ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/06/2020 16:02

Kampionët në fuqi të Champions “rrëzohen” në Madrid. Haaland mposht PSG

Kampionët në fuqi të Champions “rrëzohen” në Madrid. Haaland mposht PSG
Liverpool ka rezultuar pa fat në ndeshjen e parë të fazës së 1/8 në Champions League përball madrilenëve të Atleticos. Edhe pse vinin në këtë ndeshje me petkun e kampionëve të Europës në fuqi, Liverpool është mundur ...
GazetaTema | 18-Feb-2020 23:00
Liverpool ka rezultuar pa fat në ndeshjen e parë të fazës së 1/8 në Champions League përball madrilenëve të Atleticos. Edhe pse vinin në këtë ndeshje me petkun e kampionëve të Europës në fuqi, Liverpool është mundur ...

Erling Haaland, apo njeriu i rekordeve – statistikat flasin për një sulmues që do të sundojë në të ardhmen
Sulmuesi i Borussia Dortmund, Erling Haaland, ka arritur të shënojë dy herë në përballje me PSG-në. Ai aktualisht udhëheq listën e top shënuesve në Ligën e Kampionëve me 10 gola, aq sa ka edhe Robert Lewandowski. ...
Telegrafi | 18-Feb-2020 23:42
Sulmuesi i Borussia Dortmund, Erling Haaland, ka arritur të shënojë dy herë në përballje me PSG-në. Ai aktualisht udhëheq listën e top shënuesve në Ligën e Kampionëve me 10 gola, aq sa ka edhe Robert Lewandowski. ...

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 1-0 Liverpool, zhgënjen Salah
Atletico Madridi e ka fituar ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve ndaj Liverpoolit në Wanda Metropolitano. Meqenëse vendasit e fituan ndeshjen, edhe notën mesatare (6.87) e kanë më të lartë se ...
Telegrafi | 18-Feb-2020 23:18
Atletico Madridi e ka fituar ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve ndaj Liverpoolit në Wanda Metropolitano. Meqenëse vendasit e fituan ndeshjen, edhe notën mesatare (6.87) e kanë më të lartë se ...

Notat e lojtarëve, Borussia 2-1 PSG: Haaland lë nën hije Neymarin dhe Mbappen
Borussia Dortmund ka marr një fitore të madhe në përballje me PSG-në me rezultat 2-1, që e la të hapur kualifikimin për ndeshjen kthyese. Pjesa e parë doli të jetë më e qetë ku nuk pati gola, ndërsa tre të tjerë u ...
Telegrafi | 18-Feb-2020 23:15
Borussia Dortmund ka marr një fitore të madhe në përballje me PSG-në me rezultat 2-1, që e la të hapur kualifikimin për ndeshjen kthyese. Pjesa e parë doli të jetë më e qetë ku nuk pati gola, ndërsa tre të tjerë u ...

Vendimtari Saul: Jemi Atletico Madrid, tani mendojmë vetëm për festë
Mesfushori i Atletico Madrid, Saul Niguez, shënoi golin e vetëm në fitoren e skuadrës së tij kundër Liverpool. Pas ndeshjes, spanjolli foli shkurtimisht për mediet, ku u shpreh: “Ka pasur shumë kritika kundër Atleticos ...
ABCNews | 18-Feb-2020 23:24
Mesfushori i Atletico Madrid, Saul Niguez, shënoi golin e vetëm në fitoren e skuadrës së tij kundër Liverpool. Pas ndeshjes, spanjolli foli shkurtimisht për mediet, ku u shpreh: “Ka pasur shumë kritika kundër Atleticos ...

VIDEO/ Përfundojnë pjesët e para të Champions League: Atl Madrid në epërsi ndaj Liverpulit. Paqe mes B. Dortmund dhe PSG
Janë mbyllur pjesët e para të dy ndeshjeve të sotme Atl Madrdi-Liverpool, që përfundoi me rezultatin 1-0. Vetëm katër minuta lojë kanë kaluar dhe menjëherë ka ardhur goli i parë i mbrëmjes në Champions League. Ka qenë ...
GazetaTema | 18-Feb-2020 21:54
Janë mbyllur pjesët e para të dy ndeshjeve të sotme Atl Madrdi-Liverpool, që përfundoi me rezultatin 1-0. Vetëm katër minuta lojë kanë kaluar dhe menjëherë ka ardhur goli i parë i mbrëmjes në Champions League. Ka qenë ...

VIDEO | Haaland si Usain Bolt, sprinti i tij është i jashtëzakonshëm
Erling Braut Haaland nuk është vetëm një sulmues pykë, pasi në ndeshjen kundër PSG-së, ka treguar edhe shpejtësinë e tij të jashtëzakonshme dhe aftësitë e tij në mbrojtje, në ndihmë të skuadrës. Pasi largon një top me ...
ABCNews | 18-Feb-2020 23:15
Erling Braut Haaland nuk është vetëm një sulmues pykë, pasi në ndeshjen kundër PSG-së, ka treguar edhe shpejtësinë e tij të jashtëzakonshme dhe aftësitë e tij në mbrojtje, në ndihmë të skuadrës. Pasi largon një top me ...

Haaland shkëlqen në fitoren e Dortmundit kundër PSG-së
Erling Haaland ka shkëlqyer duke i realizuar dy golat e triumfit të Borussia Dortmundit 2:1 kundër Paris Saint-Germain në ndeshjen e parë të 1/8 së finales mes tyre në Ligën e Kampionëve. Sulmuesi i talentuar norvegjez ...
TetovaSot | 18-Feb-2020 23:57
Erling Haaland ka shkëlqyer duke i realizuar dy golat e triumfit të Borussia Dortmundit 2:1 kundër Paris Saint-Germain në ndeshjen e parë të 1/8 së finales mes tyre në Ligën e Kampionëve. Sulmuesi i talentuar norvegjez ...

Klopp kërcënon Atleticon: Shihemi në Anfield
Liverpooli u mposht nga Atletico Madrid në “Wanda Metropolitano” me rezultat 2-1 në ndeshjen e fazës së 1/8 të Ligës së Kampionëve. Trajneri i “Reds”, Jurgen Klopp ka thënë se Atletico u mbrojt por ka paralajmëruar ...
Indeks Online | 18-Feb-2020 23:57
Liverpooli u mposht nga Atletico Madrid në “Wanda Metropolitano” me rezultat 2-1 në ndeshjen e fazës së 1/8 të Ligës së Kampionëve. Trajneri i “Reds”, Jurgen Klopp ka thënë se Atletico u mbrojt por ka paralajmëruar ...

Klopp: Mirë se vini në Anfield, nuk ka përfunduar ende
Trajneri i Liverpoolit, Juergen Klopp, beson se skuadra e tij do të përmbys rezultatin në ndeshjen e kthimit ndaj Atletico Madridit. Atletico të martën fitoi 1:0 në ndeshjen e parë të një të tetës së finales të Ligës së ...
Koha.net | 18-Feb-2020 23:57
Trajneri i Liverpoolit, Juergen Klopp, beson se skuadra e tij do të përmbys rezultatin në ndeshjen e kthimit ndaj Atletico Madridit. Atletico të martën fitoi 1:0 në ndeshjen e parë të një të tetës së finales të Ligës së ...

Saul: I heshtëm kritikët, ishin gati të na “vrisnin”
Saul ishte heroi i Atletico Madridit në ndeshjen kundër Liverpoolit. Goli i tij vendosi sfidën e përfunduar me rezultatin 1-0 kundër kampionëve në fuqi. Pas ndeshjes, autori i golit ka thënë se ky sukses është falë ...
InFokusi | 18-Feb-2020 23:57
Saul ishte heroi i Atletico Madridit në ndeshjen kundër Liverpoolit. Goli i tij vendosi sfidën e përfunduar me rezultatin 1-0 kundër kampionëve në fuqi. Pas ndeshjes, autori i golit ka thënë se ky sukses është falë ...

Atletico e mund Liverpoolin, por gjithçka mbetet e hapur për ndeshjen kthyese
Atletico Madridi e ka mundur 1:0 Liverpoolin në ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, por çdo mundësi për kualifikim në çerekfinale mbetet e hapur për të dy skuadrat në ndeshjen e kthimit. Saul Nunez ...
TetovaSot | 18-Feb-2020 23:57
Atletico Madridi e ka mundur 1:0 Liverpoolin në ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, por çdo mundësi për kualifikim në çerekfinale mbetet e hapur për të dy skuadrat në ndeshjen e kthimit. Saul Nunez ...

I jashtëzakonshmi Haaland vendos rekord në Ligën e Kampionëve
Heroi i mbrëmjes në ‘Signal Iduna Park’ ishte talenti Erling Haaland, me dy gola të shënuara kundër kampionëve të Francës. Norvegjezi me paraqitjet, golat, grintën e treguar në fushë, ka fituar epitetin e sensacionit të ...
Lajminet | 18-Feb-2020 23:49
Heroi i mbrëmjes në ‘Signal Iduna Park’ ishte talenti Erling Haaland, me dy gola të shënuara kundër kampionëve të Francës. Norvegjezi me paraqitjet, golat, grintën e treguar në fushë, ka fituar epitetin e sensacionit të ...

Andy Robertson: Lojtarët e Atleticos u gëzuan sikur të ishin kualifikuar, ama s’e dinë që do të vijnë në Anfield
Ylli i Liverpoolit, Andrew Roberston, i ka paralajmëruar lojtarët e Atletico Madridit të mos festojnë para kohe pasi për ta arritur kualifikimin në çerekfinale do të duhet ta vizitojnë për 90 minuta të tjerë një terren ...
InFokusi | 18-Feb-2020 23:48
Ylli i Liverpoolit, Andrew Roberston, i ka paralajmëruar lojtarët e Atletico Madridit të mos festojnë para kohe pasi për ta arritur kualifikimin në çerekfinale do të duhet ta vizitojnë për 90 minuta të tjerë një terren ...

Diego Simeone: Punë fenomenale ekipore, luajtëm ashtu siç duhej të luanim
Atletico Madridi ka shënuar fitore minimale ndaj Liverpoolit në ndeshjen e parë të fazës së eliminimit direkt. “Los Colchoneros” mposhtën kampionët aktual të kësaj gare 1-0, me golin e realizuar nga Saul Nigez në ...
GazetaBlic | 18-Feb-2020 23:48
Atletico Madridi ka shënuar fitore minimale ndaj Liverpoolit në ndeshjen e parë të fazës së eliminimit direkt. “Los Colchoneros” mposhtën kampionët aktual të kësaj gare 1-0, me golin e realizuar nga Saul Nigez në ...

Saul: I heshtëm kritikët, ishin gati të na “vrisnin”
Saul ishte heroi i Atletico Madridit në ndeshjen kundër Liverpoolit. Goli i tij vendosi sfidën e përfunduar me rezultatin 1-0 kundër kampionëve në fuqi. Pas ndeshjes, autori i golit ka thënë se ky sukses është falë ...
Indeks Online | 18-Feb-2020 23:46
Saul ishte heroi i Atletico Madridit në ndeshjen kundër Liverpoolit. Goli i tij vendosi sfidën e përfunduar me rezultatin 1-0 kundër kampionëve në fuqi. Pas ndeshjes, autori i golit ka thënë se ky sukses është falë ...

Borussia Dortmund i falet Haalandit, fitore e gjermanëve që lë hapur gjithçka për ndeshjen kthyese
Ndeshja mes Borussia Dortmund dhe PSG doli të jetë mjaftë interesante, sidomos pjesa e dytë ku u shënuan të gjitha golat për tu mbyllur në fund 2-1. Pjesa e parë doli të jetë më e qetë, ku u regjistruan vetëm dy raste ...
Telegrafi | 18-Feb-2020 22:54
Ndeshja mes Borussia Dortmund dhe PSG doli të jetë mjaftë interesante, sidomos pjesa e dytë ku u shënuan të gjitha golat për tu mbyllur në fund 2-1. Pjesa e parë doli të jetë më e qetë, ku u regjistruan vetëm dy raste ...

Ylli i PSG-së pas humbjes: Goli i shënuar, i rëndësishëm për ndeshjen e dytë
Paris Saint-Germaini u mposht në udhëtim te Borussia Dortmundi në ndeshjen e parë të së tetës së finales së Ligës së Kampionëve, shkruan zeri.info Gjermanët triumfuan me shifrat 2:1 ndaj francezëve. Mbrojtësi i ...
Zeri | 18-Feb-2020 23:45
Paris Saint-Germaini u mposht në udhëtim te Borussia Dortmundi në ndeshjen e parë të së tetës së finales së Ligës së Kampionëve, shkruan zeri.info Gjermanët triumfuan me shifrat 2:1 ndaj francezëve. Mbrojtësi i ...

Atletico fiton betejën e parë ndaj Liverpoolit, gjithçka vendoset në Anfield
Me epërsi prej një goli (1-0), Atletico Madridi ka triumfuar përballë Liverpoolit në Wanda Metropolitano, në ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Pas një harkimi nga këndi, Saul reagoi më së miri në ...
Telegrafi | 18-Feb-2020 22:54
Me epërsi prej një goli (1-0), Atletico Madridi ka triumfuar përballë Liverpoolit në Wanda Metropolitano, në ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Pas një harkimi nga këndi, Saul reagoi më së miri në ...

“Djaloshi i Artë” Haaland, Dortmund mposht PSG-në në betejën e parë
Është mbyllur takimi i parë mes Borussia Dortmund dhe PSG-së, me fitoren 2-1 të verdhezinjve. Skuadra gjermane tregoi një marsh më shumë se kampionët e Francës dhe e merituan fitoren. Pjesa e parë pati raste në të dyja ...
ABCNews | 18-Feb-2020 23:00
Është mbyllur takimi i parë mes Borussia Dortmund dhe PSG-së, me fitoren 2-1 të verdhezinjve. Skuadra gjermane tregoi një marsh më shumë se kampionët e Francës dhe e merituan fitoren. Pjesa e parë pati raste në të dyja ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved