ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/04/2020 04:51

Koronavirusi/ Apple paraljmëron mungesë stoqesh iPhone prej uljes së prodhimit në Kinë

Koronavirusi/ Apple paraljmëron mungesë stoqesh iPhone prej uljes së prodhimit në Kinë
Gjigandi amerikan i teknologjisë Apple tha se nuk pret të arrijë pritshmëritë e tremujorit të dytë si për të ardhurat ashtu dhe për prodhimin global të celularëve të saj iPhone prej uljes së prodhimit dhe kërkesës në ...
Top Channel | 18-Feb-2020 20:48
Gjigandi amerikan i teknologjisë Apple tha se nuk pret të arrijë pritshmëritë e tremujorit të dytë si për të ardhurat ashtu dhe për prodhimin global të celularëve të saj iPhone prej uljes së prodhimit dhe kërkesës në ...

“James Bond” anulon premierën në Kinë
Për shkak të epidemisë koronavirusit, filmi i ri i James Bond “S’ka kohë për vdekur” ka anuluar premierën e tij në Kinë. Filmi, i cili shënon kthesën e fundit të yllit Daniel Craig si spiun ikonik, është vendosur të ...
Arbresh | 18-Feb-2020 21:15
Për shkak të epidemisë koronavirusit, filmi i ri i James Bond “S’ka kohë për vdekur” ka anuluar premierën e tij në Kinë. Filmi, i cili shënon kthesën e fundit të yllit Daniel Craig si spiun ikonik, është vendosur të ...

Koronavirusi/ Kompania Apple parajamëron goditje për iPhone, ja si do të ndikojë
Gjiganti teknologjik Apple, lajmëron se koronavirusi në kinë do të se do të ndikojë në uljen e furnizimit.
Top Channel | 18-Feb-2020 11:34
Gjiganti teknologjik Apple, lajmëron se koronavirusi në kinë do të se do të ndikojë në uljen e furnizimit.

Koronavirusi/ Apple paraljmeron mungese stoqesh iPhone prej uljes se prodhimit ne Kine
Gjigandi amerikan i teknologjisë Apple tha se nuk pret të arrijë pritshmëritë e tremujorit të dytë si për të ardhurat ashtu dhe për prodhimin global të celularëve të saj iPhone prej uljes së prodhimit dhe kërkesës në ...
Lajmi i Fundit | 18-Feb-2020 20:01
Gjigandi amerikan i teknologjisë Apple tha se nuk pret të arrijë pritshmëritë e tremujorit të dytë si për të ardhurat ashtu dhe për prodhimin global të celularëve të saj iPhone prej uljes së prodhimit dhe kërkesës në ...

Koronavirusi prek edhe ‘Apple’, kompania e fuqishme lajmëron mbylljen e dyqaneve në Kinë
Kompania gjigante e teknologjisë, “Apple”, ka paralajmëruar se efektet e koronavirusit në Kinë do të ndikojnë në prodhimet dhe fitimet e saj. Për këtë arsye, sipas deklaratës së kompanisë, “furnizimi me iPhone në të ...
Portalb | 18-Feb-2020 18:16
Kompania gjigante e teknologjisë, “Apple”, ka paralajmëruar se efektet e koronavirusit në Kinë do të ndikojnë në prodhimet dhe fitimet e saj. Për këtë arsye, sipas deklaratës së kompanisë, “furnizimi me iPhone në të ...

Apple ndikohet nga koronavirusi, kompania e parë e madhe amerikane që konfirmon prekjen nga efekti i virusit vdekjeprurës
Kompania Apple ka lajmëruar klientët se efektet e koronavirusit në Kinë do të ndikojnë në prodhimet dhe fitimet e saj. Sipas deklaratës së kompanisë më të fuqishme teknologjike në botë, “furnizimi me iPhone në të ...
Politiko | 18-Feb-2020 17:56
Kompania Apple ka lajmëruar klientët se efektet e koronavirusit në Kinë do të ndikojnë në prodhimet dhe fitimet e saj. Sipas deklaratës së kompanisë më të fuqishme teknologjike në botë, “furnizimi me iPhone në të ...

Samsung përfiton nga Koronavirusi – Nuk ndikohen fabrikat në Vietnam. Apple thotë se do pësojë goditje
Samsung pritet të jetë përfituesi kryesor nga problemet e prodhimit në Kinë të lajmëruara nga Apple, si pasojë e bastit të vjetër të kompanisë për prodhimin me low-cost në Vietnam. Gjysma e telefonave të Samsung ...
ScanTv | 18-Feb-2020 16:57
Samsung pritet të jetë përfituesi kryesor nga problemet e prodhimit në Kinë të lajmëruara nga Apple, si pasojë e bastit të vjetër të kompanisë për prodhimin me low-cost në Vietnam. Gjysma e telefonave të Samsung ...

‘Apple’ paralajmëron se koronavirusi do të godasë prodhimin e iPhone
Gjigandi teknologjik Apple, lajmëron se koronavirusi në Kinë do të se do të ndikojë në uljen e furnizimit. Sipas kompanisë, prodhimi dhe shitjet janë prekur tashmë dhe është kufizuar shpërndarja. Deri më tani Apple ...
Gazeta Observer | 18-Feb-2020 15:27
Gjigandi teknologjik Apple, lajmëron se koronavirusi në Kinë do të se do të ndikojë në uljen e furnizimit. Sipas kompanisë, prodhimi dhe shitjet janë prekur tashmë dhe është kufizuar shpërndarja. Deri më tani Apple ...

Apple thotë se koronavirusi do të dëmtojë prodhimin dhe fitimet e iPhone
Apple ka paralajmëruar se nuk do të arrijë objektivat financiare për shkak të impaktit të koronavirusit në prodhim dhe shitje në Kinë. Tremujori i dytë i firmës së teknologjisë përfundon në 30 Mars dhe priste që të ...
Arbresh | 18-Feb-2020 14:48
Apple ka paralajmëruar se nuk do të arrijë objektivat financiare për shkak të impaktit të koronavirusit në prodhim dhe shitje në Kinë. Tremujori i dytë i firmës së teknologjisë përfundon në 30 Mars dhe priste që të ...

Koronavirusi, Apple bëhet kompania e parë që parashikon rënie të të ardhurave
Apple paralajmëroi se problemet e shkaktuara nga koronavirusi në Kinë do të thotë se të ardhurat do të jenë poshtë pritshmërive. Gjiganti i teknologjisë tha se prodhimi dhe shitjet janë ndikuar dhe furnizimi me iPhone ...
PC World | 18-Feb-2020 13:56
Apple paralajmëroi se problemet e shkaktuara nga koronavirusi në Kinë do të thotë se të ardhurat do të jenë poshtë pritshmërive. Gjiganti i teknologjisë tha se prodhimi dhe shitjet janë ndikuar dhe furnizimi me iPhone ...

Koronavirusi, Apple bëhet kompania e parë që parashikon rënie të të ardhurave
Apple paralajmëroi se problemet e shkaktuara nga koronavirusi në Kinë do të thotë se të ardhurat do të jenë poshtë pritshmërive. Gjiganti i teknologjisë tha se prodhimi dhe shitjet janë ndikuar dhe furnizimi me iPhone ...
Medial | 18-Feb-2020 13:32
Apple paralajmëroi se problemet e shkaktuara nga koronavirusi në Kinë do të thotë se të ardhurat do të jenë poshtë pritshmërive. Gjiganti i teknologjisë tha se prodhimi dhe shitjet janë ndikuar dhe furnizimi me iPhone ...

Apple paralajmëron: koronavirusi do të godasë prodhimin e iPhonëve
Gjigandi teknologjik Apple, ka paralajmëruar se koronavirusi në kinë do të ndikojë në uljen e furnizimit me smartfonë. Sipas kompanisë, prodhimi dhe shitjet janë prekur tashmë dhe është kufizuar shpërndarja e tyre. Deri ...
Koha.net | 18-Feb-2020 11:34
Gjigandi teknologjik Apple, ka paralajmëruar se koronavirusi në kinë do të ndikojë në uljen e furnizimit me smartfonë. Sipas kompanisë, prodhimi dhe shitjet janë prekur tashmë dhe është kufizuar shpërndarja e tyre. Deri ...

Kompania Apple parajamëron se koronavirusi do të godasë prodhimin e iPhone
Gjigandi teknologjik Apple, lajmëron se koronavirusi në kinë do të se do të ndikojë në uljen e furnizimit. Sipas kompanisë, prodhimi dhe shitjet janë prekur tashmë dhe është kufizuar shpërndarja. Deri më tani Apple ...
Medial | 18-Feb-2020 10:26
Gjigandi teknologjik Apple, lajmëron se koronavirusi në kinë do të se do të ndikojë në uljen e furnizimit. Sipas kompanisë, prodhimi dhe shitjet janë prekur tashmë dhe është kufizuar shpërndarja. Deri më tani Apple ...

Kompania Apple parajamëron se koronavirusi do të godasë prodhimin e iPhone
Gjigandi teknologjik Apple, lajmëron se koronavirusi në kinë do të se do të ndikojë në uljen e furnizimit. Sipas kompanisë, prodhimi dhe shitjet janë prekur tashmë dhe është kufizuar shpërndarja. Deri më tani Apple ...
Indeks Online | 18-Feb-2020 10:20
Gjigandi teknologjik Apple, lajmëron se koronavirusi në kinë do të se do të ndikojë në uljen e furnizimit. Sipas kompanisë, prodhimi dhe shitjet janë prekur tashmë dhe është kufizuar shpërndarja. Deri më tani Apple ...

?Kompania Apple parajamëron se koronavirusi do të godasë prodhimin e iPhone
Gjigandi teknologjik Apple, lajmëron se koronavirusi në kinë do të se do të ndikojë në uljen e furnizimit. Sipas kompanisë, prodhimi dhe shitjet janë prekur tashmë dhe është kufizuar shpërndarja. Deri më tani Apple ...
InFokusi | 18-Feb-2020 10:20
Gjigandi teknologjik Apple, lajmëron se koronavirusi në kinë do të se do të ndikojë në uljen e furnizimit. Sipas kompanisë, prodhimi dhe shitjet janë prekur tashmë dhe është kufizuar shpërndarja. Deri më tani Apple ...

?Kompania Apple parajamëron se koronavirusi do të godasë prodhimin e iPhone
Gjigandi teknologjik Apple, lajmëron se koronavirusi në kinë do të se do të ndikojë në uljen e furnizimit. Sipas kompanisë, prodhimi dhe shitjet janë prekur tashmë dhe është kufizuar shpërndarja. Deri më tani Apple ...
Alsat-M | 18-Feb-2020 10:14
Gjigandi teknologjik Apple, lajmëron se koronavirusi në kinë do të se do të ndikojë në uljen e furnizimit. Sipas kompanisë, prodhimi dhe shitjet janë prekur tashmë dhe është kufizuar shpërndarja. Deri më tani Apple ...

Apple paralajmëron ndërprerje furnizimesh me iPhone, shkaktar koronavirusi
Apple thotë se nuk do të publikojë të ardhurat tremujore. Kjo, pasi, sipas The Independent, përhapja e koronavirusit çoi në ulje të prodhimit të iPhone dhe një rënie të kërkesës në Kinë, transmeton lajmi.net. ...
Ina-Online | 18-Feb-2020 09:13
Apple thotë se nuk do të publikojë të ardhurat tremujore. Kjo, pasi, sipas The Independent, përhapja e koronavirusit çoi në ulje të prodhimit të iPhone dhe një rënie të kërkesës në Kinë, transmeton lajmi.net. ...

Apple njofton se Coronavirusi do të ndikojë në furnizimin me iPhone
Gjiganti teknologjik Apple ka njoftuar se shpërndarja e Coronavirusit ka prekur prodhimin dhe shitjen e produkteve të saj. “Furnizimi me iPhone do të kufizohet në të gjithë globin përkohësisht”, thuhet në njoftimin e ...
Klan Kosova | 18-Feb-2020 08:28
Gjiganti teknologjik Apple ka njoftuar se shpërndarja e Coronavirusit ka prekur prodhimin dhe shitjen e produkteve të saj. “Furnizimi me iPhone do të kufizohet në të gjithë globin përkohësisht”, thuhet në njoftimin e ...

Koronavirusi prek edhe Apple, do ketë mungesë të smartfonëve iPhone në treg
Shpëertimi i koronavirusit në Kinë ka prekur edhe gjigantin telefonik, Apple. Kompania ka paralajmëruar se shpërthimi i koronavirust do të thotë të ardhura që nuk kanë parashikime, pasi është e vështirë të kapet ...
ABCNews | 18-Feb-2020 07:36
Shpëertimi i koronavirusit në Kinë ka prekur edhe gjigantin telefonik, Apple. Kompania ka paralajmëruar se shpërthimi i koronavirust do të thotë të ardhura që nuk kanë parashikime, pasi është e vështirë të kapet ...

Koronavirusi mund të dëmtojë rëndë industrinë globale të automjeteve
Koronavirusi i ri mund të dëmtojë rëndë industrinë globale të automjeteve, sipas një studimi të publikuar sot nga një kompani konsultimi “Boston Consulting Group” (BCG). Vetëm në provincën e Hubeit, në zonën e ...
Shprehja | 18-Feb-2020 01:16
Koronavirusi i ri mund të dëmtojë rëndë industrinë globale të automjeteve, sipas një studimi të publikuar sot nga një kompani konsultimi “Boston Consulting Group” (BCG). Vetëm në provincën e Hubeit, në zonën e ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved