ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/04/2020 05:42

Biseda e Ramës me të riun që ishte në kafe: Hajde puno në ndërtim, apo do doganier? Djali: Po, kam mbaruar shkollën

Biseda e Ramës me të riun që ishte në kafe: Hajde puno në ndërtim, apo do doganier? Djali: Po, kam mbaruar shkollën
Kryeministri Edi Rama ka qenë ditën e sotme në Durrës ku ka qenë duke inspektuar fazën e parë të rindërtimit për të rikthyer në shtëpi të prekurit nga tërmeti.
Top Channel | 18-Feb-2020 18:02
Kryeministri Edi Rama ka qenë ditën e sotme në Durrës ku ka qenë duke inspektuar fazën e parë të rindërtimit për të rikthyer në shtëpi të prekurit nga tërmeti.

Dialogu i Edi Ramës me të riun, që ishte ulur në kafene: Hajde puno në ndërtim…!
Kryeministri Edi Rama ka qenë ditën e sotme në Durrës ku ka qenë duke inspektuar fazën e parë të rindërtimit për të rikthyer në shtëpi të prekurit nga tërmeti. Rama ka parë disa të rinj në kafene dhe ka pasur një bisedë ...
Telegrafi | 18-Feb-2020 17:44
Kryeministri Edi Rama ka qenë ditën e sotme në Durrës ku ka qenë duke inspektuar fazën e parë të rindërtimit për të rikthyer në shtëpi të prekurit nga tërmeti. Rama ka parë disa të rinj në kafene dhe ka pasur një bisedë ...

Rindërtimi në Shqipëri përballet me mungesën e fuqisë punëtore
I sapo kthyer nga Brukseli kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama lajmëroi se nga të huajt nuk do marrim vetëm thesin e parave për rindërtim, por edhe krahun e punës, i cili i mungon Shqipërisë. Kryeministri i Shqipërisë ...
Alsat-M | 18-Feb-2020 17:53
I sapo kthyer nga Brukseli kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama lajmëroi se nga të huajt nuk do marrim vetëm thesin e parave për rindërtim, por edhe krahun e punës, i cili i mungon Shqipërisë. Kryeministri i Shqipërisë ...

Punëtorë të huaj për rindërtimin/ Rama në Durrës, ndërtuesit ankohen se s’ka punëtorë
I sapo kthyer nga Brukseli, Edi Rama lajmëroi se nga të huajt nuk do marrim vetëm thesin e parave për rindërtim, por edhe krahun e punës, i cili i mungon Shqipërisë.
Top Channel | 18-Feb-2020 15:41
I sapo kthyer nga Brukseli, Edi Rama lajmëroi se nga të huajt nuk do marrim vetëm thesin e parave për rindërtim, por edhe krahun e punës, i cili i mungon Shqipërisë.

Kryeministri Rama në Durrës, ndërtuesit ankohen se s’ka punëtorë
I sapo kthyer nga Brukseli, kryeministri Edi Rama, lajmëroi se nga të huajt nuk do marrim vetëm thesin e parave për rindërtim, por edhe krahun e punës, i cili i mungon Shqipërisë. Kryeministri, pas konferencës së ...
RTSH | 18-Feb-2020 17:41
I sapo kthyer nga Brukseli, kryeministri Edi Rama, lajmëroi se nga të huajt nuk do marrim vetëm thesin e parave për rindërtim, por edhe krahun e punës, i cili i mungon Shqipërisë. Kryeministri, pas konferencës së ...

Shqipëria, pos parave kërkon edhe punëtorë nga vendet e huaja
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, shpejt pritet të dal edhe me një kërkesë për vendet e huaja sa i përket fazës së rindërtimit të vendit pas dëmeve që shkaktoi tërmeti i 26 nëntorit. Shqipërisë, të hënën në ...
Koha.net | 18-Feb-2020 17:29
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, shpejt pritet të dal edhe me një kërkesë për vendet e huaja sa i përket fazës së rindërtimit të vendit pas dëmeve që shkaktoi tërmeti i 26 nëntorit. Shqipërisë, të hënën në ...

Rama ‘kapet’ me të riun në kafene: Hajde puno, apo do doganier? Djali: Po, kam mbaruar shkollën
Kryeministri Edi Rama ka qenë ditën e sotme në Durrës për të inspektuar fazën e parë të rindërtimit për të rikthyer në shtëpi të prekurit nga tërmeti. Teksa ka parë disa të rinj në kafene ka zhvilluar edhe një bisedë të ...
Politiko | 18-Feb-2020 17:27
Kryeministri Edi Rama ka qenë ditën e sotme në Durrës për të inspektuar fazën e parë të rindërtimit për të rikthyer në shtëpi të prekurit nga tërmeti. Teksa ka parë disa të rinj në kafene ka zhvilluar edhe një bisedë të ...

S’ka punëtorë për rindërtim pas tërmetit, Rama: Do sjellim nga jashtë vendit
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama një ditë pas Konferencës së Donatorëve në Bruksel, ku për Shqipërinë u mblodh një fond prej 1.15 miliard euro për rindërtimin, ka inspektuar zonën e plazhit në Durrës. Rama pa nga ...
Telegrafi | 18-Feb-2020 16:07
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama një ditë pas Konferencës së Donatorëve në Bruksel, ku për Shqipërinë u mblodh një fond prej 1.15 miliard euro për rindërtimin, ka inspektuar zonën e plazhit në Durrës. Rama pa nga ...

Biseda e Ramës me të riun që ishte në kafe: Hajde puno në ndërtim, apo do doganier? Djali: Po, kam mbaruar shkollën
Kryeministri Edi Rama ka qenë ditën e sotme në Durrës ku ka qenë duke inspektuar fazën e parë të rindërtimit për të rikthyer në shtëpi të prekurit nga tërmeti. Rama ka parë disa të rinj në kafe dhe ka pasur një bisedë ...
Gazeta Observer | 18-Feb-2020 17:15
Kryeministri Edi Rama ka qenë ditën e sotme në Durrës ku ka qenë duke inspektuar fazën e parë të rindërtimit për të rikthyer në shtëpi të prekurit nga tërmeti. Rama ka parë disa të rinj në kafe dhe ka pasur një bisedë ...

Biseda e Ramës me të riun që ishte në kafe: Hajde puno në ndërtim, apo do doganier? Djali: Po, kam mbaruar shkollën
Kryeministri Edi Rama ka qenë ditën e sotme në Durrës ku ka qenë duke inspektuar fazën e parë të rindërtimit për të rikthyer në shtëpi të prekurit nga tërmeti. Rama ka parë disa të rinj në kafe dhe ka pasur një bisedë ...
Indeks Online | 18-Feb-2020 17:12
Kryeministri Edi Rama ka qenë ditën e sotme në Durrës ku ka qenë duke inspektuar fazën e parë të rindërtimit për të rikthyer në shtëpi të prekurit nga tërmeti. Rama ka parë disa të rinj në kafe dhe ka pasur një bisedë ...

S’ka punëtorë për rindërtim pas tërmetit, Rama: Do sjellim nga jashtë vendit
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama një ditë pas Konferencës së Donatorëve në Bruksel, ku për Shqipërinë u mblodh një fond prej 1.15 miliard euro për rindërtimin, ka inspektuar zonën e plazhit në Durrës. Rama pa nga ...
Gazeta Observer | 18-Feb-2020 16:48
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama një ditë pas Konferencës së Donatorëve në Bruksel, ku për Shqipërinë u mblodh një fond prej 1.15 miliard euro për rindërtimin, ka inspektuar zonën e plazhit në Durrës. Rama pa nga ...

1859 apartamente gati në mars – Rama inspekton punimet e rindërtimit në Durrës: Do sjellim fuqi punëtore nga jashtë
Nga Durrësi, ku ka qenë për të inspektuar punimet për rindërtim, Kreu i Qeverisë Edi Rama ka theksuar se hapja e shumë kantiereve të ndërtimit të në njëjtën kohë, ashtu siç është raportuar edhe më herët, ka nxjerrë në ...
ScanTv | 18-Feb-2020 16:28
Nga Durrësi, ku ka qenë për të inspektuar punimet për rindërtim, Kreu i Qeverisë Edi Rama ka theksuar se hapja e shumë kantiereve të ndërtimit të në njëjtën kohë, ashtu siç është raportuar edhe më herët, ka nxjerrë në ...

Rama: Edhe punëtorë nga jashtë për rindërtimin
Pasi u sigurua i gjithë fondi që kërkohet për rindërtimin falë Konferencës së Donatorëve, duket se problem është mungesa e fuqisë punëtore që do të përfshihen në këtë proces. Gjatë inspektimit në një pallat në Durrës të ...
Klan Kosova | 18-Feb-2020 15:47
Pasi u sigurua i gjithë fondi që kërkohet për rindërtimin falë Konferencës së Donatorëve, duket se problem është mungesa e fuqisë punëtore që do të përfshihen në këtë proces. Gjatë inspektimit në një pallat në Durrës të ...

Edi Rama: Rindërtimi nga tërmeti me punëtorë të huaj
Një ditë pasi Shqipëria mori 1 miliardë e 150 milionë euro ndihmë financiare nga Konferenca Ndërkombëtare e Donatorëve, kryeministri Edi Rama, ishte në Durrës, një nga zonat me dëmet më të mëdha nga tërmeti i Nëntorit. ...
VizionPlus | 18-Feb-2020 15:09
Një ditë pasi Shqipëria mori 1 miliardë e 150 milionë euro ndihmë financiare nga Konferenca Ndërkombëtare e Donatorëve, kryeministri Edi Rama, ishte në Durrës, një nga zonat me dëmet më të mëdha nga tërmeti i Nëntorit. ...

Rama u ofron punë në ndërtim të rinjve që rrinin në kafe, ja si i përgjigjen ata!
Kryeministri i vendit, Edi Rama ka shkuar sot në Durrës, për të inspektuar nga afër punimet për rikonstruktimin e një pallati të dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit. Rama kërkoi sot që të gjendeshin punëtorë për ...
Dritare | 18-Feb-2020 15:27
Kryeministri i vendit, Edi Rama ka shkuar sot në Durrës, për të inspektuar nga afër punimet për rikonstruktimin e një pallati të dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit. Rama kërkoi sot që të gjendeshin punëtorë për ...

“Hajde puno këtu”/ Rama “përplaset” me të rinjtë në Durrës teksa inspektonte punimet
Pas Konferencës së Donatorëve në Bruksel mbajtur të hënën, kryeministri Edi Rama inspektoi nga afër punimet e fazës së parë të rindërtimit në Durrës, ku mundëson rikthimin e të prekurve nga tërmeti i 26 nëntorit në 1859 ...
VizionPlus | 18-Feb-2020 15:03
Pas Konferencës së Donatorëve në Bruksel mbajtur të hënën, kryeministri Edi Rama inspektoi nga afër punimet e fazës së parë të rindërtimit në Durrës, ku mundëson rikthimin e të prekurve nga tërmeti i 26 nëntorit në 1859 ...

Mungesë punëtorësh për rindërtimin/ Rama në Durrës: Fusni të bashkisë, paguajini dyfish
Kryeministri i vendit, Edi Rama ka inspektuar nga afër punimet për riparimin e pallateve të dëmtuara në Durrës. Rama shkruan në Facebook se, deri në fund të marsit do t’u rikthehen njerëzve, pallatet të cilat u dëmtuan ...
Dritare | 18-Feb-2020 15:27
Kryeministri i vendit, Edi Rama ka inspektuar nga afër punimet për riparimin e pallateve të dëmtuara në Durrës. Rama shkruan në Facebook se, deri në fund të marsit do t’u rikthehen njerëzve, pallatet të cilat u dëmtuan ...

Edi Rama: Rindërtimi nga tërmeti me punëtorë të huaj
Një ditë pasi Shqipëria mori 1 miliardë e 150 milionë euro ndihmë financiare nga Konferenca Ndërkombëtare e Donatorëve, kryeministri Edi Rama, ishte në Durrës, një nga zonat me dëmet më të mëdha nga tërmeti i Nëntorit. ...
Medial | 18-Feb-2020 15:12
Një ditë pasi Shqipëria mori 1 miliardë e 150 milionë euro ndihmë financiare nga Konferenca Ndërkombëtare e Donatorëve, kryeministri Edi Rama, ishte në Durrës, një nga zonat me dëmet më të mëdha nga tërmeti i Nëntorit. ...

Rama inspekton punishtet në Durrës, kërkon të zgjidhet çështja e punëtorëve
Tiranë, 18 shkurt 2020 – Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka qenë sot (e martë) në zonën e Plazhit, në Durrës, ku ka inspektuar punimet në një pallat të dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit. Rama ka reaguar me ...
Illyriapress | 18-Feb-2020 14:45
Tiranë, 18 shkurt 2020 – Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka qenë sot (e martë) në zonën e Plazhit, në Durrës, ku ka inspektuar punimet në një pallat të dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit. Rama ka reaguar me ...

“Kush do nga juristët të vijë të punojë”, Rama: Do ta kthejmë fazën e rindërtimit në zhvillim ekonomik
Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka vizituar zonën e plazhit në Durrës ku ishte edhe vendi që u dëmtua më shumë nga tërmeti i 26 nëntorit. Pritet që faza 1 e rindërtimit të mundësojë rikthimin e të prekurve nga ...
ABCNews | 18-Feb-2020 14:19
Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka vizituar zonën e plazhit në Durrës ku ishte edhe vendi që u dëmtua më shumë nga tërmeti i 26 nëntorit. Pritet që faza 1 e rindërtimit të mundësojë rikthimin e të prekurve nga ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved