ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/02/2020 16:19

UEFA tregon arsyen e dënimit të Manchester Cityt

UEFA tregon arsyen e dënimit të Manchester Cityt
Manchester City ka marre një goditje të rëndë nga UEFA. Qeveria e futbollit evropian e ka përjashtuar klubin anglez, kampion në fuqi në Ligën Premier për dy vite nga kupat e Evropës (Liga e Kampionëve dhe Liga e ...
Telegrafi | 15-Feb-2020 02:54
Manchester City ka marre një goditje të rëndë nga UEFA. Qeveria e futbollit evropian e ka përjashtuar klubin anglez, kampion në fuqi në Ligën Premier për dy vite nga kupat e Evropës (Liga e Kampionëve dhe Liga e ...

Njihuni me Rui Pinton, hakerin e burgosur të Football Leaks – dëshmitë e tij e çuan Man Cityn drejt përjashtimit nga LK
Nuk është e lehtë të harrohet puna e palodhshme e një njeriu në ekspozimin e thyerjes së rregullave nga klubi. Ky është Rui Pinto – një haker portugez që punoi në shtëpinë e tij modeste – dhe tronditi botën e futbollit, ...
Telegrafi | 15-Feb-2020 00:15
Nuk është e lehtë të harrohet puna e palodhshme e një njeriu në ekspozimin e thyerjes së rregullave nga klubi. Ky është Rui Pinto – një haker portugez që punoi në shtëpinë e tij modeste – dhe tronditi botën e futbollit, ...

Blerjet e mëdha të Manchester Cityt në periudhat për të cilat u dënua: Shpenzime në vlerë gati 700 milionë euro
UEFA e ka sanksionuar Manchester Cityt me një dënim dy vjeçar në garat e Evropës dhe një gjobë prej 30 milionë eurove, Klubi është dënuar për parregullsi në bilancet e saj ekonomike nga viti 2012 deri në vitin 2016. Në ...
Telegrafi | 15-Feb-2020 00:07
UEFA e ka sanksionuar Manchester Cityt me një dënim dy vjeçar në garat e Evropës dhe një gjobë prej 30 milionë eurove, Klubi është dënuar për parregullsi në bilancet e saj ekonomike nga viti 2012 deri në vitin 2016. Në ...

Përjashtimi i Manchester Cityt nga Liga e Kampionëve – kush përfiton nga klubet tjera, nga Sheffield United te Arsenal
Manchester City është dënuar me dy vite sanksionim në garat e futbollit evropian nga UEFA. Vendimi është marr për shkak të mosrespektimit të rregullave të FFP (Financial Fair Play), dhe vjen si një goditje e rëndë për ...
Telegrafi | 14-Feb-2020 23:00
Manchester City është dënuar me dy vite sanksionim në garat e futbollit evropian nga UEFA. Vendimi është marr për shkak të mosrespektimit të rregullave të FFP (Financial Fair Play), dhe vjen si një goditje e rëndë për ...

Manchester City rrezikon dënim edhe nga Liga Premier, po mendohet një penalizim me heqje të pikëve
Manchester City rrezikon dhe dënim nga Liga Premier me heqje pikësh, pas dënimit serioz të marr nga UEFA për FFP (Financial Fair Play). Klubi është dënuar me dy vite mospjesëmarrje në garat e UEFA-s dhe 30 milionë ...
Telegrafi | 14-Feb-2020 21:53
Manchester City rrezikon dhe dënim nga Liga Premier me heqje pikësh, pas dënimit serioz të marr nga UEFA për FFP (Financial Fair Play). Klubi është dënuar me dy vite mospjesëmarrje në garat e UEFA-s dhe 30 milionë ...

UEFA tregon arsyen e dënimit të Manchester Cityt
Manchester City ka marre një goditje të rëndë nga UEFA. Qeveria e futbollit evropian e ka përjashtuar klubin anglez, kampion në fuqi në Ligën Premier për dy vite nga kupat e Evropës (Liga e Kampionëve dhe Liga e ...
E Dua Sportin | 15-Feb-2020 03:00
Manchester City ka marre një goditje të rëndë nga UEFA. Qeveria e futbollit evropian e ka përjashtuar klubin anglez, kampion në fuqi në Ligën Premier për dy vite nga kupat e Evropës (Liga e Kampionëve dhe Liga e ...

Njihuni me Rui Pinton, hakerin e burgosur të Football Leaks – dëshmitë e tij e çuan Man Cityn drejt përjashtimit nga LK
Nuk është e lehtë të harrohet puna e palodhshme e një njeriu në ekspozimin e thyerjes së rregullave nga klubi. Ky është Rui Pinto – një haker portugez që punoi në shtëpinë e tij modeste – dhe tronditi botën e futbollit, ...
E Dua Sportin | 15-Feb-2020 01:01
Nuk është e lehtë të harrohet puna e palodhshme e një njeriu në ekspozimin e thyerjes së rregullave nga klubi. Ky është Rui Pinto – një haker portugez që punoi në shtëpinë e tij modeste – dhe tronditi botën e futbollit, ...

Blerjet e mëdha të Manchester Cityt në periudhat për të cilat u dënua: Shpenzime në vlerë gati 700 milionë euro
UEFA e ka sanksionuar Manchester Cityt me një dënim dy vjeçar në garat e Evropës dhe një gjobë prej 30 milionë eurove, Klubi është dënuar për parregullsi në bilancet e saj ekonomike nga viti 2012 deri në vitin 2016. Në ...
E Dua Sportin | 15-Feb-2020 01:01
UEFA e ka sanksionuar Manchester Cityt me një dënim dy vjeçar në garat e Evropës dhe një gjobë prej 30 milionë eurove, Klubi është dënuar për parregullsi në bilancet e saj ekonomike nga viti 2012 deri në vitin 2016. Në ...

Tani largimi i Pep Guardiolas është pothuajse i sigurt pas përjashtimit të Manchester Cityt nga Liga e Kampionëve
Shumë tifozë të futbollit kanë mbetur të befasuar me njoftimi se Manchester Cityt është përjashtuar nga Liga e Kampionëve për dy edicionet e ardhshme. Tani të gjithë kanë një pyetje. A do të largohet Pep Guardiola nga ...
Telegrafi | 14-Feb-2020 21:12
Shumë tifozë të futbollit kanë mbetur të befasuar me njoftimi se Manchester Cityt është përjashtuar nga Liga e Kampionëve për dy edicionet e ardhshme. Tani të gjithë kanë një pyetje. A do të largohet Pep Guardiola nga ...

Man City ka shpenzuar më shumë se 700 milionë euro në transferime mes viteve 2012 dhe 2016
Manchester City merr një goditje të rëndë nga UEFA. Qeveria e futbollit europian e ka përjashtuar klubin anglez, kampion në fuqi në Premier League, për dy vite nga kupat e Europës (Champions dhe Europa League), si dhe e ...
Gazeta Express | 14-Feb-2020 23:55
Manchester City merr një goditje të rëndë nga UEFA. Qeveria e futbollit europian e ka përjashtuar klubin anglez, kampion në fuqi në Premier League, për dy vite nga kupat e Europës (Champions dhe Europa League), si dhe e ...

Dënimi i UEFA për Cityn ndryshon planet e Guardiolas
Pas publikimit të vendimit të ashpër të UEFA-s, i cili përjashtoi Manchester Cityn për 2 vite nga aktivitetet evropiane të futbollit, mediat e huaja kanë nisur të aludojnë se pas këtij sezoni trajneri i “Qytetarëve” Pep ...
Zeri | 14-Feb-2020 23:21
Pas publikimit të vendimit të ashpër të UEFA-s, i cili përjashtoi Manchester Cityn për 2 vite nga aktivitetet evropiane të futbollit, mediat e huaja kanë nisur të aludojnë se pas këtij sezoni trajneri i “Qytetarëve” Pep ...

“Tërmet” në Manchester City: dy sezone pa Champions League dhe 30 milion euro gjobë
Kampioni aktual i Premier League, Manchester City, është përjashtuar nga Champions League, kompeticioni më i fortë i futbollit në Evropë për dy sezonet e ardhshme, raporton The Guardian. Është UEFA ajo që ka marrë këtë ...
Tesheshi | 14-Feb-2020 23:18
Kampioni aktual i Premier League, Manchester City, është përjashtuar nga Champions League, kompeticioni më i fortë i futbollit në Evropë për dy sezonet e ardhshme, raporton The Guardian. Është UEFA ajo që ka marrë këtë ...

Përjashtimi i Manchester Cityt nga Liga e Kampionëve – kush përfiton nga klubet tjera, nga Sheffield United te Arsenal
Manchester City është dënuar me dy vite sanksionim në garat e futbollit evropian nga UEFA. Vendimi është marr për shkak të mosrespektimit të rregullave të FFP (Financial Fair Play), dhe vjen si një goditje e rëndë për ...
E Dua Sportin | 14-Feb-2020 23:00
Manchester City është dënuar me dy vite sanksionim në garat e futbollit evropian nga UEFA. Vendimi është marr për shkak të mosrespektimit të rregullave të FFP (Financial Fair Play), dhe vjen si një goditje e rëndë për ...

Manchester City rrezikon dënim edhe nga Liga Premier, po mendohet një penalizim me heqje të pikëve
Manchester City rrezikon dhe dënim nga Liga Premier me heqje pikësh, pas dënimit serioz të marr nga UEFA për FFP (Financial Fair Play). Klubi është dënuar me dy vite mospjesëmarrje në garat e UEFA-s dhe 30 milionë ...
E Dua Sportin | 14-Feb-2020 23:00
Manchester City rrezikon dhe dënim nga Liga Premier me heqje pikësh, pas dënimit serioz të marr nga UEFA për FFP (Financial Fair Play). Klubi është dënuar me dy vite mospjesëmarrje në garat e UEFA-s dhe 30 milionë ...

Tani largimi i Pep Guardiolas është pothuajse i sigurt pas përjashtimit të Manchester Cityt nga Liga e Kampionëve
Shumë tifozë të futbollit kanë mbetur të befasuar me njoftimi se Manchester Cityt është përjashtuar nga Liga e Kampionëve për dy edicionet e ardhshme. Tani të gjithë kanë një pyetje. A do të largohet Pep Guardiola nga ...
E Dua Sportin | 14-Feb-2020 23:00
Shumë tifozë të futbollit kanë mbetur të befasuar me njoftimi se Manchester Cityt është përjashtuar nga Liga e Kampionëve për dy edicionet e ardhshme. Tani të gjithë kanë një pyetje. A do të largohet Pep Guardiola nga ...

Pas dënimit nga UEFA, City rrezikon që t’i reduktohen pikët në ligë
UEFA sot e ka dënuar Manchester Cityn me përjashtim për dy sezone në Ligën e Kampionëve dhe e ka gjobitur me 30 milionë euro, por ky nuk është dënimi i vetëm që mund të pësojë kampioni anglez. Mediat britanike ...
Koha.net | 14-Feb-2020 21:59
UEFA sot e ka dënuar Manchester Cityn me përjashtim për dy sezone në Ligën e Kampionëve dhe e ka gjobitur me 30 milionë euro, por ky nuk është dënimi i vetëm që mund të pësojë kampioni anglez. Mediat britanike ...

Pas përjashtimit nga Liga e Kampionëve, vjen reagimi i Cityt
Manchester City është përjashtuar nga Liga e Kampionëve për dy sezonet e ardhshme nga UEFA, dhe është gjobitur me 30 milionë euro, pasi u zbulua se klubi ka thyer rregullat financiare që ka përcaktuar UEFA. Ashpërsia e ...
GazetaBlic | 14-Feb-2020 21:56
Manchester City është përjashtuar nga Liga e Kampionëve për dy sezonet e ardhshme nga UEFA, dhe është gjobitur me 30 milionë euro, pasi u zbulua se klubi ka thyer rregullat financiare që ka përcaktuar UEFA. Ashpërsia e ...

Zhvillimet e fundit përcaktojnë fatin e Guardiolës
Dënimi i Mançester Siti-t me dy vite përjashtim nga kompeticionet europiane kanë ngritur dyshime të forta për të ardhmen e Pep Guardiolës. Trajneri spanjoll mund të largohet në fund të sezonit nga skuadra e ...
Alsat-M | 14-Feb-2020 21:38
Dënimi i Mançester Siti-t me dy vite përjashtim nga kompeticionet europiane kanë ngritur dyshime të forta për të ardhmen e Pep Guardiolës. Trajneri spanjoll mund të largohet në fund të sezonit nga skuadra e ...

Reagon Manchester City: Jemi të zhgënjyer por jo të befasuar, do të ankohemi në CAS
Manchester City është dënuar nga UEFA me mospjesëmarrje në Ligën e Kampionëve për dy sezonet e ardhshme dhe është gjobitur 30 milionë euro. Kjo pasi që klubi anglez është shpallur fajtorë për mashtrime serioze të ...
Telegrafi | 14-Feb-2020 20:24
Manchester City është dënuar nga UEFA me mospjesëmarrje në Ligën e Kampionëve për dy sezonet e ardhshme dhe është gjobitur 30 milionë euro. Kjo pasi që klubi anglez është shpallur fajtorë për mashtrime serioze të ...

21:26 Pse u dënua Manchester City? UEFA ka tronditur themelet e Manchester Cityt...
UEFA ka tronditur themelet e Manchester Cityt ditën e sotme, teksa ka vendosur që të dënojë “Citizens” me përjashtimin nga çdo kompeticion evropian për dy sezonet e ardhshëm, pra 2020/2021 dhe 2021/2022, si dhe me një ...
Kosova Sot | 14-Feb-2020 21:28
UEFA ka tronditur themelet e Manchester Cityt ditën e sotme, teksa ka vendosur që të dënojë “Citizens” me përjashtimin nga çdo kompeticion evropian për dy sezonet e ardhshëm, pra 2020/2021 dhe 2021/2022, si dhe me një ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved