ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/04/2020 06:42

Kërkesa e Osmanit: Unifikim në politikën e jashtme

Kërkesa e Osmanit: Unifikim në politikën e jashtme
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë thirrje për unifikim të politikes së jashtme nga tri institucionet kyçe të shtetit, por edhe të partive tjera parlamentare e shoqërisë civile në dialogun me Serbinë.
Top Channel | 18-Feb-2020 17:53
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë thirrje për unifikim të politikes së jashtme nga tri institucionet kyçe të shtetit, por edhe të partive tjera parlamentare e shoqërisë civile në dialogun me Serbinë.

Në kërkim të unitetit politik para dialogut me Serbinë
Në kohën kur Kosova gjendet përballë sfidave të politikës së jashtme, përfshirë këtu edhe dialogun me Serbinë, për rifillimin e të cilit janë duke insistuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian, qëndrim ...
Telegrafi | 18-Feb-2020 20:06
Në kohën kur Kosova gjendet përballë sfidave të politikës së jashtme, përfshirë këtu edhe dialogun me Serbinë, për rifillimin e të cilit janë duke insistuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian, qëndrim ...

Osmani takoi ambasadorin kanadez: Synojmë fuqizimin e rolit të Kuvendit në politikën e jashtme
Ambasadori jorezident kanadez Alan Bowman, ka uruar kryekuvendaren Vjosa Osmani për detyrën dhe ka premtuar mbështetjen e shtetit kanadez në të gjitha proceset për të cilat ka nevojë Kosova. Osmani i ka thënë ...
Telegrafi | 18-Feb-2020 17:56
Ambasadori jorezident kanadez Alan Bowman, ka uruar kryekuvendaren Vjosa Osmani për detyrën dhe ka premtuar mbështetjen e shtetit kanadez në të gjitha proceset për të cilat ka nevojë Kosova. Osmani i ka thënë ...

Kurti takon ambasadorin e Kanadasë në Zagreb të Kroacisë, Alan Bowman
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti sot në takim Ambasadorin e Kanadasë në Zagreb të Kroacisë, Alan Bowman. Në një takim miqësor, Kryeministri Kurti ia prezantoi Ambasadorit Bowman prioritetet e ...
Arbresh | 18-Feb-2020 21:51
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti sot në takim Ambasadorin e Kanadasë në Zagreb të Kroacisë, Alan Bowman. Në një takim miqësor, Kryeministri Kurti ia prezantoi Ambasadorit Bowman prioritetet e ...

Kërkohet unitet politik për dialogun me Serbinë
Në kohën kur Kosova gjendet përballë sfidave të politikës së jashtme, përfshirë këtu edhe dialogun me Serbinë, për rifillimin e të cilit janë duke insistuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian, qëndrim ...
Gazeta Express | 18-Feb-2020 21:45
Në kohën kur Kosova gjendet përballë sfidave të politikës së jashtme, përfshirë këtu edhe dialogun me Serbinë, për rifillimin e të cilit janë duke insistuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian, qëndrim ...

Ambasadori kanadez flet për ditën e tij të parë të punës në Kosovë
Sot ekskluzivisht në emisionin Express të KTV-së, ambasadori i ri kanadez në Kosovë, Alan Bowman, foli për marrjen e detyrës së re, aktivitetet e planifikuara dhe mënyrën se si do të funksionojë kjo ambasadë. Fokus, ...
Koha.net | 18-Feb-2020 21:36
Sot ekskluzivisht në emisionin Express të KTV-së, ambasadori i ri kanadez në Kosovë, Alan Bowman, foli për marrjen e detyrës së re, aktivitetet e planifikuara dhe mënyrën se si do të funksionojë kjo ambasadë. Fokus, ...

Osmani: Unifikim në politikën e jashtme
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë thirrje për unifikim të politikes së jashtme nga tri institucionet kyçe të shtetit, por edhe të partive tjera parlamentare e shoqërisë civile në dialogun me Serbinë. ...
Portalb | 18-Feb-2020 21:24
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë thirrje për unifikim të politikes së jashtme nga tri institucionet kyçe të shtetit, por edhe të partive tjera parlamentare e shoqërisë civile në dialogun me Serbinë. ...

Në kërkim të unitetit politik para dialogut me Serbinë
Në kohën kur Kosova gjendet përballë sfidave të politikës së jashtme, përfshirë këtu edhe dialogun me Serbinë, për rifillimin e të cilit janë duke insistuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian, qëndrim ...
InFokusi | 18-Feb-2020 20:15
Në kohën kur Kosova gjendet përballë sfidave të politikës së jashtme, përfshirë këtu edhe dialogun me Serbinë, për rifillimin e të cilit janë duke insistuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian, qëndrim ...

Në kërkim të unitetit politik para dialogut me Serbinë
Në kohën kur Kosova gjendet përballë sfidave të politikës së jashtme, përfshirë këtu edhe dialogun me Serbinë, për rifillimin e të cilit janë duke insistuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian, qëndrim ...
Radio Evropa e Lire | 18-Feb-2020 19:43
Në kohën kur Kosova gjendet përballë sfidave të politikës së jashtme, përfshirë këtu edhe dialogun me Serbinë, për rifillimin e të cilit janë duke insistuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian, qëndrim ...

Brenda pak ditësh koalicioni qeverisës vendos për taksën dhe reciprocitetin
Koalicioni qeverisës pritet që brenda pak ditësh të definojë saktësisht çështjen e zëvendësimit të taksës ndaj Serbisë me masa reciprociteti. Paralajmërimi është dhënë nga kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, megjithëse ...
EkonomiaOnline | 18-Feb-2020 19:19
Koalicioni qeverisës pritet që brenda pak ditësh të definojë saktësisht çështjen e zëvendësimit të taksës ndaj Serbisë me masa reciprociteti. Paralajmërimi është dhënë nga kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, megjithëse ...

Brenda ditësh koalicioni qeverisës vendos për taksën dhe reciprocitetin
Koalicioni qeverisës pritet që brenda pak ditësh të definojë saktësisht çështjen e zëvendësimit të taksës ndaj Serbisë me masa reciprociteti. Paralajmërimi është dhënë nga kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, megjithëse ...
Koha.net | 18-Feb-2020 19:13
Koalicioni qeverisës pritet që brenda pak ditësh të definojë saktësisht çështjen e zëvendësimit të taksës ndaj Serbisë me masa reciprociteti. Paralajmërimi është dhënë nga kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, megjithëse ...

Osmani: Një ndër synimet edhe fuqizimi i rolit të Kuvendit në politikën e jashtme
Osmani i ka thënë ambasadorit Bowman se synim i kësaj legjislature është fuqizimi i diplomacisë parlamentare dhe rolit të Kuvendit në politikën e jashtme. Ajo e ka njoftuar ambasadorin Bowman për krijimin e grupeve të ...
Lajminet | 18-Feb-2020 18:32
Osmani i ka thënë ambasadorit Bowman se synim i kësaj legjislature është fuqizimi i diplomacisë parlamentare dhe rolit të Kuvendit në politikën e jashtme. Ajo e ka njoftuar ambasadorin Bowman për krijimin e grupeve të ...

Vjosa Osmani takon ambasadorin kanadez: Synojmë fuqizimin e Kuvendit në politikën e jashtme
Vjosa Osmani, ka takuar ambasadorin jo rezident kanadez Alan Bowman i cili i ka premtuar mbështetjen e shtetit kanadez në çdo proces për Kosovën. Ndërsa Osmani ka thënë se synim i kësaj legjislature është edhe fuqizimi ...
InFokusi | 18-Feb-2020 18:31
Vjosa Osmani, ka takuar ambasadorin jo rezident kanadez Alan Bowman i cili i ka premtuar mbështetjen e shtetit kanadez në çdo proces për Kosovën. Ndërsa Osmani ka thënë se synim i kësaj legjislature është edhe fuqizimi ...

Osmani takohet me ambasadorin slloven: Sllovenia mbështet liberalizimin e vizave për Kosovën
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në një takim ambasadorin slloven Bojan Bertoncelj. Ai ka uruar zonjën Osmani për detyrën dhe për 12-vjetorin e pavarësisë së Kosovës, në të njëjtën kohë, ka ...
Telegrafi | 18-Feb-2020 17:21
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në një takim ambasadorin slloven Bojan Bertoncelj. Ai ka uruar zonjën Osmani për detyrën dhe për 12-vjetorin e pavarësisë së Kosovës, në të njëjtën kohë, ka ...

Veq Kroacisë edhe Sllovenia mbështetë liberalizimin e vizave për Kosovën
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në një takim ambasadorin slloven Bojan Bertoncelj. Ai ka uruar zonjën Osmani për detyrën dhe për 12-vjetorin e pavarësisë së Kosovës.Në të njëjtën kohë, ka ...
PortaliOnline | 18-Feb-2020 18:19
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në një takim ambasadorin slloven Bojan Bertoncelj. Ai ka uruar zonjën Osmani për detyrën dhe për 12-vjetorin e pavarësisë së Kosovës.Në të njëjtën kohë, ka ...

Osmani: Një ndër synimet edhe fuqizimi i rolit të Kuvendit në politikën e jashtme
Ambasadori jorezident kanadez Alan Bowman ka uruar kryekuvendaren Vjosa Osmani për detyrën dhe ka premtuar mbështetjen e shtetit kanadez në të gjitha proceset për të cilat ka nevojë Kosova. Osmani i ka thënë ambasadorit ...
Medial | 18-Feb-2020 18:08
Ambasadori jorezident kanadez Alan Bowman ka uruar kryekuvendaren Vjosa Osmani për detyrën dhe ka premtuar mbështetjen e shtetit kanadez në të gjitha proceset për të cilat ka nevojë Kosova. Osmani i ka thënë ambasadorit ...

Osmani: Një ndër synimet edhe fuqizimi i rolit të Kuvendit në politikën e jashtme
Ambasadori jorezident kanadez Alan Bowman ka uruar kryekuvendaren Vjosa Osmani për detyrën dhe ka premtuar mbështetjen e shtetit kanadez në të gjitha proceset për të cilat ka nevojë Kosova. Osmani i ka thënë ambasadorit ...
Klan Kosova | 18-Feb-2020 17:56
Ambasadori jorezident kanadez Alan Bowman ka uruar kryekuvendaren Vjosa Osmani për detyrën dhe ka premtuar mbështetjen e shtetit kanadez në të gjitha proceset për të cilat ka nevojë Kosova. Osmani i ka thënë ambasadorit ...

Këtë javë vendoset për reciprocitetin
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po insisiton që të ketë reciprocitet me Serbinë dhe heqje të taksës. Por, një gjë të tillë e kanë kundërshtuar haptas Shtetet e Bashkuara të Amerikës, permes të derguarit special për ...
Gazeta Monitor | 18-Feb-2020 17:53
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po insisiton që të ketë reciprocitet me Serbinë dhe heqje të taksës. Por, një gjë të tillë e kanë kundërshtuar haptas Shtetet e Bashkuara të Amerikës, permes të derguarit special për ...

Osmani: Një ndër synimet, edhe fuqizimi i rolit të Kuvendit në politikën e jashtme
Ambasadori jorezident kanadez Alan Bowman, ka uruar kryekuvendaren Vjosa Osmani për detyrën dhe ka premtuar mbështetjen e shtetit kanadez në të gjitha proceset për të cilat ka nevojë Kosova. Osmani i ka thënë ...
Arbresh | 18-Feb-2020 17:53
Ambasadori jorezident kanadez Alan Bowman, ka uruar kryekuvendaren Vjosa Osmani për detyrën dhe ka premtuar mbështetjen e shtetit kanadez në të gjitha proceset për të cilat ka nevojë Kosova. Osmani i ka thënë ...

Osmani: Një ndër synimet, edhe fuqizimi i rolit të Kuvendit në politikën e jashtme
Ambasadori jorezident kanadez Alan Bowman, ka uruar kryekuvendaren Vjosa Osmani për detyrën dhe ka premtuar mbështetjen e shtetit kanadez në të gjitha proceset për të cilat ka nevojë Kosova. Osmani i ka thënë ...
EkonomiaOnline | 18-Feb-2020 17:53
Ambasadori jorezident kanadez Alan Bowman, ka uruar kryekuvendaren Vjosa Osmani për detyrën dhe ka premtuar mbështetjen e shtetit kanadez në të gjitha proceset për të cilat ka nevojë Kosova. Osmani i ka thënë ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved