ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/02/2020 18:32

NATO zbarkon në Shqipëri/ Për herë të parë Ministeriali i Mbrojtjes zhvillohet në Tiranë

NATO zbarkon në Shqipëri/ Për herë të parë Ministeriali i Mbrojtjes zhvillohet në Tiranë
NATO i ka besuar Shqipërisë organizimin e Ministretialit të Mbrojtjes brenda këtij viti. Pas miratimit të propozimit të ministres Olta Xhacka, kjo do të jetë hera e parë që aleanca do tw zbarkojw në Ballkanin ...
VizionPlus | 14-Feb-2020 12:11
NATO i ka besuar Shqipërisë organizimin e Ministretialit të Mbrojtjes brenda këtij viti. Pas miratimit të propozimit të ministres Olta Xhacka, kjo do të jetë hera e parë që aleanca do tw zbarkojw në Ballkanin ...

Shqipëria “thyen” rregullat, NATO zbarkon në Tiranë pas propozimit të Ministres Olta Xhaçka
NATO i beson Shqipërisë organizimin e Ministerialit të Mbrojtjes , duke vlerësuar kështu rolin që vendi ynë ka si faktor stabiliteti në rajon.
Top Channel | 14-Feb-2020 09:44
NATO i beson Shqipërisë organizimin e Ministerialit të Mbrojtjes , duke vlerësuar kështu rolin që vendi ynë ka si faktor stabiliteti në rajon.

Shqipëria “thyen” rregullat. NATO pranon ftesën e Xhaçkës dhe zbarkon në Tiranë
Ministrat e Mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO-s miratuan në mbledhjen e Këshillit të Atlantikut në Bruksel propozimin e ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçka, që Ministeriali i Mbrojtjes, në Qershor të këtij viti të ...
GazetaTema | 14-Feb-2020 09:38
Ministrat e Mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO-s miratuan në mbledhjen e Këshillit të Atlantikut në Bruksel propozimin e ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçka, që Ministeriali i Mbrojtjes, në Qershor të këtij viti të ...

(VIDEO) Shekerinska nuk pret situata të paparishikuara
Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Mbrojtjes, Radmila Shekerinska, ka porositur deputetët që të votojnë ligjin për Prokurori Publike, në mënyrë që të dëshmojnë vendosshmërinë dhe përkushtimin e tyre për integrim në ...
Shenja | 14-Feb-2020 16:44
Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Mbrojtjes, Radmila Shekerinska, ka porositur deputetët që të votojnë ligjin për Prokurori Publike, në mënyrë që të dëshmojnë vendosshmërinë dhe përkushtimin e tyre për integrim në ...

NATO takim në Tiranë, Xhaçka: Problem Rusia, terrorizmi, Iraku, Afrika Veriore
NATO-ja vendosi të zhvillojë për herë të parë në Ballkan, përkatësisht në Tiranë, takimin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve anëtare Denion Ndrenika Ministria e Mbrojtjes, Olta Xhaçka theksoi se Rusia, terrorizmi, ...
Illyriapress | 14-Feb-2020 15:56
NATO-ja vendosi të zhvillojë për herë të parë në Ballkan, përkatësisht në Tiranë, takimin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve anëtare Denion Ndrenika Ministria e Mbrojtjes, Olta Xhaçka theksoi se Rusia, terrorizmi, ...

Për herë të parë në Ballkanin Perëndimor, NATO zbarkon në Tiranë për ministerialin e mbrojtjes
NATO i beson Shqipërisë organizimin e Ministerialit të Mbrojtjes. Kjo do të jetë hera e parë që një ministerial i mbrojtjes organizohet në Ballkanin Perëndimor, pasi prej më shumë se 10 vjetësh takimet janë zhvilluar ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 09:21
NATO i beson Shqipërisë organizimin e Ministerialit të Mbrojtjes. Kjo do të jetë hera e parë që një ministerial i mbrojtjes organizohet në Ballkanin Perëndimor, pasi prej më shumë se 10 vjetësh takimet janë zhvilluar ...

Shekerinska: Në pjesën e parë të muajit mars pritet ratifikimi i Protokollit të NATO-s nga Spanja
Në gjysmën e parë të muajit mars pritet ratifikimi i Protokollit për anëtarësim në NATO nga ana e Kuvendit të Spanjës, pas çka gjatë atij muaji pritet që Maqedonia e Veriut edhe zyrtarisht të bëhet anëtare e aleancës më ...
Gazeta Express | 14-Feb-2020 11:48
Në gjysmën e parë të muajit mars pritet ratifikimi i Protokollit për anëtarësim në NATO nga ana e Kuvendit të Spanjës, pas çka gjatë atij muaji pritet që Maqedonia e Veriut edhe zyrtarisht të bëhet anëtare e aleancës më ...

Shqipëria “thyen” rregullin, NATO “zbarkon” në Tiranë
NATO i beson Shqipërisë organizimin e Ministerialit të Mbrojtjes. Kjo është hera e parë që një ministerial i mbrojtjes organizohet në Ballkanin Perëndimor, pasi prej më shumë se 10 vjetësh takimet janë zhvilluar vetëm ...
ABCNews | 14-Feb-2020 09:50
NATO i beson Shqipërisë organizimin e Ministerialit të Mbrojtjes. Kjo është hera e parë që një ministerial i mbrojtjes organizohet në Ballkanin Perëndimor, pasi prej më shumë se 10 vjetësh takimet janë zhvilluar vetëm ...

NATO-ja zbarkon në Tiranë për ministerialin e mbrojtjes
NATO i beson Shqipërisë organizimin e Ministerialit të Mbrojtjes. Kjo do të jetë hera e parë që një ministerial i mbrojtjes organizohet në Ballkanin Perëndimor, pasi prej më shumë se 10 vjetësh takimet janë zhvilluar ...
EkonomiaOnline | 14-Feb-2020 11:37
NATO i beson Shqipërisë organizimin e Ministerialit të Mbrojtjes. Kjo do të jetë hera e parë që një ministerial i mbrojtjes organizohet në Ballkanin Perëndimor, pasi prej më shumë se 10 vjetësh takimet janë zhvilluar ...

NATO zbarkon në Tiranë për ministerialin e mbrojtjes
NATO i beson Shqipërisë organizimin e Ministerialit të Mbrojtjes. Kjo do të jetë hera e parë që një ministerial i mbrojtjes organizohet në Ballkanin Perëndimor, pasi prej më shumë se 10 vjetësh takimet janë zhvilluar ...
Klan Kosova | 14-Feb-2020 11:22
NATO i beson Shqipërisë organizimin e Ministerialit të Mbrojtjes. Kjo do të jetë hera e parë që një ministerial i mbrojtjes organizohet në Ballkanin Perëndimor, pasi prej më shumë se 10 vjetësh takimet janë zhvilluar ...

Ministeriali i Mbrojtjes i NATO-s do të zhvillohet në Tiranë
Tiranë, 14 shkurt - NATO i beson Shqipërisë organizimin e Ministerialit të Mbrojtjes, duke vlerësuar kështu rolin që ka Shqipëria si faktor stabiliteti në rajon. Kjo do të jetë hera e parë që një ministerial i mbrojtjes ...
Koha.net | 14-Feb-2020 11:13
Tiranë, 14 shkurt - NATO i beson Shqipërisë organizimin e Ministerialit të Mbrojtjes, duke vlerësuar kështu rolin që ka Shqipëria si faktor stabiliteti në rajon. Kjo do të jetë hera e parë që një ministerial i mbrojtjes ...

NATO zbarkon në Tiranë/ Xhaçka: Shqipëria faktor stabiliteti
NATO ka pranuar propozimin e ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçka për të mbajtur në Tiranë Ministerialin e Mbrojtjes. Ky ministerial do të mbahet në datat 17 dhe 18 qershor dhe do të jetë hera e parë që organizohet në ...
VizionPlus | 14-Feb-2020 09:26
NATO ka pranuar propozimin e ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçka për të mbajtur në Tiranë Ministerialin e Mbrojtjes. Ky ministerial do të mbahet në datat 17 dhe 18 qershor dhe do të jetë hera e parë që organizohet në ...

Shekerinska për MIA-n: Në pjesën e parë të muajit mars pritet ratifikimi i Protokollit të NATO-s nga Spanja
Shkup, 14 shkurt 2020 (MEDIAL) – Në gjysmën e parë të muajit mars pritet ratifikimi i Protokollit për anëtarësim në NATO nga ana e Kuvendit të Spanjës, pas çka gjatë atij muaji pritet që Maqedonia e Veriut edhe ...
Medial | 14-Feb-2020 11:04
Shkup, 14 shkurt 2020 (MEDIAL) – Në gjysmën e parë të muajit mars pritet ratifikimi i Protokollit për anëtarësim në NATO nga ana e Kuvendit të Spanjës, pas çka gjatë atij muaji pritet që Maqedonia e Veriut edhe ...

Xhaçka në Bruksel: “Tirana do të jetë vendi organizator i Ministerialit të ardhshëm të Mbrojtjes”
Sipas njoftimit të publikuar nga Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, Tirana të jetë vendi organizator i Ministerialit të ardhshëm të Mbrojtjes, për herë të parë në rajon. Sipas Xhaçkës vendimi i Aleancës për t’u takuar ...
ScanTv | 14-Feb-2020 10:46
Sipas njoftimit të publikuar nga Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, Tirana të jetë vendi organizator i Ministerialit të ardhshëm të Mbrojtjes, për herë të parë në rajon. Sipas Xhaçkës vendimi i Aleancës për t’u takuar ...

Shqipëria “thyen” rregullat, NATO zbarkon në Tiranë pas propozimit të Ministres Olta Xhaçka
NATO i beson Shqipërisë organizimin e Ministerialit të Mbrojtjes , duke vlerësuar kështu rolin që vendi ynë ka si faktor stabiliteti në rajon. Kjo do të jetë hera e parë që një ministerial i mbrojtjes organizohet në ...
Lexo | 14-Feb-2020 09:33
NATO i beson Shqipërisë organizimin e Ministerialit të Mbrojtjes , duke vlerësuar kështu rolin që vendi ynë ka si faktor stabiliteti në rajon. Kjo do të jetë hera e parë që një ministerial i mbrojtjes organizohet në ...

NATO i beson Shqipërisë organizimin e Ministerialit të Mbrojtjes
NATO i beson Shqipërisë organizimin e Ministerialit të Mbrojtjes, duke vlerësuar kështu rolin që vendi ynë ka si faktor stabiliteti në rajon. Kjo do të jetë hera e parë që një ministerial i mbrojtjes organizohet në ...
RTSH | 14-Feb-2020 09:32
NATO i beson Shqipërisë organizimin e Ministerialit të Mbrojtjes, duke vlerësuar kështu rolin që vendi ynë ka si faktor stabiliteti në rajon. Kjo do të jetë hera e parë që një ministerial i mbrojtjes organizohet në ...

Per here te pare ne Ballkanin Perendimor, NATO zbarkon ne Tirane
Shqipëria “thyen” rregullat. NATO pranon ftesën e Xhaçkës dhe zbarkon në Tiranë NATO i beson Shqipërisë organizimin e Ministerialit të Mbrojtjes , duke vlerësuar kështu rolin që vendi ynë ka si faktor stabiliteti në ...
Lajmi i Fundit | 14-Feb-2020 09:29
Shqipëria “thyen” rregullat. NATO pranon ftesën e Xhaçkës dhe zbarkon në Tiranë NATO i beson Shqipërisë organizimin e Ministerialit të Mbrojtjes , duke vlerësuar kështu rolin që vendi ynë ka si faktor stabiliteti në ...

NATO pranon ftesën, Ministeriali i Mbrojtjes do zhvillohet në Tiranë
NATO i beson Shqipërisë organizimin e Ministerialit të Mbrojtjes, duke vlerësuar kështu rolin që vendi ynë ka si faktor stabiliteti në rajon. Kjo do të jetë hera e parë që një ministerial i mbrojtjes organizohet në ...
Gazeta Dita | 14-Feb-2020 09:26
NATO i beson Shqipërisë organizimin e Ministerialit të Mbrojtjes, duke vlerësuar kështu rolin që vendi ynë ka si faktor stabiliteti në rajon. Kjo do të jetë hera e parë që një ministerial i mbrojtjes organizohet në ...

Sheqerinska: Muajin e ardhshëm misioni i Maqedonisë së Veriut zhvendoset në selinë e NATO-s
Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Sheqerinska sot në Bruksel tha tha se në pjesën e dytë të muajit mars pritet që përgatitjet e misionit të Maqedonisë së Veriut të përfundojnë në Bruksel. “Kjo do ...
Telegrafi | 13-Feb-2020 17:12
Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Sheqerinska sot në Bruksel tha tha se në pjesën e dytë të muajit mars pritet që përgatitjet e misionit të Maqedonisë së Veriut të përfundojnë në Bruksel. “Kjo do ...

Shekerinska në takimet e Këshillit Veriatlantik të NATO-s në Bruksel
Në selinë e NATO-s në Bruksel, ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska do të marrë pjesë në takimet e Këshillit Veriatlantik, së bashku me ministrat e Mbrojtjes së vendeve – anëtare të Aleancës. Në Bruksel, ...
Shprehja | 14-Feb-2020 05:51
Në selinë e NATO-s në Bruksel, ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska do të marrë pjesë në takimet e Këshillit Veriatlantik, së bashku me ministrat e Mbrojtjes së vendeve – anëtare të Aleancës. Në Bruksel, ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved