ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/02/2020 22:48

UEFA tregon arsyen e dënimit të Manchester Cityt

UEFA tregon arsyen e dënimit të Manchester Cityt
Manchester City ka marre një goditje të rëndë nga UEFA. Qeveria e futbollit evropian e ka përjashtuar klubin anglez, kampion në fuqi në Ligën Premier për dy vite nga kupat e Evropës (Liga e Kampionëve dhe Liga e ...
E Dua Sportin | 15-Feb-2020 03:00
Manchester City ka marre një goditje të rëndë nga UEFA. Qeveria e futbollit evropian e ka përjashtuar klubin anglez, kampion në fuqi në Ligën Premier për dy vite nga kupat e Evropës (Liga e Kampionëve dhe Liga e ...

UEFA tregon arsyen e dënimit të Manchester Cityt
Manchester City ka marre një goditje të rëndë nga UEFA. Qeveria e futbollit evropian e ka përjashtuar klubin anglez, kampion në fuqi në Ligën Premier për dy vite nga kupat e Evropës (Liga e Kampionëve dhe Liga e ...
Telegrafi | 15-Feb-2020 02:54
Manchester City ka marre një goditje të rëndë nga UEFA. Qeveria e futbollit evropian e ka përjashtuar klubin anglez, kampion në fuqi në Ligën Premier për dy vite nga kupat e Evropës (Liga e Kampionëve dhe Liga e ...

Njihuni me Rui Pinton, hakerin e burgosur të Football Leaks – dëshmitë e tij e çuan Man Cityn drejt përjashtimit nga LK
Nuk është e lehtë të harrohet puna e palodhshme e një njeriu në ekspozimin e thyerjes së rregullave nga klubi. Ky është Rui Pinto – një haker portugez që punoi në shtëpinë e tij modeste – dhe tronditi botën e futbollit, ...
E Dua Sportin | 15-Feb-2020 01:01
Nuk është e lehtë të harrohet puna e palodhshme e një njeriu në ekspozimin e thyerjes së rregullave nga klubi. Ky është Rui Pinto – një haker portugez që punoi në shtëpinë e tij modeste – dhe tronditi botën e futbollit, ...

Blerjet e mëdha të Manchester Cityt në periudhat për të cilat u dënua: Shpenzime në vlerë gati 700 milionë euro
UEFA e ka sanksionuar Manchester Cityt me një dënim dy vjeçar në garat e Evropës dhe një gjobë prej 30 milionë eurove, Klubi është dënuar për parregullsi në bilancet e saj ekonomike nga viti 2012 deri në vitin 2016. Në ...
E Dua Sportin | 15-Feb-2020 01:01
UEFA e ka sanksionuar Manchester Cityt me një dënim dy vjeçar në garat e Evropës dhe një gjobë prej 30 milionë eurove, Klubi është dënuar për parregullsi në bilancet e saj ekonomike nga viti 2012 deri në vitin 2016. Në ...

Njihuni me Rui Pinton, hakerin e burgosur të Football Leaks – dëshmitë e tij e çuan Man Cityn drejt përjashtimit nga LK
Nuk është e lehtë të harrohet puna e palodhshme e një njeriu në ekspozimin e thyerjes së rregullave nga klubi. Ky është Rui Pinto – një haker portugez që punoi në shtëpinë e tij modeste – dhe tronditi botën e futbollit, ...
Telegrafi | 15-Feb-2020 00:15
Nuk është e lehtë të harrohet puna e palodhshme e një njeriu në ekspozimin e thyerjes së rregullave nga klubi. Ky është Rui Pinto – një haker portugez që punoi në shtëpinë e tij modeste – dhe tronditi botën e futbollit, ...

Blerjet e mëdha të Manchester Cityt në periudhat për të cilat u dënua: Shpenzime në vlerë gati 700 milionë euro
UEFA e ka sanksionuar Manchester Cityt me një dënim dy vjeçar në garat e Evropës dhe një gjobë prej 30 milionë eurove, Klubi është dënuar për parregullsi në bilancet e saj ekonomike nga viti 2012 deri në vitin 2016. Në ...
Telegrafi | 15-Feb-2020 00:07
UEFA e ka sanksionuar Manchester Cityt me një dënim dy vjeçar në garat e Evropës dhe një gjobë prej 30 milionë eurove, Klubi është dënuar për parregullsi në bilancet e saj ekonomike nga viti 2012 deri në vitin 2016. Në ...

Man City ka shpenzuar më shumë se 700 milionë euro në transferime mes viteve 2012 dhe 2016
Manchester City merr një goditje të rëndë nga UEFA. Qeveria e futbollit europian e ka përjashtuar klubin anglez, kampion në fuqi në Premier League, për dy vite nga kupat e Europës (Champions dhe Europa League), si dhe e ...
Gazeta Express | 14-Feb-2020 23:55
Manchester City merr një goditje të rëndë nga UEFA. Qeveria e futbollit europian e ka përjashtuar klubin anglez, kampion në fuqi në Premier League, për dy vite nga kupat e Europës (Champions dhe Europa League), si dhe e ...

Mançester Siti si Skënderbeu ndaj UEFA-s: Proces i paragjykuar, tani në gjykatë të paanshme
Klubi i Mançester Sitit ka reaguar menjëherë pasi u bë publik vendimi i përjashtimti për dy edicionet e ardhshme nga të gjitha aktivitetet ndërkombëtare të organizuaraa nga UEFA. Kampionët në fuqi të Anglisë, me një ...
GazetaTema | 14-Feb-2020 22:29
Klubi i Mançester Sitit ka reaguar menjëherë pasi u bë publik vendimi i përjashtimti për dy edicionet e ardhshme nga të gjitha aktivitetet ndërkombëtare të organizuaraa nga UEFA. Kampionët në fuqi të Anglisë, me një ...

Dënimi i UEFA për Cityn ndryshon planet e Guardiolas
Pas publikimit të vendimit të ashpër të UEFA-s, i cili përjashtoi Manchester Cityn për 2 vite nga aktivitetet evropiane të futbollit, mediat e huaja kanë nisur të aludojnë se pas këtij sezoni trajneri i “Qytetarëve” Pep ...
Zeri | 14-Feb-2020 23:21
Pas publikimit të vendimit të ashpër të UEFA-s, i cili përjashtoi Manchester Cityn për 2 vite nga aktivitetet evropiane të futbollit, mediat e huaja kanë nisur të aludojnë se pas këtij sezoni trajneri i “Qytetarëve” Pep ...

Përjashtimi i Manchester Cityt nga Liga e Kampionëve – kush përfiton nga klubet tjera, nga Sheffield United te Arsenal
Manchester City është dënuar me dy vite sanksionim në garat e futbollit evropian nga UEFA. Vendimi është marr për shkak të mosrespektimit të rregullave të FFP (Financial Fair Play), dhe vjen si një goditje e rëndë për ...
Telegrafi | 14-Feb-2020 23:00
Manchester City është dënuar me dy vite sanksionim në garat e futbollit evropian nga UEFA. Vendimi është marr për shkak të mosrespektimit të rregullave të FFP (Financial Fair Play), dhe vjen si një goditje e rëndë për ...

“Tërmet” në Manchester City: dy sezone pa Champions League dhe 30 milion euro gjobë
Kampioni aktual i Premier League, Manchester City, është përjashtuar nga Champions League, kompeticioni më i fortë i futbollit në Evropë për dy sezonet e ardhshme, raporton The Guardian. Është UEFA ajo që ka marrë këtë ...
Tesheshi | 14-Feb-2020 23:18
Kampioni aktual i Premier League, Manchester City, është përjashtuar nga Champions League, kompeticioni më i fortë i futbollit në Evropë për dy sezonet e ardhshme, raporton The Guardian. Është UEFA ajo që ka marrë këtë ...

Dy vite jashtë Champions dhe gjobë 30 mln euro, Manchester City: Dënimi i paracaktuar nga UEFA që në 2018, e ndjekim çështjen në KAS
Manchester City ka hedhur akuza ndaj UEFA-s duke thënë se dënimi i sotshëm nuk ishte surprizues pasi ishte paracaktuar që në 2018 para fillimit të hetimit. Klubi anglez u dënua me dy vite mospjesëmarrje në kompeticionet ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 20:19
Manchester City ka hedhur akuza ndaj UEFA-s duke thënë se dënimi i sotshëm nuk ishte surprizues pasi ishte paracaktuar që në 2018 para fillimit të hetimit. Klubi anglez u dënua me dy vite mospjesëmarrje në kompeticionet ...

Zyrtare/ UEFA trondit Mançester Sitin! Jashtë Europës për dy vite dhe 30 milionë euro gjobë!
UEFA trondit botën e futbollit me vendimin kundër Mançester Sitit! Kampionët e Anglisë janë përjashtuar nga Europa për dy edicionet e ardhshme si dhe janë gjobitur plot 30 milionë euro nga qeveria europiane e futbollit. ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 20:09
UEFA trondit botën e futbollit me vendimin kundër Mançester Sitit! Kampionët e Anglisë janë përjashtuar nga Europa për dy edicionet e ardhshme si dhe janë gjobitur plot 30 milionë euro nga qeveria europiane e futbollit. ...

Përjashtimi i Manchester Cityt nga Liga e Kampionëve – kush përfiton nga klubet tjera, nga Sheffield United te Arsenal
Manchester City është dënuar me dy vite sanksionim në garat e futbollit evropian nga UEFA. Vendimi është marr për shkak të mosrespektimit të rregullave të FFP (Financial Fair Play), dhe vjen si një goditje e rëndë për ...
E Dua Sportin | 14-Feb-2020 23:00
Manchester City është dënuar me dy vite sanksionim në garat e futbollit evropian nga UEFA. Vendimi është marr për shkak të mosrespektimit të rregullave të FFP (Financial Fair Play), dhe vjen si një goditje e rëndë për ...

E BUJSHME: Manchester City përjashtohet nga Champions League
Manchester City është përjashtuar nga Liga e Kampionëve për dy sezonet e ardhshme nga Uefa dhe është gjobitur me 30 milion € pasi u zbulua se kishte thyer rregullat e Fair Playt Financiar. City u shpall fajtor nga ...
GazetaTema | 14-Feb-2020 19:51
Manchester City është përjashtuar nga Liga e Kampionëve për dy sezonet e ardhshme nga Uefa dhe është gjobitur me 30 milion € pasi u zbulua se kishte thyer rregullat e Fair Playt Financiar. City u shpall fajtor nga ...

Manchester City rrezikon dënim edhe nga Liga Premier, po mendohet një penalizim me heqje të pikëve
Manchester City rrezikon dhe dënim nga Liga Premier me heqje pikësh, pas dënimit serioz të marr nga UEFA për FFP (Financial Fair Play). Klubi është dënuar me dy vite mospjesëmarrje në garat e UEFA-s dhe 30 milionë ...
Telegrafi | 14-Feb-2020 21:53
Manchester City rrezikon dhe dënim nga Liga Premier me heqje pikësh, pas dënimit serioz të marr nga UEFA për FFP (Financial Fair Play). Klubi është dënuar me dy vite mospjesëmarrje në garat e UEFA-s dhe 30 milionë ...

Guardiola: Nuk habitem nëse shkarkohem pas Champions-it
Pep Guardiola nuk e fsheh presionin që ka te Manchester City për postin e trajnerit. Tekniku spanjoll beson se klubi do t’i kërkojë shkëputjen e marrëdhënieve nëse kampionët e Anglisë, nuk do të kalojnë Realin e ...
GazetaTema | 13-Feb-2020 15:38
Pep Guardiola nuk e fsheh presionin që ka te Manchester City për postin e trajnerit. Tekniku spanjoll beson se klubi do t’i kërkojë shkëputjen e marrëdhënieve nëse kampionët e Anglisë, nuk do të kalojnë Realin e ...

Capello kritikon ashpër Barcelonën: Pret vetëm që Messi të bëjë magji
Fabio Capello ka kritikuar ashpër Barcelonën e Quique Setién. Duke folur këtë të enjte në “Bilbao Football Summit”, në “San Mamés”, ish-trajneri i Real Madrid tha se nuk i pëlqente Barcelona aq shumë sa më parë: ...
GazetaTema | 13-Feb-2020 12:21
Fabio Capello ka kritikuar ashpër Barcelonën e Quique Setién. Duke folur këtë të enjte në “Bilbao Football Summit”, në “San Mamés”, ish-trajneri i Real Madrid tha se nuk i pëlqente Barcelona aq shumë sa më parë: ...

Manchester City rrezikon dënim edhe nga Liga Premier, po mendohet një penalizim me heqje të pikëve
Manchester City rrezikon dhe dënim nga Liga Premier me heqje pikësh, pas dënimit serioz të marr nga UEFA për FFP (Financial Fair Play). Klubi është dënuar me dy vite mospjesëmarrje në garat e UEFA-s dhe 30 milionë ...
E Dua Sportin | 14-Feb-2020 23:00
Manchester City rrezikon dhe dënim nga Liga Premier me heqje pikësh, pas dënimit serioz të marr nga UEFA për FFP (Financial Fair Play). Klubi është dënuar me dy vite mospjesëmarrje në garat e UEFA-s dhe 30 milionë ...

Tani largimi i Pep Guardiolas është pothuajse i sigurt pas përjashtimit të Manchester Cityt nga Liga e Kampionëve
Shumë tifozë të futbollit kanë mbetur të befasuar me njoftimi se Manchester Cityt është përjashtuar nga Liga e Kampionëve për dy edicionet e ardhshme. Tani të gjithë kanë një pyetje. A do të largohet Pep Guardiola nga ...
E Dua Sportin | 14-Feb-2020 23:00
Shumë tifozë të futbollit kanë mbetur të befasuar me njoftimi se Manchester Cityt është përjashtuar nga Liga e Kampionëve për dy edicionet e ardhshme. Tani të gjithë kanë një pyetje. A do të largohet Pep Guardiola nga ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved