri dhe ...
Medial | 26-Feb-2020 18:54
Vizita e parë e një lideri shqiptar, që prej prishjes së raporteve mes Shqipërisë së Enver Hoxhës dhe atëherë Bashkimit Sovjetik, e realizuar nga kryeministri Edi Rama, në pozitën e liderit të Organizatës për Siguri dhe ...

Sonte në Zona B: Kryeministri Edi Rama
Vizita e parë e një lideri shqiptar, që prej prishjes së raporteve mes Shqipërisë së Enver Hoxhës dhe atëherë Bashkimit Sovjetik, e realizuar nga kryeministri Edi Rama, në pozitën e liderit të Organizatës për Siguri dhe ...
Klan Kosova | 26-Feb-2020 18:44
Vizita e parë e një lideri shqiptar, që prej prishjes së raporteve mes Shqipërisë së Enver Hoxhës dhe atëherë Bashkimit Sovjetik, e realizuar nga kryeministri Edi Rama, në pozitën e liderit të Organizatës për Siguri dhe ...

Rama, Lavrovit, në Moskë, si Vuçiqit në Beograd: Serbia ta njoh Kosovën
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, tha gjatë konferencës për shtyp me ministrin e Jashtëm të Rusisë, Sergej Lavrov, se Shqipëria ka një qëndrim të qartë, që Serbia duhet të njohë sa më shpjet Kosovën. Rama ia bëri të ...
PortaliOnline | 26-Feb-2020 17:46
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, tha gjatë konferencës për shtyp me ministrin e Jashtëm të Rusisë, Sergej Lavrov, se Shqipëria ka një qëndrim të qartë, që Serbia duhet të njohë sa më shpjet Kosovën. Rama ia bëri të ...

Rama i kërkon Rusisë njohjen e Kosovës (VIDEO)
Në Moskë ku po qëndron kryeministri shqiptar, Edi Rama, në cilësinë e kryesuesit të OSBE-së. Ai u takua me ministrin e Jashtëm rus, Sergej lavrov. Pas takimit para gazetarëve dolën edhe kryeministri Rama e shefi i ...
Zeri | 26-Feb-2020 16:27
Në Moskë ku po qëndron kryeministri shqiptar, Edi Rama, në cilësinë e kryesuesit të OSBE-së. Ai u takua me ministrin e Jashtëm rus, Sergej lavrov. Pas takimit para gazetarëve dolën edhe kryeministri Rama e shefi i ...

Rama i kërkon Rusisë njohjen e Kosovës (VIDEO)
Në Moskë ku po qëndron kryeministri shqiptar, Edi Rama, në cilësinë e kryesuesit të OSBE-së. Ai u takua me ministrin e Jashtëm rus, Sergej lavrov. Pas takimit para gazetarëve dolën edhe kryeministri Rama e shefi i ...
Medial | 26-Feb-2020 16:24
Në Moskë ku po qëndron kryeministri shqiptar, Edi Rama, në cilësinë e kryesuesit të OSBE-së. Ai u takua me ministrin e Jashtëm rus, Sergej lavrov. Pas takimit para gazetarëve dolën edhe kryeministri Rama e shefi i ...

Rama i kërkon Rusisë njohjen e Kosovës (VIDEO)
Në Moskë ku po qëndron kryeministri shqiptar, Edi Rama, në cilësinë e kryesuesit të OSBE-së. Ai u takua me ministrin e Jashtëm rus, Sergej lavrov. Pas takimit para gazetarëve dolën edhe kryeministri Rama e shefi i ...
Klan Kosova | 26-Feb-2020 16:21
Në Moskë ku po qëndron kryeministri shqiptar, Edi Rama, në cilësinë e kryesuesit të OSBE-së. Ai u takua me ministrin e Jashtëm rus, Sergej lavrov. Pas takimit para gazetarëve dolën edhe kryeministri Rama e shefi i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved