ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/05/2020 05:37

Hajrizi, godet gjuajtjet e lira me “Bismilah”

Hajrizi, godet gjuajtjet e lira me “Bismilah”
Kosova u tregua fantastike në ndeshjen kundër Islandës në kuadër të ndeshjes së parë parakualifikuese për Botërorin 2023. E në këtë ndeshje fantastik ishte edhe basketbollisti kosovar, Drilon Hajrizi. Në gjuajtje e tij, ...
Shprehja | 21-Feb-2020 00:28
Kosova u tregua fantastike në ndeshjen kundër Islandës në kuadër të ndeshjes së parë parakualifikuese për Botërorin 2023. E në këtë ndeshje fantastik ishte edhe basketbollisti kosovar, Drilon Hajrizi. Në gjuajtje e tij, ...

Islandezët lavdërojnë Kosovën pas humbjes në Prishtinë
Kombëtarja e Kosovës në basketboll ka arritur të mposhtë atë të Islandës në ndeshjen e zhvilluar sot në Prishtinë në kuadër të parakualifikimeve për në kampionatin botëror. “Dardanët” ishin më të mirë se islandezët në ...
InFokusi | 20-Feb-2020 23:55
Kombëtarja e Kosovës në basketboll ka arritur të mposhtë atë të Islandës në ndeshjen e zhvilluar sot në Prishtinë në kuadër të parakualifikimeve për në kampionatin botëror. “Dardanët” ishin më të mirë se islandezët në ...

Kosova fiton dramën me Islandën (VIDEO)
Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll ka shënuar sot një fitore të vlefshme për fazën parakualifikuese të Botërorit 2023. “Dardanët” arritën t’i mposhtin kundërshtarët nga Islanda me rezultat 80:78. Kronikë e përgatitur ...
Medial | 20-Feb-2020 23:40
Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll ka shënuar sot një fitore të vlefshme për fazën parakualifikuese të Botërorit 2023. “Dardanët” arritën t’i mposhtin kundërshtarët nga Islanda me rezultat 80:78. Kronikë e përgatitur ...

Kosova fiton dramën me Islandën (VIDEO)
Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll ka shënuar sot një fitore të vlefshme për fazën parakualifikuese të Botërorit 2023. “Dardanët” arritën t’i mposhtin kundërshtarët nga Islanda me rezultat 80:78. Kronikë e përgatitur ...
Klan Kosova | 20-Feb-2020 23:34
Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll ka shënuar sot një fitore të vlefshme për fazën parakualifikuese të Botërorit 2023. “Dardanët” arritën t’i mposhtin kundërshtarët nga Islanda me rezultat 80:78. Kronikë e përgatitur ...

Islandezët lavdërojnë Kosovën pas humbjes në Prishtinë
Kombëtarja e Kosovës në basketboll ka arritur të mposhtë atë të Islandës në ndeshjen e zhvilluar sot në Prishtinë në kuadër të parakualifikimeve për në kampionatin botëror. “Dardanët” ishin më të mirë se islandezët në ...
Gazeta Express | 20-Feb-2020 23:28
Kombëtarja e Kosovës në basketboll ka arritur të mposhtë atë të Islandës në ndeshjen e zhvilluar sot në Prishtinë në kuadër të parakualifikimeve për në kampionatin botëror. “Dardanët” ishin më të mirë se islandezët në ...

Basketbollisti i Kosovës tha ‘Bismilah’ para se të gjuante për një pikë (VIDEO)
Kombëtarja e Kosovës në basketboll ka shënuar fitore shumë të rëndësishme ndaj Islandës me rezultat 80-78, shkruan Gazeta inFokus. Ky duel i ka takuar xhiros së parë të Grupit B në parakualifikimet e Kampionatit Botëror ...
InFokusi | 20-Feb-2020 23:19
Kombëtarja e Kosovës në basketboll ka shënuar fitore shumë të rëndësishme ndaj Islandës me rezultat 80-78, shkruan Gazeta inFokus. Ky duel i ka takuar xhiros së parë të Grupit B në parakualifikimet e Kampionatit Botëror ...

Kosovë - Islandë, këto janë fotot më të bukura nga ndeshja
Kosova ka mundur Islandën me rezultat 80:78 (22:13, 13:21, 25:23, 20:21). Kosova e nisi shumë mirë ndeshjen, duke qenë në epërsi nga fillimi i ndeshjes, ku epërsia më e lartë arriti në 20:11, derisa kjo pjesë përfundoi ...
Zeri | 20-Feb-2020 23:13
Kosova ka mundur Islandën me rezultat 80:78 (22:13, 13:21, 25:23, 20:21). Kosova e nisi shumë mirë ndeshjen, duke qenë në epërsi nga fillimi i ndeshjes, ku epërsia më e lartë arriti në 20:11, derisa kjo pjesë përfundoi ...

Kosova e mposhti Islandën
Kombëtarja e Kosovës në basketboll e ka fituar ndeshjen e parë të parakualifikimeve për Botërorin 2023. Të enjten mbrëma në Prishtinë, Kosova fitoi ndaj Islandës me shifrat 80:78. Kështu “dardanët” kanë bërë hap të ...
AlbInfo | 20-Feb-2020 23:01
Kombëtarja e Kosovës në basketboll e ka fituar ndeshjen e parë të parakualifikimeve për Botërorin 2023. Të enjten mbrëma në Prishtinë, Kosova fitoi ndaj Islandës me shifrat 80:78. Kështu “dardanët” kanë bërë hap të ...

Marmarinos pas fitores ndaj Islandës: Ky është vetëm fillimi
Trajneri i përfaqësueses së Kosovës në basketboll, Christos Marmarinos, është shprehur i kënaqur me lojtarët pas fitores ndaj Islandës . “Basketbollistët e arritën fitoren, jo unë. U angazhuan dhe nuk u dorëzuan për ...
Klan Kosova | 20-Feb-2020 22:52
Trajneri i përfaqësueses së Kosovës në basketboll, Christos Marmarinos, është shprehur i kënaqur me lojtarët pas fitores ndaj Islandës . “Basketbollistët e arritën fitoren, jo unë. U angazhuan dhe nuk u dorëzuan për ...

Islandezët befasohen me Kosovën, e dërgojnë në 'qiell' këtë lojtar
Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll ka arritur të mposhtë atë të Islandës në ndeshjen e zhvilluar sot në Prishtinë në kuadër të parakualifikimeve për në kampionatin botëror. “Dardanët” ishin......
Zeri | 20-Feb-2020 22:49
Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll ka arritur të mposhtë atë të Islandës në ndeshjen e zhvilluar sot në Prishtinë në kuadër të parakualifikimeve për në kampionatin botëror. “Dardanët” ishin......

Pas fitores, trajneri i Kosovës paralajmëron se ky është vetëm fillimi Përzgjedhësi i ri i Kosovës në basketboll, greku Christos Marmarinos, ia ka lënë lojtarëve meritat për fitoren ndaj Islandës. Kosova të enjten mbrëma në Prishtinë e mposhti...
Përzgjedhësi i ri i Kosovës në basketboll, greku Christos Marmarinos, ia ka lënë lojtarëve meritat për fitoren ndaj Islandës. Kosova të enjten mbrëma në Prishtinë e mposhti Islandën me rezultatin 80:78, në hapje të ...
Kosova Sot | 20-Feb-2020 22:46
Përzgjedhësi i ri i Kosovës në basketboll, greku Christos Marmarinos, ia ka lënë lojtarëve meritat për fitoren ndaj Islandës. Kosova të enjten mbrëma në Prishtinë e mposhti Islandën me rezultatin 80:78, në hapje të ...

Pas fitores, trajneri i Kosovës paralajmëron se ky është vetëm fillimi
Përzgjedhësi i ri i Kosovës në basketboll, greku Christos Marmarinos, ia ka lënë lojtarëve meritat për fitoren ndaj Islandës. Kosova të enjten mbrëma në Prishtinë e mposhti Islandën me rezultatin 80:78, në hapje të ...
Gazeta Express | 20-Feb-2020 22:28
Përzgjedhësi i ri i Kosovës në basketboll, greku Christos Marmarinos, ia ka lënë lojtarëve meritat për fitoren ndaj Islandës. Kosova të enjten mbrëma në Prishtinë e mposhti Islandën me rezultatin 80:78, në hapje të ...

Islandezët të befasuar me paraqitjen e Kosovës
Kombëtarja e Kosovës në basketboll ka arritur të mposhtë atë të Islandës në ndeshjen e zhvilluar sot në Prishtinë në kuadër të parakualifikimeve për në kampionatin botëror. “Dardanët” ishin më të mirë se islandezët në ...
Koha.net | 20-Feb-2020 22:28
Kombëtarja e Kosovës në basketboll ka arritur të mposhtë atë të Islandës në ndeshjen e zhvilluar sot në Prishtinë në kuadër të parakualifikimeve për në kampionatin botëror. “Dardanët” ishin më të mirë se islandezët në ...

Kosovë spektakolare, triumf i ngushtë ndaj Islandës në Prishtinë
Kosova e ka nisur me fitore parakulifikuesen për Kampionatin Botëror, pasi para tifozëve të vet ka mposhtur me rezultat të ngushtë 80:78 Islandën. Dardanët e nisën për mrekulli ndeshjen, kur çereku i parë përfundoi me ...
Telegrafi | 20-Feb-2020 20:45
Kosova e ka nisur me fitore parakulifikuesen për Kampionatin Botëror, pasi para tifozëve të vet ka mposhtur me rezultat të ngushtë 80:78 Islandën. Dardanët e nisën për mrekulli ndeshjen, kur çereku i parë përfundoi me ...

Trajneri i Kosovës flet pas triumfit ndaj Islandës: Krenar me lojtarët, ky është vetëm fillimi
Përzgjedhësi i ri i Kosovës në basketboll, greku Christos Marmarinos, ia ka lënë lojtarëve meritat për fitoren ndaj Islandës. Kosova të enjten mbrëma në Prishtinë e mposhti Islandën me rezultatin 80:78, në hapje të......
Zeri | 20-Feb-2020 22:13
Përzgjedhësi i ri i Kosovës në basketboll, greku Christos Marmarinos, ia ka lënë lojtarëve meritat për fitoren ndaj Islandës. Kosova të enjten mbrëma në Prishtinë e mposhti Islandën me rezultatin 80:78, në hapje të......

Thaçi uron për fitoren e Kosovës ndaj Islandës
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar për fitoren e Kosovës ndaj Islandës. Ai përmes një postimi në facebook e ka quajtur fitore të jashtëzakonshme, shkruan . “Ndeshje e mrekullueshme ndërmjet Kosovës dhe ...
Arbresh | 20-Feb-2020 22:02
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar për fitoren e Kosovës ndaj Islandës. Ai përmes një postimi në facebook e ka quajtur fitore të jashtëzakonshme, shkruan . “Ndeshje e mrekullueshme ndërmjet Kosovës dhe ...

Thaçi: Ndeshje e mrekullueshme ndërmjet Kosovës dhe Islandës
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ndeshjen ndërmjet Kosovës dhe Islandës në basketboll e ka cilësuar si të mrekullueshme. Në llogarinë e tij në Facebook, Thaçi e ka thënë se kjo është një fitore e jashtëzakonshme e ...
InFokusi | 20-Feb-2020 21:56
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ndeshjen ndërmjet Kosovës dhe Islandës në basketboll e ka cilësuar si të mrekullueshme. Në llogarinë e tij në Facebook, Thaçi e ka thënë se kjo është një fitore e jashtëzakonshme e ...

Marmarinos: Krenar me lojtarët, ky është vetëm fillimi
Përzgjedhësi i ri i Kosovës në basketboll, greku Christos Marmarinos, ia ka lënë lojtarëve meritat për fitoren ndaj Islandës. Kosova të enjten mbrëma në Prishtinë e mposhti Islandën me rezultatin 80:78, në hapje të ...
Koha.net | 20-Feb-2020 21:28
Përzgjedhësi i ri i Kosovës në basketboll, greku Christos Marmarinos, ia ka lënë lojtarëve meritat për fitoren ndaj Islandës. Kosova të enjten mbrëma në Prishtinë e mposhti Islandën me rezultatin 80:78, në hapje të ...

Gol në Olimpico, zhbllokohet sfida mes Romës e Gent’it
Është mbyllur para pak çastesh dueli i parë i fazës së grupeve në raundin preliminar të kualifikimeve për kampionatin botëror të vitit 2023. Kosova ishte më e mirë sesa Islanda në momentet vendimtare, teksa në fund ...
GazetaBlic | 20-Feb-2020 21:19
Është mbyllur para pak çastesh dueli i parë i fazës së grupeve në raundin preliminar të kualifikimeve për kampionatin botëror të vitit 2023. Kosova ishte më e mirë sesa Islanda në momentet vendimtare, teksa në fund ...

Kosova e nis me fitore kampanjën parakualifikuese të Botërorit
Në një atmosferë të jashtëzakonshme të krijuar në palestrën e Pallatit të Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, Kosova ka shënuar një fitore të rëndësishme në ndeshjen e parë të grupit B të parakualifikimeve......
Zeri | 20-Feb-2020 21:19
Në një atmosferë të jashtëzakonshme të krijuar në palestrën e Pallatit të Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, Kosova ka shënuar një fitore të rëndësishme në ndeshjen e parë të grupit B të parakualifikimeve......

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved